Yves Rocher, Bio Spécific Régulation, Soin Hydra-Mat Effet Poudré (emulsja nawilżająco-matująca)

Jest to jeden z nowszych kremów tej firmy. Mimo, iż niby nazywa się "emulsja", tak naprawdę ma postać kremu. Dostępny jest w słoiczku 50 ml (ok 40 zł) i w tubce 30 ml. Kosmetyk ten jest przeznaczony na dzień. Konsystencję i zapach ma OK, jest też wydajny - wystarczy małą ilość rozprowadzić na twarzy. Nie ściąga, matuje też całkiem dobrze. Ogólnie - godny polecenia.

p>

przesusza

Ten specyfik matowił mi buzię bardzo dobrze (przez ok. 8-9 godz. zero świecenia; mam cerę mieszaną), ale po ok. 3 tygodniach okazało się, że równie imponująco mi ją przesuszył i podrażnił: skóra się brzydko łuszczyła, czerwieniała, była nieprzyjemnie ściągnięta.
Jako że znów nastała ciepła pora roku, kilka dni temu znów postanowiłam dać kremikowi szansę - nie skorzystał, dalej uparcie wysusza.
Osobom o wrażliwej cerze nie polecam.

Używam tego produktu od: ok. 10 m-cy (z przerwami)

taki sobie

nie jest najgorszy, ale spodziewałam się czegoś lepszego - matowi średni, a wcale nie mam bardzo tłustej cery (raczej mieszaną), nawilża też średnio, jeśli kosztowałby 10 zł to ok, ale za te kilka złotych więcej można swobodnie dostać lepsze specyfiki

Używam tego produktu od:kilka tygodni temu
Ilość zużytych opakowań:2 szt

nawilża, matuje bardzo średnio

Kupiłam ten krem na promocji i muszę powiedzieć, że mam mieszane wrażenia. Nawilżać nawilżał, ale efekt matu był krótkotrwały. Zapach i konsystencja bardzo przyjemne, do tego wydajny, ale za taką cenę wyjściową powinien być jednak lepszy. Bo szczerze mówiąc to dużo bardziej byłam zadowolona z matującego kremu Ziaji za jakieś 5-6 zł.

chociaż nie wiem, czy tego kremu już nie wycofali z produkcji... Chyba teraz jest seria Sebo-Specific...

Używam tego produktu od: 2-3 lata temu

Quality Missala Jak dobierać perfumy

matuje i wysusza

Ten krem spełnił w połowie obietnice producenta-bardzo dobrze matował skorę ale jednoczesnie ją wysuszał (a miał nawilżać...).
Bardzo lubiłam delikatny roślinny zapach tego kremu. Był bardzo wydajny, dobrze się rozprowadzał, opakowanie bardzo wygodne (miałam tubkę).
Przyzwoity był ale za te cenę można się było spodziewac czegoś lepszego.

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka 30ml

Ani jedno ani drugie

Fatalny produkt pod każdym względem: nie matuje (już po posmarowaniu skóra się błyszczy), nie nawilża a wręcz wysusza (zapach alkoholu mocno wyczuwalny). Konsystencja wodnista.
Kupiłam kiedyś tubkę w jakiejś promocji, używałam przez kilka tygodni wiosną (tylko na strefę T, bo policzki emulsja mocno wysuszała, nawet podrażniała). Reszta stoi i czeka na wyrzucenie, bo kiedy znów otwieram tubkę, to od razu powstrzymuje mnie zapach alkoholu, przypominając o działaniu emulsji- a raczej o jego braku...

Używam tego produktu od:przez ponad miesiąc

przyjemny zapach

Plusy:
+ matuje - nie wiem, na jak długo, bo wszystkie moje kosmetyki do twarzy są matujące, także kto wie którego akurat to zasługa, że buzia zaczyna świecić się szybciej lub wolniej :P
+ nawilża - bardzo dobrze
+ dobrze się wchłania
+ idealny pod podkład
+ śliczny zapach

Minusy:
- konsystencja - jest taki... nijaki. Tzn. jakby rozwodniony.
- wydajność - krem zużywa się w ekspresowym tempie
- opakowanie - szklany słoiczek to nie jest moim zdaniem zbyt wygodna rzecz...

Podsumowując, dobry krem. Ale wciąż szukam najlepszego.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Nie matuje

Preparat nie matuje, skóra za moment robi się taka jak zawsze - świecąca i tłusta. Nawet nie nawilża, a i mam wrażenie, że dostałam więcej wyprysków odkąd używam specyfiku.

Jedynie co podoba mi się w kremie to zapach, bo świeżutki i opakowanie - tubka, bo małe i wygodne. Ale zawartość generalnie beee! Za tą cenę (malutka tubka 33zł) oczekiwałam czegoś znacznie lepszego!

Jestem zadowolona!

Nie jest to rewelacja, ale miła alternatywa dla emulsji nawilżająco - matującej z Iwostinu, której praktycznie zawsze używam.

Mam wersję kremu w słoiczku - estetyczne opakowanie, ale nie praktyczne, bo nie wyobrażam sobie jak pod koniec słoiczka wygrzebać paluchami krem? Od początku używania korzystam ze szpatułek.

Krem jest baaardzo wydajny. Mam go prawie rok!!! I dopiero skończyłam, chociaż używałam codziennie. Cieszę się, bo już mi się znudził starsznie;)

Konsystencja praktycznie taka sama jak emulsji Iwostinu, lekka, deliktana, dorze się rozprowadza na twarzy (ja nakładam na przemytą tonikiem twarz).

Z matowieniem tak na 3 gwiazdki;) Podejrzewam, że tak jak i Iwostin lepiej i dłużej matuje przy wpółpracy z żelem do mycia twarzy z tej samej serii:> Ale w porównaniu do innych "matujących" specyfików, działa dość długo. Ok. 1,5 godziny cera jest matowa, później niestety trzeba ją zmawtowić. (Chyba, że ktoś lubi się świecić;))

Nie podrażnia, nie wysusza, wypryski o wiele lepiej się leczą, a nowe nie wyskakują!!!!! Podklad na nim baaardzo dobrze się rozciera.

Cena do przeżycia.

No gdyby jeszcze troszkę lepiej matowil, to dostałby 4 gwiazdkę;)

Używam tego produktu od:prawie rok!!!

Jak dla mnie rewelacyjny

Jest bardzo dobry , doskonale matuje moją tłustą skóre , nie blokuje porów i nie powoduje powstawania trądziku . Trzeba go szybko rozsmarowywać ponieważ ma w sobie bezbarwny puder i mogą pozostawać ślady . Ale naprawde godny polecenia jak dlamnie doskonały na jesieni do wiosny tak od września do maja . Nie ma filtrów przeciw słonecznych i dlatego nie polecam na lato , na partję T polecam nałożyc trochę grubszą warstwę , lekko nawilża skórę.
Najlepiej kupować go w promocji 50% bo za 50 ml kosztuje 23,50 .To jeszcze przystępna cena .

Używam tego produktu od:3 miesięcy

Porażka

Nie matuje,a jest tak rozwodniony,że absolutnie nie daje uczucia nawilżenia,aż za lekki,nawet jak dla mieszanej, czy tym bardziej tłustej skóry.

Zapach podobnych specyfików jest dla mnie sprawą drugorzędną,bo najbardziej liczy się działanie,ale to nie znaczy,że ma on być nieprzyjemny,a ten krem czuć jakimś zielskiem!

Używam tego produktu od:używałam latem
Ilość zużytych opakowań:

precz:)

Gdyby chociaż nawilżał...to wybaczyłabym, że nie matuje. Do tego daje bardzo pozorny i chwilowy efekt matu - mamy go tuż po rozprowadzeniu palcami i bardzo starannym wklepaniu, aż do całkowitego wchłonięcia. Mat jest przez moment, potem skóra wraca do swoich naturalnych upodobań. No i niestety to nawilżanie, a właściwie jego brak. Niby konsystencja bardzo wodnista, wręcz lekka, sugerująca nawadnianie, ale to tylko pozory. Nawet podsusza (skóra niedowilżona przez dłuższy czas i oto rezultat). Zapach bardzo mi odpowiada. To prawda, że ziołowy, ale dający iluzję doskonałej czystości i świeżości.

Używałam tego produktu przez: ok. 2 miechy
Ilość zużytych opakowań: słoiczek

Porażka

Kupiłam ten krem tylko dlatego że producent twierdził że jest matujący. Z początku nawilżał nawet nawet ale jeśli chodzi o mat w ogóle nie zauważyłam takiego efektu. Kolejna rzecz: zapach, krem pachnie jak jakieś zielsko (teoretycznie da się znieść, ale mógłyby być lepszy).
Jeżeli chodzi o działanie to oprócz braku matu po paru dniach od używania zamiast poprawy wyglądu skóry pojawiły się na niej okropne grudki.
Więcej już na pewno nie sięgną po ten krem.

Używam tego produktu od:używałam dawno temu
Ilość zużytych opakowań:połowa słoiczka