Light Blue EDT

Light Blue EDT

Light Blue to kontynuacja klasycznego stylu zapachów Dolce&Gabbana. Kompozycja jest ukłonem w stronę piękna kobiety. Pokazuje jak cieszyć się każdym aspektem życia, afirmuje zarówno małe przyjemności, jak i porywające, gorące uczucia. Kompozycja kwiatowo - owocowa wyrażająca radość życia.
Błękitny, aksamitny futerał skrywa kryształowy flakon. Zwieńcza go transparentny korek przepasany srebrną wstążką. Flakon nawiązuje stylistyką do klasycznej kompozycji Dolce&Gabbana pour Femme, jest jej subtelną i świeżą wersją.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: jabłko Granny Smith (zielone jabłuszko), cedr sycylijski, dzwonki
nuta serca: jaśmin, biała róża, bambus
nuta bazy: cedr, ambra, piżmo

13% jesień/zima 88% wiosna/lato

Light Blue

Oceniam tylko po użyciu jednej próbki (5ml). Zapach mimo, ze kwalifikowany do świeżaków to mocny (brat pytał czy nie pomyliłam z męskim) i z pewnością nie dla każdej kobiety. Idealny na każdą porę roku. Klasyczny, prosty flakon, który skradł moje serce. Mam nadzieję, ze niedługo zagości u mnie na toaletce.

Piękny, świeży i cytrusowy - z zamiennika innych perfum stał się dla mnie zupełnie odrębnym, ulubionym zapachem ;-)

Dawno, dawno temu dostałam w prezencie perfumy Escada Into The Blue i... przepadłam! Był to zapach, który świetnie wpasował się w moje gusta, niestety, został wycofany ze sprzedaży i przez lata poszukiwałam zamiennika, który dawałby mi chociaż namiastkę tamtego. Bezskutecznie.
Aż tu nagle, któregoś pięknego dnia podczas zakupów, dostałam próbkę Light Blue... i przepadłam po raz kolejny ;-). Moje pierwsze skojarzenie to właśnie Escada. Pomyślałam, że to musi być ten zapach. Okazało się, że nie, ale o dziwo, nie byłam zawiedziona. Dla mnie to jeden z tych zapachów, które są strzałem w dziesiątkę. Orzeźwiający, cytrusowy, świeży powiew lata - tak w skrócie można go podsumować. Pięknie rozwija się na mojej skórze, z upływem czasu uwalniają się kolejne nuty zapachowe. Bardzo często zostaje komplementowany. Trwały, choć ja po czasie zupełnie przestaje go wyczuwać, w odróżnieniu do otoczenia - czasem nawet po całym dniu byłam pytana, czym tak pięknie pachnę :-). Idealny na ciepłe, letnie i wiosenne dni, osobiście sięgam po niego nawet zimą, czasem ciężko mi się z nim rozstać ;-). Ogromną zaletą jest również ich subtelność, nie są nachalne dla otoczenia i nie ciągnie się za nimi ciężki dla nosów ogon. Mam już którąś z kolei buteleczkę, jest to absolutnie jeden z moich ulubieńców, który zawsze musi znajdować się na toaletce. Po pierwszym powąchaniu może wydawać się jednym z wielu, ale po czasie... jest naprawdę wyjątkowy :-).

NA CODZIEŃ W SAM RAZ!

Fajne perfumki według mnie idealne na dzień. Są takie lekkie i swieże, że chyba nie mogą się nie podobać!
Myślę że perfumy są idealne dla każdej z nas, ale nie mogłabym stosować ich non stop.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Używa produktu od: próbka

Najgorszy zapach jaki miałam

Jedyny zapach, od którego robi mi się niedobrze.
Kwalifikowany do świeżaków, mi jednak ciężko wytrzymać tę cytynę, która wdziera się w nozdrza i mocno drażni.
Wyczuję go u kogoś z bardzo daleka i uciekam czym prędzej. Mam na niego alergię...

Nieziemski zapach!

Już pewien czas temu poczułam ten zapach u kuzynki. Bardzo mi sie spodobał ,długi czas nosiłam się z zamiarem zakupu aż w koncu to zrobiłam. Zapach jest piękny,na początku wyczuwalne cytrusy,lecz po pewnym czasie uwalniają się inne nuty zapachowe. Zapach jest bardzo trwały,długo trzyma się sie na skórze.Polecam

Klasyk !

Light Blue - to klasa sama w sobie. Używam ich od dobrych kilku lat i wciąż po nie wracam. :)
Może zacznę od opakowania - szklana, matowa buteleczka bez żadnych zbędnych udziwnień - prosta, elegancka i tak samo jest z jej zawartością.
Subtelny, nieoczywisty i świeży, delikatnie cytrusowy zapach od razu skradł moje serce. Jest intensywny, ale nie drażniący, z każdą minutą rozwija się coraz bardziej, uwalniając nowe nuty zapachowe.
Nie są zobowiązujące, więc spokojnie można ich używać na co dzień.
Dodatkowo woda jest bardzo trwała - zapach długo utrzymuje się na skórze.
Idealny na wiosnę i lato.
Na plus również wydajność i przystępna cena.
Polecam. :)

Jeden z ulubionych!

Idzie lato wiec siegam po moj jeden z ulubionych zapachow... light blue. Poznalam 15 lat temu i nadal mam flakon zawsze w swojej kolekcji perfum. Lekko i swiezy idealny na wiosne i lato ale tez zima siegam po niego aby wspomieniami powrocic do slonecznych dni :) polecam z czystym sumieniem.

Świeży, ale po czasie lekko piżmowy

Odkąd wyrosłam z czasów nastoletnich, raczej nie wracam już do cytrusowych, owocowych zapachów. Zdecydowanie wolę coś bardziej wyszukanego i poważniejszego. Perfumy Light Blue dostałam w prezencie i początkowo byłam nieco zaniepokojona ich wyraźnie cytrusową nutą. Na szczęście jednak mocno cytrusowa jest jedynie nuta głowy, później do głosu dochodzą bardziej wyrafinowane nuty. Z czasem odzywa się baza, która oparta jest dokładnie na tym, co lubię: piżmo! :) Tak, po pewnej chwili perfumy robią się już piżmowe, znika całe wrażenie "licealności", robią się bardziej sensualne, kobiece, chociaż wciąż świeże. Zyskują więcej dojrzałości.

Trwałość - u każdego może być inaczej. Na mnie trzymają się całkiem nieźle jak na świeży zapach, spokojnie kilka godzin są mocno wyczuwalne, potem blakną i zostawiają poświatę zapachu. Ale nie będzie to trwałość słodkich perfum, które wyczujemy jeszcze parę dni później na szaliku. Zazwyczaj spryskuję się jeszcze raz (lub więcej) w ciągu dnia, bo przyjemnie odświeżają - to trochę działa na ich niekorzyść, bo kusi żeby ich często używać, a przez to znikają mi szybciej niż inne perfumy.

Dla kogo i na kiedy? Nie lubię takiego klasyfikowania i szkoda, że Wizaż tego wymaga w opisie pod recenzją. Ja nosiłam je zimą (dostałam na Gwiazdkę), wiosną, latem, lubię je i rano, i na wieczór - zależy od nastroju, tak mam ze wszystkimi zapachami.

Według mnie są fantastyczne. Na tyle nienachalne i świeże, że mogą spodobać się wielu kobietom o bardzo różnych oczekiwaniach. Jest to zresztą już klasyk, chętnie kupowany od lat. Ja też będę do nich wracać (właśnie kupuję drugie opakowanie - zużyłam chyba 100-mililitrowe) i szczerze polecam.

Optymistyczny świeżak

Zapach z kategorii tych,które podobają się większości.A jeśli się nie podobają,to nie przeszkadza.Lekki,świeży bez dodatku wanilii.Pasuje do rozgrzanej slońcem opalonej skóry,słonecznych dni.Letnie tuniczki,szorty,minispódniczki,sukienki.Esencja lata :-)Trwałość średnia,do kilku godzin.

Świeży zapach

Jestem zachwycona tym zapachem! Jest świeży, lekki i długo się utrzymuje. Cenowo też jest przystępny. Jak najbardziej na plus :)

Z przyjemnością wracam do tych perfum.

Wykorzystała: kilka próbek

wart poznania

Wiem, że zapach jest bardzo popularny. Już dawno, gdy jeszcze świat perfum był mi zupełnie obojętny, moje koleżanki zachwycały się Light Blue.
Aż przyszedł czas, kiedy i ja poznałam ten zapach.
Początkowo wydawało mi się, ze jest bardzo nietrwały. Tym bardziej, że z perfumerii wychodziłam z kilkoma zapachami na nadgarstkach, wszystko razem się zmieszało i po jakimś czasie już nie wiedziałam co czuję a czego nie.
Teraz już wiem - jeden nadgarstek = jeden zapach :)
I okazało się, że Light Blue trzeba dać czas.
Nieprawdopodobne jest to, że po jakimś czasie nie czuję tego zapachu w miejscu aplikacji (!) ale czuję go przy każdym ruchu, przy powiewie powietrza.
To niesamowite.
Jabłuszko jest wyczuwalne, innych nut nie jestem w stanie rozróżnić, może cedr..
Natomiast jaśmin, ambra i piżmo, które zwykle bardzo mi przeszkadzają, tutaj są zupełnie neutralne.

Bardzo podoba mi się ten zapach. Wart poznania.

Subtelne

Subtelne, przepiękne, orzeźwiające, czyste, błogie. Nie znam się na nutach głowy i serca i nie wyczuwam po kolei składników. W kazdym razie doskonale komponują się z suchą skórą i polecam je dla pań mających własnie ten problem. Sucha skóra jest bardzo wymagająca dla perfum, które po prostu nie trzymają sie jej. I wcale nie uważam, ze sa to perfumy dla młodych dziewczyn. Sa to perfumy ultrapokoleniowe. Ubrana w nie czuję się bardzo elegancka.