Biochemia Urody, Hydrolat z zielonej herbaty

Biochemia Urody, Hydrolat z zielonej herbaty

Działanie hydrolatu z zielonej herbaty EKO:
- dzięki obecności tanin działa antybakteryjnie i lekko ściągająco,
- zarówno polifenole, taniny i kofeina z zielonej herbaty, działają antyoksydacyjnie, walczą z wolnymi rodnikami i wspomagają ochronę skóry przeciw promieniowaniu UVB/UVA; chronią komórki skóry przed zniszczeniami powodowanymi przez promieniowanie UV,
- posiada własności antyzapalne i łagodzące; zmniejsza podrażnienie, łuszczenie i zaczerwienienie,
- wspomaga gojenie oparzeń słonecznych, zastosowany przed ekspozycją na słońce, hamuje poparzenie posłoneczne powodowane przez UVB,
- stymuluje regenerację i podziały komórkowe, tym samym wspomaga gojenie drobnych uszkodzeń skóry,
- dzięki własnościom antyoksydacyjnym i regeneracyjnym jest polecany także jako produkt przeciwzmarszczkowy,
- wpływa korzystnie na naczynka, powodując ich obkurczenie i złagodzenie stanów zapalnych,
- według najnowszego badania, zielona herbata pomaga także przy problemach z łuszczącą się skórą i produkty na jej bazie są zalecane w przypadku łuszczycy i łupieżu.
Hydrolat z zielone herbaty EKO polecany jest dla każdego typu cery, zarówno tłustej, trądzikowej (w tym z trądzikiem różowatym), naczynkowej, łuszczącej się, suchej i dojrzałej, a także do skóry delikatnej, podrażnionej, po goleniu lub depilacji, przy łupieżu skóry głowy.

płyn
tłusta, dojrzała, naczynkowa, trądzikowa
antybakteryjne, łagodzące
tonizowanie twarzy

bardzo przyjemny kosmetyk :)

Kocham hydrolaty od BU i często sobie je zmieniam, ten jest u mnie na 2 miejscu (po hydrolacie z lipy) :)

Niektórym osobom przeszkadza zapach, ale dla mnie nie jest odrzucający (wygrywa i tak hydrolat z lipy w tej kategorii).

Hydrolat ma działanie nawilżające i antyzapalne, co dobrze wpływa na skórę z niedoskonałościami (jak moja, mam 33 lata i często wypryski). Ja swój kosmetyk przelewam do butelki z atomizerem i stosuję zawsze przed aplikacją serum/kremu. Idealnie się nadaje jako mgiełka odświeżająca :)

Polecam także dodawać go do maseczek z glinki, działanie na pewno będzie wzmocnione :)

Wreszcie hydrolat, który mnie nie uczula!

Hydrolat z zielonej herbaty ma właściwości łagodzące i antyzapalne. Wspomaga również regenerację i gojenie drobnych ran! To właśnie skłoniło mnie do jego zakupu. Jest idealny dla cer tłustych oraz z trądzkiem.
To jest jeden z tych hydrolatów, po którym moja buzia wreszcie nie jest zaczerwieniona, a gładka, przyjemna w dotyku i gotowa na dalsze etapy pielęgnacji. Równie dobrze nadaje się do przygotowywania maseczek z glinki lub gotowych esencji do własnoręcznie przygotowywanych maseczek w płacie.
Jego cena za 305ml to 27,90 zł i myślę że jest to bardzo rozsądna cena za produkt przyjazny naszej skórze, który faktycznie będzie "coś" wnosić do naszej pielęgnacji i faktycznie wyrówna pH skóry :)

wreszcie hydrolat, ktory mnie nie uczula!

Z hydrolatami mam ten problem, że większość z nich niestety mnie uczula (np. oczar, neroli, czarna porzeczka i inne). A ten nie! Jest zatem jednym z nielicznych wyjątków i już samo to jest wielkim plusem.

Jeśli chodzi o produkty typu toniki czy hydrolaty, stosuję je 2-3 razy dziennie i są mi absolutnie niezbędne – oczekuję od nich przede wszystkim odświeżenia, orzeźwienia, mam bowiem nieznośną cerę łojotokową i nie wyobrażam sobie inaczej ;) Tak więc drugim kryterium po "nieuczulaniu" jest: czy dany produkt skutecznie odświeża? Hydrolat o którym tu mowa, robi to w miarę dobrze – nie jest to wprawdzie fala świeżości, ale przynajmniej nie jest lepki (co skutkowałoby natychmiastową dyskwalifikacją). Delikatnie nawilża.

Trzeci plus to dobry, naturalny skład :)

Nie zaobserwowałam wpływu na stan cery, ale też tego nie oczekiwałam. Przyjmuję, że ten hydrolat ma jakiś pozytywny wpływ, o którym pisze producent, natomiast nie byłabym w stanie stwierdzić, na ile wpływa na mnie, ponieważ używam licznych kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

Minusy natomiast są dwa. Dość wysoka cena oraz zapach, który przypomina mi oborę ;) Na szczęście czuję go tylko podczas aplikacji.

Ponieważ mój ukochany tonik został najwyraźniej wycofany ze sprzedaży, zapewne kupię ten hydrolat ponownie, skoro nie uczula i przynajmniej trochę odświeża.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

bardzo dobry

Moje ulubione hydrolaty to geraniowy i z kiełków pszenicy
ale wersje z zieloną herbatą też miło wspominam.
Hyrolat
delikatnie nawilza skórę
odświeża
przygotowuje skórę na krem i inne kosmetyki
nie wysusza
nie podrażnia
zapach jest ok

Chociaż nie przebił moich ulubieńców to jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Używam tego produktu od: dwa mce