FarMed, Szampon przeciwłupieżowy

FarMed, Szampon przeciwłupieżowy

Szampon zawiera specjalny kompleks przeciwłupieżowy, prowitaminę B5, witaminy A, E, F, H , bisabolol oraz ekstrakt z łopianu.
Specjalny składnik przeciwłupieżowy skutecznie zwalcza drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie łupieżu. Działa przeciwgrzybicznie, przeciwłojotokowo i przeciwbakteryjnie. Dzięki zastosowaniu prowitaminy B5 i naturalnego bisabololu łagodzi stan odwodnienia i łuszczenia się naskórka. Zawartości witamin A, E, F, H sprawia, że włosy stają się jedwabiste, miękkie i podatne na układanie. Szampon ma doskonałe właściwości użytkowe, jest delikatny i wydajny, ma przyjemny zapach. Uzyskał wysoką ocenę dermatologiczną.

Niespełnione obietnice

Szampon wobec, którego miałam spore oczekiwania z trudem dorwany w drogerii w Galerii Krakowskiej, zwabił mnie nie tylko swoją apteczną formą, ale również obietnicami producenta oraz ładnym intensywnie niebieskim opakowaniem.
Najpierw przejdę do zalet, a dokładniej do jednej zalety bo tyle po skończeniu 2 buteleczek udało mi się znaleźć: dobrze oczyszcza włosy, przy czym powtarzam ,, włosy" a właściwie to tylko włosy, skórę głowy pozostawia zaś niezmienioną, ale na tym skupię się za chwilę.
Kilkakrotnie w ciągu roku zdarzają mi się przykre krótsze lub nieco dłuższe epizody z łupieżem tłustym, jak dotąd udało mi się znaleźć kilka godnych szamponów, które nigdy nie zawiodły mnie w tej walce, niemniej jednak staram się powiększać to grono i moja ręką z przyjemnością sięga po nowe produkty przeznaczone dla problematycznej skóry głowy.
Producent obiecuje, że FarMed wybawi nas z problemu łupieżu tłustego likwidując nieestetyczną łuskę pokrywającą skórę głowy, jest natomiast jedno ,,ale", jak zastrzega efekt nie będzie natychmiastowy ( Ok, ja to rozumiem ) i może pojawić się dopiero po kilku użyciach, co więcej objawy chorobowe mogą początkowo się nasilić ( to też rozumiem). Postanowiłam zaryzykować., jakby to powiedział wiejski poeta ,,ryzyk-fizyk". Pierwsze, drugie, trzecie mycie, jest tak jak stanowi etykietka buteleczki, objawy się nasiliły, bez wpadania w panikę postanowiłam poczekać na szczęśliwe rozwiązanie ;) i czekałam, czekałam, czekałam, skończyłam buteleczkę poleciałam po nową dawkę ,,eliksiru" i czekałam, czekałam, myłam i czekałam, czekałam i myłam. Nigdy się nie doczekałam, szampon ani trochę mi nie pomógł, musiałam kurować swoją skórę głowy przy pomocy innych zaufanych już specyfików.

Średniak

Szampon przeciwłupieżowy to niezbędny kosmetyk w mojej łazience. Ten kupiłam w ciemno dla wypróbowania. Jest bardzo gęsty przez co przy moich długich włosach średnio wydajny,ale że jest nie drogi to można mu to wybaczyć. Nie podrażnił mi skóry głowy bardzo ładnie ją oczyścił,ale też nie wyleczył łupieżu już istniejącego. Plącze włosy więc bez dobrej odżywki na pewno się nie obejdzie. Dobrze dostępny jeśli chcemy używać go jako ochronę przed łupieżem to myślę że się sprawdzi. Natomiast jeśli chcemy nim wyleczyć powstały łupież to nie polecam. Ja więcej go nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 300 ml

Moje KWC

Używam szampon od niedawna. Pomimo to już po 5-krotnej aplikacji zauważyłam, że łupież skutecznie zaczął się zwalczać. Jest to pierwszy i najlepszy według mnie szampon przeciwłupieżowy. Lepszy nawet od aptecznych.

- dosyć spora pojemność
- wygodna buteleczka
- znakomita przezroczysta konsystencja
- dobrze się pieni
- jest wydajny
- doskonale oczyszcza skórę i włosy
- dzięki temu, że nie zawiera sylikonu, dokładnie zmywa
wszystkie zanieczyszczenia powodując piękny połysk
- ładodzi zaczerwienienia na skóże
- widocznie po kilkakrotnym stosowaniu zmniejsza łupież
- ma piękny zapach
- nie podrażnia skóry
- jest trudnodostępny, można go kupić min w carrefour,
trzeba szukać,

Polecam bardzo ponieważ to jedyny szampon który pozwala mi cieszyć się zdrową skórą głowy :)

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 2 wtrakcie

Agnieszka Broda błędy w makijażu 01

Szampon działa wielkie cuda!

Szampon dostałam do rąk od mamy, która kupiła mi go ponieważ moim włosom brakowało blasku, skóra była sucha. Szampon bardzo zachwycił mnie. I napewno kupie go ponownie, bo za te kwote nie szkoda sprawić sobie tak wielkie cudo i dobrym działaniu na włosy.. :)

+ pieni sie
+ usuwa łój
+ nawilza skóre głowy
+ niweluje łupież
+ niweluje swędzenie i pieczenie
+ niweluje wypadanie włosów
+ dodaje zdrowego blasku

- nie zauwazyłam :)

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: Jedno pełnowymiarowe

niweluje swędzenie i wypadanie

Produkt idealny do włosów z łojotokiem i wypadających
Skusiłam sie na zakup po przeczytaniu forum o wypadających włosach
Głowa mniej swędzi, włosy mniej wypadają
Jednak nalezy moim zdaniem używać codziennie
Podoba mi sie butelka, bardzo wydajny
świetnie sie pieni Używam tego produktu od:2 tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

nie kupię go więcej

Po dość pozytywnych opiniach na wizazu postanowiłam go kupić, ale jednak bardzo się zawiodłam
* dość wydajny i niska cena w stosunku do tego (12zł)
* gęsty przez co trudno go rozprowadzić,by powstała piana
* bez odzywki ani rusz włosy bardzo się plączą
* nie powoduje mniejszego przetłuszczania sie włosów
* początkowo zwiększył łupież, ale i tak go nie usunął!

Używam tego produktu od: około miesiąca

Jeden poważny minus

Staram się nie zmieniać zbyt często szamponów; robię to 2 razy w roku głównie w zależności od pór roku i potrzeb włosów. Używając przez wiele lat drogeryjnych szamponów, postanowiłam wrócić do "natury" i zaczęłam używać bardziej ziołowych szamponów. Oprócz bezdyskusyjnej poprawy stanu moich włosów szampony te nie wiedzieć dlaczego powodują u mnie powstawanie łupieżu. Ponieważ używam ziołowych szamponów firmy Farmona, postanowiłam zastosować szampon przeciwłupieżowy właśnie tej samej firmy. Owszem, szampon ma swoje plusy: dość dobrze się pieni, skutecznie oczyszcza skórę głowy i włosy, na efekty przeciwłupieżowe nie trzeba czekać zbyt długo, włosy pozostają w dobrej kondycji, nie wypadają i stają się nawet mocniejsze, grubsze. Niestety, szampon ten ma jeden poważny minus...po kilku tygodniach od jego odstawienia łupież wraca jak bumerang. Przerabiałam to już dwa razy i za każdym razem problem powracał. Może wina nie leży po stronie FarMedu lecz szamponów, które używam po nim. Sprawdzę to, bo teraz znów mam problem z łupieżem, ale spróbuję innego szamponu.
Używam tego produktu od: w razie pojawienia się łupieżu
Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Najlepszy łupieżca

W kategorii szamponów przeciwłupieżowych jest moim KWC. Pomaga nawet na łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież tłusty. Cena bardzo przyjemna, buteleczka estetyczna, aczkolwiek konsystencja kosmetyku dość rzadka, wiec może troszkę przelecieć przez palce. Jednak działanie jest najważniejsze, już po jednym myciu jest dobrze, eliminuje również swędzenie skóry głowy. Nie przetłuszcza włosów ani ich nie wysusza. Wydajny. Wracam do niego zawsze gdy mam problem lub używam profilaktycznie. Polecam
PS. W poprzednich recenzjach wyczytalam, ze szampon powoduje eskalacje łupiezu zgadza sie jest to napisane nawet na opakowaniu nie martwcie sie tym pozniej bedzie lepiej. A i szampon trzeba przytrzymac troche na włosach, czytajcie informacje na opakowaniu.
Używam tego produktu od:dawna

dziwny, ale bardzo dobry:)

Kupiłam ,kiedy nawet h&s już nie pomagał.
Zapach witamin w kapsułkach, konsystencja mało pieniąca, ale dla mnie to nie problem, byle działał.
Zgodnie z obietnicami producenta, początkowo eekty łupieżu się nasiliły:D
po kilku myciach -klasa, bez łupieżu, ale co najważniejsze żadnychpodrażnień-wreszcie nie swędzi mnie głowa.

Co dziwne włosy mi zjaśniałypo tym szamponie(te noworosnące):)
Nieco dziwny, ale skuteczny i łagodny. Polecam.Używam tego produktu od:POLTORA MIESIACA

Dla mnie beznadziejny

Nie tylko nie wyleczył bardzo niewielkiego łupieżu, ale wręcz spowodował eskalację! Poza tym włosy są po nim suche, szorstkie, sterczące. Do tego ma kiepskie właściwości myjące. Przy tłustej skórze głowy nawet po dwukrotnym myciu nie ma się poczucia czystości. Najgorszy szampon jakiego używałam!

Używam tego produktu od:1 msc.
Ilość zużytych opakowań: niepełne 1

Bardzo dobry

Szampon świetny,zlikwidował łupież który był udręką.Zdecydowanie lepszy od nizoralu.Mało się pieni ale dla mnie to żaden minus.Napewno wrócę do niego jak zajdzie potrzeba.

Używam tego produktu od:pół roku

mój wybawca

Jakiś czas temu nabawiłam się uczulenia skóry głowy. Najpierw zaczęła mnie swędzieć, później pojawiły się jakieś małe strupki, a na samym końcu On, czyli łupież. Przez ponad miesiąc próbowałam róznych środków, w tym aptecznych. Udało im się jedynie złagodzić przykre objawy. W końcu kupiłam ten szampon i, szczerze mówiąc, jestem zachwycona jego działaniem. W ciągu niecałego miesiąca pozbyłam się, zarówno łupieżu, jak i swędzenia głowy. Moje włosy są zdrowe i lśniące, prawie tak jak dawniej.
Szampon ma przyjemny, niezbyt mocny zapach.
Ze względu na oszałamiające efekty działania daję mu 5 gwiazdek, mimo, że ma malutkie minusiki.
Po pierwsze jest bardzo rzadki i słabo się pieni (zapewne świadczy to o małej ilości straszliwej chemii). Trzeba odmierzyć solidną porcję, żeby naprawdę umyć włosy. Mimo tego jest dosyć wydajny.
Po drugie etykietka jest stanowczo nieodporna na łazienkową wilgoć i bardzo szybko się odkleja.
Te wady są jednak niczym w porównaniu z zaletami.
Kupię go jeszcze, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Ilość zużytych opakowań: pół