KWC LogobyWIZAŻ logo
Kremy na dzień

Eau Thermale Avene XeraCalm A.D, Lipid - Replenishing CreamKrem uzupełniający lipidy

4,5 na 523 opinie
flame5 hitów!
83% kupi ponownie

Porównaj ceny

Kojący Krem Przeciw Swędzeniu Uzupełniający Lipidy - Avene Peaux Seches Xeracalm A.d Creme Relipidant
63,41  zł

4,5 na 5
Kupi ponownie: 83% osób
    7 marca 2022 o 12:41
    5 / 5
    Krem bardzo dobrze sprawdza się przy AZS
    Krem do twarzy i ciała jest bogatej konsystencji która całkiem szybko się wchłania jest bardzo odżywczy i bardzo nawilża sucha skórę łagodzi stany zapalne i podrażnienia oraz niweluje świąd krem świetnie sprawdza się przy AZS krem leczy wszystko co trzeba skóra staje się mieka i gładka w dotyku polecam
    Zalety:
    • Nawilża i odżywia skórę łagodzi podrażnienia leczy stany zapalne skóry
    Wady:
    • Brak

12 osób uznało tą opinię za pomocną
    Ajiv
    30 października 2014 o 18:58
    5 / 5
    Skutecznie koi i przywraca skorze komfort
    Posiadam skórę skłonna do przesuszeń zarówno na ciele jak i na twarzy. Przy silnych detergentach, zwyklych mydłach i produktach z SLS jak i alkoholem denat. w skladzie dość łatwo doprowadzić ją do przesuszeń, a co gorsza do miejscowych zmian atopowych. Ponieważ od dłuższego czasu zmagałam sie z przesuszeniami atopowymi na twarzy zakupiłam ów produkt. Z czasem zaczęłam stosować na całe cialo jak również u swojego dziecka. Obecnie stanowi toaletę dla całej rodziny i moje osobiste KWC. A-Dermę cenię i lubię, jednakże z powodu polyakrylamidu w składzie niechetnie go kupuje. Jak tylko pojawiła sie nowośc XeraCalm Avene, zakupilam bez wahania. Posiadam skórę skłonną do AZS, więc co jakiś czas testuję nowości, jednak XeraCalm zdobył moje zaufanie na tyle, ze wyparł wszystkie inne znane emolienty do skor atopowych i bardzo suchych. Ponadto jest uniwersalny - dla dzieci. niemowląt, doroslych, do twarzy i ciała, o bardzo krótkim i dobrym skladzie. Po prostu ideał. Szczegóły ponizej: + minimalny sklad + skutecznosc + uniwerslanosc - dla niemowlat i doroslych + przynosi szybko ukojenie swedzacej skorze + opakowanie + sterylny system DEFI + bez parabenow + zaweira cenny i skuteczny olejek z wiesiolka, argininę + przyspiesza gojenie + przywraca kondycję skorze + bez substancji zapachowych + wydajność + koi + wygladza + nie roluje sie + długotrwale nawilża i odżywia + wystepuje w wersji kremu (Creme) jak i balsamu (Baume) +/- z uwagi na wiesiołek w składzie moze zapychać oraz posiada minimalnie wyczuwalny zapach tego olejku +/- obecność parafiny moze odstraszać, niemniej parafina w wypadku tego kremu ma dzialac jak opatrunek okluzyjny przed utratą wilgoci, zatem spodziewajmy sie ze zostawi drobny film na skorze. Seria XeraCalm AD zaintrygowała mnie swym minimalizmem i nowoscią w ofercie Avene, jako że od dłuzszego czasu zmagalam sie z problemem atopowym, zapoznanie rozpoczęlam kremem XeraCalm. Kuracja odniosłaszybszy skutek własnie po włączeniu łagodnego preperatu oczyszczajacego z tej samej serii. Skora odzyskała rownowage juz w pierwszych dówch tygodniach. Zmiana i ulga byly nie tylko odczuwalne ale i widoczne. Tuba 200 ml ma opatentowany przez Pierre Fabre system zamknięcia DEFI( Dispositif Exclusif Formule Intacte)chroniący krem i zapewniający sterylność jak najbardziej zblizoną do tej z jaką opuscił krem fabrykę. Zamknięcie działa na zasadzie śluzy (dzialanie systemu zalaczone ponizej) udostępniając krem a po rozluźnieniu nacisku na tubę śluza się zamyka uniemożliwiając dostęp tlenu i bakterii do zawartości tubki. Sam krem ma postac bialawego mleczka-kremu (jest nieco gęscieszy niz jego brat Exomega A-Dermy), nie ma substancji zapachowych choc posiada swoisty zapach, ktory jednak nie jest bardzo uciazliwy. Opakowanie pod koniec potrafi byc dosc uciazliwe i wowczas jest sie zmuszonym rozciac tubę by wydobyc resztę. Inaczej sluza nie wydobywa kremu lub wydobywa ale pod bardzo silnym cisnieniem co jest i trudne i uciazliwe. Skład jest krótki i bardzo dobry, co sprawia ze krem ten stal się moją codzienną emoliencyjną baza do pielegnacji calego ciala i rodziny. AVENE THERMAL SPRING WATER. GLYCERIN. MINERAL OIL. CETEARYL ALCOHOL. OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CETEARYL GLUCOSIDE. AQUAPHILUS DOLOMIAE EXTRACT. ARGININE. CARBOMER. EVENING PRIMROSE OIL/PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS. GLYCINE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. WATER. XeraCalm posiada konsystencję kremu. Jest zatem gęsty, bogatszy. Występuje rowniez wersja lżejsza XeraCalm Baume o nieco dłuższym lecz nie gorszym składzie. Krem z uwagi na konsystencje latwo i szybko sie rozprowadza, nieco trudniej sie wchlania (w zaleznosci od tego ile nalozymy na skórę). W odroznieniu do Exomegi A-Dermy jest tłusciejszy mniej lekki a skora po XeraCalm bardziej się błyszczy. XeraCalm zakupiłam z powodu silnych przesuszeń na ciele i twarzy ktore nie chcialy zniknąc bez względu na zastosowany tłusty krem.Przesuszenia po jego zastosowaniu zniknęly wprzeciagu 2 tyg, szczególnie po włączeniu olejku myjacego z tej serii. Ulga dla skóry byla wręcz natychmiastowa. Koił swedzenie i zmniejszał atopowe zmiany. Cera nabierała zdrowego wyglądu, skóra odzyskiwała na nowo swą kondycję i zdrowie. Niestety z uwagi na wiesiolek w skladzie potrafi zapychac pory w strefie T. Cienko nalozona warstwa rozwiazuje ten problem. Jestem produktem zachwycona, poniewaz spelnia dla mnie kilka najwazniejszych kryteriów: - lagodna baza emoliencyjna idealna dla calej rodziny, - produkt uniwersalny do twarzy i ciala - ekonomiczna butelka 200 ml - wydajnosc i cena produktu Cena w aptekach stacjonarnych potrafi byc nawet wyzsza o 10-20 zł niz w aptekach internetowych. Serię XeraCalm AD poznałam przypadkiem i choć pod wieloma względami przypomina A-Dermę (ten sam koncern), to jednak są minimalne róznice w skladach. Stosowąłam również TriXera+ i mimo ze posiada swoje ewidentne plusy, to własnie seria XeraCalm AD odpowiada potrzebom mojej skory. Jestem serią szczerze zaskoczona - nie tylko odpowiada na najwazniejsze potrzeby skory w dziedzinie oczyszczania i nawilzania/odzywienia, ale i stanowi duet pielegnacji minimum, który zapewni zdrowie skory calej rodziny. Produkt polecam osobom szukajacych skutecznego emolientu dostosowanego do skor suchych, atopowych jak i mieszanych i tlustych. Idealny jako codzienna toaleta jak rowniez jako kuracja dla osób zmagajacymi sie z przesuszoną skorą na skutek kuracji tradzikowych lub stosowania retinoidów czy kwasów. Z uwagi na swa uniwersalnośc produkt spełni nawet najwybredniejsze oczekiwania i gusta. _____________________________________________________________ Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione. Używam tego produktu od: 3 miesiecy Ilość zużytych opakowań: 2x200ml

7 osób uznało tą opinię za pomocną
    Patka4617
    21 listopada 2019 o 15:09
    Głęboko nawilża
    Jak dla mnie jeden z najlepszych balsamów na rynku. Mam suchą skórę, a w okresie grzewczym nasila się to jeszcze bardziej. Już po pierwszym zastosowaniu można zauważyć, ze skóra jest nawilżona i gładka. Jego konsystencja jest treściwa, ale szybko się wchłania, dogłębnie nawilżając skórę, pozostawiając skórę bez tłustej warstwy. Kończę wlasnie pierwsze opakowanie i napewno zakupie kolejne. Jest warty swojej ceny
    Zalety:
    • Treściwa konsystencja
    • Szybko się wchłania
    • Głęboko nawilża
    • Niweluje uczucie swędzenia
    • Wydajny
    • Nie uczula
    • Neutralny zapach

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    Qradomowa86
    17 października 2023 o 18:07
    5 / 5
    Krem idelany na problemy skórne i AZS
    Zacznę od tego że ja i moi członkowie mają problemy z AZS – ja póki co wyciszone, ale moje dzieci znów mają wznowę. Podczas nawrotu zawsze używamy tego kremu. Krem ma treściwa konsystencję jest bezzapachowy, a co najważniejsze przynosi natychmiastową ulgę spierzchniętej, suchej skórze również skórze z AZS. Krem sprawia, że uczucie swędzenia znika i moje dzieci przestają się drapać. Krem mega nawilża i odbudowuje barierę lipidową skóry. Dzięki niemu moje dzieci szybciej dochodzą do siebie, a dolegliwości związane z AZS są prawie nieodczuwalne. Krem jest również bardzo wydajny, bo my kupujemy opakowanie o pojemności 400 ml – co przy dwójce dzieci starcza na 1,5 miesiąca. Opakowanie ma również zamontowana pompkę, przez co aplikacja jest wygodna i higieniczna. Polecamy rodzina z AZS.
    Zalety:
    • Higieniczne opakowanie
    • Aplikator typu pompka
    • Konsystencjia
    • Bezzapachowy
    • Wydajność
    • Nawilża
    • Koi
    • Odbudowuje barierę lipidową skóry
    Wykorzystał/a:kilka opakowań

BeataBobek
    15 września 2023 o 10:28
    lek w tubce:)
    Dla osób, które mają problemy z przesuszoną, atopową skórą, a dodatkowo towarzyszy im swiąd - absolutnie polecam to lekarstwo w tubce. Świetnie sobie radzi z przesuszoną i wrażliwą skóra. Likwiduje zaczerwienienia i działa łagodząco na wszelkie podrażnienia. Ma wygodny dozownik i jest dość wydajny. Jednak w przypadku tego kremu, polecam używać go przede wszystkim na noc - ponieważ wchłania się dość długo i jest tłusty i taką też warstwę pozostawia. Natomiast kiedy wstaniemy, skóra jest pięknie nawilżona i gładka. Cena wysoka, ale dla osób z problemami z AZS - zbawienny produkt.
    Zalety:
    • - działanie
    • -opakowanie
    • -wydajność
    Wady:
    • -cena

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    joanna_ola
    12 czerwca 2023 o 12:27
    5 / 5
    Świetny krem na noc, doskonale współgra z retinoidami i kwasami
    Doskonały i uniwersalny krem na noc albo jako dodatkowe nawilżenie pod SPF na dzień. Posiadam cerę suchą, wrażliwą i zaczerwienioną. W swojej rutynie pielęgnacyjnej korzystam z retinoidów i kwasów, przy których staram się używać bardzo "podstawowych" kremów nastawionych na odbudowę bariery hydrolipidowej. Ten krem jest świetny właśnie pod taką pielęgnację - nie ma perfum w składzie, nie powoduje podrażnień, dobrze współgra z innymi produktami i się nie roluje. Krem ma dosyć gęstą konsystencję, szybko się wchłania i zostawia buzię przyjemnie miękką (ale bez takiego uczucia tłustej skóry). Już kupiłam nowe opakowanie, pewnie zostanie ze mną na zawsze.
    Zalety:
    • + wydajność (korzystam z opakowania 400 ml, które wystarczyło na ok. 10 miesięcy ale nakładam naprawdę sporą ilość, często też na szyję i dekolt)
    • + cena vs. jakość i pojemność - ja kupiłam swoje opakowanie 400ml za ok. 90 zł
    • + dobry i podstawowy skład
    • + nie podrażnia
    • + nawilża
    • + praktyczne opakowanie (pojemność 400 ml jest w butelce z pompką)
    Wady:
    • - brak
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupił/a w:Inna drogeria

CatherineTramell
    24 stycznia 2023 o 2:23
    Cudowny krem
    Jako osoba chorująca na AZS od urodzenia, przetestowałam już bardzo wiele dermokosmetyków zalecanych przy tym problemie, jednak to Avene zdecydowanie jest moim ulubieńcem. Dostałam kilka próbek od mojego dermatologa. Największy problem mam ze skórą twarzy, szyi, dekoltu oraz rąk i tam używam tego kremu. Krem jest dość gęsty i tłustawy, ale nie przesadnie, dość dobrze się wchłania. Nadaje się do stosowania w okolice oczu i na powieki co dla mnie jest bardzo ważne. Nie zapchał mi porów. Skóra jest nawilżona i ukojona. Krem zostawia delikatną warstewkę ochronną, ale nie jest to przesadne lepienie czy świecenie. Świetnie też pielęgnuje skórę dłoni, co jest przydatne zwłaszcza teraz, w okresie jesienno-zimowym. Jestem z niego bardzo zadowolona, na pewno zakupię największe opakowanie. Jedynym minusem jest wysoka cena, ale krem jest dość wydajny i przy używaniu jedynie na twarz i dłonie wystarczy mi na długo.
    Zalety:
    • - konsystencja
    • - opakowanie
    • - działanie
    Wady:
    • - zbyt wysoka cena
    Kupił/a w:Inna drogeria

Agnieszkaszasta
    19 stycznia 2023 o 11:05
    5 / 5
    Bardzo dobry dla wymagającej skóry ze zniszczonym płaszczem hydrolipidowym
    Kosmetyk zakupiłam dla mojej wymagającej skóry, altualnie suchej z zaburzonym płaszczem hydrolipidowym, skłonnej do zapychania z suchymi plackami na twarzy. Plastikowe opakowanie bardzo praktyczne, łatwo wydobywa się produkt z opakowania. Produkt łatwo się rozprowadza na twarzy i na skórze ciała. Konsystencja produktu po wydobyciu z opakowania wydaje się lekka jednak w miarę rozprowadzania jest taka jakby bardziej tłusta. Najważniejsze dla mnie jednak jest działanie i tutaj muszę przyznać, że Avene się spisało. Balsam świetnie koi skórę, bardzo ładnie naprawia uszkodzoną barierę hydrolipidową, świetnie sprawdził się na mojej tłustej skórze na twarzy i suchej na ciele ale i na atopowej skórze siostry. Wiem, że będę do niego wracać, skóra jest ukojona, zregenerowana, jaśniejsza i bardzo mięciutka.

sofia_schrute
    18 kwietnia 2021 o 1:41
    Warto mieć pod ręką
    Super że produkt jest sterylny i dozowany pompką. Chciałam napisać recenzję po pierwszej zużytej tubie, i trochę się naczekałam bo tuba wyglądała na pustą a produkt dalej wychodził-ogromny plus. Cena jak na taki dermokosmetyk nie jest duża ale też nie jest mała więc super, że można wydobyć z opakowania każdy gram kremu. Zapach przyjemny, delikatny. Konsystencja lekka, zostawia przez minutę-dwie wilgotno-tłusty film, ale jak film znika to skóra jest nawilżona i gładka w dotyku. Z AZS w przegubach (i ogólnie w miejsach których nie myjemy tak często jak dłonie) radzi sobie świetnie, najlepiej z kremów tego typu, które do tej pory próbowałam. Na dłonie też działa dobrze, ale to nie to samo. Na nich skóra się prędzej i łatwiej wysusza i podrażnia przez mycie, czynniki zewnętrzne. Czy mniej swędzi? Trudno powiedzieć, bo czasami mniej, ale tak naprawdę nie ma chyba takiego kremu co by jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pozbawiał chęci do drapania. Co do twarzy-mnie chyba trochę zapychał, ale tam cerę mam mieszaną więc po paru razach stwierdziłam, że w mojej sytuacji bez sensu jest go na twarz stosować (ale super, że ma taką opcję dla osób, które tego potrzebują) Ogólnie-rewelacja.
    Zalety:
    • wydajność
    • konsystencja
    • opakowanie
    • działanie
    • delikatny zapach

Tanemori
    20 stycznia 2021 o 14:15
    Zapomnij o wrażliwej skórze
    Jestem ogromnie zadowolona. Cały rok miałam suchą skórę a w okresie grzewczym najbardziej wrażliwą. Czerwone plamy na zmianę z mega wysuszeniem należą do przeszłości. Krem jest do całego ciała ale nawet najbardziej u mnie wrażliwa skóra twarzy bardzo go pokochała. Na twarz nakładam rano i wieczorem. Miałam już kilka rzeczy w ramach testowania ale ta seria z Avene to szczery zachwyt a kto czyta moje komentarze wie, że jak kosmetyk nie podpasuje to ja to wprost opiszę. Mam tylko nadzieję, że zużyję go do samego końca, tzn. że pompka dozująca wyciśnie wszystko z pojemnika bo nie lubię wyrzucać jak widzę, że w środku nadal kosmetyk a nie ma jak się wydostać. Polecam ten balsam XeraCalm dla osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry. Ukoi i nawilży. Zapomnicie o swędzeniu! Używam od miesiąca.
    Zalety:
    • Działa! Nawilża i koi.
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

lavenda87
    8 października 2020 o 17:50
    Krem - opatrunek
    Krem ratunek. Dosłownie. Bardzo często dokuczają mi swędzące łydki, gdybym mogła drapałabym do krwi. Ten krem potrafi ukoić to swędzenie, nawilża i natłuszcza, ale mnie to nie przeszkadza. Nie używam go codziennie, 2-3x w tygodniu, kiedy czuję, że moja skóra go potrzebuje. Najpierw testowałam próbki, ale sprawdziły się idealnie więc kupiłam produkt pełnowymiarowy. + tłusty + nawilża + wydajny + tubka, którą będzie można rozciąć + łagodzi swędzenie skóry + brak zapachu Minusów nie zauważam ;)

Daliaa04
    20 kwietnia 2020 o 12:16
    4 / 5
    Dobry produkt
    po zastosowaniu mam wrażenie, że moja twarz ma skórę niemowlaka :) stosowane w duecie z olejkiem do mycia z tej samej serii, jak dla mnie rewelacja. Kosmetyki polecone przez dermatologa, zakupione po owocnym stosowaniu próbek :)
    Zalety:
    • Wymieniłam wyżej
    Wady:
    • Nie zauważyłam

alicja2205
    14 grudnia 2019 o 21:19
    Bardzo dobrze nawilżający
    Używam go na przemiennie z innymi kosmetykami z Avene, mam cerę skłonną do alergii i jest jednym z niewielu produktów które mnie nie uczulają. Stosuję zazwyczaj po pilingach. Bardzo dobrze nawilża, zostawia lekką warstwę ochronną co akurat mi się podoba- nie lubię mieć uczucia ściągniętej twarzy.
    Zalety:
    • Wydajny, szybko się wchłania, zostawia nawilżoną skórę, nie uczula, można stosować w okolice oczu.
    Kupił/a w:Drogeria Hebe

Viosna88
    14 grudnia 2019 o 9:30
    3 / 5
    TriXera lepszy
    Krem jest bardzo ciężki, gęsty, pozostawia maskę na twarzy. Tak samo ten płyn do mycia twarzy XeraCalm. Nie przynosił mi ulgi wręcz pozostawiał uczucie ściągnięcia skóry. Już lepiej zachowuje się emulsja CeraVe, którą uwielbiam i mega uspokaja moją skórę. A co do kremu z problemami tego typu zdecydowanie polecam TriXera Avene w formie balsamu.
    Używa produktu od:2 tygodnie
    Wykorzystał/a:kilka próbek

Swistu
    10 sierpnia 2018 o 17:07
    na ratunek
    Krem właśnie skutecznie ratuje moją suchą i podrażnioną skórę - aktualnie mam największy problem ze skórą na brzuchu, ponieważ jestem w zaawansowanej ciąży oraz ze skórą twarzy - tutaj podrażnienia i miejscowe zaczerwienienie. Krem łagodzi świąd już po pierwszej aplikacji, sprawia że skóra jest bardziej elastyczna, zmniejsza zaczerwienienie i suchość. Na brzuch w ostatnim czasie nie działało praktycznie nic, tylko bardzo bogate masło, które ze względu na konsystencję jednak mogłam stosować tylko na noc, inne kosmetyki musiałam stosować po kilka razy w ciągu godziny. Ten krem świetnie sprawdza się w ciągu dnia, wystarcza dosłownie ilość wielości orzecha laskowego a efekt utrzymuje się cały dzień.
    Zalety:
    • wydajność
    • łatwe rozprowadzanie
    • szybko się wchłania
    • nie zapycha
    • pięknie łagodzi podrażnienia
    • bardzo przyjemny delikatny zapach
    Używa produktu od:tydzień
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie

nixieO
    13 lutego 2017 o 0:19
    3 / 5
    Ok
    Na zimę idealny jako ochrona, Gruba warstwa ochronna, która się nie wchłania. Jak dla mnie to w ogóle nie nawilża i słabo odżywia. Dla dziecka ok, na skórę - tylko jako ochrona przed mocnymi mrozami.

bartolomeus
    17 stycznia 2016 o 18:32
    Bardzo dobry krem
    Bardzo dobry krem. Świetnie radzi sobie ze skórą suchą, z zaczerwieniami. Pozbywa się uczucia ściągnięcia i dobrze koi. Niestety nie nawilża w sposób dostateczny, ale skóra po nim jest gładka, przyjemna w dotyku. Świetnie sprawdza się na noc, jak i na dzień. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Nie podrażnia, nie uczula i często był jedynym ratunkiem dla mojej skóry po testowaniu różnych żeli do mycia twarzy. Stosowany zarówno do twarzy jak i na całe ciało sprawdzał się bardzo dobrze. Ma poręczne i przyjemne opakowanie, cały kosmetyk można wydobyć bez problemu. Jest niezwykle wydajny. Niewielka ilość wystarczy, by pokryć dużą powierzchnię. Z pewnością do niego wrócę, kiedy moja skóra będzie potrzebować ratunku. Używam tego produktu od: roku Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie
    Używa produktu od:nie określono

paulisska23455
    23 lipca 2015 o 18:02
    dobry
    Mam problem z egzemom i ten krem poleciła mi moja Dermatolog. Na początku niechętnie go stosowałam, ponieważ nie widziałam zbytnich efektów ( wtedy miałam naprawdę problematyczną skórę dłoni) Po pewnym czasie zaczęłam zauważać poprawę skóry na dłoniach. Jest bardziej miękka i już tak się nie przesusza. 200 ml to strasznie dużo, mam ten krem ok ponad roku ( stosuję go tylko na dłonie) i nadal mam pół opakowania. Opakowanie samo w sobie stej ekstra, bardzo higieniczne Używam tego produktu od: ponad rok Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie
    Używa produktu od:nie określono

Produkty podobne