Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Golden Rose, Color Expert Nail Lacquer (Lakier do paznokci)

Golden Rose, Color Expert Nail Lacquer (Lakier do paznokci)

Pojemność 10,2 ml

Color Expert Nail Lacquer to nowa linia lakierów do paznokci. Szeroki pędzelek oraz doskonałe krycie zapewnia łatwą aplikację. Seria zawiera 60 odcieni o wysokim połysku i długotrwałej formule.

Cena: 5,90zł / 10,2ml

Czarny

Oceniam tylko ten, bo o ile używałam innych odcieni to było to dawno i nie pamiętam nawet jakie, mogę pomylić.
Lakier szybiutko schnie, wystarczy jedna warstwa, ma ładny połysk.
Paznokcie zazwyczaj mam bardzo długie, ale przyznam, że ten pędzelek dla mnie trochę za szeroki, wyjeżdzam poza krawędzie. Nie zmienia to faktu, że to że szybko schnie pozwala poprawić na spokojnie i nie stresować się jeszcze tym, że schnie i schnie....
Trwałość nawet ok - do kilku dni, czarny trzyma mi się do 5.
Nie ściera się.
Pod czarnym zawsze mam odżywkę np z eveline, nie chce ryzykować farbowania płytki.
Lakieru nabiera się dość dużo, ale nie ścieka po pędzelku.

Świetny, klasyczny lakier

Lakiery Golden Rose były moimi ulubieńcami zanim przerzuciłam się na manicure hybrydowy. W swojej kolekcji posiadałam kilka kolorów w tej serii.
Lakier znajduje się w eleganckiej buteleczce, całej koloru wybranego lakieru (butelka + rączka pędzelka). Kolor, który zobaczymy na paznokciu jest dokładnie oddany na buteleczce, co wyróżnia się spośród wielu lakierów, gdzie często widzimy nieco inne odcienie. Bardzo fajny, gruby i szeroki pędzelek, który zrobił furorę w lakierach z serii Rich Color więc jak widać na bazie popularności i pochwał, firma Golden Rose zrobiła takie same również w tej serii. Dobrze maluje się nim paznokcie – jest idealnie wyprofilowany, dobrze też trzeba się go w ręce. Lakiery Golden Rose są trwałe, dobrze pomalowane nie tak szybko odpryskują. U mnie trzymały się długo, mimo że moja praca polega na częstym stukaniu w klawiaturę, lubię też poleżeć sobie w wannie. Zmieniłam jednak często manicure, gdyż nie lubię mieć długo na paznokciach jednego koloru. Myślę, że jedyny minus dostrzegałbym tutaj w słabym pigmencie kilku kolorów – kilku, tj. więcej niż zazwyczaj, czyli w tych jasnych. Konsystencja lakieru jest OK, cena niska, łatwa dostępność. Myślę, że to przyzwoity lakier z dobrej firmy i wart spróbowania.

Fajny, choć słabszy niż np Ice Chic

Lakiery Golden Rose znam, lubię i używam od lat, ale te z serii Color Expert trafiły do mnie stosunkowo niedawno. Póki co cieszę się posiadaniem dwóch odcieni:
- 138 (szary róż)
- 103 (jeszcze bardziej szary róż)
(jak widać, poszalałam z różnorodnością).

Pasuje mi w miarę gęstość tego lakieru, choć efekt psuje nieco pędzelek - jest dość sztywny i o grubym włosiu, przez co lubi robić ślady w nakładanym lakierze. To na minus, szczególnie że w innych lakierach tej firmy nie miałam tego problemu.
Bardzo szybko schnie, nawet bez wspomagania w postaci Seche Vite!

Bardzo fajne opakowanie, całe utrzymane jednolicie w kolorze, jaki znajdziemy w środku. Kolory dość dobrze odzwierciedlają to, co otrzymamy na paznokciach. Solidne, dobrze się odkręca, nic się nie blokuje ani nie odrywa (wprost kocham te lakiery, gdzie przy odkręcaniu zostaje nam w dłoni część nakrętki, a lakier pozostaje zamknięty jej pozostałością jak zabetonowany).

Kolorystyka - z pewnością sięgnę jeszcze po jakieś odcienie, bo jestem ich ciekawa, a dwa z gamy "szaro - róży", jakie posiadam, określiłabym jako elegancką klasykę. Choć tu małe zastrzeżenie - są do siebie bardzo podobne, niemal identyczne, spodziewałam się większej różnicy po wyschnięciu. Oba są w przeważającym tonie jasnoszare, 138 ma jedynie większą domieszkę różu.

Trwałość - tu niestety muszę się nieco przyczepić. Pod tym względem są to moim zdaniem najsłabsze lakiery z oferty Golden Rose - porównując z innymi tej firmy, których próbowałam, zdecydowanie trzymają się najkrócej, w dodatku schodzą w najgorszy możliwy sposób, czyli odpryskują, zwykle wzdłuż całej końcówki (mimo nałożonego top coatu). Najszybciej (nawet na drugi dzień) odprysną oczywiście na nierównej, na przykład uszkodzonej płytce, ale odpryskują równie radośnie także na jak najbardziej gładkiej i zdrowej płytce (tylko nieco później - max trzymają mi się 3 dni). Wynik bardzo słaby, jestem mocno rozczarowana.
Dodam jeszcze, że te lakiery nie współpracują równie dobrze z każdym top coatem, jaki nałożymy - z moim ulubionym Super Gel z Rimmela zdecydowanie się nie polubiły, tworzyły jakby grubą, nierówną powłokę, za to z Seche Vite zachowują się świetnie, są idealnie gładkie na całej powierzchni i nie rozlewają się po bokach (na które to "ściąganie" narzekają używający Seche Vite). Trzeba więc z tymi lakierami trochę pokombinować, z czym się zgrają, a z czym nie. Niewykluczone, że znajdę jeszcze sposób, żeby trzymały się dłużej.

Cena jest bardziej niż okazyjna, więc i tak warto przetestować, można znaleźć fajne kolory. Nie lubię płacić dużo za lakiery, kolor i tak zmieniam raz na parę dni, więc nawet ten brak trwałości aż tak mi nie doskwiera - ale trzeba zaznaczyć, że to jest spora wada tego produktu. Ale pomijając to jedno, jest przyzwoicie.

Lip Marker - Golden Rose

Świetny lakier

Lakier ma szeroki pędzelek, więc szybko się nakłada. Wydaje mi się, że dość szybko schnie. Mam kolor nr 122 i mogłam go spokojnie mieć przez 5 dni na paznokciach. Nie odpryskuje. Jedynie z bardzo bliska widać było tak jakby naturalne starcie na końcówkach paznokci, co w sumie może wynikać z mojego złego malowania. Jest dość gęsty więc trzeba uważać przy malowaniu by nie powstały smugi i najlepiej poczekać przed nałożeniem 2 warstwy. Co do krycia jest mocno kryjący. Ja nakładam 2 warstwy, ale wydaje mi się że jedna grubsza też dałaby radę. Jestem bardzo zadowolona z tego lakieru a tą serię nie ma nawet co porównywać do serii Paris.

świetny

Lakier, który opisuję ma numerek 38. Jest w kolorze różowym i to dosyć intensywnym. Lakier ma w sobie błyszczące drobinki. Podoba mi się jak się prezentuje na paznokciach mimo, że rzadko używam różowych lakierów. Konsystencja produktu jest bardzo przyjemna i łatwo się nim maluje. Schnie tak samo jak pozostałe lakiery. Jest dosyć trwały, a ze zmywaniem nie ma problemu. Produkt jest wydajny, nie tworzy smug, a opakowanie jest bardzo ładne i wygodne w użyciu. Pędzelek jak najbardziej mi odpowiada. Lakiery z tej serii mają świetną pigmentację i już po jednej warstwie w niektórych przypadkach uzyskujemy zadowalający efekt. Zarówno cena jak i trwałość, kolory zachęcają do zakupu.

Bladzioch

Trzeba kilka warstw, żeby w ogóle lakier pokrył paznokieć. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Poza tym nietrwały. Nie ma co się rozpisywać - po prostu nic ciekawego. Nie polecam, szkoda na niego czasu.

Bardzo słaby

Wybrałam piękny kolor 56 i na pięknym kolorze w buteleczce się skończyło. Pierwsza warstwa-same smugi. Druga warstwa pokryła smugi, ale na paznokciach wyglądało to zbyt grubo i nieestetycznie. Pędzelek wygląda na fajny, ale ciężko się z nim pracuje. Szkoda, że jest tak slaby gdyż kolory są przepiękne.

Niestety słabo

Szukałam konkretnego koloru i akurat ten który najbardziej mi odpowiadał znalałam w tej serii. Pani mnie zapewniła że są równie dobre co pozostałe, wyróżnia je tylko większy pędzelek.
Pierwsza warstwa pomalowała się całkiem dobrze, nie zdziwiło mnie że nie ma pełnego krycia, zawsze nakładam 2 warstwy. Niestety kiedy krycie przy drugiej warstwie było średnie a paznokcie wyglądały już na dość grubo pokryte lakierem trochę się rozczarowałam. Postanowiłam spróbować i położyłam 3 warstwę. Niestety wyglądało to już okropnie, schło bardzo długo a ostateczny efekt był tak beznadziejny że i tak wszystko zmyłam.
Dawałam kilka szans, próbowałam z bazą i bez bazy, za każdym razem efekt mizerny.

Są dobre ale nie najlepsze

Zachwycona na początku gamą kolorów skusiłam się na początku na jeden i od razu wtopa. Wysychają szybciutko, kolory śliczne, cena dość niska i dużo produktu jednak coś poszło nie tak ...

... Po pierwszej wartwie miałam prześwity po drugiej wartwie paznokcie wyglądały jakbym miała skorupke na nich.. Niempodobał mi się efekt, Natomast koleżanka trafiła lepiej i u niej się sprawdził i prezentował pięknie

Kupili mnie :)

O tych lakierach można by napisać esej - super kolory, trwałość, blask, wydajność, krycie, cena, pędzelek, dostępność. Same plusy! Najwięcej mam właśnie tych lakierów, bo gama kolorystyczna i reszta cech zdecydowały o moim wyborze. Polecam!

Odcień 04 trafił do kosza!

Jako fanka lakierów Golden Rose z serii Rich Color skusiłam się na inny lakier tej firmy - z serii Color Expert. Domyślam się, że wybrałam trudny odcień - 04, blady róż.
4 warstwy nie poradziły sobie z kryciem... Niestety lakier trafił do kosza.

Taki sobie

Lakier kusi kolorami zamkniętymi w buteleczkach. W przypadku kolorów, które ja wybrałam, na paznokciach niestety prezentują się dużo gorzej. Brak tym kolorom jakiejś soczystości. Lakierem łatwo się maluje paznokcie, że względu na dobry pędzelek i odpowiednią konsystencję. Trwałość niestety też nie powala.