Tonique Controle

Tonique Controle

Zgłaszam tonik z bardzo popularnej serii do tłustej cery - sama się dziwię że go tu jeszcze nie ma - ta seria właśnie się zmienia, być może niedługo przeniesiemy do zapomnianych! Na razie dostępna w Polsce w tej właśnie wersji. Oto tonik oczyszczający i matujący, delikatnie ściągający pory. Jego dwufazowa formuła zapewnia jednoczesne dwukierunkowe działanie. Faza wodna oczyszcza skórę i działa leczniczo z gwarancją całkowitej łagodności. Faza pudrowa absorbuje nadmiar wydzielanego przez skórę sebum i dokładnie matuje cerę. Stosowany rano i wieczorem tonik przywraca skórze zdrowy wygląd. Pory skóry są delikatnie zwężone, cera jest odświeżona i matowa.

dobry

Mam cerę problematyczną z rozszerzonymi porami i muszę przyznać, że ten tonik spisał się bardzo dobrze. Nawet alkohol w nim zawarty zdaje się pomógł mojej cerze dobrze ja dezynfekując. Po całym dniu z tak zwaną "tapetą" na twarzy moja cera była zmęczona i nierzadko z wypryskami. Wystarczył demakijaż, tonik lancoma i serum zmniejszające pory na noc i wstawałam z gładką odświeżoną cerą. Na prawdę polecam, szczególnie osobom z tłustą cerą.
Obecnie kupiłam sobie inny tonik - bezalkoholowy i musze przyznać, ze efekt już nie jest taki sam :/ więc jak tylko się skończy to wracam do Lancoma ...

Używam tego produktu od: ok roku

Alkoholowy badziew

Cała seria do skóry tłustej woła o pomstę do nieba. Tonik w swoim składzie zawiera alkohol. I sądzę, że całkiem sporo, skoro jest na 2 miejscu w liście składników. Potwornie wysusza skóre. Powleka ją pudrem, przez co mam wrażenie "tynku" na twarzy. Jest niewydajny. Fuj!

Ala zapach miał fajny;)

Ilość zużytych opakowań: 1 i więcej nie wrócę do niego

W sumie dość średni ale..

mam do niego słabość :) nie lubię serii Controle, jest moim zdaniem mało skuteczna i dość agresywna, ale mam dużą słabość do tego toniku - kiedyś naprawdę mi bardzo odpowiadał. Zakupiłam niedawno i trochę mam już inne odczucia. Ma sporo zalet - ładnie pachnie, co moim zdaniem nie jest częste jesli chodzi o toniki, bardzo dobrze oczyszcza cerę i ściąga pory, znakomicie nadaje się np do sciągania resztek maseczki z cery. No właśnie! Dla mnie on bardziej dezynfekuje niz tonizuje... Zawiera alkohol i to się niestety czuje - nie piecze wprawdzie, ale mocno chłodzi i ściąga skórę, co nie jest zbyt przyjemne. Myślę że osoby z naprawdę tłusta cerą mogą być z niego zadowolone, te które mają mieszaną - nie bardzo, bo jednak wysusza. Nie uzywam go ciurkiem, tylko na zmianę z nawilżającym tonikiem bo mogłabym się złuszczyć niczym młoda jaszczurka na wiosnę :) NIe wszystkie toniki alkoholowe są agresywne (vide Guerlain czy pomarańczowy Dax Czysta Cera) ale ten i owszem. Uzywam go, bo naprawdę nieźle uspokaja moją problematyczną cerę, orzeźwia i wspomaga walkę o utrzymanie matu na twarzy. Jednocześnie nie mam złudzeń, iz nie jest wart swej ceny. Z duzą niecierpliwością czekam aż dotrze do nas nowa wersja serii Controle, która przeszła ostatnio mały lifting - mam nadzieję, że zredukowano ilość alkoholu w toniku :)

Katarzyna Gudan fryzura karnawałowa 01

taki sobie

Używałam go prez dłuższy czas, dopóki nie odkryłam ,że podobne działanie ma jeden z toników l'oreala ( chyba juz go nie ma ). ten tonik nie jest zły - oczyszcza, nie podrażnia, matuje, ładnie pachnie. Ale to wszystko robią "zwykłe" toniki z supermarketu. nie wart swojej ceny.

Przeciętniak

Nie przepadam za dwufazowymi tonikami i ten również mnie nie zachwycił, podobnie zresztą jak cała seria "Controle".

Nie drażni zapachem i oczyszcza nie zostawiając tłustej, czy lepkiej warstwy, mimo zawartości alkoholu nie szczypie "wrażliwca" ... ale ... nie zauważyłam szczególnych (czytaj: trwałych - utrzymujących się przynajmniej kilka godzin) właściwości nawilżających, matujących, wygładzających, czy ściągających pory. Naprawdę nie dostrzegłam w nim nic, co warte byłoby prawie 100 złotych. Dla mnie jest zupełnie przeciętny.
Na wyższą, niż średnia (**), ocenę zasługuje tylko projekt eleganckich i wygodnych opakowań serii, ale od kosmetyków z tej "przestrzeni cenowej" oczekuję dużo więcej.

Ilość zużytych opakowań: 1 - za tą cenę nie warto :(