Extra-Doux (Łagodny szampon) (stara wersja)

Extra-Doux (Łagodny szampon) (stara wersja)

Wyjątkowo delikatny szampon nawilżający do częstego stosowania. Wzmacnia naturalną odporność włosów i zwiększa ich sprężystość.
Zawiera starannie opracowany pod kątem zminimalizowania ryzyka reakcji alergicznych zespół czynników o działaniu nawilżającym i odżywczym:
- panthenol (prowitamina B5)
- pochodna alfa-hydroksykwasu (AHA)
- przystosowane do częstego stosowania, łagodne podłoże myjące

cudo

Moje odkrycie ostatnich miesięcy .
Po kilku latach używania szamponu PREGAINE załamana wycofaniem go z rynku poszukiwałam godnego zastępcy . I znalazłam . Wiele było prób i sprawdzianów, ale moja ciepliwość została nagrodzona .
Bardzo delikatny szampon dla całej rodziny , używam na główkach moich małych dzieci. Pięknie delikatnie pachnie , nie nachalnie ale zapach długo się utrzymuje , doskonała konsystencja , komfort użytkowania , lekko żelowy co sprawia że nie przelewa się przez ręce.
Najważniejsza jest jednak cierpliwość , po kilku miesiącach używania ( ten produkt nigdy się nie nudzi) włosy stają sie jedwabiście miękkie ,mocno nawilżone , a ponieważ zakupiłam go z myślą aby zachamował wypadanie , z czystym sumieniem potwerdzam , jako jedyny używany przeze mnie właśnie to sprawił.
Nie zgadzam się z opiniami niektórych wizażanek które uważają że szampon nie ma takich właściwości . Na w/w jest nawet napisane aby przez kilka minut przytrzymać go na włosach. Jak dla mnie ten szampon to rewelacja .Dodam jeszcze ,że wersja z pompką 300 ml plus 100 ml gratis jest najbardzej ekonomiczna i wygodna a cena 44 zł zupełnie przyzwoita . Polecam , cierpliwość i systematyczność a efekty przyjdą same !

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 3 op

faktycznie nawilża

Używam tego szamponu od wielu lat niestety zakup tego produktu niemal graniczy z cudem.
Dostępny jest jedynie w aptekach i niestety jest mało popularny, byc może ze względu na swoją cenę??.
Szampon faktycznie jest bardzo delikatny lecz słabo się pieni co akurat jest cechą produktów na bazie naturalnych składników- czyli plusik:).
Kiedy zaczęłam go stosować zauważyłam, że moje włosy bardziej sie skręcają;) swoja drogą dość dziwne zjawisko.
Szampon ma gęstą żelową konsystencję jest także bardzo wydajny i dobrze gdzyż do najtańszych nie należy:(
Po umyciu włosy są miękkie, delikatne, nieczym nie przypominają stogu siana;) niemniej moje wymagaja dodatkowo zastosowania odżywki , gdyż nie mogłabym ich rozczesać...więc efekt szamponu częściowo zostaje zniwelowany. Powiedzmy, że może być ;) jak dotąd nie znalazłam lepszego...chociaż kierując sie opinią wizażanek zakupiłam ostatnio Fitomed - może czas na zmiany?(tylko dlaczego kolejny szampon, ktorego zakup graniczy z cudem?czy wszystkie lepsze szampony są tak trudno dostępne na rynku:( )...jak dotychczas wygrywa Ducray, ale...??? zobaczymy, który lepszy.....

Używam tego kosmetyku od wielu lat nie pamietam ale z 8-10
ilość zużytych opakowań: wiele...

obojętny

Lubię kosmetyki "neutralne" (nieodżałowana seria Neutralia Garniera!), szczególnie te do higieny osobistej, jak żel do mycia Lipikar La R-P czy nowy krem pod prysznic Pharmaceris, więc taki "neutralny" szampon też wydał mi się interesujący. Niestety, zabrokło mu tego czegoś, co uprzyjemnia toaletę i zachęca do ponownego użycia. Po pierwsze szampon bardzo słabo się pieni na brudnych włosach (podobnie jak żółty J&J Baby), więc konieczne jest drugie mycie. Z tego powodu jest bardzo niewydajny; mniejsze opakowanie (125 ml) skończyło się błyskawicznie, a kosztuje blisko 18 zł. Konsystencję ma lejącą, trochę zbyt rzadką, zapach delikatny, ale banalny. Włosy umyte tym szamponem rano, drugiego dni popołudniu dopominają się o kolejne mycie. Na plus zapisuję mu, że nie podrażnia skóry głowy i nie powoduje łupieżu. Nie szkodzi i jeśli komuś to wystarcza, będzie z niego zadowolony.

Dieta na trądzik

taki tam

Na pewno nie szkodzi, ale też i cudów nie czyni.
Słabo się pieni, słabe własciwosci myjące (mam wrażenie ze włosom przydaloby sie jeszcze jedno mycie jak uzyje tego szamponu), włosy szybko się przetłuszczają

ilość zużytych opakowań: 1

na razie jest ok

Co prawda może za wcześnie na wydawanie opini po pierwszym użyciu, ale ponieważ nie ma jescze recenzji napiszę o pierwszych wrażeniach. Kupiłam go zachęcona szamponem Elution tej firmy. Dobrze się sprawował, ale moje włosy lubią zmiany. Szampon podczas mycia pieni się bardzo dobrze,tak miękko ,wystarczy niewielka ilość, zapach ma bardzo przyjemny i delikatny. Po wysuszeniu włosy są puszyste, ale nie sianowate. Jak na razie polecam szczerze.