Light Blue EDT

Light Blue EDT

Light Blue to kontynuacja klasycznego stylu zapachów Dolce&Gabbana. Kompozycja jest ukłonem w stronę piękna kobiety. Pokazuje jak cieszyć się każdym aspektem życia, afirmuje zarówno małe przyjemności, jak i porywające, gorące uczucia. Kompozycja kwiatowo - owocowa wyrażająca radość życia.
Błękitny, aksamitny futerał skrywa kryształowy flakon. Zwieńcza go transparentny korek przepasany srebrną wstążką. Flakon nawiązuje stylistyką do klasycznej kompozycji Dolce&Gabbana pour Femme, jest jej subtelną i świeżą wersją.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: jabłko Granny Smith (zielone jabłuszko), cedr sycylijski, dzwonki
nuta serca: jaśmin, biała róża, bambus
nuta bazy: cedr, ambra, piżmo

11% jesień/zima 89% wiosna/lato

Używa produktu od: próbka

Cytrynowy domestos

Dostałam próbkę i na początku przez pierwsze parę minut zapach nie był zły. Po dłuższym czasie robi się po prostu uciążliwy dla nosa, na pierwszy plan wysuwa się ta sztuczna cytryna, nieco przypominająca domestosa. A że lubię bardziej słodkie i kwiatowe zapachy, zwyczajnie stwierdziłam, że to nie to ;) Ciężko dyskutować o gustach, myślę jednak że spodoba się on fankom świeżych, cytrusowych zapachów :)

Piękny zapach

Są to jedne z moich ulubionych perfum. Opakowanie jest małe i poręczne, w sam raz do torebki. Perfumy są dość trwałe, czuć je kilka godzin, pachną delikatnie, zapach jest świeży, cytrusowy, owocowy jak dla mnie bardzo przyjemny, czuć w nim też kwiatowe nuty. Świetnie nadają się na lato i wiosnę, zimą raczej się nie sprawdzą.

Nic nadwyczajnego

Zapachowy średniak, nie ma w nic przyciągającego, co sprawiałoby, że chce się do niego wracać.
Po pierwszym psiknięciu otrzymujemy całkiem przyjemną mieszankę owoców cytrusowych. Zapach rozwija się w bardziej kwiatowym niż owocowym kierunku. Niestety jest to jak nieco przywiędły bukiet wiechci.
Chociaż otwarcie jest całkiem przyjemne to rozwinięcie tego zapachu jest raczej blade i bez wyrazu. Jak osoba, która pierwszym spotkaniu wydaje nam się spontaniczna, żywiołowa i zabawna a przy dłuższym poznaniu okazuje się nudna, mdła i bezbarwna.
Ogólnie rzecz biorąc Light Blue jest przeciętny. Niestety nie da się dać 2,5/5.

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Niezwykle ciekawe

Co prawda do mnie one nie pasują, ale koleżanka ich używa i z nią komponują się genialnie (pozadrawiam Cię Siemionku :-) ) Oryginalny zapach, bardzo charakterystyczny i ciekawy. Myślę, że nie kazdemu będą pasować, ze mną komponują się w miarę, ale i tak są bardzo ciekawe. Myślę, że ten zapach ciężko podrobić.

Light Blue

Oceniam tylko po użyciu jednej próbki (5ml). Zapach mimo, ze kwalifikowany do świeżaków to mocny (brat pytał czy nie pomyliłam z męskim) i z pewnością nie dla każdej kobiety. Idealny na każdą porę roku. Klasyczny, prosty flakon, który skradł moje serce. Mam nadzieję, ze niedługo zagości u mnie na toaletce.

Piękny, świeży i cytrusowy - z zamiennika innych perfum stał się dla mnie zupełnie odrębnym, ulubionym zapachem ;-)

Dawno, dawno temu dostałam w prezencie perfumy Escada Into The Blue i... przepadłam! Był to zapach, który świetnie wpasował się w moje gusta, niestety, został wycofany ze sprzedaży i przez lata poszukiwałam zamiennika, który dawałby mi chociaż namiastkę tamtego. Bezskutecznie.
Aż tu nagle, któregoś pięknego dnia podczas zakupów, dostałam próbkę Light Blue... i przepadłam po raz kolejny ;-). Moje pierwsze skojarzenie to właśnie Escada. Pomyślałam, że to musi być ten zapach. Okazało się, że nie, ale o dziwo, nie byłam zawiedziona. Dla mnie to jeden z tych zapachów, które są strzałem w dziesiątkę. Orzeźwiający, cytrusowy, świeży powiew lata - tak w skrócie można go podsumować. Pięknie rozwija się na mojej skórze, z upływem czasu uwalniają się kolejne nuty zapachowe. Bardzo często zostaje komplementowany. Trwały, choć ja po czasie zupełnie przestaje go wyczuwać, w odróżnieniu do otoczenia - czasem nawet po całym dniu byłam pytana, czym tak pięknie pachnę :-). Idealny na ciepłe, letnie i wiosenne dni, osobiście sięgam po niego nawet zimą, czasem ciężko mi się z nim rozstać ;-). Ogromną zaletą jest również ich subtelność, nie są nachalne dla otoczenia i nie ciągnie się za nimi ciężki dla nosów ogon. Mam już którąś z kolei buteleczkę, jest to absolutnie jeden z moich ulubieńców, który zawsze musi znajdować się na toaletce. Po pierwszym powąchaniu może wydawać się jednym z wielu, ale po czasie... jest naprawdę wyjątkowy :-).

NA CODZIEŃ W SAM RAZ!

Fajne perfumki według mnie idealne na dzień. Są takie lekkie i swieże, że chyba nie mogą się nie podobać!
Myślę że perfumy są idealne dla każdej z nas, ale nie mogłabym stosować ich non stop.

Używa produktu od: próbka

Najgorszy zapach jaki miałam

Jedyny zapach, od którego robi mi się niedobrze.
Kwalifikowany do świeżaków, mi jednak ciężko wytrzymać tę cytynę, która wdziera się w nozdrza i mocno drażni.
Wyczuję go u kogoś z bardzo daleka i uciekam czym prędzej. Mam na niego alergię...

Nieziemski zapach!

Już pewien czas temu poczułam ten zapach u kuzynki. Bardzo mi sie spodobał ,długi czas nosiłam się z zamiarem zakupu aż w koncu to zrobiłam. Zapach jest piękny,na początku wyczuwalne cytrusy,lecz po pewnym czasie uwalniają się inne nuty zapachowe. Zapach jest bardzo trwały,długo trzyma się sie na skórze.Polecam

Klasyk !

Light Blue - to klasa sama w sobie. Używam ich od dobrych kilku lat i wciąż po nie wracam. :)
Może zacznę od opakowania - szklana, matowa buteleczka bez żadnych zbędnych udziwnień - prosta, elegancka i tak samo jest z jej zawartością.
Subtelny, nieoczywisty i świeży, delikatnie cytrusowy zapach od razu skradł moje serce. Jest intensywny, ale nie drażniący, z każdą minutą rozwija się coraz bardziej, uwalniając nowe nuty zapachowe.
Nie są zobowiązujące, więc spokojnie można ich używać na co dzień.
Dodatkowo woda jest bardzo trwała - zapach długo utrzymuje się na skórze.
Idealny na wiosnę i lato.
Na plus również wydajność i przystępna cena.
Polecam. :)

Jeden z ulubionych!

Idzie lato wiec siegam po moj jeden z ulubionych zapachow... light blue. Poznalam 15 lat temu i nadal mam flakon zawsze w swojej kolekcji perfum. Lekko i swiezy idealny na wiosne i lato ale tez zima siegam po niego aby wspomieniami powrocic do slonecznych dni :) polecam z czystym sumieniem.

Świeży, ale po czasie lekko piżmowy

Odkąd wyrosłam z czasów nastoletnich, raczej nie wracam już do cytrusowych, owocowych zapachów. Zdecydowanie wolę coś bardziej wyszukanego i poważniejszego. Perfumy Light Blue dostałam w prezencie i początkowo byłam nieco zaniepokojona ich wyraźnie cytrusową nutą. Na szczęście jednak mocno cytrusowa jest jedynie nuta głowy, później do głosu dochodzą bardziej wyrafinowane nuty. Z czasem odzywa się baza, która oparta jest dokładnie na tym, co lubię: piżmo! :) Tak, po pewnej chwili perfumy robią się już piżmowe, znika całe wrażenie "licealności", robią się bardziej sensualne, kobiece, chociaż wciąż świeże. Zyskują więcej dojrzałości.

Trwałość - u każdego może być inaczej. Na mnie trzymają się całkiem nieźle jak na świeży zapach, spokojnie kilka godzin są mocno wyczuwalne, potem blakną i zostawiają poświatę zapachu. Ale nie będzie to trwałość słodkich perfum, które wyczujemy jeszcze parę dni później na szaliku. Zazwyczaj spryskuję się jeszcze raz (lub więcej) w ciągu dnia, bo przyjemnie odświeżają - to trochę działa na ich niekorzyść, bo kusi żeby ich często używać, a przez to znikają mi szybciej niż inne perfumy.

Dla kogo i na kiedy? Nie lubię takiego klasyfikowania i szkoda, że Wizaż tego wymaga w opisie pod recenzją. Ja nosiłam je zimą (dostałam na Gwiazdkę), wiosną, latem, lubię je i rano, i na wieczór - zależy od nastroju, tak mam ze wszystkimi zapachami.

Według mnie są fantastyczne. Na tyle nienachalne i świeże, że mogą spodobać się wielu kobietom o bardzo różnych oczekiwaniach. Jest to zresztą już klasyk, chętnie kupowany od lat. Ja też będę do nich wracać (właśnie kupuję drugie opakowanie - zużyłam chyba 100-mililitrowe) i szczerze polecam.