Bania Agafii, Maska do twarzy oczyszczająca

Bania Agafii, Maska do twarzy oczyszczająca

Aktywna maska na bazie błękitnej glinki efektywnie oczyszcza skórę twarzy, ściąga pory, matuje i przywraca naturalny wygląd skóry. Naturalne składniki zapewniają dodatkowe odżywienie i nawilżenie. Nadaje się idealnie do skóry tłustej i mieszanej.
Błękitna glinka - zawiera sole mineralne i mikroelementy, wykazuje działanie przeciwzapalne, skutecznie oczyszcza.
Organiczny ekstrakt malwy - bogaty w witaminy grupy A, B, C, tonizuje i podnosi ochronne właściwości skóry.
Otręby owsiane - zawierają witaminy grupy B, PP, E, odżywiają i przywracają skórze zdrowy i zadbany wygląd.
Woda bławatkowa - tonizuje i nawilża skórę.

Fajna, ale znam lepsze.

Maseczkę oczyszczającą kupiłam w moim ulubionym sklepie zielarskim. Byłam niezwykle podekscytowana przy pierwszym "podejściu". Nieco niebieskawy kolor i konsystencja od razu skojarzyły mi się z domowej roboty maseczką z glinki. Słusznie - okazało się bowiem, że działanie też jest podobne. Oczyszczenie i wygładzenie jakie spowodowała ta maska sprawiło, iż bardzo polubiłam efekt "glinkowej maski z tubki"-wygoda plus działanie! Bingo! Ta maseczka działa - pomyślałam i nakupiłam jeszcze trzy opakowania na zapas. Skóra po tym produkcie jest miła w dotyku i sprawia wrażenie czystej, nieskazitelnie gładkiej. Lubię efekt,.który gwarantuje, dlatego nakładam ją prawie co tydzień. Polecam!

Rosyjskie oczyszczenie !

Rewelacyjny produkt w super opakowaniu zawierającym maskę z białą glinką zdecydowanie zasługuje na miano hitu. Spośród wielu opcji dostępnych maseczek ta zdecydowanie przypadła mi do gustu.

Całkiem ciekawa

Nie rozwodząc się nad samym kupnem cena jest przystępna jeśli skonfrontujemy ją z jakością produktu. Samo działanie jest zadowalające, nie ma szału, ale po jej zdjęciu czuć oczyszczenie i wyciszenie skóry twarzy. Dobrze zastyga na twarzy.
Stosuje ją zazwyczaj na 3-2 dni przed jakimś ważniejszym wydarzeniem, ale z racji tego że troszkę wysusza (jest to delikatne wysuszenie) to kolejnego dnia stosuje maseczkę w płachcie.

Gala KWC 2017

Hit!

Mój hit zaraz obok dziegciowej :) jej działanie nie jest tak spektakularne jak wersji dziegciowej, ale nadal cudownie działa na skórę. Ta wersja maseczki od BA jest bardzo rzadka, należy uważać z aplikacją. Przez to jednak wygodnie nakłada się ją pędzlem. Świetnie matowi, uspokaja i oczyszcza. Nie podrażnia mojej wrażliwej skóry, łatwo się ją zmywa. Same plusy! Polecam ją całym sercem.

bardzo ciekawa maseczka

O rosyjskich maseczkach huczy cały Youtube od ponad roku, do tej pory jednak nie miałam okazji wypróbować tych specyfików, były dostępne głównie w internecie, często były wykupione, itp Teraz jednak ich dostępność jest już spora, sklepy kosmetyczne czy nawet apteki mają je w swoim asortymencie.

Oczyszczająca maseczka z glinką niebieską poszła na pierwszy ogień :) rzeczywiście, ma niebieskawy kolor i jest zamknięta w wygodnej saszetce z nakrętką dla bezpiecznego zamknięcia i wielokrotnego użytku. To ciekawa forma opakowania, ponieważ saszetka jest wykonana z solidnego tworzywa i można ją spokojnie transportować z innymi kosmetykami, ponieważ odkształca się i nie ma ryzyka przedziurawienia czy wylania. Pojemność też jest spora jak na maseczkę - 100ml wystarczy mi spokojnie na 2-3 miesiące stosując 2x w tygodniu.

Jest gęsta niczym pasta i aplikuję ją na 15-20 minut. Producent mówi o 10 minutach, ja czasami potrzebuję trochę więcej czasu, ponieważ w 10 minut nie zawsze zdąży mi zaschnąć. A propo zasychania - nauczyłam się też, że najlepiej aplikować ją cienką warstwą, zbyt gruba nie chce zasychać, a więc nie ma szansy zadowalająco zadziałać + jest to najzwyczajniejsze marnotrawstwo produktu. W moim przypadku nie ma też konieczności aplikowania jej na policzki, posiadam cerę mieszaną i właściwie tylko strefa T wymaga oczyszczenia, policzki są normalne i wyglądają naprawdę dobrze (choć zdarzyło mi się robić maseczkę i na całą twarz jeśli było to potrzebne).

Kiedy maseczka już zaschnie pora ją zmyć. Na twarzy widać jak pownikała w pory.. bo są widoczne w postaci kropeczek. Z doświadczenia wiem, że to dobra zapowiedź:) Zmywa się bez problemu. Glinki mają to do siebie, że potrafią być oporne w zmywaniu i często korzystałam z pomocy gąbeczki z celulozy. Ta jednak zmywa się bez oporu :)

A jaki efekt po zmyciu? Czysta, gładka i matowa skóra. Nie jest to jednak płaski, tylko zdrowy mat :) zdziwił mnie brak uczucia ściągnięcia, dla mnie to plus bo to strasznie niekomfortowe uczucie, którego wolę nie doświadczać.

Cena maseczki bardzo przyjazna - 6zł, tak to ja mogę kupować :) mam jeszcze drugą fitoaktywną witaminowa maseczkę z Bani Agafii i stosuję ją od razu po oczyszczającej. To jednak jak działa opiszę w innej recenzji :)

Całkiem dobra

Skuszona pozytywnymi opiniami i ceną postanowiłam ją kupić i nie żałuję! Już po pierwszym zastosowaniu widać efekty na skórze. Twarz jest rozjaśniona, wygładzona, ściągnięta. Działa oczyszczająco na wągry, jednak nie usuwa ich w 100% nawet po kilku stosowaniach. Wygodna w użyciu i wydajna.

Maseczka oczyszczająca Bania Agafii

Ta maseczka była moim pierwszym kosmetykiem rosyjskim, na które ostatnio zapanował prawdziwy Boom. Internautki je kochają bo mają niskie ceny i dużo roślinnych składników, do tej pory kupowałam maseczki avonu planet spa, ale skoro Babuszka Agafia jest tańsza to postanowiłam spróbować.
Wybrałam tą oczyszczającą, glinkę niebieską, której nigdy wcześniej nie stosowałam na moją buzię. Do tej pory była tylko biała, zielona i ta z morza martwego. Opowiem Wam moje wrażenia

ZALETY:
- maseczka bardzo przyjemnie odświeża skórę
- dobrze zasycha na skórze, ale dobrze też się zmywa pod wpływem ciepłej wody
- zmniejsza widoczność porów
- niweluje błyszczenie się skóry
- oczyszcza skórę i dodaje jej promiennego blasku
- ma niską cenę
- wygodna i bardzo pojemna tubka (używałam jej ok. 5 razy a niewiele jej ubyło)

Wady:
- zapach lekko podrażnia skórę, powoduje lekki świąd podczas stosowania, ale może to tylko efekt jej działania

dobra :)

Jest to jedna z moich ulubionych maseczek. Na buzi zasycha na skorupkę, czemu towarzyszy dość mocne uczucie ściągnięcia - wiem, że wiele z was tego nie lubi, ale mi to specjalnie nie przeszkadza. Po 10 minutach maseczkę łatwo się zmywa ciepłą wodą. Buzia po jej zmyciu jest gładka i odświeżona, uczycie ściągnięcia znika. Maseczka przyspiesza gojenie wyprysków i zaczerwienień. Paczuszka 100 ml starcza na dużą ilość razy. Bardzo ładnie się prezentuje,
ztyłu jest naklejka w języki polskim. Jest zakręcana przez co produkt nie zasycha. Dobrze się z niej aplikuję :)

Bardzo przyjemna

Na bazie błękitnej glinki, zdecydowanie bardziej lejąca niż ta dziegciowa, ale zmywa się równie ciężko. :c
Faktycznie twarz czuje się odświeżona, wydaje się być jaśniejsza.
Zamiast zmywać po 10 minutach - zasypiam z nią (jak w sumie z większością maseczek) Akurat w tej maseczce mam wrażenie, że korka nie da się zakręcić do końca, bo słychać kliknięcie i znowu można kręcić, także zakręcam ją z wyczuciem, ale nie zaschła ani nic, więc jest ok. Lubię ją, na pewno do niej wrócę

+odświeża
+ma śliczny błękitny kolor (potem zastygnięciu jest biała)
+nie podrażniła mnie
+jest niedroga
+fajny design opakowania

-ten kurek co się lekko nie dokręca
-trochę za rzadka konsystencja

Przyjemna

Kupiłam tę maskę jak byłam na wyjeździe i trafiłam do sklepu zielarsko-kosmetycznego. Akurat stała na promocji, więc czemu nie? Było to moje pierwsze spotkanie z kosmetykami rosyjskimi i kompletnie nie wiedziałam jakiego efektu spodziewać się, kiedy zmyję ją z twarzy.

Mam cerę mieszaną, oczywiście musi być ta strefa T, problemy z brodą i nosem, jakieś lekkie wysypy na czole zaraz przy brwiach - prawie każda posiadaczka cery mieszanej rozumie o co chodzi. Produkt zamknięty jest w bardzo fajnej saszetce z tubką - ogromne brawa dla tego kto to wymyślił, naprawdę ułatwia to aplikację produktu i uważam, że powinno więcej być takich opakowań. Konsystencja jest lekko.. kremowa? Nie wiem jak to określić, ale rozprowadza się dosłownie jak pierwszy lepszy krem z półki. Odcień jest lekko niebieski i bardzo przyjemnie pachnie - a spodziewałam się okropnego zapachu, bo jednak ziołowe specyfiki to ziołowe specyfiki. Po kilku minutach maseczka zaczyna zasychać, a wtedy jeszcze chwilę ją przytrzymuję i ciepłą wodą zmywam. Zmywa się bez żadnych problemów. Twarz jest lekko zaróżowiona i bardzo szybko wraca do normalnego koloru, a niektóre przebarwienia wręcz lekko wyrównuje. Skóra jest miękka oraz gładka w dotyku. Patrząc na stan skóry mogę stwierdzić, że to nie jest głębokie oczyszczanie - raczej jest ono delikatne i świetne dla osób z wrażliwą cerą. Nie zauważyłam, żeby następnego dnia pojawił się nawet drobny wysyp na twarzy, skóra nadal promienieje oraz jest przyjemna w dotyku, a przede wszystkim nawilżona. Z dodatkowych rzeczy - cena jest rewelacyjna za taką pojemność. Produkt jest naprawdę mocno wydajny, jedną saszetkę zużyłam w kilka miesięcy, stosując ją raz w tygodniu, bo na więcej po prostu nie mam czasu. Z dostępnością może być lekki problem, ale w moim mieście znalazłam sklep gdzie sprzedają tę markę i zawsze znajdę coś dla siebie.

Na pewno wrócę do tego produktu i jak najbardziej polecam, bo jest on naprawdę godny uwagi.

Tanie, a dobre :)

Uwielbiam maseczki bani/babuszki/babci Agafii (jak zwał tak zwał). Mają tak cudowne składy, a przy tym tak zbawienne dla mojej skóry działanie, że aż sama się nadziwić nie mogę jak rezultat można uzyskać za 6-7zł. Często używam glinek, rozrabiam je z olejkam i hydrolatami, wodą termalną tudzież różaną - dużo z tym zabawy i babrania się. Wszystko wokół brudne, łącznie z umywalką. Odkąd odkryłam maseczki z tej serii jestem nimi oczarowana i corz bardziej odchodzę od zwykłych drogeryjnych maseczek. Do glinek nieraz wracam, ale nie z tak dużą przyjemnością co do maseczek Agafii.
Słyszałam, że potrafią uczulić - u mnie się to nie dzieje. Maseczka koi skórę, wygładza, nawilża. Maseczkę trzymam do czasu jej całkowitego zastygnięcia i spłukuję wodą. Nic nie szczypie, nie piecze, skóra jest przyjemnie napięta. Jakichś większych różnic nie widzę pomiędzy poszczególnymi maskami. Tak czy siak, polecam. Za taką cenę grzech nie spróbować. :)

Warta wypróbowania

Na samym początku używania tej maseczki byłam trochę zawiedziona, nie było żadnego efektu wow, na który niepotrzebnie się nastawiłam. Miałam wrażenie, że nic ona nie robi. To że coś robi, zauważyłam, gdy przez pewien czas przestałam jej używać. I wow. Działa rewelacyjnie.

+ ściąga i oczyszcza pory
+ dzięki niej skóra mniej się błyszczy
+ skóra po niej wygląda zdrowo
+ bardzo bardzo wydajna