Sylveco, Odbudowujący szampon pszeniczno - owsiany

Sylveco, Odbudowujący szampon pszeniczno - owsiany

Sprawdź ceny produktu

Hypoalergiczny, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, szczególnie osłabionych i wymagających regeneracji. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Hydrolizaty pszenicy i owsa to niskocząsteczkowe źródło protein, wiążą wilgoć, wnikają do korzeni włosów, odbudowując je aż po same końcówki. Dzięki składnikom silnie nawilżającym szampon zapobiega przesuszeniu, łagodzi podrażnienia skóry głowy. Przy regularnym stosowaniu wzmacnia włosy, poprawia ich elastyczność i sprawia, że są bardziej odporne na uszkodzenia i rozdwajanie.
Zalety:
- zapobiega przesuszeniu,
- wzmacnia strukturę włosów,
- przywraca miękkość i elastyczność.
Zawiera: wodę, glukozyd laurylowy, betainę kokamidopropylową, miód, glukozyd kokosowy, pantenol, proteiny owsa, proteiny pszenicy, guma guar, kwas mlekowy, benzoesan sodu i olejek z trawy cytrynowej.

słaby

Użyłam próbki szamponu, którą trzymałam na czarną godzinę, typu brak szamponu, czy wyjazd weekendowy. Całe szczęście ,że padło na wariant A. Na wyjazdy nie zabieram suszarki, a bez niej -chodzi mi o chłodny nawiew, który ładnie domyka mi łuski-byłby dramat. Włosy zaraz po umyciu tym szamponem były twarde i tępe i mimo użycia odżywki ciężko się rozczesywały..Suszarką suszyłam je w nieskończoność. Dopiero po wyszczotkowaniu ,nałożeniu olejku i związaniu włosów na 15 minut w węzeł na karku , poskromniłam nieco powstałe siano. Wiem,że mam dosyć wymagające włosy- lekko kręcone, suche i długie, ale używam od dawna naturalnych szamponów i ten chyba jest najgorszy. To,że słabo się pieni rozumiem-skłąd naturalny. Ale wiąże się to z niewydajnością. Poza tym ma wodnistą konsystencję i słabiutki zapach. Może jedna próbka, to niewiele by zadziałał. Ale na całą butelkę raczej się nie skuszę.

Beznadziejny ;(

Ten szampon zostawiła kiedyś u mnie bratowa, dlatego zaczęłam go używać, z ciekwości. Jeju to co on robił z moimi włosami to koszmar. Włosy były masakrycznie poplątane, oklapnięte, szybko się przetłuszczały, łączyły się w jakieś paskudne strąki, zapach jest praktycznie niewyczuwalny. Miałam nadzieję, że ten produkt Sylveco będzie fajny, no ale moim włosom nie służy zdecydowanie.

Dramat na głowie

Minął prawie rok od kiedy użyłam po raz pierwszy tego szamponu,a o tragicznym efekcie do tej pory nie mogę zapomnieć :/
Szampon w zestawie z wygładzającą odżywką z tej samej firmy zakupiłam w promocji za 27zł za dwa produkty.
Jestem posiadaczką dlugich i dość suchych wlosow,dlatego też co trzy,cztery miesiące,wykonuje zabieg keratynowy.
Ten szampon poleciła mi fryzjerka,która robiła mi keratyne.Zachwalała jego skład oraz że efekt gładkich włosów po zabiegu będzie znacznie dłuższy....więc postanowiłam wypróbować.
Już podczas mycia zauważyłam,że nie jest wydajny,gdyż żeby poczuć,że się umyło włosy trzeba było sporo wylać tego szamponu,a mimo to i tak się nie pienił (z pewnością ze względu na naturalny skład).
Po umyciu z włosów zrobił się jeden wielki kołtun,tępy i matowy,nie do rozczesania :(
Nawet użycie odżywki w dużej ilości nie sprawiło,że problem z rozczesaniem się rozwiązał:/
Po wysuszeniu włosy sprawiały wrażenie nie domytych przy głowie,natomiast reszta byla puszysta i sucha:/ Zapach obu produktów ziołowy,apteczny,jednak nie utrzymujący się na włosach. Następnego dnia wlosy nadawały się do ponownego mycia:/
Nie polecam!!!Szczególnie włascicielkom długich włosów .

Tragedia

Sylveco to marka, którą bardzo lubię głównie ze względu na dobre składy. Kilka produktów, m. in. peeling enzymatyczny czy pomadki są moimi ulubieńcami.
Jakiś czas temu dostałam próbkę szamponu pszeniczno-owsianego i cieszę się niezmiernie, że nie kupiłam w ciemno pełnowymiarowego kosmetyku.
Jedynym plusem tego szamponu to jego skład. Wad jest natomiast wiele.
Konsystencja jest wodnista, produkt niemal w ogóle się nie pieni, a po spłukaniu włosy są matowe, twarde i wysuszone.
Nie polecam.

Wykorzystała: kilka próbek

Oczyszcza aż włosy "skrzypią" - Mocny cytrynowy zapach - Mało wydajny

Szampon dobrze oczyszcza, aż włosy "skrzypią", więc do długich włosów konieczna będzie odżywka. Ma intensywny zapach cytryny.

Nie jest wydajny, nie pieni się dobrze, jedna saszetka 10 ml nie starczyła - musiałam nacząć drugą.

Średniak

Mi nie przypadł do gustu. Szampon dość lejący, zbyt rzadka dla mnie konsystencja. Przezroczysty, o neutralnym zapachu, bardzo słabo się pieni. Dobrze myje włosy normalne, przy przetłuszczających się włosach lub takich, na które nakłada się suche szampony, lakiery, pudry, może być po prostu za słaby. Jak dla mnie mógłby domywać jeszcze lepiej.

Za słaby dla osób układających włosy

Mam rzadkie, krótkie włosy. Codziennie modeluję je odbijając od podstawy i utrwalając paroma kosmetykami do stylizacji. Aby wszystkie te pasty, pudry, lakiery zmyć, musiałam myć głowę parę razy, przez co produkt znikał w mgnieniu oka. Znajoma, która nie układa włosów jest jednak z produktu bardzo zadowolona.

Odpoczynek od SLS

Zakupiłem ten szampon aby dać włosom czas na odpoczynek od SLS i innych ciężkich składników znajdujących się w większości szamponów w drogeriach. Przekonał mnie naturalny skład jak i fakt, że firma jest z Polski.

Na początku nie byłem do końca zadowolony z efektu, bo włosy wydawały się suche i napuszone ale po jakimś czasie nabrały blasku i połysku. Stosuje go około 5 razy w tygodniu a 2 dni zostawiam na coś "cięższego" :)

Dużo osób pisze, że mało się pieni ale ja nie zauważyłem tego problemu i przekonuje mnie również sam zapach, który jest bardzo przyjemny :)

Nie dla mnie

Szczerze mówiąc nie za bardzo przypadł mi do gustu, a raczej moim włosom. Mam cienkie włosy, jednak długie i chyba nieco nie nadawał się do mojego typu włosów. Szampon bardzo dobrze się pienił, za co plus, jednak słabo mył włosy to znaczy miałam wrażenie, że nie chciał domyć mi wszystkich włosów. To tak jakby osobno były włosy i osobno szampon – zero współgrania.  Delikatnie plątał włosy, ale dało się przeżyć. Musiałam koniecznie użyć odżywki, bo mimo wszystko nie wiem co by było po myciu. Zapach dosyć okej, spodziewałam się dużo gorszego. Włosy domyte i świeże, nie obciążone, jednak mimo wszystko nie do końca ok. Podczas mycia czułam, że ten szampon jest taki „tępy”. Mimo wszystko wszystko na nie.

ulubiony

W końcu znalazłam szampon, który w pełni spełnia moje oczekiwania. Świetny skład, bez silnych detergentów sprawia, że szampon jest bezpieczny do stosowania na co dzień. Szampon jest dość rzadki, nieźle się pieni, ale jednak wolę używać go przy metodzie kubeczkowej. Buteleczka jest bardzo zgrabna, widać ile produktu nam pozostało. Grafika wygląda świetnie, a do tego na etykiecie jest wiele informacji. Szampon pięknie pachnie, zapach kojarzy mi się z trawą cytrynową, którą znajdziemy w składzie. Dobrze domywa skórę głowy, nie wysusza, nie podrażnia. Pianę łatwo domyć wodą. Nie plącze włosów, powoduje, że ładnie odbijają się od nasady. Jeden z moich ulubieńców, chętnie do niego wrócę.

nie polecam (pojawia się łupież)

Już wiem, dlaczego lubiłam myć nim włosy. Nie musiałam myć często. Wysuszacz - tak go kojarzę. Do tego wypłukiwacz farb do włosów. Chyba coś zmieniono w składzie. Kiedyś słabo się pienił, ale dobrze oczyszczał. Nie pojawił się łupież. Teraz po zakupieniu w HEBE muszę odstawić. Mam okropny łupież i włosy mi skrzypią. Nie wiem o co chodzi. Musiałam się uwrażliwić na któryś ze składników. Obecnie nie polecam.

Plusy za zapach i skład minus za podrażnienie.

Nie, nie, nie

Dostałam próbkę tego szamponu - taką na raz, więc użyłam i stwierdziłam, że to rewelacja! Pobiegłam po cała butelkę i to było najgorsze co mogłam zrobić... Dla mnie ten szampon jest do niczego! Nie wiem jak to możliwe - próbka była dobra, a pełnowymiarowe opakowanie jest do kitu! Dostałam mega łupieżu, a z moich włosów zrobiło się siano! Żadne maski i odżywki nie pomagały, włosy się elektryzowały i nie dało się nad nimi zapanować. Zużyłam pół opakowania i się poddałam. Resztę dałam mamie, której szampon zrobił z włosami to samo...