Ava, Aktywator Młodości, Witamina C z acerolą

Ava, Aktywator Młodości, Witamina C z acerolą

100% ochrony antyoksydacyjnej - skuteczne działanie przeciwstarzeniowe.
Wyjątkowo skuteczny koncentrat ze stabilną postacią witaminy C, wzmocniony ekstraktem z Aceroli (wiśni z Barbados), o szczególnie wysokiej zawartości kwasu askorbinowego stanowi prawdziwą bombę antyoksydacyjną niezastąpioną w terapiach przeciwstarzeniowych. Witamina C hamuje działanie wolnych rodników, stymuluje produkcję kolagenu, opóźnia proces starzenia się skóry. Dodatkowo wspomaga nawilżenie, redukuje zmarszczki, przywraca elastyczność, rozjaśnia i wygładza skórę. Wzmacnia i chroni naczynia krwionośne przed pękaniem, przeciwdziała odbarwieniom skóry. Sprawia, że skóra jest bardziej promienna, mniej szorstka, jędrna i gładka.
Przeznaczony dla skóry dojrzałej, z widocznymi zmarszczkami, zniszczonej przez promienie UV, z plamami i przebarwieniami oraz jako profilaktyka przeciwstarzeniowa.
Sposób użycia: kilka kropli koncentratu nanieś na czystą skórę twarzy i szyi delikatnie wklepując. Okrężnymi ruchami wykonaj masaż. Stosuj rano lub wieczorem samodzielnie lub pod ulubiony krem Ava.

Skład: Aqua, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Malpighia Glabra Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Carbomer (29.11.2014.)

Nie najgorsze

Mam cerę dojrzałą i często sięgam po produkty z witaminą C, ze względu na jej wyjątkowe właściwości. Tego serum zużyłam dwie buteleczki, jest niezłe ale na pewno nie najlepsze. Lubiłam je bo szybo się wchłaniało i mogłam użyć na nie bez problemu każdy krem, czy zrobić makijaż. Przy regularnym stosowaniu ładnie wyrównywało koloryt mojej skóry i nadawało jej delikatnego blasku. Serum ma dobrą cenę i jest bardzo wydajne, taka buteleczka starczała mi na około 6 miesięcy. Jednakże, nie wiem czy do niego prędko wrócę, bo jednak chciałabym spróbować czegoś innego oraz skupiam się teraz na kosmetykach ujędrniających i liftingujących.

Cera pełna blasku

Wreszcie znalazłam serum z wit. C, które bardzo odpowiada mojej wrażliwej cerze.Serum ma odpowiednią konsystencję (całe szczęście, że nie ma formuły olejku). Szybko się wchłania, więc nie trzeba długo czekać, aby nałożyć krem. Zapach trudno mi określić. Na pewno niema tu żadnych sztucznych kompozycji zapachowych. Co ważne - serum jest skuteczne! Sprawia, że cera jest promienna, pełna blasku , rozjaśniona i wygładzona. Serum zapobiega nowym przebarwieniom. Tych, które już mamy nie zminimalizuje ani tym bardziej nie usunie. Kosmetyk mieści się w wygodnej buteleczce z ciemnego szkła i posiada pipetkę, co ułatwia dozowanie kosmetyku. Serum nie podrażnia ani nie powoduje niedoskonałości. Cena jest bardzo przystępna. Używałam serum z witaminą C za 40 zł, za sto parę i to za nieco ponad 20 zł okazało się najlepsze.

Słabe działanie

Niestety pomimo mojej sympatii i dobrych doświadczeń z marką Ava, to serum okazało się niewypałem.
Przede wszystkim brak wyraźnych efektów pomimo systematycznego stosowania.
Ostatnio moją największą zmorą są przebarwienia po niedoskonałościach oraz naczynka. Nie liczyłam w tej kwestii na cuda, ale serum nie ich ruszyło ich wcale :/
Na początku może minimalnie wpłynęło na ujednolicenie kolorytu cery, ale potem nie zauważałam żadnych efektów rozjaśnienia. A o to głównie mi chodziło. Na plus jedynie delikatne nawilżenie jakie pozostawia na buzi.

Opakowanie ok, pipeta precyzyjnie odmierza ilość, buteleczka z ciemnego szkła także na plus. Konsystencja nie za gęsta, nie za rzadka, po rozsmarowaniu lepka.
Serum łatwiej rozprowadza się i wchłania gdy zaaplikujemy je na jeszcze wilgotną twarz pokrytą tonikiem lub hydrolatem, wówczas nie pozostaje na niej lepki film. Ale pod makijaż raczej się nie nadaje.

Podsumowując: Jest to spore rozczarowanie. Na pewno do niego nie wrócę.
Stężenie witaminy C jest w tym wypadku dla mnie niewystarczające, brak widocznych efektów rozjaśnienia cery i jej regeneracji. Nie jest to drogi produkt, ale szkoda mi tych 20 zł jak na tak marne rezultaty.

Spełnia swoją rolę

Wchłania się błyskawicznie w dosłownie 3 sekundy. Skóra po nim jest w świetnym stanie - rozpromieniona, napięta. Zauważyłam nawet że mam mniej przebarwień. Jak na tą cenę serum jest super. Miałam podobne z witaminą C innej firmy za 40zl i było gorsze od tego

Świetny dla cery naczynkowej!

Zamknięte w szklanej buteleczce z pipetą serum dobrze się nakłada i szybko wchłania. Widocznie poprawia kondycję skóry przede wszystkim u osób o cerze z problemami naczynkowymi - redukuje zaczerwienienia, rozjaśnia i wygładza skórę.

Dużo nie robi

Ani złego, ani dobrego.
Witamina C jest ogólnie fajna dla skóry, ale ciężko utrafić serum, które ma jej na tyle aby dać widoczny efekt.
Swojego czasu na noc smarowałam się witaminą c dla dzieci w płynie ;p ale tylko na noc bo zostawia dziwne uczucie na skórze.
To serum nie zapchało, nie podrażniło, tylko lekko nawilżyło, odrobinę rozjaśniło cerę, nie sądze, że do niego wrócę, po jakims czasie doszłam do wniosku, że jest zbędnym wydatkiem.

Ani ziębi ani grzeje

Fajne serum, dobre pod krem i makijaż. Stosuję na twarz spryskaną tonikiem lub hydrolatem - wtedy nie lepi się i wpływa to korzystnie na wydajność. Nie uczula, nie podrażnia. Opakowanie jest okej - buteleczka nie pękła a pipeta się nie zepsuła - może miałam po prostu szczęśliwą buteleczkę :) Stanu cery jakoś znacząco nie poprawia, ale za taką cenę nie spodziewałam się cudów.

Słaby!

Są lepsze serum z witaminą C w składzie. Nie mówiąc już o tych, które możemy sami ukręcić z półproduktów ze sklepów zsk, bu itd.

Serum jest rzadkie, wodniste, wylewa się przez co ciężko nałożyć je dobrze na skórę. Jest przy tym niestety mało wydajne. Efektów pielęgnacyjnych w zasadzie nie daje a wiem dobrze jakie cuda potrafi zdziałać produkt oparty na witaminie C. Zresztą tej w składzie także nie ma wiele, jak ktoś zajrzy w INCI.
Serum wchłania się dobrze, ale wysusza skórę i wymaga natychmiastowego nałożenia kremu. Zostawia lepką konsystencję i nie nada się także pod makijaż.

jestem na nie :(

nie mam przekonania

Właściwościa bez zarzutu - serum jest wodniste, wchłania się szybko nie lepi, nie powoduje podrażnień. Opakowanie wygodne, u mnie pipeta się nie zepsuła. Tylko nie widziałam działania. Owszem, może przez pierwsze dwa tygodnie skóra wydawała się rozśwetlona, ujednolicona. Ale nie ruszyło przebarwień, a początkowy efekt był albo moim wyobrażeniem albo skóra się przyzwyczaiła. Zdaje się, że stężenie wit. c to tutaj ok 5%, dla osób potrzebujących konkretnego rozjaśnienia za mało. To moje pierwsze serum kupione gotowe, stosowałam preparaty domowej roboty i ich działanie było mocniejsze. Wadą zabawy w małego chemika jest to, że takie serum szybko się psuje, trzeba kombinować z konserwantem a tu mamy wszystko zabezpieczone i pewne.

Wykorzystała: kilka próbek

bardzo lubię

Bardzo lubię ten produkt. Używam go raz na jakiś czas kiedy na twarzy pojawiają się przebarwienia. Stosuję tylko na noc, ponieważ moim zdaniem kosmetyk nie powinien być poddawany działaniu słońca.

Niezbędnik

Kupuje nałogowo, jak zdradzę z innym , zaraz pokornie wracam.
Serum ma wodnistą konsystencję, która się szybko wchłania i pozwala nałożyć makijaż czy krem w zależności od pory dnia i chęci.
Nawilża, radzi sobie z drobnymi przebarwieniami, wyrównuje koloryt, uspokaja.
Czasem opakowania silniej dokręcone pękają i trzeba przelewać do innej buteleczki, albo pipeta jest wadliwa, zawsze coś, ale mając na uwadze cenę i efekt użytkowania wybaczam ;)

Pozytywne zaskoczenia

Po raczej niemiłych doświadczeniach z kolagenem morskim z tej firmy, nie przypuszczałam że ten aktywator tak przypadnie mi do gustu. Wygodna forma aplikacji, z pipetki można nalać kosmetyk bezpośrednio na twarz lub na dłoń i przenieść na twarz. Konsystencja w sam raz. Opakowanie solidne, łatwo się odkręca. Nałożona na twarz daje przyjemne uczucie, trochę się klei, ale to nic, bo i tak na to idzie krem. Nie wiem jakie jest stężenie wit. C, ale coś tam jest, bo w miejscach niedoskonałości czuć szczypanie. Czytałam też, że śmiało można stosować kropelki z wit. C, które przepisuje się małym dzieciom, zatem po skończeniu tego kosmetyku z pewnością buteleczka zostanie zapełniona kroplami. Polecam szczerze ten kosmetyk.