Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Ava, Aktywator Młodości, Witamina C z acerolą

Ava, Aktywator Młodości, Witamina C z acerolą

100% ochrony antyoksydacyjnej - skuteczne działanie przeciwstarzeniowe.
Wyjątkowo skuteczny koncentrat ze stabilną postacią witaminy C, wzmocniony ekstraktem z Aceroli (wiśni z Barbados), o szczególnie wysokiej zawartości kwasu askorbinowego stanowi prawdziwą bombę antyoksydacyjną niezastąpioną w terapiach przeciwstarzeniowych. Witamina C hamuje działanie wolnych rodników, stymuluje produkcję kolagenu, opóźnia proces starzenia się skóry. Dodatkowo wspomaga nawilżenie, redukuje zmarszczki, przywraca elastyczność, rozjaśnia i wygładza skórę. Wzmacnia i chroni naczynia krwionośne przed pękaniem, przeciwdziała odbarwieniom skóry. Sprawia, że skóra jest bardziej promienna, mniej szorstka, jędrna i gładka.
Przeznaczony dla skóry dojrzałej, z widocznymi zmarszczkami, zniszczonej przez promienie UV, z plamami i przebarwieniami oraz jako profilaktyka przeciwstarzeniowa.
Sposób użycia: kilka kropli koncentratu nanieś na czystą skórę twarzy i szyi delikatnie wklepując. Okrężnymi ruchami wykonaj masaż. Stosuj rano lub wieczorem samodzielnie lub pod ulubiony krem Ava.

Skład: Aqua, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Malpighia Glabra Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Carbomer (29.11.2014.)

Świetny dla cery naczynkowej!

Zamknięte w szklanej buteleczce z pipetą serum dobrze się nakłada i szybko wchłania. Widocznie poprawia kondycję skóry przede wszystkim u osób o cerze z problemami naczynkowymi - redukuje zaczerwienienia, rozjaśnia i wygładza skórę.

Dużo nie robi

Ani złego, ani dobrego.
Witamina C jest ogólnie fajna dla skóry, ale ciężko utrafić serum, które ma jej na tyle aby dać widoczny efekt.
Swojego czasu na noc smarowałam się witaminą c dla dzieci w płynie ;p ale tylko na noc bo zostawia dziwne uczucie na skórze.
To serum nie zapchało, nie podrażniło, tylko lekko nawilżyło, odrobinę rozjaśniło cerę, nie sądze, że do niego wrócę, po jakims czasie doszłam do wniosku, że jest zbędnym wydatkiem.

Ani ziębi ani grzeje

Fajne serum, dobre pod krem i makijaż. Stosuję na twarz spryskaną tonikiem lub hydrolatem - wtedy nie lepi się i wpływa to korzystnie na wydajność. Nie uczula, nie podrażnia. Opakowanie jest okej - buteleczka nie pękła a pipeta się nie zepsuła - może miałam po prostu szczęśliwą buteleczkę :) Stanu cery jakoś znacząco nie poprawia, ale za taką cenę nie spodziewałam się cudów.

marcelina zawadzka o opryszczce

Słaby!

Są lepsze serum z witaminą C w składzie. Nie mówiąc już o tych, które możemy sami ukręcić z półproduktów ze sklepów zsk, bu itd.

Serum jest rzadkie, wodniste, wylewa się przez co ciężko nałożyć je dobrze na skórę. Jest przy tym niestety mało wydajne. Efektów pielęgnacyjnych w zasadzie nie daje a wiem dobrze jakie cuda potrafi zdziałać produkt oparty na witaminie C. Zresztą tej w składzie także nie ma wiele, jak ktoś zajrzy w INCI.
Serum wchłania się dobrze, ale wysusza skórę i wymaga natychmiastowego nałożenia kremu. Zostawia lepką konsystencję i nie nada się także pod makijaż.

jestem na nie :(

nie mam przekonania

Właściwościa bez zarzutu - serum jest wodniste, wchłania się szybko nie lepi, nie powoduje podrażnień. Opakowanie wygodne, u mnie pipeta się nie zepsuła. Tylko nie widziałam działania. Owszem, może przez pierwsze dwa tygodnie skóra wydawała się rozśwetlona, ujednolicona. Ale nie ruszyło przebarwień, a początkowy efekt był albo moim wyobrażeniem albo skóra się przyzwyczaiła. Zdaje się, że stężenie wit. c to tutaj ok 5%, dla osób potrzebujących konkretnego rozjaśnienia za mało. To moje pierwsze serum kupione gotowe, stosowałam preparaty domowej roboty i ich działanie było mocniejsze. Wadą zabawy w małego chemika jest to, że takie serum szybko się psuje, trzeba kombinować z konserwantem a tu mamy wszystko zabezpieczone i pewne.

Wykorzystała: kilka próbek

bardzo lubię

Bardzo lubię ten produkt. Używam go raz na jakiś czas kiedy na twarzy pojawiają się przebarwienia. Stosuję tylko na noc, ponieważ moim zdaniem kosmetyk nie powinien być poddawany działaniu słońca.

Niezbędnik

Kupuje nałogowo, jak zdradzę z innym , zaraz pokornie wracam.
Serum ma wodnistą konsystencję, która się szybko wchłania i pozwala nałożyć makijaż czy krem w zależności od pory dnia i chęci.
Nawilża, radzi sobie z drobnymi przebarwieniami, wyrównuje koloryt, uspokaja.
Czasem opakowania silniej dokręcone pękają i trzeba przelewać do innej buteleczki, albo pipeta jest wadliwa, zawsze coś, ale mając na uwadze cenę i efekt użytkowania wybaczam ;)

Pozytywne zaskoczenia

Po raczej niemiłych doświadczeniach z kolagenem morskim z tej firmy, nie przypuszczałam że ten aktywator tak przypadnie mi do gustu. Wygodna forma aplikacji, z pipetki można nalać kosmetyk bezpośrednio na twarz lub na dłoń i przenieść na twarz. Konsystencja w sam raz. Opakowanie solidne, łatwo się odkręca. Nałożona na twarz daje przyjemne uczucie, trochę się klei, ale to nic, bo i tak na to idzie krem. Nie wiem jakie jest stężenie wit. C, ale coś tam jest, bo w miejscach niedoskonałości czuć szczypanie. Czytałam też, że śmiało można stosować kropelki z wit. C, które przepisuje się małym dzieciom, zatem po skończeniu tego kosmetyku z pewnością buteleczka zostanie zapełniona kroplami. Polecam szczerze ten kosmetyk.

Średnio, ale i tak pozytywne zaskoczenie

Nie miałam wielkich oczekiwań co do tego kosmetyku, bo witamina C do najłatwiejszych składników nie należy, poza tym, jak już jakiś kosmetyk ją posiada to i nie należy do najtańszych. A tu 20zł.

Wcześniej miałam kwas hialuronowy Avy i delikatnie mówiąc rozczarowałam się, ale w charakterze eksperymentu nabyłam od nich coś innego. W sumie, nie tylko w charakterze eksperymentu, a dlatego, że lubię lekkie, wodne sera, nie musi być ich kilka, wystarczy jedno, szybko wchłaniające się, ale działające.

Jeśli chodzi o kosmetyki z wit.C, to mój 3 produkt, niestety najsłabszy, ale też zdecydowanie najtańszy. Poza tym, nie AŻ tak słaby, bo mam wrażenie, że jednak lekko działał. Nie było spektakularnie, tylko lekko rozjaśniał cerę (nie mam tragicznych plam czy blizn po trądziku, chodzi tu raczej o nieco bardziej wypoczęty wygląd). Oprócz tego, tak jak wspomniałam wyżej, to taki bezproblemowy kosmetyk - nie ma obaw, że nałożysz za dużo bo jest bardzo łagodny, szybko się wchłania, co skraca czas całej wieczornej babraniny... Nie lepi się i jest bezzapachowy ( co w sumie nieco mnie zdziwiło, standardowo zapach takich kosmetyków to coś jak ser pleśniowy albo stara skarpeta). Ma niestety trochę kiepskie opakowanie, na końcu trzeba się trochę pomęczyć, bo pipeta nie sięga dna.

Dostaje 3*- bo nie jest to moje wymarzone serum, nie uważam, żeby miało jakieś spektakularne działanie przeciwstarzeniowe, to po prostu rezultat adekwatny do ceny, ale i tak moim zdaniem widoczny. Raczej nie planuję go kupować, mam inne pomysły na testy :P, ale w razie braku dostatecznej gotówki będę o nim pamiętać. Myślę, że warto przetestować.

Nie widać różnicy

Serum stosuję pod krem z filtrem na dzień (używam Sunbrella Dermedic SPF50) jako przeciwutleniacz. Liczyłam, że przy okazji trochę rozjaśni cerę, doda jej witalności, wygładzi, odżywi, cokolwiek. Gołym okiem nie widać żadnych efektów. Ale pewnie swoją funkcję przeciwutleniacza jakoś tam spełnia, czyli chroni cerę przed wolnymi rodnikami, wspomagając przeciwfotostarzeniowe działanie kremu z filtrem. Szukam jednak chyba czegoś mocnej odżywiającego cerę.

Słabo

Skusiłam się na hasło "Witamina C", kupiłam, i nie poużywałam za długo.

Serum na twarzy się kleiło, nie wchłaniało się tak szybko jakbym chciała. Zostawiało na twarzy nieprzyjemną warstwę. Efekt też bez wow, nie zauważyłam żadnego wyrównania, rozjaśnienia, za to lekko mnie zapchało.

Opakowanie też na minus: pipetka szybko się zniszczyła, miękka gumowa część oderwała się od nakrętki. Nie maltretowałam jej przy tym jakoś specjalnie, guma po prostu się rozerwała po jakimś miesiącu.

Wyrzuciłam całość bo nie mogłam już szczelnie domknąć buteleczki. Ale bez większego żalu. Nie tęsknię za nim i nie skuszę się na inne produkty z tej serii.

Na 3+

Nic złego ze strony serum mnie nie spotkało. Ale działanie nie jest wybitne. Jest po prostu poprawne.
- konsystencja bardzo fajna i przyjemna w aplikacji
- wchłania się bardzo dobrze, ale po kwadransie na mojej cerze wybija się błysk, który czasem (nie zawsze) przebija przez makijaż - przez to stosowałam je tylko na noc
- ładnie współpracuje z nakładanymi na nie kremami
- jest lekkie, nie obciąża skóry
- delikatnie poprawia koloryt cery, leciutko go wyrównuje
- troszkę rozjaśnia
- na stare przebarwienia nie ma wpływu
- w przypadku nowych przebarwieniach lekko polepsza sprawę
- skóra ma lepszą sprężystość i jest gładka
- jest bardzo wydajne - na twarz i szyję wystarczą 3 kropelki
Działanie jest niezłe, ale nie na tyle bym do tego kosmetyku wracała.