Invisibobble, Gumka do włosów

Invisibobble, Gumka do włosów

Pojemność 3 szt

Invisibobble rewolucyjna gumka do włosów, która nie ciągnie i nie wyrywa ich. Jest bardzo trwała i estetyczna dostępna w wielu kolorach, idealna do każdego rodzaju włosów. Nie ściska włosów ciasno, dzięki czemu nie powoduje bólu tuż przy skórze głowy, co jest częste podczas używania tradycyjnych gumek. Może być noszona również jako bransoletka, estetycznie okalając nadgarstek.
Projekt gumki Invisibobble powstał w oparciu o konstrukcję zwykłego przewodu od tradycyjnej słuchawki telefonicznej. Sprężynowa budowa gumki sprawia, że ciasno utrzymuje ona włosy, ale nie powoduje ściskania ich i nie tworzy widocznych śladów, tak jak to jest w przypadku tradycyjnych gumek do włosów. Dzięki tej właściwości gumki Invisibobble są delikatne dla struktury włosów i nie niszczą ich.
Wykonane z delikatnego tworzywa, wodoodpornego i wytrzymałego, nie posiadają metalowych spojeń, które często bywają przyczyną wyrywania i ciągnięcia kosmyków podczas zdejmowania i noszenia tradycyjnych gumek do włosów. Dzięki tej łagodności, noszenie końskiego ogona przez cały dzień nie powoduje dyskomfortu dla skóry i bólu w okolicy skalpu.

gumki
Wykonanie
plastikowe

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Wykorzystała: kilka próbek

Nie dla mnie

Używam ich dość często, ponieważ pożyczam je od Mamy czy Siostry.
Nie wiem, czy chciałabym kupić więcej sztuk dla siebie.

Owszem - te nowo kupione super trzymają włosy. Wystarczy opleść kok dwa razy i trzyma się nieco dłużej od tego związanego tradycyjną gumką.
Gama kolorystyczna jest ogromna, każdy znajdzie swojego ulubieńca..

"Ale"! Gumka strasznie rwie mi włosy. Rozciąga się, pomimo zalewania ciepłą wodą, dzięki której kurczą się do pierwotnej wielkości, rozciągają się z powrotem jeszcze szybciej. Wtedy nie trzymają mi włosów, a rozciągają się po którymś użyciu, a nie po miesiącu (czy kilku) użytkowania.

Co prawda nie gniotą tak włosów, co jest plusem, ale wolę chyba te tradycyjne.
Kupię może kilka na test większą ilość niż jedna i zmienię zdanie, ale na tyle często je noszę, że po powrocie do domu związuję włosy frotką i nie tęsknię za tymi sprężynkami :D

nie..

Codziennie chodzę na basen i kilka razy w tygodniu do sauny. Włosy wiązałam zwykłą gumką i niestety miałam problem ze ściągnięciem jej z włosów gdyż od chloru stały się tępe. Natomiast w saunie po nałożeniu odżywki i związaniu przez 5 min męczyłam się żeby odplątać te kłaki!
Z Invisibobble ten problem znikł jak za sprawą czarodziejskiej różdżki :)
Od teraz nie muszę się martwić, że moje włosy będą poplątane, czy też moja gumka będzie schła kilka godzin. Bardzo dobrze trzyma włosy, ładnie wygląda i nie jest aż tak droga.

Genialne

Mam bardzo cienkie włosy i rzadko które gumki czy tez sprężynki dopasowują się do moich włosów i trzymają je długi czas. Kiedyś natknęłam się na nie w biedronce i kupiłam. Jestem bardzo zadowolona i na pewno kupię jeszcze nie jedno opakowanie. Polecam

Te jedyne!

Lata nie używałam gumek i nie wiązałam włosów ze względu że często mam
nawroty wzmożonego wypadania włosów i nie chciałam ich
dodatkowo maltretować.
I w końcu znalazłam gumkę Invisibobble , i nie zamienie ją na żadną inną.
Posiadam kilka kolorów choć najbardziej lubie przeźroczyste i
Przeźroczyste z brokatem.
Niestety wadą przeźroczystych Invisibobble jest to i z
czasem zółkną i brązowieją.
Gumki są rewelacyjne ,nie wplątują się we włosy ,nie wyrywają ich ani nie
powodują ciągnięcia. nię zsuwają się z włosów nie spadają.
Idealne do związania kucyka ,delikatne że czasami zapominam że mam
ją we włosach.

Dodatkowo mam ją zawsze przy sobie na nadgarstku i w każdej chwili mogę jej użyć. Wygląda jak spiralna bransoletka .

uwielbiam je

Uwielbiam te gumki i nie zamierzam zamienić je na tradycyjne. Oczywiście nie mówię, że są one najlepsze ze wszystkich "sprężynek", ale to właśnie forma "sprężynek" podoba mi się najbardziej.

Mam dużo włosów, są dosyć długie i ciężkie. Jedna gumka bez problemu utrzymuje koka czy kucyka. Ja oplątuję nią włosy dwa razy i trzyma się bez problemu. Wiadomo, że coś tam po czasie może opaść, ale nie przeszkadza mi to, bo tego typu gumek używam już dobre kilka lat. Na początku jak ktoś przestawia się ze zwykłych gumek, to może się wydawać, że nie trzymają włosów, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Gumki oczywiście są higieniczne. Bez problemu można je umyć.

Do wyboru dużo kolorów. Ja akurat wybieram czarne i szare.

Cena nie jest jakaś zaporowa patrząc na ich popularność. Na internecie można znaleźć je nawet za 10 zł/3 sztuki.

Początkowo szybko po rozciągnięciu się kurczą. Z czasem troszkę rozciągają, ale nie jest to problem.

Super do związania mokrych włosów, gdy mamy na nich jakąś maskę, bo potem bez problemu można tą gumkę ściągnąć a w przypadku takiej zwykłej jest problem.

Nie wyrywa włosów. Nie odgniata się na nich jakoś bardzo. Moje włosy są bardzo podatne na odgniatanie i po całym dniu odgniot jest bardzo mało widoczny. Niebo a ziemia między zwykłą gumką.

Dla mnie, to jest wielka miłość tak samo jak np.szczotka TT. Nie wyobrażam sobie bez nich życia. Mam ich wszędzie pełno i nie kupuję wcale zwykłych gumek. Włosy nie są pourywane ani poniszczone jak w przypadku gdy używałam zwykłe gumki.

Rozczarowałam się

Przetestowałam sporo kolorów gumek do włosów Invisibobble: począwszy od czarnych, brązowych, błękitnych, różowych, na przeźroczystych (chyba najbardziej uniwersalnych) skończywszy. Moim zdaniem gumki te są odrobinę przereklamowane - oczywiście wyglądają bardzo ciekawie i stanowią ozdobę fryzury, jednakże nie do końca spełniają obietnice producenta.

Posiadam długie i gęste włosy. Jeżeli koński ogon zwiążę zbyt wysoko, skóra głowy pomimo użycia tych gumek czasami mnie boli i odczuwam coś na kształt ciągnięcia. Przy pozbywaniu się gumki, sporadycznie wyrywa mi ona włosy, lecz nie są to zbyt częste sytuacje. Jeżeli zwiążę włosy zbyt delikatnie - gumka ześlizguje się z nich, psując fryzurę.

Ponadto gumki okropnie rozciągają się - jeżeli zwiążemy włosy, lecz w ciągu dnia musimy poprawić fryzurę, nie ma możliwości użycia tej samej gumki. Zwiększa ona bowiem swoją średnicę kilka razy. Oczywiście pod wpływem ciepłej wody odrobinę się skurczy, lecz potrzeba na to czasu. Co ważne, gumka nie powróci jednak do swojego pierwotnego, maleńkiego rozmiaru - już zawsze pozostaje rozciągnięta.

Gumki na szczęście nie pękają, są dość trwałe. Ze względu jednak na to, że mocno się rozciągają, ich wymiana co jakiś czas staje się koniecznością. Z uwagi na tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane, łatwo utrzymać ich higienę. Mycie jest bardzo proste, nie sprawia żadnych kłopotów.

W przypadku przeźroczystych gumek trzeba również uważać w jaki sposób ich używamy - związanie nimi włosów tuż po zaaplikowaniu na nich olejku, może spowodować przebarwienie do lekko herbacianego koloru.

Podsumowując: jest to ciekawy gadżet, lecz czy funkcjonalny? Nie do końca. Nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek zdecyduję się na ich zakup.

Najlepsze na świecie

Mam bardzo gęste i kręcone długie włosy. Muszę je wiązać, bo często mi po prostu przeszkadzają. Te gumki są najlepsze na świecie - nie plączą włosów, nie wplątują się między nie, nie ciągną przy ich zdejmowaniu, nie wyrywają włosów i do tego bardzo dobrze je utrzymują czy to w kucyku, czy koku. Czyli mają wszystkie cechy, których zwykłe elastyczne gumki nie mają. Miałam już ich wiele i odkąd ich używam wszystkie inne poszły w odstawkę.

Wyłącznie gadżet

Moim zdaniem to tylko ciekawy gadżet, bo w praktyce sprawdzają się średnio.
Plus oczywiście za to, że gumka nie wyrywa włosów w takim stopniu jak tradycyjne, kolory są ładne, ale w moim przypadku sprawdza się tylko przezroczysta.
Bardzo luźno związuje włosy, trudno mocniej ją dosunąć do głowy czy poprawić w kitce poszczególne kosmyki, nierównomiernie je łapie i zazwyczaj używam jej wyłącznie do szybkiego związania włosów przed myciem twarzy. Można nią związać włosy z maseczką, którą chcemy dłużej potrzymać, bo gumka łatwo się czyści i wypłukuje z produktu.
Na co dzień poza domem nie nadaje się do noszenia i wymaga ciągłego poprawiania fryzury. Do tego się rozciąga co skutkuje ześlizgiwaniem się z włosów.

Lipa

Miałam wielkie nadzieje. Naprawdę dałam tym gumkom duży kredyt zaufania. Niestety, po raz kolejny okazało się, że moje włosy są jednak dziwaczne.
Gumka wrywa włosy, nie można jej dosłownie z nich wyplątać, ani delikatnie i po dobroci, ani siłowo. Do kucyka nie nadaje się zupelnie, ewentualnie do luźnej kitki z boku lub zawiązania warkocza. O dziwo małe podróbki z Pepco okazały się lepsze od oryginału.
Dla mnie porażka. Nadaje się chyba tylko do obory, bo nie chlonie zapachow tak jak gumka materiałowa.

Koniec splątanych włosów!

Uwielbiam! Mam włosy z tendencją do wypadania i do czasu aż poznałam te gumki moją zmorą było wiązanie włosów, a później ściąganie gumki. I w następnym kroku - jej czyszczenie z wyrwanych włosów. Tutaj to się zwyczajnie nie zdarza, co więcej nie zostawiają mocnego śladu na włosach po rozpuszczeniu. Ładne kolory i trwałość to tylko dodatkowe atuty!

Są bardzo fajne

Bardzo je lubię i miałam już dużo wersji kolorystycznych.
Lubię je za to jak ciekawie wyglądają na włosach ponieważ trzymają tak samo jak zwykłe gumki.
Niestety, ale u mnie szybciej się zużywają niż tzw. "zwykłe" gumki.
Średnio po 2 miesiącach je wyrzucam bo tak mocno się odkształcają i rozciągają.
Jednakże ich look mi się podoba :-)

bardzo fajne gumki!

Dobrze trzymają włosy, nie wyrywają ich. Są bardzo wytrzymałe - taki trójpak zużywam w ok rok, teraz jestem w trakcie drugiego. Najpierw miałam przezroczysty i był super, teraz mam niebieski i troszkę szarzeje. Polecam je od czasu do czasu wyparzyć we wrzątku aby zrobiły się z powrotem ciaśniejsze. Generalnie na wielki plus, nie mam już ochoty wracać do tradycyjnych gumek. Dosyć fajnie wyglądają i na włosach i na ręce.