Vichy, Teint Ideal, Fond de Teint Lumiere [Iluminating foundation] (Fluid rozświetlający do skóry normalnej i mieszanej)

Kategoria
Marka

Podkład rozświetlający, który wydobywa idealny koloryt skóry oraz poprawia jakość skóry. Lekka i nietłusta konsystencja fluidu przeznaczona do skóry normalnej i mieszanej. Łatwa aplikacja opuszkami palców lub za pomocą pędzla do makijażu.
Ujednolica koloryt skóry i koryguje jej wygląd. Zapewnia naturalny efekt i trwałość do 12 h. Technologia Płynnego światła oraz kompleks korygujący.
Kompleks korygujący , aby dzień po dniu poprawiać jakość skóry, zawiera witaminę C i E oraz składnik witalizujący dla skóry ujednoliconej, zdrowszej i lepiej chronionej przed czynnikami zewnętrznymi.
Lekka konsystencja fluidu idealna dla skóry normalnej i mieszanej.

fluidy
rozświetlające, kryjące
normalna, mieszana
oil – free / nietłusta
Krycie
średnie
w buteleczce, z pompką

Świetne dla poszarzałej cery

Podkład rozświetlające we fluidzie Vichy TEINT IDÉAL w odcieniu 15 Clair to moje majowe kosmetyczne odkrycie. Jestem muzykiem i zdarza mi się nazywać swoje kosmetyki, jak ulubione klasyczne "przeboje". Ten nazwałam Clair de Lune, jak piękna kompozycja Claude\'a Debussy. Światło księżyca. Delikatne, rozproszone, rozświetlające delikatnie szarość nocy. Taki jest właśnie mój nowy podkład.

Moja skóra jest poszarzała, ale natychmiast po aplikacji Teint Idéal staje się idealnie rozświetlona. Mimo, że konsystencja fluidu jest bardzo lekka, podkład kryje doskonale nie czyniąc z twarzy teatralnej maski. Wyrównuje koloryt skóry, znikają zaczerwienienia. Mam skłonność do alergii. Niezawierający parabenów podkład Vichy, którego formuła oparta jest na wodzie termalnej, jest bezpieczny dla alergików. Zwykle moja skóra musi się przez jakiś czas przyzwyczajać do nowych kosmetyków - ten zaakceptowała natychmiast.

Podkład nakładam opuszkami palców. Wyciskam odrobinę na grzbiet dłoni i palcami drugiej ręki nanoszę go na twarz. Robię nim kilka plamek a następnie delikatnie go rozcieram wykonując przy tym krótkie, precyzyjne, niezbyt intensywne ruchy zawsze zgodne z kierunkiem rosnących na twarzy włosków.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Katastrofa

Totalnie nie dla mnie... Podkład o dziwnej konsystencji, lekko pudrowej. Nakładając produkt miałam wrażenie, że natychmiast się warzy. Równomierne rozprowadzenie było dość problematyczne. Fluid bardzo podkreślił pory (nigdy nic podobnego mnie nie spotkało). Po kilku godzinach zmuszona byłam zmyć makijaż, ponieważ produkt wysuszył mi skórę do tego stopnia, że nie mogłam normalnie funkcjonować i skupić się na jakiejkolwiek czynności. Mam cerę normalną. Może produkt sprawdzi się przy cerze tłustej, chociaż wg producenta jest on skierowany do cery normalnej lub mieszanej.

Vichy Teint Ideal - lekki delikatny fluid

Bardzo lekki, produkt o niewielkim kryciu. Nadaje się dla osób chcących jedynie lekko musnąć twarz podkładem, aby nadal wyglądać naturalnie. Nadaje bowiem efekt świeżości. Dobrze się w nim czuję w ciągu dnia. Z delikatnym produktem na twarzy, nie generuje wyprysków. Dość rzadka konsystencja. Nie zauważyłam natomiast efektu rozświetlenia.

Gładka buźka

Nie często używam podkładu, ale są tekie momenty w życiu (np. po bolesnej wizycie u kosmetyczki) kiedy potrzebuję ukryć to i owo i ten podkład bardzo dobrze mi się sprawdza. Ma porządne krycie bez efektu maski. Jako osoba, która na codzień nie używa podkładu, mam problem z równym rozporwadzeniem wielu produktów, a ten tak dobrze się wtapia, że nie ma mowy o brzydkim nałożeniu go. Używałam go zarówno w zimie, jak i latem i w obu porach roku się sprawdził- nie spływa w upale, dobrze otula twarz na mrozie. Elegancie opakowanie też na plus :D

Oceniam odcień 25 oraz 15

Niestety nie miałam pełnowartościowego produktu,a jedynie otrzymałam dwie próbki 25 oraz 15 ale każda starczyła mi na kilka użyć, więc śmiało mogę Wam coś o nich powiedzieć.
Osobiście mam dość jasną karnację, więc 15 pasowała idealnie.
Sprawiała, że mój makijaż był bardzo naturalny i nie było widać, że mam jakikolwiek fluid na twarzy, lubię taki efekt.
Jeśli chodzi o 25 to jest ciut ciemniejszy od 15 ale nie zbyt drastycznie.
Gdy go stosowałam miałam opaloną twarz, więc odcień bardzo mi dopasował.
Nie powoduje pomarańczowych, żółtych plam, wystarczy użyć niewielką ilość i dobrze rozprowadzić.

Oby dwa fluidy mają przyjemną konsystencje, łatwą w aplikacji.
Bardzo delikatny ale przyjemny zapach. Makijaż może nie wytrzymał bardzo długo ale osobiście efekt mi się spodobał.
Jeśli trafię na ten produkt w promocji to na pewno się skuszę, niestety cena jest dla mnie zbyt wysoka.

Drogi bubel

Podkład Vichy posiadam w formie próbek - małych buteleczek ze szpatułką. Niestety fluid nie sprawdził się na mojej cerze. Po pierwsze daje efekt maski, oksyduje i podkreśla pory. Widać go na twarzy i szybko się ściera. Nawet po przypudrowaniu nie wygląda ładnie po kilku godzinach.

Fajny podkład

Podkład wygląda na twarzy rewelacyjnie. Ma bardzo lekką formułę i świetnie dopasowuje się do koloru twarzy. Sprawdza się w codziennym makijażu. Nie jest niestety bardzo trwały, ale i tak mogę to szczerze polecić.

super

Bardzo lubię ten podkład,najbardziej za efekt jaki daje na buzi. Bardzo ładnie rozświetla, ale nie zawiera żadnych drobinek, efekt jest bardzo naturalny. Podkład jest bardzoo leciutki, ma dość rzadką konsystencję, przez co krycie w tym przypadku nie jest jego mocną stroną. Ale w duecie z dobrym korektorem, ewentualnie niedoskonałości skóry można ładnie przykryć . Mam kolor najjaśniejszy, mimo iż nie jestem bardzo dużym bladziochem, kolor ładnie wtapia się w skórę. Jedyny minus to trwałość- po kilku godzinach strefa T niestety się błyszczy..mimo wszystko wybaczam mu te niedociągnięcia i będę używać dalej ;)

Wykorzystała: kilka próbek

Fajny ale chyba już wycofany

Fajny, lekki podkład na codzień.
Używałam odcieniu 15, chociaż i tak był jeszcze trochę za ciemny a miałam wrażenie że dodatkowo w ciagu dnia jeszcze oksydował.
- lekkie krycie, na pewno nie zakryje nam piegów czy wiekszych niedoskonałości
- nie zapycha i nie uczula
- trwałość przeciętną, po kilku godzinach się wyciera
- polubiłam go bo moja cera wyglądała świeżo i zdrowo i nie było efektu maski

rewelacyjny

najlepszy jaki mialam
cera wglada super świeżo, krycie średnie, ale jest bardzo lekki, super się rozprowadza i nałoźenie grubszej warsty nie jest problemem i nie tworzy efektu maski. Nie roluje się, nie waży, trwały, dpbrze maskuje cienie pod oczami dzieki efektowi rozswietlenia, nie zawiera zadnych drobinek, które u mnie czesto zapychaja pory lub uczulają. Mam cere mieszana, z mocno przetłuszczajacym sie czolem. Nakladam puder matujacy na podklad i twarz jest zmatowiona i promienna. Niektore podklady matujace nie dawaly tak naturalnego i jednoczesnie dosc trwale matujacego efektu.
Chroni przed promieniami UV, nie podraznia, pielegnuje, nie przesusza, jest lekki i nie powoduje zatykania porów ani nadmiernego przetłuszczania. Moj HIT,, Cena tez rozsadna jak za taka jakosc i efekt, bez zapachu i nie uczula, a ja mam z tym spory problem, wiekszosc podkladow jest jednak perfumowana, nawet te mianowane dermokosmetykami dla alergikow.
Niestety Vichy nie produkuje juz tego podkladu i wypuscil zamiennik perfumowany i juz bez efektu matowienia :( dlatego jestem zalamana

Całkiem spoko

Polecam osobom, które szukają lekkiego podkładu i nie zależy im specjalnie na trwałości. Podkład wygląda na twarzy bardzo ładnie, jednolicie, adaptuje się do koloru. Jest lekki o naturalnym wykończeniu, lekko rozświetlającym.

Nie mogę powiedzieć, że jest kompletnie nietrwały. Przy dotyku, będzie się ścierał, ale jak nie ruszamy twarzy, kilka godzin wytrwa.
Dla mnie to niestety ciut za mało, wolę zastygające podkłady, które pozwalają mi czuć się komfortowo, przynajmniej w pracy.
Na weekendy jednak ten podkład w miarę zgrabnie się sprawdzał.

Plusem jest brak warzenia czy ciastkowania.

Minusem, niestety alkohol, ale jego ilość jest umiarkowana. Czuć go, ale nie przekracza granicy.

Kolejny minus, jego wygląd na nosie. Na moim źle się rozkładał, musiałam na nos stosować inny.

Wygląda ładnie na cerach dojrzałych i suchych. Myślę, że będzie też na nich bardziej trwały niż na mojej mieszanej.

MEGA !!!

Świetny podkład , lekki a zarazem dobrze kryjący . Konsystencja lejąca . Kupiłam go niedawno mam odcień 15 . Jestem bardzo zadowolona twarz wygląda na rozświetloną i naturalna nie ma efektu maski . Mam dużo naczynek na policzkach które świetnie przykrywa .