Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Bania Agafii, Maska do twarzy oczyszczająca

Bania Agafii, Maska do twarzy oczyszczająca

Aktywna maska na bazie błękitnej glinki efektywnie oczyszcza skórę twarzy, ściąga pory, matuje i przywraca naturalny wygląd skóry. Naturalne składniki zapewniają dodatkowe odżywienie i nawilżenie. Nadaje się idealnie do skóry tłustej i mieszanej.
Błękitna glinka - zawiera sole mineralne i mikroelementy, wykazuje działanie przeciwzapalne, skutecznie oczyszcza.
Organiczny ekstrakt malwy - bogaty w witaminy grupy A, B, C, tonizuje i podnosi ochronne właściwości skóry.
Otręby owsiane - zawierają witaminy grupy B, PP, E, odżywiają i przywracają skórze zdrowy i zadbany wygląd.
Woda bławatkowa - tonizuje i nawilża skórę.

5/10

Kupiłem ją za namową znajomej, która jest obeznana w temacie trądziku równie dobrze co ja. Cenę miała rewelacyjną, ale niestety się trochę na niej zawiodłem.
Nie zauważyłem, aby moja cera była jakość bardziej oczyszczona, wypryski dalej się pojawiały. Maseczka ogólnie jest fajna i przyjemna w użytkowaniu, ładnie zbiera sebum i działa tak jak należy. Muszę ją przetestować jeszcze raz i zauważyć czy zadziała tym razem inaczej.

Jedna z ulubionych masek oczyszczających. :)

Maskę kupiłam jakiś czas temu na ekobieca.pl za jakieś 7,99 zł. Maskę stosowałam już trzy razy, ale myślę, że wystarczy mi jej na kolejne 3. Wychodzi nieco ponad złotówka za jedno użycie, więc uważam, że to super cena za taki produkt. Za pierwszym razem szczypała mnie twarz, ale myślę, że to przez liczne podrażnienia. Teraz nie mam już takiego problemu. Maska ma kolor niebieski i myślę, że dlatego opakowanie jest takiego koloru. Maska przyjemnie i delikatnie pachnie, bardzo świeżo. Łatwo rozprowadza się ją pędzelkiem na twarzy. Po 10 minutach zasycha tworząc pewnego rodzaju skorupkę. Można odczuć wtedy lekkie uczucie ściąganie skóry. Bez problemu zmywa się ciepłą wodą i kilkoma ruchami. Skóra po niej jest bardzo oczyszczona, gładka oraz matowa! Mega ją polubiłam i na pewno sięgnę po kolejne opakowanie.

Bardzo fajna

Maseczka u mnie się sprawdziła. Fajnie oczyszcza i nawilża. Opakowanie z zakrętka, bardzo wygodne. Konsystencja lekka, łatwo się rozprowadza i zmywa. Zapach przyjemny, maseczka bardzo wydajna, niska cena w porównaniu z jakością.
Godna polecenia.

Serum na zmarszczki

Solidne oczyszczenie

Maskę już zużywam kilka miesięcy, jest niesamowicie wydajna. Jasnoniebieski krem, o bardzo lekkiej formule nakładam pędzlem do masek - tak najlepiej, inaczej się bardzo brudzę. Na twarzy zostawiam ją na około pół godziny, żeby porządnie wyschła. Ściąga skórę i zamienia się w biały, suchy strup. Zmywa się bezproblemowo, przy pomocy mokrego ręcznika którym masuję twarz schodzi bez śladu.
Działanie - na pewno mocno odtłuszcza skórę, zmiękcza i rozjaśnia. Czasami kiedy się zapomnę i dłużej na twarzy trzymam może powodować nawet lekki przesusz. Można też zauważyć lekkie zmniejszenie porów - w końcu jest to maska na bazie glinki. Podoba mi się, że na ewentualne wypryski działa delikatnie i antybakteryjnie - na pewno nie pogarsza sytuacji,tylko uspokaja.
Dostępna za grosze w dużym opakowaniu - jak najbardziej jestem za. Polecam jak najbardziej do cer tłustych i problemowych.

dobre oczyszczenie

Maseczka bardzo dobrze oczyszcza pory i je zmniejsza. Nie można jej jednak stosować zbyt często gdyż wysuszy skórę. Odnoszę wrażenie, że moja cera jest po niej w 100% oczyszczona. Z pewnością nie nadaje się do skóry suchej.

Przyjemna, ale nie działa jak powinna

+bardzo tania,
+bardzo wydajna, wystarczyła na naprawdę długo,
+świetnie pachnie, czasem ją odkręcałam, żeby sobie powąchać, tak delikatnie, troszkę mlecznie,
+lekkie opakowanie, wszędzie wejdzie i na pewno się nie odkręci, niczego nie ubrudzi,
+ma działanie nawilżające, taka trochę maska bankietowa, bezpośrednio po zastosowaniu skóra jest napięta, gładka,
+miła konsystencja kremu, niby gęstego, ale rozwodnionego na tyle, żeby przyjemnie się nakładało,
+nic nie piecze, zasycha, dobrze się zmywa (zmywam mokrym ręczniczkiem),
+ładny design, w ogóle lubię kosmetyki z tej serii,
+przyjemnie tonizuje buzię, to chyba jedyna spełniona obietnica producenta:)
+szeroko dostępna,

-/+ dosyć długo trzeba trzymać, 20 minut (coś tam jest jeszcze napisane, że można krócej, ale jak już mam, wolę potrzymać dłużej), mnie nie przeszkadza, bo i tak wchodzę sobie z nią do wanny,

-mimo całego swojego przyjemnego działania, ona nie ma nic wspólnego z oczyszczaniem, nazwa jest więc myląca, totalnie zero efektu oczyszczenia,
-nie wpływa na wypryski, nie goją się szybciej,
-pory bez zmian,
-na opakowaniu jest naklejka z opisem po polsku, papier jednak nie wytrzymuje starcia z wodą i się ściera, jak ktoś zapomni ile ma ją trzymać, na co ona jest - to ma pecha, bo z papierka już nic nie przeczyta,

Kupię tę maskę jeszcze z pewnością, ale będę wiedziała, żeby nakładać ją wtedy, kiedy nie szukam czegoś oczyszczającego/na wypryski, bo nie pomoże. Nadaje się na odżywienie i wygładzenie skóry, która jest w dosyć dobrej kondycji, brak jej mocnego działania.

Nie oczyszcza ale fajnie nawilża

Ponieważ jestem miłośniczką maseczek, od czasu do czasu sięgam po ten z Bania Agafii ze względu na wygodne opakowanie, idealne do podróży. Jeśli jestem na wyjeździe i mam chwilę dla siebie lubię się położyć z maseczką. Te mają świetne opakowanie, w płaskim woreczku z wygodną zakrętką. Ta maseczka nie jest dla mnie wybitna, ponieważ nie oczyszcza ani nie zmniejsza porów, ale jednak zauważam działania. Skóra po niej wygląda ładniej, jest przyjemnie nawilżona, odświeżona, może ciut bardziej zmatowiona. Nie jest to wielki efekt wow, ale zawsze coś. Skład jest bardzo naturalny, cena przystępna, opakowanie wygodne do zabrania ze sobą. Z pewnością sięgnę jeszcze po inne.

glinka oczyszczająca

Jak dla mnie rewelacja. Świetne opakowanie, dzięki któremu nie trzeba samemu rozrabiać glinki, pięknie pachnie i przede wszystkim widać efekty po stosowaniu. Polecam!

Uwielbiam!

Maseczki na bazie glinek są bardzo częstym gościem mojej pielęgnacyjnej rutyny. Na tą akurat trafiłam przypadkiem, ale dzięki rewelacyjnemu działaniu ma już ona pewne miejsce w moim kosmetycznym składzie.
Maska nałożona na twarz jak to w przypadku glinkowych masek po kilku-kilkunastu minutach zasycha tworząc skorupkę, mam wówczas wrażenie, że wszystkie zanieczyszczenia, nadmiar sebum wchłaniają się w warstewkę maski. Maska bardzo ładnie pachnie, z przyjemnością się ją aplikuje. Najchętniej aplikuje ją na swoją przetłuszczająca się strefę T, ale od czasu do czasu traktuję nią również policzki i to chyba wtedy efekt jest oszałamiający.
Maska wyjątkowo dobrze oczyszcza skórę, zwęża pory a także tonuje skórę, wyrównując jej koloryt. Buzia po jej zmyciu jest delikatnie rozjaśniona i pełna energii. Czuć również, że buzia jest odświeżona i pobudzona do regeneracji poprzez usunięcie martwego naskórka.
Zawsze z przyjemnością wracam do czytania składu tej maski, ponieważ jest naprawdę bardzo naturalny a przez zawarte w nim składniki takie jak ekstrakt z malwy, otręby owsiane i pięknie pachnąca woda bławatkowa sprawiają, że produkt jest naprawdę wyjątkowy. Warto zrobić miejsce w kosmetyczne i zakupić maskę, bo jestem pewna że posiadaczki cer podobnych do mojej nie pożałują, szczególnie że cena maseczki nie przekracza 8zł!
Rewelacyjny produkt, aż można westchnąć i pożałować, że tak mało jest polskich produktów, które oferowałyby dobre jakościowo i całkowicie naturalne produkty w tak niskiej cenie.
Warto dodać, że maska to aż 100ml! Mi spokojnie starczyła na ok. 15 użyć.
Opakowanie maski także przypadło mi do gustu, jest w poręcznej zakręcanej tubce co absolutnie zabezpiecza produkt, przed wyschnięciem. Ważne, jest to że same decydujemy o tym ile maski dozujemy, co nie jest już takie oczywiste w maskach saszetkowych, gdzie czasem mamy nadmiar produktu, który należy zużyć zanim wyschnie albo jest jej wręcz za mało.
Produkt na 6!

Skuteczna

Maseczka ma bardzo fajną konsystencję. Przy regularnym użytkowaniu zauważyłam poprawę kondycji mojej skóry: mniej wyprysków, bardziej odświeżona i uspokojona cera. Zapach przyjemny, opakowanie wygodne i przystępna cena. Jak najbardziej tak :)

Jedna z moich ulubionych!

Babuszkę agafię męczę już od dawna - chętnie testuje jej produkty, bo są tanie, łatwo dostępne i mają dobre składy. Ta maseczka jest jedną z moich ulubionych. Lubię jej opakowanie, bo jest higieniczne i łatwo wydobyć produkt do końca. Podoba mi się też zapach i konsystencja. Maseczkę trzymam zazwyczaj dłużej niż zalecane 10 minut, ale pamiętam o zwilżaniu, gdy zasycha. Wtedy się relaksuję i pozwalam kosmetykowi zadziałać :). Po zmyciu maseczki skóra jest oczyszczona, gładka a jednocześnie pozostaje matowa. Stosując ją regularnie zauważyłam mniejszy wysyp niespodzianek, sama maseczka też mnie nie zapycha. Maseczka jest wydajna i starcza na długo. Polecam, ale pamiętajcie, by stosować ją regularnie.

Średnio,są lepsze

Jako miłośnik maseczek i posiadaczka nieco problematycznej mieszanej-wrażliwej cery (po odstawieniu hormonów) , musiałam ją nabyć. Czy jej użycie zmieniło coś w moim życiu? Nie. Maska jak maska, są lepsze, są gorsze. Nie zrobiła mi krzywdy, ale też nie zrobiła niczego dobrego. Nie zauważyłam oczyszczenia, ani nawilżenia, ani po prostu niczego.