Lipikar, Baume (Balsam natłuszczający do ciała) (stara wersja)

Lipikar, Baume (Balsam natłuszczający do ciała) (stara wersja)

Balsam natłuszczający do ciała dla skóry suchej i atopowej. Natłuszcza łagodzi i przeciwdziała podrażnieniom. Bez środków zapachowych.

godny polecenia

Kilka lat temu miałam poważne problemy ze skórą i dermatolog poleciła mi Lipikar. Byłam zachwycona - używałam go wieczorem na całe ciało i twarz, skóra po pewnym czasie zdecydowanie poprawiła się tzn. została nawilżona. Dodatkowo balsam na twarzy zachowywał się równie dobrze - nie zatykał, dobrze nawilżał. Jednak na cieplejsze misiące nie polecam używac go na twarz, bo makijąz spłynie. Podsumowując - balsam robi co ma robić czyli nawilża.

Minusem jest jedynie jego cena, co zauważa wiele osób.

Na pewno kupię go ponownie w momencie "skórnej awarii".

Ilość zużytych opakowań: 5 całych opakowań

zdecydowanie tak!

W okresie zimowym mam bardzo wysuszoną skórę, szczególnie na nogach. Po tym kremie nareszcie moja skóra jest odpowiednio nawilżona. Ciało nakremowane wieczorem rano jest jeszcze nawilżone - po innych kremach nogi rano były bardzo suche. Zdecydowanie mój faworyt tej zimy. Świetnie nawilża i utrzymuje to nawilżenie, dobrze się wchłania i rozsmarowuje.

Ilość zużytych opakowań: ok. pół

Jak najbardziej

Jestem atopikiem, więc potrzebuje naprawdę kompleksowej ochrony i nawilżenia skóry. Balsam jest świetny. Niestety balsamów zużywam bardzo dużo więc cena jest trochę za wysoka, ale od czasu do czasu go sobie kupuję bo jest naprawdę świetny.

Plusy:
-Lekka konsystencja, dobrze sie rozsmarowuje.
-Nie uczula
-Świetnie nawilża

Minusy:
-Lepki, trzeba troche poczekać aż sie wchłonie całkowicie.
-Przy mojej atopowej skórze mam wiele ran więc smarując je strasznie piecze, ale tylko przez kilka sekund, ale warto na rzecz nawilżonej skóry :)
-cena :(

Ilość zużytych opakowań: 3-4

La Roche Posay Skin Checker

rozczarowanie

jak za taka cene (nawet w 50% przecenie byla wysoka) to porazka, mimo ze mam dobre zdanie o tej firmie, ale balsamy im nie wychodza jak dla mojej suchej skory (lipikar lait tak samo)
poza tym niewydajny, lepi sie, nie wchlania
Używam tego produktu od: 1 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 400 ml

edit: dodaje jednak gwiazdki, bo juz po skonczeniu skora wydaje sie jednak w troche lepszym stanie

naprawdę dobry

Świetnie natłuszcza, używam go czasami na najbardziej wysuszone partie ciała (łokcie, kolana)
\\n
\\nProducent zapewnia, że jest bezzapachowy jednak to nie prawda, "pachnie" dość intensywnie i wcale nie jet to przyjemny zapach.

rewelacyjny, tylko ten zapach ...

Lipikar u mnie sprawował się rewelacyjnie gdyż mam skórę atopową i długo szukałam balsamu, który tak dobrze nawilżałby moją skórę, byłam z niego bardzo zadowolona, ponieważ w końcu znalazłam balsam dla siebie lecz niestety długo się nim nie nacieszyłam gdyż jego zapach zaczął mnie tak drażnić, że dalsze jego stosowanie było i jest niemożliwe :( ( dodam,że jestem w ciąży co może być spowodowane odstawieniem produktu). Producent zapewnia, że jest bezzapachowy jednak dla mnie ten zapach jest bardzo odczuwalny, może za jakiś czas się przekonam. Mam z tej samej serii żel pod prysznic i ten jest zupełnie bezzapachowy i również rewelacyjny.

Plusy:
-wygodne opakowanie( ja mam z pompką)
-bardzo wydajny
-doskonale nawilża
- likwiduje świąd oraz wszelkie podrażnienia
-lekka konsystencja, która lekko się rozsmarowuje

Minusy:
-okropny zapach
-dość wysoka cena

Ilość zużytych opakowań: 1, niecałe

Moje KWC

Jest napisane, że kosztuje 50 zł, ja zapłaciłam 57 i to z promocją 20%. Jest rewelacyjny. Przepisała mi go moja Pani alergolog.

Plusy:

wspaniale i bardzo długotrwale natłuszcza
nawilża
ja mam opakowanie z pompką, więć duży plus
bezzapachowy
nie uczula
gęsta konsystencja

Minusy:

cena, nawet na promocji, jest drogo

zdjęcia dodałam tu

Używam tego produktu od: parę miesięcy

nie pomógł

Przepisała mi to dermatolożka na przesuszoną po alergii skórę. Miał załagodzić swędzenie i dobrze nawilżyć. Jest to strasznie gęsty, tępy krem, który ciężko się wchłania, ciężko rozsmarowuje i lepi niemiłosiernie. Natłuszcza skórę, a przy okazji wszystko, czego się człowiek dotknie. Na dłuższą metę u mnie nie zadziałał, bo skóra wciąż była w złej kondycji, mimo że miało się polepszać. Zadziałało coś innego, a tego kosmetyku używam od czasu do czasu smarując ręce, czy stopy. Nie działa jednak żadnych cudów i w tej kwestii - dłonie są jak po zastosowaniu normalnego kremu. MOze dla osób z atopowym zapaleniem skóry lepiej się sprawdzi, ale na moje skutki po osutkach świetlnych potrzebowałam czegoś innego.

Ilość zużytych opakowań: 1 w połowie

Tłuścioch.

Mam mieszane odczucia.

Słabo nawilża, natłuszcza też krótkotrwale. Następnego dnia rano skóra jest taka sama, jak przed użyciem.
Podobno to kosmetyk apteczny, powinien mieć ładny skład, a olej mineralny się w nim plącze.
Wprawdzie ma śliską konsystencję, ale jest bardzo tępy, ciężko go rozsmarować na skórze, przez co jest niewydajny. I do tego ta wyślizgująca się z rąk podczas aplikacji tuba...

Bardzo długo się wchłania, po prostu godzinami. Nie lepi się, ale na skórze jest tłusta warstewka, przynajmniej przez 3-4 godziny. Koi skórę, szkoda tylko, że tak krótkotrwale.

Na mojej normalnej skórze nie daje żadnych spektakularnych efektów, na przesuszonych od golenia łydkach tym bardziej. Lepiej sprawdza się samo masło shea, bez zbędnych dodatków. Do tego jest o wiele tańsze.

Trzy gwiazdki za ukojenie, obiecane natłuszczenie i bezzapachowy zapach ;) Polecam alergikom, może się u nich sprawdzić.

Uwielbiam

Tak tak tak!!!
Zdecydowanie mój ukochany z balsamów. cudownie nawilża nawet skrajnie suchą skórę, szczególnie uwielbiam go stosować na kolana i łokcie, zostawia tłustawy film jednak jest on bardzo przyjemny i przynosi oczekiwane ukojenie. przynosi bardzo szybkie rezultaty, na szorstkie i suche łokcie wystarcza mu jedna noc a stają się miękkie i gładkie. no i jest niesamowicie wydajny. do tego miły zapach. on NIE MA WAD! :P zdecydowanie mój typ!!!
serdecznie polecam!!!

Używam tego produktu od: zawsze i na zawsze

cudowne ukojenie

Zimą mam duży problem z przesuszoną łuszczącą się skórą niemal całego ciała. Próbowałam walczyć z tym problemem najpierw oliwką dla dzieci Johnson\'s baby, balsamami Nivea, potem oliwką Nivea.
Byłam tak zdesperowana, że nawet sięgnęłam po oliwę z oliwek :) ale bez rezultatów.
Natomiast od kiedy zaczęłam stosować ten balsam, problem jak ręką odjął. Skóra stała się bardziej nawilżona, ukojona i elastyczna.
Dodatkowo jest wydajny, pięknie się rozprowadza i doskonale wchłania. Po jego nałożeniu niemalże czuję jakby moja skóra wchłonęła porządną ilość wody.
Już nie zamienię go na żaden inny :)

Ilość zużytych opakowań: 200 ml czyli pół opakowania 400 ml

Lubię go bardzo zimą

Nie mam większych problemów ze skórą ciała, jednak zimą czuję, że potrzebuje on aczegoś bardziej treściwego i tu Lipikar świetnie się sprawdza.
Natłuszcza i pozostawia mięciutką i przyjemną skórę.

Zapach jest jak dla mnie neutralny i nie kłóci się z moimi perfumami.

Troszeczkę długo się wchłania, ale mi to nie przeszkadza. Lubię za to jesgo konsystencję, nie jest leisty.

Dość wydajny.

Używam tego produktu od: dwie zimy
Ilość zużytych opakowań: dwa