Safira

Safira

Pojemność 1 szt

Orient stał się inspiracją dla nowej farby do włosów firmy Wella. Jak twierdzi producent Safira to połączenie znanych od wieków orientalnych sposobów pielęgnacji włosów oraz najnowocześniejszej wiedzy o ich farbowaniu zgromadzonej przez Wellę.
Safira to coś więcej niż koloryzacja włosów:
- Wysokiej jakości Krem trwale koloryzujący - zawiera efektywne pigmenty, które wnikają łagodnie do wnętrza włosów, nadając im głęboki i długotrwały kolor pełen niezwykłego blasku.
- Wyjątkowy Balsam pielęgnacyjny - zawiera drogocenne Orientalne Olejki, które głęboko odżywiają i nawilżają włosy, od nasady aż po końce. Nowa fryzura zachwyci nie tylko intensywnym kolorem, ale i promiennym połyskiem!
- Innowacyjny Odświeżacz Koloru

Kolory:
Blondy - 7/0 Słoneczny bursztyn, 8/7 Mistyczne złoto, 9/01 Nektar księżycowy, 10/0 Kwiat wanilii, 11/7 Jedwab Arabii,
Czerwienie - 3/55 Szkarłatna róża, 4/75 Jedwabisty karmazyn,
Brązy/Czernie - 2/0 Aksamitna noc, 4/0 Drzewo hebanowe,
5/0 Turecka mokka, 6/7 Orientalna czekolada, 7/73 Złocisty cynamon,
Intensywne Czerwienie z pr5 - 77/44 Ogniste chili, 66/46 Dzika orchidea, 55/46 Owoc granatu,

Beznadziejna!!!

Wybór tej farby był totalną pomyłką. Mam delikatne włosy. Chciałam znaleźć coś, co zmieni ich kolor, ale jednocześnie nie zniszczy za bardzo. Nie trafiłam. Ta farba spaliła mi włosy niczym tania farbka, jaką robiłam eksperymenty w gimnazjum. Zostały mi po niej sianowate włosy, a sam kolor też szałowy nie był. Nigdy więcej!!! Długo musiałam regenerować włosy po tym czymś. Właściwie większość trzeba było po prosty ściąć.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: dwa (na długie włosy) i ani jednego więcej!

bdb

Ku mojemu zaskoczeniu (i niezadowoleniu) produkt safira zniknął z rynku, a w każdym bądź razie z rossmanna. Używałam go regularnie. To była najlepsza farba na rynku: wydajna, długo utrzymująca się na włosach, z cudowną odżywką dołączoną do opakowania. Stosowałam różne odcienie: 9/01 Nektar księżycowy, 10/0 Kwiat wanilii, 11/7 Jedwab Arabii. Z tego co pamiętam najlepsze były 2 ostatnie. Punkt za piękne nazwy odcieni:)

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

idealna

Ja również nie rozumiem dlaczego tej farby już nie ma na rynku.
To była zdecydowanie najlepsza farba jaką miałam okazję używać. Miała przepiękny zapach, intensywne kolory, które przez bardzo długi czas nie traciły na świeżości i w najmniejszym stopniu się nie zmywały, włosy były po niej nie zniszczone a wręcz przeciwnie - były mięciutkie, lśniące i puszyste, ze skóry też dosyć dobrze się zmywała.
Jedynym minusem jaki jestem w stanie wymyślić to skąpa gama kolorów.
Naprawdę w tym momencie nie widzę dla siebie zamiennika na rynku, bo każda kolejna farba okazuje się nie do przyjęcia.

Używam tego produktu od: używałam przez 3-4 lata
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Dieta na AZS

Używa produktu od: próbka

proszę o usunięcie mojej recenzji. proszę o usunięcie mojej recenzji. proszę o usunięcie mojej recenzji. proszę o usunięcie mojej recenzji. proszę o usunięcie mojej recenzji. proszę o usunięcie mojej recenzji. proszę o usunięcie mojej recenzji. proszę o usunięcie mojej recenzji. proszę o usunięcie mojej recenzji

Bardzo dobra farba

W czasach kiedy farbowałam się na ogniste czerwienie, często używałam odcienia 66/46 Dzika orchidea.

Farba i balsam pachną przecudnie! Czymś orientalnym, chyba jakąś przyprawą. Amoniak w farbie oczywiście czuć, ale mimo wszystko ma w sobie zapach takiego orientu :)

Ładnie i równomiernie kryje, kolor wychodził zawsze bardzo intensywny, jednak nie była to totalnie sztuczna czerwień, ale taka ładna, stonowana z mocniejszymi akcentami na niektórych pasmach.

A ten odświeżacz koloru to strzał w dziesiątkę. Każda farbująca się na intensywne czerwienie kobieta wie, że dość szybko płowieją i kolor gaśnie. Z Safirą nie musiałam się martwić, że będę chodzić ze spranym kolorem. Dwa i cztery tygodnie od koloryzacji używałam odświeżacza i działał świetnie.

Farba godna polecenia, dużo lepsza od niektórych "profesjonalnych".

Ilość zużytych opakowań: koło 6-7

Dobra farba.

10/0 Kwiat wanilii - oceniam ten kolor.

Farba bardzo dobra. Trwała, kolor wygląda dość naturalnie, nie jest żółta (!), nie niszczy włosów.

Ja osobiście kupiłam ją w zwykłym sklepie, pod wpływem impulsu - chcę coś zmienić. Wróciłam do domu, zafarbowałam włosy, kolor wyszedł śliczny, jasny, naturalny, jak najbardziej zgodny z tym, co pokazuje producent.

1 opakowanie farby starczyło mi spokojnie na włosy do ramion.

Potem użyłam L\'Oreala, który był dramatem, zastanawiam się nad powrotem do tej farby.

Jedyny minus to mały wybór kolorów (wg mnie oczywiście), żaden nie jest moim ideałem.

Używam tego produktu od: lata zeszłego roku

Nigdy więcej!

Jak byłam nastolatką to użyłam kilka razy farby Wella i nie wyszło mi to na dobre.

Po wielu latach mysle sobie: technologie coraz nowsze, może coś poprawili... pudełko ładne.. to się skusiłam.

Mam włosy brązowe i farbuję tez na brązowy, tylko bardziej wyrazisty niż mój naturalny, a więc padło na Orientalna Czekoladę.

No to pierwszy raz zobaczyłam, że może nie wyjść kolor brązowy. Ja rozumiem.. blond! To nie zawsze się udaje, rudy - też nie. Ale brąz? Z wieloletnim doświadczeniem w farbowaniu?

Kpina poprostu. Wyszedł kolor "sraka". Następnie bardzo szybko zaczął się zmywać do jaśniejszego odcienia kału.

W rezultacie ratowałam się sprawdzoną farbą.

Kpina, kpina, kpina.

Używam tego produktu od: a nie używam już!
Ilość zużytych opakowań: ok. 3 opkowań

Najlepsza

Plusy:
+ Trwała
+ Ma ładny zapach
+ Nie niszczy włosów
+ Nadaje włosom niesamowity blask
+ Ma piękną paletę odcieni
+ Odświeżacz koloru i balsam są super
+ Wydajna, mam dość długie i grube włosy, a wystarczy mi jedno opakowanie
+ Kolor wychodzi dokładnie tak, jak na opakowaniu
+ Łatwa i przyjemna w aplikacji, nie spływa

Minusy:
- Jest dość droga, ale warta swojej ceny

To najlepsza farba, jaką miałam okazję stosować. Jest niesamowita i doskonale nadaje się do moich włosów. Stosowałam już chyba wszystkie dostępne czerwienie i nigdy się nie zawiodłam. Polecam z całego serca.

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
Ilość zużytych opakowań: Dużo. Obstawiam, że kilkanaście

Może być

Farbuję włosy od lat. Wypróbowałam wiele rodzajów jak i kolorów farb oraz kremów koloryzujących.

Safirę użyłam dwa razy i moje uczucia się mieszane.

Pierwszy raz - odcień: 12/1 Blask księzyca

Wyszedł mi przepiękny kolorek blondu! (Odcień wyjściowy ciemniejszy blond). Kolor był równomierny, bez prześwitów! Rewelacja! :)

Drugi raz - 5/0 Turecka mokka

Kolor wyjściowy - jasny brąz.

Kolor po farbowaniu - bardzo ciemny brąz, wpadający w kilku miejscach w czarny!!!

Na całe szczęście wypłukiwał się dość mocno i po jakimś czasie zostałam z wypłukanym średnim brązem.

Używam tego produktu od: Raz prawie 4 lata temu, drugi raz pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: Dwa

jednak rozczarowanie

Włosy farbuję namiętnie, miałam już chyba wszystkie możliwe kolory na swojej głowie i wypróbowałam niejedną farbę. O Safirze słyszałam dużo ale jakoś nigdy nie mogłam się na nią zdecydować. W końcu jedna nadszedł ten moment. Problem pierwszy - który kolor wziąć. Zdjęcia na opakowaniu niestety nie są zbyt pomocne. W końcu zdecydowałam się na jeden z brązów, nie pamiętam już dokładnej nazwy. Na zdjęciu był to brązowy brąz, żadnych poświat, rudości itp. Dlatego byłam zdziwiona gdy po przygotowaniu farby zobaczyłam kolor marchewkowy. Ale nic to - farbuję. Na początku rzeczywiście marchewka ale z każda chwilą kolor coraz ciemniejszy. Byłam spokojna (poza tym, że miałam wrażenie, że amoniak mnie zabije - farba śmierdzi niemiłosiernie). Efekt - kolor ciemny, brązowy, głęboki, nasycony. Byłam zadowolona. Nie zmywał się też nadzwyczajnie szybko. Kolejny plus. W końcu przyszedł czas na użycie odświeżacza - i tu minus. Odświeżacz marchewkowy, nadawał marchewkową poświatę i zaostrzał różnice między włosami farbowanymi a odrostami. Plus odświeżacza jest taki, że starczył mi chyba na 5 użyć a nie tylko na 2.
Generalnie jest to niezła farba ale są w naszych sklepach lepsze. Chyba już do niej nie wrócę. Chyba, że wprowadzą jakieś nowe kolory, które mnie uwiodą ;)

Używam tego produktu od: 2 miesiące temu

krótkotrwały efekt

Safirę używałam jakiś rok czasu-lub dłużej??Nie pamietam i nadal się zastanawiam po co az tak długo?. W każdym bądź razie efekt koloru utrzymuje się u mnie nawet niecałe 2 tygodnie-farba się wypłukuję,mam jasniejsze pasemka(co nawet fajnie wygląda),ale wlosy wygladają jakby były wysuszone.Dobrze,że chociaż jedno opakowanie miałam na dwa farbowania-to kasy mnie wydałam.
wracam do garniera-duzo tańszy,a efekt zdecydowanie lepszy:)

tak więc zdecydowany minus to to,że farba bardzo szybko się wypłukuje
z plusów-farba nie śmierdzi

Ilość zużytych opakowań: kilka

Nie polecam

Zacznę od szczerego przyznania się do słabości: od kiedy tylko zobaczyłam odcień "dzika orchidea" napaliłam się na zakup tej farby, co jeszcze spotęgowało przeczytanie tutaj recenzji na jej temat. No ale jak to zazwyczaj bywa w takich chwilach - mocno się rozczarowałam.

No ale ok, niech będzie, nie przedstawię tej farby jedynie z najgorszej strony - plusy jakieś miała. Ano dla przykładu takie, że nie niszczy włosów, nie śmierdzi niemiłosiernie, a specyfiki dodane bonusowo (mam na myśli ten cudowny odświeżacz koloru) działają. Tylko że...

Farba spłukuje się. Bardzo. W zasadzie nawet przy najmniejszym kontakcie włosów z wodą efektem jest zabrudzenie wszystkiego na kolor niezwykle zbliżony do tego, który jeszcze przed sekundą miało się na głowie. Co to oznacza? Że odświeżacz pierwszy raz zastosuje się nie po 2 tygodniach, jak w instrukcji, ale po 4 dniach, jak w moim wypadku. No ale odświeżacz zadziałał, trzeba mu to przyznać. Kolor już nie był spłukany. Z tym, że spowodował, iż z mojego ładnego, czerwonego kolorku powstało coś odcieniowo podobnego do kupy (przepraszam za kolokwializm).

Uogólniając, niby nie jest to jakąś specjalną mega super ekstra wielką wadą, jednak przy takiej cenie spodziewałabym się czegoś znacznie lepszego.
Podsumowując, nie polecam. Wręcz więcej - jeśli komuś zależy na fajnym kolorze przy jednoczesnej słabej trwałości farb, bardziej bym proponowała zwrócić swoją uwagę na jakikolwiek produkt z koloryzacji Garniera. Efekt ten sam, z tym że o ponad połowę taniej.

Używam tego produktu od: niecały miesiąc