Teint Ideal fluid and creme iluminating foundations (Fluid rozświetlający do skóry normalnej i mieszanej)

Teint Ideal fluid and creme iluminating foundations

Cena już od 62,52 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Podkład rozświetlający, który wydobywa idealny koloryt skóry oraz poprawia jakość skóry. Lekka i nietłusta konsystencja fluidu przeznaczona do skóry normalnej i mieszanej. Łatwa aplikacja opuszkami palców lub za pomocą pędzla do makijażu.
Ujednolica koloryt skóry i koryguje jej wygląd. Zapewnia naturalny efekt i trwałość do 12 h. Technologia Płynnego światła oraz kompleks korygujący.
Kompleks korygujący , aby dzień po dniu poprawiać jakość skóry, zawiera witaminę C i E oraz składnik witalizujący dla skóry ujednoliconej, zdrowszej i lepiej chronionej przed czynnikami zewnętrznymi.
Lekka konsystencja fluidu idealna dla skóry normalnej i mieszanej.

Dodanych produktów: 23

Napisanych recenzji: 933

nie dla każdego

Hmmm, ten podkład zakupiłam po przetestowaniu próbki, choć skład nie zachwyca. Na 3 miejscu alkohol denat, co przy moich czarwonych policzkach nie jest dobrym rozwiązaniem. W składzie mamy też filtr przenikalny, niestabilny, którego się wtstrzagam. Za to wielka krecha!
Dlaczego kupiłam? Szukałam czegoś półkryjącego na lato, co pozwoli uzyskać efekt naturalnej skóry, ale lekko ujednolici koloryt.
Teint ideal spełnia te wymagania, wszędzie poza nosem :-) po nałożeniu daje efekt no make up. Nie przykryje niespodzianek, przebarwień, krycie jest zdecydowanie lekkie. Wyrównuje koloryt, dodaje blasku. Nie świeci się na twarzy niczym latarnia. Dodatkowo świetnie współpracuje praktycznie z każdym kremem i pudrem sypkim, nie zamieniając się w ciasto.

Niestety wchodzi w rozszerzone pory. Ja mam takie na nosie i tam wygląda paskudnie, więc w tę okolicę używam niezawodnego ELDW. To kolejny minus dla Vichy.

Raczej trwały, schodzi równomiernie. Minusem jest mocne świecenie przetłuszczających się okolic - u mnie aktualnie jest to nos.

Trzeba dobrze nawilżać twarz przed użyciem i po zmyciu- alkohol może przesuszać skórę.

Nie jest komedogenny, w przeciwieństwie do większości produktów Vichy, nie zawiera Caprylyl Glycol.

Po konsystencji przewiduję, że będzie bardziej widajny niż gęste podkłady. Ja lubię płynne fluidy.

Opakowanie wygodne, z pompką.

Pomimo paskudnych wad jestem z tego produktu bardzo zadowolona, a konkretnie z efektu jaki daje na twarzy (poza nosem oczywiście). Pomimo wad wygląda na twarzy bardzo naturalnie, kocham ten efekt. Kolor adaptuje się do skóry. Mam 15, ale i 25 nie była zła. Nie zauważyłam, żeby oksydował. Do ideału brakuje mu rozsądnego zachowania na przetłuszczających się fragmentach twarzy/w porach. Według mnie ten podkład zadowoli raczej cerę suchą lub mieszaną w kierunku suchej. Jednakowoz ten podkład pobił wysokopółkowe podkłady jak Gurlain parure lumiere ( nie lubi pudru), Clarins (spływał z twarzy) MUFE HD ( nietrwały). W połączeniu z trwałym podkładem na miejsca "porowate" i przetłuszczające to może być hit :-)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1209603].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 12

Napisanych recenzji: 130

Okropność

Mam kolor niby najjaśniejszy (15), a jednak jest on dość ciemny i niestety natychmiast po nałożeniu potwornie się utlenia do pomarańczu...
Poza tym nasuwają mi się takie uwagi:
- nakładam go palcami, bo ma bardzo rzadką konsystencję
- nie czuję alkoholu, jedynie gdy pierwszy raz nałożyłam go na dłoń, wtedy czułam, ale podczas normalnego użytkowania podkład nie ma zapachu, nie tragizujmy
- trzeba go bardzo szybko rozetrzeć, bo robi okropne smugi
- bardzo małe krycie, ale ja akurat nie lubię mieć zaprawy na twarzy, więc to dobrze
- wchłania się do matu, ale ja go zawsze przypudrowuję, bo i tak musiałabym szybko to zrobić, gdyż twarz zaczyna się dość szybko po nim świecić
- podczas wstrząsania go w butelce lubi pryskać przez otwór pompki (!!!), więc radzę to robić z nałożonym korkiem (raz go zdjęłam i bluzka była do prania, a stół i lustro do czyszczenia)
- jest mało wydajny

Muszę go zmęczyć do końca, bo szkoda tyle pieniędzy wyrzucać do kosza, ale na pewno to moja ostatnia przygoda z tym czymś.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1189658].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 11

Mógłby być idealny, ale...

Długo szukałam odpowiedniego podkładu dla cery mieszanej, ale czy znalazłam ten idealny trudno powiedzieć. Podkład Vichy ma bardzo dużo zalet, ale niestety też jedną poważną wadę. Z tego powodu próbuje znaleźć dla niego zamiennik, ale póki co każdy nowo wypróbowany podkład jest znacznie gorszy.

Zalet ma naprawdę sporo:
+bardzo lekka konsystencja, nie zapycha porów
+bardzo przyjemnie się rozprowadza, nie jest ani za gęsty ani za rzadki
+współpracuje z wieloma kremami i bazami, jeszcze nie miałam przypadku żeby zaczął się brzydko rolować/wałkować
+raczej delikatne krycie (na niedoskonałości potrzebny jest jednak korektor)
+nie tworzy efektu maski - bardzo naturalny efekt
+bardzo wydajny
+opakowanie z dozownikiem (nic się z niego nie wylewa, a buteleczka ładna stoi w porównaniu co do niektórych podkładów w tubce)

A jeśli chodzi o minusy
- podkład bardzo mocno się utlenia...kolor 15 jest dla mnie idealny ale niestety już po paru godzinach podkład mocno ciemnie (ciemnie, nie pomarańczowieje) i od razu wyglądam na znacznie bardziej zmęczoną - o rozświetleniu i świeżości mogę zapomnieć!

Ogólnie podkład nie jest zły, gdyby nie ciemniał byłby naprawdę super...także ja szukam dalej ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1183488].usefull || 0 }}% pomocna.

Polki w mieście odcinek 4 makijaż wodoodporny

Napisanych recenzji: 5

Przez wszystkie metamorfozy tego podkładu przeszłam razem z nim, bo używam go od lat :)

Gdy ma się niedoskonałą skórę, to podkład jest naprawdę kluczowym kosmetykiem. Musi kryć, ale nie tworzyć efektu maski, musi dobrze rozprowadzać się na skórze i nie wałkować, musi być niewyczuwalny, no i powinien dobrze matować (ale nie przesuszać). Dlatego tak lubię ten podkład Vichy. Przyznam się, że kilka razy próbowałam go zdradzić z innymi, ale zawsze wracałam do Teint Ideal (kiedyś Aera Teint Pure) z podkulonym ogonem ;)

Cenię go ponieważ:
- dobrze kryje niedoskonałości - do zamaskowania pojedynczych pryszczy czy sporych przebarwień potrzebny jest dodatkowo korektor, ale to jak przy każdym innym podkładzie
- wspaniale się rozprowadza - konsystencja jest idealna, nic się nie wałkuje, nie zbiera w załamaniach skóry czy miejscach, gdzie jest ona przesuszona
- da się znaleźć "swój" odcień (mój to #15 - najjaśniejszy)
- podkładu nie widać na buzi i nie daje on efektu maski
- nie zapycha porów, nie ma działania komodogennego
- cera dzięki niemu nabiera zdrowego, piękniejszego wyglądu

Jedyny minus (a właściwie minusik) to kwestia matowania (nieco zbyt krótko tak działa) - moja cera mocno się przetłuszcza w strefie T, ale nie wyobrażam sobie podkładu, który miałby sobie z tym poradzić. A ten przynajmniej nie spływa z buzi razem z sebum :) Polecam!

PS O tym podkładzie piszę również na swoim blogu, opisując moje top 10 kosmetyków :) http://niedoskonalaskora.pl/top-10-kosmetykow/

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1170121].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 13

dobry produkt

Używam odcienia #15 od miesiąca i jestem pozytywnie zaskoczona. Do tej pory wszystko, co rozświetla, zamieniało moją mieszaną cerę w świecące oleiste "coś". Fluid nie jest mocno kryjący, ale ładnie ujednolica i rozświetla koloryt cery - czyli wszystko to, czego mi potrzeba wiosną. Zimą stosuję kryjące podkłady (taka kołderka :) a latem kremy bb.

Plusy:
+ nareszcie coś rozświetlajacego (a nie natłuszczającego lub świecącego) dla cery mieszanej
+ nie wchodzi w pory ani zmarszczki
+ bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Minusy:
- nie wiem, czy będę stosowała go latem, bo odcień #15 jest bardzo jasny a ciemniejszy odcień jest moim zdaniem zbyt pomarańczowy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1164996].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 8

Raz użyty został na stałe

Podkładów używam rzadko, bo mam bardzo suchą skórę i staram się jej nie obciążać. Długo szukałam czegoś, co nie wysuszy jej na dobre.

Ten podkład jest genialny! Nie zostawia smug, dobrze dopasowuje się do koloru skóry, nie schodzi po kilku godzinach. Można pod niego użyć dowolnego kremu i nie ma z nim kłopotu.

Jedynym minusem jest cena, ale w stosunku do niej jest naprawdę bardzo wydajny :)

Ilość zużytych opakowań: trzy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1115611].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 13

Uwielbiam go!

Długo szukałam dobrego podkładu pielęgnującego skórę i jednak dość długo utzrymującego się na twarzy. Myślałam, że te dwie kwestie się wykluczają, jak w przypadku szminek, ale nie! Teint Ideal spełnia moje wymagania w tych dziedzinach.

zacznijmy od zalet:
nawilża
pielęgnuje, skóra po oczyszczeniu jest delikatna i nawilżona
nie wchodzi w pory
idealnie współpracuje z bazą Smashbox
jak na podkład o takich właściwościach dość długo utrzymuje sie na buz
ma alkoholowy zapach, ktory akurat bardzo mi pasuje
przyjemne opakowanie z dozownikiem
raczej wydajny
kupiłam go za 69 zł i uważam, że jest warty swojej ceny
używam najjaśniejszego odcienia i chociaż na ręce wygląda na zbyt żółty, na twarzy jest bardzo ok
rozświetla buzię- to w podkładach bardzo lubie, dzięki niemu skóra wygląda na bardzo zdrową

minusy:
hmmm? Chyba jednak brak, no może opakowanie mogłoby być mniej pionowe bo lubi mi się wywracać ;)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1115566].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 5

Napisanych recenzji: 172

Bardzo wchodzi w pory

Podkład ma lekką konsystencję, dobrze się rozprowadza, nie czuć go na twarzy. Nie tworzy maski, wygląda naturalnie.

Krycie małe/średnie- nie ukryje nawet bardziej zaczerwienionych przebarwień po wypryskach. Nie pomaga nawet "stopniowanie" podkładu.

Podkład teoretycznie jest przeznaczony m.in. dla cer mieszanych- wiadomo, ze taka cera często ma rozszerzone pory. Niestety podkład straaasznie w nie wchodzi i niemiłosiernie je podkreśla. Wygląda to bardzo nieładnie i dyskwalifikuje dla mnie ten podkład. Zeby było śmieszniej, wersja tego podkładu dla cer suchych (krem) znacznie lepiej radzi sobie z ta sprawa,tj. Początkowo ładnie zakrywa pory, a po kilku godzinach juz je widać, ale nie aż tak bardzo.

Podkład mocno się utlenia i zmienia kolor w trakcie dnia. Jeśli chodzi o trwałość, to problem polega na tym, ze podkład już po 2 godzinach zaczyna się mocno świecić i trzeba użyć bibułek matujących-to oczywiście powoduje, ze podkład nieco się ściera.

Podkład jest wydajny.

Reasumując, posiadaczkom mieszanych cer odradzam !

Używam tego produktu od: Ok. 5 tygodni
Ilość zużytych opakowań: Jedno niecałe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1110226].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 77

Mój hit

W końcu znalazłam podkład idealny,to chyba ten jedyny.uzywam go od jesieni (mamy zimę) wiec nie wiem jak sprawdzi się latem,ale obecnie go uwielbiam
Mimo wad kiepski skład mocno wyczuwalny alkohol,dla mnie jest stworzony
Długo źle odbierałam podkłady,zawsze stawiałam na matujące myśląc ze mam skore tłusta, jednak z czasem widze ze mam mieszana ku suchej,po myciu czuje ściągnięcie,w ciagu dnia się świece
Unikałam podkładów rozświetlających i to był błąd
Moja cera nigdy nie wygladała tak zdrowo,promieniście,i uwaga matowo.
Wcześniejsze podkłady mnie zapychały wiec cera wydzielała więcej sebum.
Nie otworzy efektu maski,ma fajna rzadka konsystencje-taka lubię.
Oceniam kolor 25 świetne żółte tony
Mój hit

Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1085681].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 4

Mój ideal

Bardzo długo szukałam idealnego podkładu. Poprzez średniej półki drogeryjne po drogie markowe. Po namowie Pani w aptece spróbowałam właśnie to cudo.
ABSOLUTNY HIT!
Bardzo lekka konsystencja - beatyblender wręcz kocha ten podkład, dobrze kryjący. Skóra wygląda na rozświetloną, wypoczętą i swieżą.
Zaskoczyła mnie też trwałość podkładu.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1083751].usefull || 0 }}% pomocna.