Sylveco, Balsam myjący do włosów z betuliną

Sylveco, Balsam myjący do włosów z betuliną

Sprawdź ceny produktu

Hypoalergiczny, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, szczególnie słabych, zniszczonych, pozbawionych blasku, z tendencją do wypadania. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Unikalne połączenie oleju jojoba i masła karite z naturalnymi składnikami nawilżającymi zapewnia włosom ochronę przed wysuszeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy regularnym stosowaniu normalizuje stan skóry głowy, a włosom nadaje miękkość, gładkość i lekkość bez efektu puszenia.
Zalety:
- skutecznie i długotrwale nawilża,
- pielęgnuje skórę głowy,
- zapewnia efekt miękkich, lekkich i lśniących włosów.

Mimo wątpliwości, jestem na TAK

Od jakiegoś czasu miałam problem z drogeryjnymi szamponami - nieważne jakiego użyłam za chwilę pojawiał się świąd, wypadanie włosów, wzmożone przetłuszczanie... Szukając ratunku w internecie przypadkowo trafiłam na ten produkt. Mówię "co mi szkodzi, zaryzykuję" i... pomimo kilku wad, uratował on moje włosy.

Zalety:
- naturalny, hipoalergiczny skład;
- dobrze myje;
- włosy są puszyste;
- nie podrażnia, znika świąd;
- włosy przestały wypadać już od drugiego użycia;
- włosy mniej się przetłuszczają, są dłużej świeższe;
- nie obciąża kosmyków;
- mam włosy farbowane na brąz i zauważyłam, że ten szampon pięknie chroni kolor, w ogóle nie wypłukuje barwnika, co przy ziołowych szamponach jest rzadko spotykane.

Minusy:
- cena - za 300ml trzeba zapłacić ok. 30zł, ale warto;
- rzadka konsystencja;
- bardzo słabo się pieni, przez co jest niewydajny;
- podczas mycia zapach wydaje się okropny, jednak po wysuszeniu włosów staje się on przyjemny;
- nieprzezroczysta butelka - ciężko ocenić ile produktu zostało;
- co do komentarzy poniżej, że podczas jego stosowania nie trzeba używać odżywki - kompletnie się z tym nie zgodzę, według mnie bardzo plącze włosy, ale w połączeniu z odżywką wypada dobrze.

Pomimo kilku wad na pewno zagości na dłużej w mojej łazience.

Ideałów nie ma, ale jesteśmy blisko

Moje włosy są ciężkie w obsłudze.
Skóra głowy się przetłuszcza, miewam lekki łupież, od kilkunastu lat jestem zmuszona myć je prawie codziennie, żeby jakoś wyglądać.
Z drugiej strony włosy na długości są cienkie i zazwyczaj wysokoporowate (w okresach lepszej pielęgnacji zmierzają w kierunku średnio-). Służy im rzadsze mycie - przestają się puszyć tak np. na trzeci dzień, gdy skalp wygląda jak naolejowany i swędzi niemiłosiernie.
Ograniczenie przetłuszczania to mój cel od dawna, ale "delikatne" szampony lubiły mnie uczulać lub wysuszać włosy, a z kolei próba dociążenia końcówek kończyła się przyklapem (jak to u cienkich, gęstych, prostych włosów bywa).

Trafiłam w końcu na balsam Sylveco i jak do tej pory to jedyny kosmetyk, który troszkę mi pomógł we wszystkich tych problemach. Po pierwszym użyciu byłam zachwycona, nie musiałam nawet nakładać odżywki, takie miałam gładkie i lśniące włosy. Od razu po umyciu były śliskie w dotyku, jakbym nie spłukała maski, ale po wyschnięciu nie były w żadnym wypadku oblepione (czego się bałam). Ogólnie świetne pierwsze wrażenie.
Po dłuższym używaniu oczywiście skóra, włosy i sam człowiek się trochę przyzwyczaja. Tutaj jednak nie wystąpiło żadne uczulenie, przesuszenie czy zmęczenie kosmetykiem, jak w przypadku większości szamponów. Nawet jeśli po takim czasie znika efekt wow po myciu, to i tak jest to najlepszy szampon, z jakiego korzystałam.

Bardzo dobry produkt

Balsam myjący z betuliną zakupiłam w okresie, kiedy moja skóra głowy dosłownie cierpiała, ponieważ była podrażniona przez chwilowe używanie szamponów z SLS. Czym to podrażnienie się objawiało? Zaczerwieniem, swędzeniem i łuszczeniem skóry głowy. Wiedziałam, że ten produkt nie pogorszy tego stanu, a może pomóc. Czy pomógł? Tak. ???? Balsam rzeczywiście znormalizował moją skórę głowy. Dzięki niemu pozbyłam się uporczywego świądu i łuszczenia. Włosy się po nim nie puszą ani nie plączą, są nawilżone i miękkie. Poza tym łagodnie oczyszcza, nie podrażnia, nie trzeba po nim używać odżywki. Konsystencja przypomina mi mleczko, ma delikatny ziołowy zapach. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić, to trzeba go rozcieńczać z wodą, żeby się dobrze pienił, ale tak ma większość naturalnych szamponów i ja się już do tego przyzwyczaiłam, daje Wam jednak znać jak by co. I jeszcze należy dobrze go spłukać, inaczej może obciążyć włosy.
Jaka jest moja końcowa ocena, czy kupię go ponownie? Z całą pewnością tak! Pomimo tych drobnych wad, jest to mój ideał. Polecam go Wam całym sercem i z czystym sumieniem. ????

balsam na wlosach

Szampon nie jest zbyt gęsty, ale odpowiada mi taka konsystencja bo mam wrażenie że mimo że nie jest gęsty to przez tę naturalność składu niezbyt dobrze się spłukuje ... trzeba uważać i skwapliwie wymywać bo inaczej oklap gwarantowany. Jeśli dobrze spłukane to i daje efekt umycia i łagodnej naturalności. Moje wlosy po większości szamponów natychmiast domagają się zawsze odżywki, bo inaczej są sierściowate i trudne. ( Tutaj po samym szamponie jest naturalność i delikatność, lekkie wygładzenie.
Ważne że nie nie jest podrażnia skóry głowy .

Idealny

Fantastyczny szampon o świetnym składzie. Rewelacyjny do każdego rodzaju włosów. Dobrze myje i pielęgnuje, nie jest gęsty - zatem nie ma ryzyka niedokładnego spłukania. Jako jeden z bardzo nielicznych nie zawiera soli myjących, przez co jest idealny dla osób po keratynowym prostowaniu włosów, gdyż znacznie przedłuża utrzymanie efektu na włosach.

I tak i nie

Fajny skład, włosy po użyciu są do rozczesania bez użycia odżywki, natomiast skóra głowy jak swędziała tak swędzi, a włosy nie zachowują świeżości na troszke dłużej. Cena ok. 27 zł wg mnie nie adekwatna do działania właśnie ze względu na swędzenie skóry głowy takie jak po innych tanszych i z gorszym składem szamponach.

bardzo przyzwoity

Lubię używać. Balsam jest bardzo przyjemny, kremowy. Ciekawie pachnie. Bardzo dobrze nawilża włosy. Nie wysusza ich, nie obciąża i nie przetłuszcza. Bardzo dobrze odświeża. Włosy bardzo dobrze się układały. Nie tworzył siana na głowie.

świetny!

Mam wrażliwą skórę głowy, ten szampon świetnie się sprawdził.
Pozwolił uregulować pracę gruczołów i m.in. dzięki niemu przestały mi wypadać włosy.
Jest delikatny, dobrze myje, oczyszcza, dokładnie się spłukuje.

Jedynym minusem jest cena. Śledzę promocje :)

Cudowny

Balsam myjący to dość dziwny produkt i na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Jednak dla moich puszących się włosów okazał się strzałem w dziesiątkę. Cudownie je dociąża i wygładza.
Balsam to coś więcej niż szampon. Konsystencję ma rzadką i lejącą. Pieni się bardzo dobrze. Pachnie specyficznie rozmarynem. Dobrze zmywa mi z włosów oleje. Nie obciąża też nadmiernie i nadal myję włosy co 2 dni. Ma bogaty i naturalny skład. Dla mnie to idealny produkt myjący.

Moje włosy się z nim nie polubiły..

O marce słyszałam wiele dobrego, przyglądając się ich ofercie ten produkt najbardziej przykuł moją uwagę ,opinie jak zawsze mieszane,ale przeważały te pozytywne. Co warto powiedzieć na początek? Ma rozmarynowo - miętowy zapach, lejącą konsystencję, biała barwę i kiepsko się pieni. Moje włosy u nasady są przetłuszczające,natomiast na długości suche. Okropnie przetłuszcza mój skalp i włosy u nasady, jeszcze tego samego dnia po umyciu są obciążone , dosłownie tłuste i przyklapnięte, za to na długości tępe. Efekt ten pojawia się przy każdym myciu. Próbowałam łączyć go z innymi produktami np. myjąc nim tylko nasadę ,albo tylko długość,ale te partie włosów które były nim myte są takie jak opisałam wyżej. U mnie totalnie się nie sprawdził, szkoda mi wydanych na niego pieniędzy ,bo za tę cenę ( 28zł regularna) można kupić szampon Matrixa albo dołożyć kilka złotych mieć świetny z L'oreala.

Używa produktu od: próbka

I tak i nie

Jak pachnie?
Rozmarynem lekarskim i za to u mnie wielki minus.. Pachnie na prawdę bardzo ziołowo, jak rozmarynowy olejek eteryczny.

Działanie?
Tutaj bardziej pozytywnie. Działanie bardzo pozytywnie mnie zdziwiło.
Mała próbeczka, a bardzo wydajna. Nigdy nie spotkałam się z taką konsystencją. To było coś oleistego, z balsamem? Dopiero na włosach balsam zamienia się w kremową pianę. Na prawdę dziwna sprawa, ale sprawdziła się bardzo dobrze. Mimo, że obawiałam się, że włosy nie będą domyte. Nie zgadzam się może z jeszcze jedną obietnicą producenta: brak puszenia się włosów. Moim zdaniem efekt był był przeciwny

Lepszy jako odżywka

Na początku używania moje włosy nie mogły się przyzwyczaić do konsystencji kosmetyku i tuż po umyciu wyglądały na obciążone. Zaczęłam więc stosować zaraz po nałożeniu balsamu zwykłego szamponu do włosów. Po pewnym czasie włosy się przyzwyczaiły i mogłam go stosować samodzielnie. Preparat dobrze się pieni. Pozostawia włosy miękkie i gładkie. Dodatkowo zauważyłam, że odkąd go stosuje na mojej głowie pojawiło się mnóstwo nowych włosów. Będę go używać na zmianę z innym szamponem właśnie ze względu na porost nowych włosów.