Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

La Roche Posay, Effaclar Duo [+] (Krem eliminujący niedoskonałości)

La Roche Posay, Effaclar Duo [+] (Krem eliminujący niedoskonałości)

Krem eliminujący niedoskonałości oraz przebarwienia potrądzikowe.
Kompletna pielęgnacja zawierająca 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na 2 główne objawy trądziku:
Zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki) - niacynamid i pirokton olaminy, aby oczyścić skórę i chronić przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych;
Zaskórniki - połączenie LHA (Lipohydroksykwasu) z kwasem Linolowym, aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.
Uzupełnieniem składników aktywnych jest woda termalna z La Roch e- Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia.
Ceramid Procread działa przeciw podrażnieniom aby zwalczać powstawanie przebarwień potrądzikowych, odbudowuje powierzchnię skóry, zmniejsza blizny cera odzyskuje jednolity kolor.
Po 24 godzinach - niedoskonałości są mniej widoczne.
Po 8 dniach - niedoskonałości znacznie zredukowane.
Po 4 tygodniach - pory są odblokowane powierzchnia, skóra jest wygładzona.
Pory są odblokowane, zapalne zmiany zredukowane. Skóra jest gładka i oczyszczona. Krem długotrwale przywraca równowagę skórze, aby nadać jej zdrowy wygląd.

Cena: 55 zł / 40ml

uniwersalne
na przebarwienia
w tubce
krem
<50ml

Nie dla mnie

Niestety w parze z żelem effaclar wywołał na mojej skórze mega przesuszenie. Nie działał w ogóle na przebarwienia i nie powodował mniejszej ilości wyprysków. Małe opakowanie, ale dosyć wydajne (a o wydajność się obawiałam). Cena według mnie nieadekwatna do efektów.

Dobry krem

Krem faktycznie eliminuje niedoskonałości. Wysusza pryszcze i przyśpiesza ich gojenie, rozjaśnia, blizny są mniej widoczne. Efekty widać już po pierwszym użyciu. Czasem delikatnie szczypie, ale ogólnie mówiąc warty wypróbowania.

spełnienie obietnic producenta

Krem pomógł z walce z niedoskonałościami. Nowe się nie pojawiają, blizny potrądzikowe częściowo wyblakły, zaskórniki stały się mniejsze, skóra wygląda o wiele lepiej. Jest też nawilżona i dobrze odżywiona. Krem ma lekką konsystencję, nie zapycha porów, szybko się wchłania, nie zostawia tłustej warstwy.

La Roche Posay Skin Checker

9/10

Używam tego kremu od jakiegoś czasu, teraz kończę drugą tubkę. Zanim go kupiłam mój trądzik był widoczny nawet pod najlepszym makijażem.
Teraz jest ogromna zmiana, najpierw usunął wszelkie niedoskonałości, wyrównał koloryt i sprawił, że nowe niedoskonałości w ogóle się nie pojawiają. Jednak dodatkowo polecam używać innego kremu nawilżającego, ponieważ delikatnie wysusza skórę i daje uczucie ściągnięcia jej.

skutecznie zwalcza niedoskonałości

zużyłam tubkę kremu wiosną, gdy na twarzy pojawiły się drobne krostki i zaskórniki. krem poradził sobie z nimi dobrze, skóra się wygładziła. nie wiem, jak działa na blizny czy przebarwienia, bo ich nie miałam.
po aplikacji kremu była lekko ściągnięta i zmatowiona. nie wiem, jak krem działałby w chłodniejsze miesiące, ale wiosną i latem (kupiłam tubkę z filtrem SPF30) był naprawdę świetny.
mała tubka, ale dość wydajna, ten z filtrem został mi jeszcze na kolejny sezon.

polecam

Krem zapakowany jest w poręczną i ładną buteleczkę. Dobrze się dozuje ilość kremu. Świetnie pachnie, nie jest to zapach drazniacy.
Po nalozeniu skora jest gładka, czuć lekkie po szczypywanie. Efekt matu sie pojawia. Moze wysuszac skore. Co do poprawy cery,narazie się nie wypowiem ponieważ za krótko go stosuje.
Edytuję recenzje po odpowiednim czasie użytkowania.

Stary przyjaciel

Mam 29 lat i moja cera potrafi być raz wręcz nieskazitelna a raz cała wysypana pryszczami. Nie do końca jest mi znana przyczyna. Pięć lata temu wybrałam się do dermatologa, bo wiecznie coś się pojawiało, ale teraz spokojnie mogę powiedzieć, że to nie było nic strasznego. Dermatolog zleciła mi do mycia Iwostin Purittin, na dzień Effaclare duo, a na noc maść z antybiotykiem Epiduo. Efekt był świetny! Moja cera była piękna. Była. Później zaczęłam eksperymentować, bo ciągle było mi mało. Jak pewnie każda kobieta marzyłam o idealnej cerze. Używałam różnych kremów z różnych półek cenowych. Jednego razu kupiłam sobie nawet kolejna tybkę Effaclare dou, bo przed okresem coś tam na brodzie się pojawiało, ale oddałam to siostrze, bo bardzo słabo trzymał mi się pod nim makijaż.
Teraz znowu musiałam sięgnąć po niego. Coś strasznego zrobiło mi się z cerą. Prawdopodobnie trądzik powstał przez hormony. Tak więc nic nie pomagało no i pojawił się on - Effaclare duo +. Wszystko się uspokoiło, nie powstaje nic nowego.
Powiem tak, widzę plusy i minusy tego kremu:
-makijaż słabo się po nim trzyma, trochę się roluje,
-wysusza skórę,
+wyrównuje koloryt,
+skóra jest miękka,
+pomaga przy trądziku.

W porzadku,

Zaznaczam, ze krem kupilam, mimo iz nigdy nie mialam tradziku. Co jakis czas cos mi wyskoczy, ale to raczej okazjonalne niespodzianki.
Bardziej zainteresowalo mnie dzialanie odblokowujace pory i usuwajace martwy naskorek.
Niestety tutaj szalu nie ma. Mam skore mieszana, sklonna do wysusznia i z problemem zapychajacych sie porow na nosie. Nie zauwazylam zmniejszonej widocznosci porow ale krem swietnie matuje skore.
Wczesniej budzilam sie ze swiecacym nosem. Teraz problem zniknal, wiec polecam go pod wzgledem matowania.

Wykorzystała: kilka próbek

Świetne

Próbkę dostałam przy okazji robienia zamówienia w drogerii internetowej i niedawno okazało się, że wygrałam pełnowymiarowy produkt (krem + żel) jednak jeszcze nie doszło Co do próbki kremu to zachwyciła mnie. Krem ma dość ładny zapach i idealnie sprawdza się na krosty na twarzy, dzięki temu twarz jest bardziej nawilżona oraz zmniejsza widoczność zaczerwienień i krost na twarzy. Próbka starczyła mi na 3 użycia na całą twarz. Krem jest na prawdę super, nie mogę doczekać się, aż przyjdzie mi pełnowymiarowy produkt.

Pomógł jak nic

Z moją cerą trądzikową zmagam się już od dobrych paru lat. Próbowałam naprawdę wieeelu kosmetyków, ale żaden w zasadzie nie przyniósł takich efektów, jak to cudo. Z wysypu krostek pozostało jedynie słabe echo, od czasu do czasu pojawia się parę w okolicy brody, zazwyczaj w związku z okresem. Generalnie ode mnie wielkie TAK! Cena jest może trochę wysoka, ale za skuteczność jestem w stanie tyle zapłacić. Trochę wysuszył mi skórę, ale to i tak niewielki efekt uboczny.

Mocno przeciętny

Nie rozumiem do końca fenomenu tego kosmetyku. Wiem, że jest zachwalany przez Wizażanki i blogerki, ba - wspominali nam o nim nawet na klinikach z dermatologii - ja jednak nie jestem do niego przekonana. Może sprawdzi się u osób z delikatnym trądzikiem i niewymagającą cerą, u których nie ma potrzeby leczenia farmakologicznego.
Wiązałam z tym kremem ogromne nadzieje, zwłaszcza, że w wyniku różnych zawirowań hormonalnych moja cera na kilka tygodni dosłownie się posypała. Skóra z jednej strony była mocno przesuszona, z drugiej pojawiło się na niej sporo drobnych stanów zapalnych. Miałam nadzieję, że to cudeńko poradzi sobie z oboma problemami, ale nie dał rady z żadnym z nich. Ani tej skóry nie nawilżył, ani nie uspokoił cery, ani nie zapobiegł powstawaniu nowych niedoskonałości... Na kilka miesięcy trafił więc do lodówki, a skórę szybko wyleczyłam połączeniem retinoidów i antybiotyków. Ostatnio zdarza mi się do niego wracać (stosuję kilka różnych kremów na zmianę, w zależności od humoru mojej cery), ale w dalszym ciągu nie widzę spektakularnych efektów. Rzeczywiście, ładnie pachnie, nie roluje się pod makijażem, stosunkowo nieduża ilość wystarcza na pokrycie całej twarzy... Tylko to trochę za mało jak na produkt z tej półki cenowej - dużo więcej plusów mogłabym wymienić przy kremie Ziaji z serii Ogórek, który kosztuje 8zł/100ml :D

Super

Używam tego kremu od kilku miesięcy, pomógł on mojej cerze. Jest to produkt bardzo wydajny, wystarczy naprawdę niewielka ilość, aby pokryć całą twarz. Krem nadaje się pod makijaż, nie roluje się, ale też nie nawilża, więc trzeba pamiętać o porządnym nawilżaniu skóry. Zauważyłam znacznie wygładzenie skóry, rozjaśnienie blizn,zaognione zmiany goją się zdecydowanie szybciej i jest ich zdecydowanie mniej. Opakowanie bardzo wygodne,łatwo wycisnąć pożądaną ilość produktu. Na minus jedynie cena, ale przy tej wydajności to nie jest już ona tak wysoka.:)