Dolce & Gabbana, Light Blue EDT

Dolce & Gabbana, Light Blue EDT

Light Blue to kontynuacja klasycznego stylu zapachów Dolce&Gabbana. Kompozycja jest ukłonem w stronę piękna kobiety. Pokazuje jak cieszyć się każdym aspektem życia, afirmuje zarówno małe przyjemności, jak i porywające, gorące uczucia. Kompozycja kwiatowo - owocowa wyrażająca radość życia.
Błękitny, aksamitny futerał skrywa kryształowy flakon. Zwieńcza go transparentny korek przepasany srebrną wstążką. Flakon nawiązuje stylistyką do klasycznej kompozycji Dolce&Gabbana pour Femme, jest jej subtelną i świeżą wersją.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: jabłko Granny Smith (zielone jabłuszko), cedr sycylijski, dzwonki
nuta serca: jaśmin, biała róża, bambus
nuta bazy: cedr, ambra, piżmo

8% jesień/zima 92% wiosna/lato

Jedne z najukochańszych

Kocham takie lekkie, świeże zapachy, kojarzące się z wakacjami. Ten zapach taki jest: wilgotny, soczysty, lekki, świeży i obłędny. Utrzymuje się cały dzień i kawałek następnego (tak, wąchałam ciuchy :D). Jest bardzo wydajny, bo jedno psiknięcie pokrywa nas mgiełką o upojnym zapachu. Ma świetny flakon - o prostym, eleganckim kształcie, który poniekąd informuje nas trochę o stylu perfum. Kartonowe pudełeczko pokryte jest czymś w rodzaju pluszu czy zamszu, miłe w dotyku, ale moim zdaniem zupełnie zbędne na kartonowym opakowaniu, które i tak przecież wyrzucamy do śmieci. Do zapachu na pewno wrócę :)

slaby ulotny nie Polecam bardzo delikantny dla fanek siezych slabych perfomow.

Bardzo slaby ulotny zapach dla mnie beznadzieja ale znam mnóstwo koleżanek które sa jego zagozalymi fankami.
Dla mnie beznadzieja. Lubie mocne dlugotrwale a ten taki nie jest.
Szybko przestaje pachniec pomimo wylewania bardzo dużej ilości.
Jest bardzo morski swiezy i ogolnie bardzo ladny ale brak mu tej mocy a szkoda.
Zuzylam go w niecaly miesiąc lejac cale tony.

Cudowny zapach

Zamawiam już kolejny raz i nie mogę zmienić na inne. Bardzo często słyszę komentarze typu : ''Tak pięknie pachniesz, co to za perfumy?'' :D. Czasem niechętnie zdradzam nazwę bo chciałabym abym to tylko ja mogła nosić na skórze tak delikatny a zarazem powalający zapach. Cudo!

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Super odświeża

Bardzo przyjemny, aczkolwiek ulotny zapach. Jest niezmiernie pozytywny, świeży, radosny. Kojarzy mi się z ogromem energii. Wyraźnie czuć tu cytrusy. Ale perfumy mają też w sobie elegancką, wytworną, kobiecą nutę. Szkoda, że bardzo szybko wietrzeją. Idealnie nadają się na upały. Na randkę bym ich nie wybrała, ale na spacer czy do pracy dlaczego nie.

Zawiedziona

Zapach sam w sobie ładny, ale niestety trochę mnie zawiódł. Przez jakiś czas używałam Moshino funny i byłam zauroczona tym zapachem. Niestety nie był zbyt trwały. Naczytałam się recenzji light blue i dowiedziałam się, że oba zapachy pachną niemal identycznie a light blue jest trwały. Niestety! Zakup okazał się błędem bo moshino funny jest o wiele trwalszy i mocniejszy. Light blue utrzymuje się zaledwie kilka sekund, a szkoda bo kompozycja idealna na lato i naprawdę bardzo zgrabna. Flakon trochę toporny i średnio się go trzyma, ale to mało ważne.

Tak pachnie świeżość

To zapach idealny na ciepłe dni...orzeźwiający, odświeżający...to jak powiew morskiej bryzy w upalny dzień...kojarzy się z wakacjami, upałem, czarem słonecznych dni...i to wszystko w pięknej, prostej buteleczce z mlecznego szkła...

Idealny na lato

Zapach cytrusowo- owocowo- kwiatowy.
Na samym początku czuć cytrusy delikatnie złamane, które rozwijają się zdecydowanie w świeże piękne kwiaty.
Nie da się tego zapachu pomyśli z niczym innym.
Zapach jest delikatny, ale utrzymuje się naprawdę długo, na ubraniach zostaje aż do wyprawia.
Uwielbiam ten zapach szczegółnoe latem.
Jedyna wada jest dla mnie opakowanie, jest piękne ale przy 200ml niestety nie poręczne.

Klasyka. Super zapach.

Dla mnie zapach jest urzekający - świeżość kwiatów i owoców podany w szlachetny stłumiony sposób - ja to nazywam kwiaty i owoce przykryte kołdrą :) Stąd intensywność 3 gwiazdki, co nie oznacza, że zapach jest nijaki. Jest wyrazisty, a zarazem subtelny i szlachetny, nie agresywny. Na mojej skórze zapach utrzymuje się bardzo długo i ciągle mobilizuje mnie do mocniejszego pociągnięcia nosem z zachwytem. Zdecydowanie wprawia mnie w dobry nastrój! Taki subtelny antydepresant.

Wiosenno letni zapach

Dostałam jako prezent. Osobiście bardzo polubiłam jako idealny na wiosne- lato, szczególnie na upały. Nuta zapachowa to rzeczywiście w pierwszym momencie cytrusy ale zapach jest złamany też jakąś inną nutą co dość dobrze czuć później. Nie jest bardzo mocny ale też na tyle trwały że utrzymuje sie większość dnia. Nie drażni nosa i nie boli po nim głowa jak to było u mnie w przypadku innych zapachów.

Używa produktu od: próbka

Cytrynowy domestos

Dostałam próbkę i na początku przez pierwsze parę minut zapach nie był zły. Po dłuższym czasie robi się po prostu uciążliwy dla nosa, na pierwszy plan wysuwa się ta sztuczna cytryna, nieco przypominająca domestosa. A że lubię bardziej słodkie i kwiatowe zapachy, zwyczajnie stwierdziłam, że to nie to ;) Ciężko dyskutować o gustach, myślę jednak że spodoba się on fankom świeżych, cytrusowych zapachów :)

Piękny zapach

Są to jedne z moich ulubionych perfum. Opakowanie jest małe i poręczne, w sam raz do torebki. Perfumy są dość trwałe, czuć je kilka godzin, pachną delikatnie, zapach jest świeży, cytrusowy, owocowy jak dla mnie bardzo przyjemny, czuć w nim też kwiatowe nuty. Świetnie nadają się na lato i wiosnę, zimą raczej się nie sprawdzą.

Nic nadwyczajnego

Zapachowy średniak, nie ma w nic przyciągającego, co sprawiałoby, że chce się do niego wracać.
Po pierwszym psiknięciu otrzymujemy całkiem przyjemną mieszankę owoców cytrusowych. Zapach rozwija się w bardziej kwiatowym niż owocowym kierunku. Niestety jest to jak nieco przywiędły bukiet wiechci.
Chociaż otwarcie jest całkiem przyjemne to rozwinięcie tego zapachu jest raczej blade i bez wyrazu. Jak osoba, która pierwszym spotkaniu wydaje nam się spontaniczna, żywiołowa i zabawna a przy dłuższym poznaniu okazuje się nudna, mdła i bezbarwna.
Ogólnie rzecz biorąc Light Blue jest przeciętny. Niestety nie da się dać 2,5/5.