Planeta Organica, Afryka, Balsam do włosów tłustych z olejem makadamia

Planeta Organica, Afryka, Balsam do włosów tłustych z olejem makadamia

Balsam do włosów dla skóry tłustej z olejem makadamia, odżywia i reguluje równowagę skóry głowy, wzmacnia i odbudowuje włosy, czyniąc je bardziej bujnymi, lśniącymi i jedwabistymi. Zawiera 12% oleju makadamia.

Bardzo fajna odżywka

Używana od czasu do czasu dawała fajny efekt lekkich blyszczacych wlosow. Codziennie używana potrafiła obciążyć cienkie włosy. Bardzo fajna lekka ale treściwa konsystencja, ladny zapach. Opakowanie nieco niepraktyczne, bardzo twarde i ciężko pod koniec coś wydobyć.

BARDZO DOBRY

Lubię ten balsam za to, że nie obciąża moich włosów, nie podrażnia skóry głowy, a jednocześnie nawilża i sprawia, że są miękkie i błyszczące. Jest dość wydajny, ładnie pachnie i tworzy cudowny duet wraz z szamponem z tej serii.

Szampon ideał

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć szampon idealny do moich cienkich włosów ze skłonnością do przetłuszczania.
Po szamponach z SLSem moje włosy przetłuszczały się do tego stopnia, że musiałam myć je codziennie.
Aby znormalizować skórę głowy szukałam jakiś czas szamponu z naturalnym składem i bez SLS.
Planeta Organica idealnie spełnia moje wymagania.

Włosy myję zawsze 2 razy: mycie wstępne + zasadnicze, wtedy na pewno włosy są idealnie oczyszczone :) na koniec nakładam odżywkę z tej samej serii z masłem shea (idealna była maska z awokado, niestety chyba jest wycofana ze sprzedaży :(

Zalety:
+włosy nie przetłuszczają się (mogę spokojnie przeżyć 2 dni co przy moich włosach to dużo) - a więc spełnia swoje zadanie
+lekki
+przepiękny zapach
+dobrze się pieni
+ładne opakowanie
+przystępna cena (9-12zł)
+fajny skład

Wady:
- trochę rzadka konsystencja, ale to w sumie szczegół

Nie mam wymienionych problemów z opakowaniem, ale w sumie przy nalewaniu zawsze przechylam je całkowicie do dołu.

Podsumowując: świetny szampon dla cienkich przetłuszczających się włosów, włosy po wyschnięciu są piękne, lekkie i nawilżone. Polecam! :)

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Tragedia

Balsam przeznaczony jest do moich włosów, ale totalnie się nie spisał.
Pachnie ładnie karmelem, ale czasami byłam w stanie wyczuć w nim nutę alkoholu...czyżby producent coś ukrywał?
Bardzo poważnym minusem jest opakowanie, twarde, z którego ciężko wydobyć kosmetyk do końca, nie mówiąc o trzymaniu go mokrymi rękoma...
Konsystencja również jak dla mnie jest za rzadka.Spływa z włosów.
Odżywka nie była w stanie dociążyć moich włosów, wyglądały po niej brzydko wizualnie, ciężko je było rozczesać, a kiedy dałam jej odrobinę za dużo włosy były przeciążone i tłuste....

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

bardzo dobry

Bardzo dobry szampon :) Spełnił wszystkie moje oczekiwania.

Plusy:
+ślicznnny zapach <3
+ zapewnia długie uczucie świeżości włosów
+ nie przetłuszcza
+lekki
+delikatny
+ skład
+cena
+mięciutkie włosy
+nie obciąża włosów

Minusy:
- opakowanie
-strasznie rzadka konsystencja

Arganowego brata jednak nie przebił ;)

Bardzo lubię kosmetyki Planeta Organica, a zwłaszcza ich serię afrykańską :) Właśnie ta seria jest przeważnie mocno emolientowa, a to właśnie emolienty moje włosy ukochały sobie najbardziej. Jak spisał się balsam z makadamią?

Skład:
Skład jest bardzo ładny, mamy mieszaninę wody z: olejem makadamia (producent zapewnia, że jest go aż 12%), ekstraktem z bambusa, ekstraktem z orchidei, ekstraktem z jagód acai oraz olejem sandałowym. Dalej widzimy emolient, dwa antystatyki, potem już zapach, a za zapachem - guma guar - może oblepiać. Skład jest emolientowy :)

Konsystencja i zapach:
Balsam pachnie przepięknie - czuję tu wyraźnie nutkę orchidei oraz oleju sandałowego - naprawdę zapach bardzo przypadł mi do gustu, w ogóle włosowe kosmetyki tej serii pachną bardzo ładnie :) Zapach czuć na włosach jeszcze troszkę po zmyciu produktu. Konsystencja jest dość rzadka, jednak nie spływa z włosów, o lekkim różowym zabarwieniu.

Ehh, te ich opakowania ;) Za twarda, prostokątna buteleczka, z której od samego początku raczej ciężko wydobyć produkt. Dobrze, że balsam jest dość rzadki. Moja buteleczka stoi cały czas na głowie, dzięki temu jest troszkę łatwiej. Pod koniec trzeba trzepać i trzepać ;);)

Działanie:
Produkt ten bardzo ładnie działa na moje włosy - są po nim gładziutkie, takie odżywione, nawilżone, całkiem ładnie dociążone i pachną tak pięknie :) Dodatkowo bardzo ładnie błyszczą :) Włosięta w dzień umycia nie wyglądają na obciążone, jednak już następnego dnia guma guar daje o sobie znać - muszę je koniecznie oczyścić, ponieważ czuję, jak są troszkę oblepione - miałam tak samo z balsamem z olejem arganowym. Jeśli chodzi o wpływ na skręt włosów - ani go nie osłabia, ani nie podkreśla, jest neutralny ;) Ale tak jak już pisałam - oczyszczenie włosów szamponem jest po nim konieczne, przynajmniej w moim przypadku. Myślę, że balsam może świetnie spisać się w przypadku włosów suchych i zniszczonych - warto spróbować. Polubiłam go tylko troszkę mniej niż balsam z olejem arganowym ;)

Tradycyjnie - zamieszczam zdjęcia moich fal, bez stylizacji, po lekkiej pętelce i użyciu balsamu :)

Używam tego produktu od: jakieś 2 miesiące

Bardzo dobra odżywka

Szukałam od dłuższego czasu bardziej naturalnych kosmetyków, widząc, że po tradycyjnych zmiany są krótkotrwałe albo w ogóle niewidoczne. Odżywkę Planeta Organica kupiłam za 12 zł w drogerii Firlit.

Dla mnie rewelacja. Włosy są nawilżone, ale nie obciążone, bardzo przyjemne w dotyku!

+ cena
+ działanie
+ zapach
+ skład (nawet mimo alkoholu)

Minusem dla mnie jest opakowanie - kompletnie nie mogłam nic wycisnąć z butelki i wydajność - muszę sporo użyć tej odżywki, co przy moich długich włosach powoduje, że szybko ją zużywam. Mimo to zalety wynagradzają ten fakt i odżywkę stosuję często (konstystencja na to pozwala, bo odżywka jest bardzo lekka, ale dla większego odżywienia mieszam ją z gęstszymi kosmetykami).

Polecam!

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

dla mnie bez wad

Balsam Planeta Organica z olejem makadamia jest już drugim z serii Afryka, którego używam od kilku tygodni. Tak jak w przypadku wersji z awokado, ten również ma wodnistą (ale nie lejącą) konsystencję.

Jego działanie na włosach jest również bardzo podobne (nawilża, nie obciąża), ale bije na głowę awokadowy balsam pod względem zapachu..
..który jest najprzyjemniejszy spośród dotąd stosowanych przeze mnie kosmetyków do włosów. Przypuszczam, że balsam zawdzięcza swój aromat olejkowi sandałowemu i orchidei, które znajdziemy w składzie. Jak dla mnie ten aromat mógłby być jeszcze bardziej intensywny, ale nie można za to nic zarzucić trwałości zapachu, który jest wyczuwalny na włosach jeszcze na drugi dzień po umyciu.

Butelka- taka sama jak w przypadku całej serii Afryka &#8211; nietypowa, o kwadratowym przekroju &#8211; co dziwne &#8211; o niebo wygodniejsza w użyciu niż ta z olejkiem z awokado. Trudno mi to pojąć, bo oba balsamy mają taką samą konsystencję; być może butelki różnią się stopniem twardości. Tak czy inaczej, jest to tylko opakowanie, najmniej istotny element kosmetyku, który jednakże cieszy oko swoim oryginalnym designem.

Podsumowując &#8211; nie mam zastrzeżeń. Balsam nie obciąża moich długich, przetłuszczających się włosów, a pozostawia je miękkimi, gładkimi i pachnącymi ;-)