Mrs. Potter's, Szampon do włosów brązowych i kasztanowych

Mrs. Potter's, Szampon do włosów brązowych i kasztanowych

Szampon wzmacniający połysk włosów brązowych i kasztanowych.
Zawiera 2% ekstrakty z hebanu i orzecha włoskiego.
Producent obiecuje łatwość rozczesywania, puszystość i ożywienie koloru.

Cena: ok. 5 zł

Kupiłam go jakiś czas, bo byłam ciekawa czy faktycznie coś będzie widać. Cóż - oczywiście nic nie widać, ale za włosy stały się matowe, jakieś nieswoje. Wyrzuciłam go, bo nie miałam ochoty dobijać swoich włosów.

Fatalny...

Kupiłam, w nadziei, że zastąpi szampon z henną Timotei i się bardzo, ale to baaardzo zawiodłam.
Z lekko przetłuszczającymi włosami nie radzi sobie w ogóle, włosy są oklapnięte juz po kilku godzinach, szampon sam w sobie się ledwo pieni, zapach ma jakiś dziwny, nie nawilża ani trochę...
Stoi w szafce i chyba czeka aż się zdecyduję go wyrzucić.. Bo jakoś ot tak nie umiem:)

politurka

Nabylam go raczej nie ze wzgledu na kolor wlosow bo w cudowne dzialanie 2 % ekstraktu nawet z hebanu (!) na moje, owszem, kasztanowe wlosy, to ja nie bardzo wierze ale raczej ze wgledu na tamowanie tluszczenia (vide poprzednia recenzja), ktore mnie ostatnio dotknelo.
Sam szampon pachnie fatalnie - jak plyn do polerowania drewnianych mebli!!! Co gorsza - zapach zostaje na wlosach... ale udalo mi sie go zatamowac odzywka Body Shopu i nie jest tak najgorzej.
Obawiam sie tylko, czy odtluszczajac - nie zamieni moich wlosow w jeszcze wieksze siano niz mam zazwyczaj.
Na razie sa puchate i miekkie, choc ciut smierdolace.
Dam znac ,co dalej z gwiazdami, jak dojde do polowy butelki.
Na razie - polecam.

Używam tego kosmetyku od: dzis wieczorem / ilość zużytych opakowań: zaczelam pierwsze

29.01.05 jestem w polowie butelki
Moim skromnym zdaniem lepiej oczyszczal juz Herbal Essences i do tego nie trzeba sie mordowac z tzw. "zapaszkiem". Inne zle reakcje u mnie nie wystapily, nie wysusza wlosow ale zeby byly "jak wypolerowane", tego nie zauwazylam. Skoncze butelke ale raczej juz wiecej nie kupie.

Botoksu zastosowania

Dobry, ale...

Szampon jak szampon. Właściwie kupiłam go tylko dlatego, że na opakowaniu pisze, że podkreśla kolor włosów ciemnych, brązowych.
A z tego niestety wywiązuje się tak sobie. Działa raczej na zasadzie placebo. Jeżeli jest jakikolwiek efekt to raczej minimalny. Sama już nie wiem, czy kolor włosów jest rzeczywiście podkreślony, czy tylko tak jak po wielu innych szamponach.
Ma za to dwa nieoczekiwane plusy:
:) można po nim przez tydzień nie myć włosów, bo on je tak "odtłuszcza", że nie ma mowy o żadnym przetłuszczaniu (przynajmniej u mnie)
:) proste włosy lekko się po nim skręcają i falują

Fajniusi

Bardzo przypadł mi do gustu. Włosy po nim ładnie błyszczą, są mięciutkie i puszyste. Chyba faktycznie szampon pogłebia kolor włosów.

Minusem jest to, że - podobnie jak w przypadku innych szamponów z serii Mrs. Potter's - konieczne jest użycie odżywki, bo inaczej włosy są całkowicie splątane i rozczesanie ich graniczy z cudem.

Jest niedrogi. I ten zapach!!!