Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Dry Shampoo Tropical (Suchy szampon do włosów)

Dry Shampoo Tropical (Suchy szampon do włosów)

Cena już od 7,50 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Batiste Tropcal suchy szampn, przywodzi na myśl żar tropików, gorący piasek pod stopami i wakacyjny luz.
Ten egzotyczny zapach łączący nuty kokosa, melona, banana i brzoskwini z ciepłą wanilią oraz drzewem sandałowym przenosi nas wprost na karaibskie plaże.

oczyszczające
zapachowa
100 – 250ml
w spray'u

Ma swoje wady, ale i tak nie ma lepszego

Nie ukrywam, że wolałabym, gdyby kultowy suchy szampon pachniał trochę mniej intensywnie. Zapachy, jak na suchy szampon są naprawdę niezłe, gorzej, że tak silne i tak długo się utrzymują, że boli mnie od nich głowa. Najczęściej wybieram wersję Tropical, bo chociaż to na potęgę syntetyczna woń, to jest najbardziej ulotna.
Z pewnością wielką zaletą jest to, że absorbujące cząstki są bardzo małe, więc szampon najlepiej z wszystkich mi znanych wchłania sebum. Efekt odświeżenia włosów jest widoczny i na moich, nie mających wielkich problemów z przetłuszczaniem, włosach, faktycznie godny jest nazwy ,suchy szampon”, bo przypomina umycie.
Dość dokładnie da się go wyczesać, chociaż trzeba na to przy ciemnych włosach dłuższej chwili czasu (albo spryskania włosów poprzedniego dnia przed pójściem spać).
Jest wydajny, wystarcza go odrobina.
Podsumowując: spróbować warto, bo to i tak lider kategorii

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1365731].usefull || 0 }}% pomocna.

Na pewno nie dla mnie

Czaiłam się, bo przy takim wysypie pozytywnych opinii coś musi być na rzeczy. wcześnie próbowałam Syoss, który okazał się niewypałem.
Zacznę od tego, że myję włosy codziennie, a ponieważ są z natury cienkie i jest ich mało - muszę się posiłkować jakimiś kosmetykami zwiększającymi objętość, więc po myciu dochodzi jakiś spray z gatunku volume termoochronny, lekkie podsuszanie i na to obecnie żel w sprayu - byle naprawdę delikatnie utrzymać formę. Włosy mam krótkie, cieniowane, najdłuższe sięgają ucha.
No i jako odświeżający szampon Batiste nie daje absolutnie rady. Może to kwestia obciążenia bądź co bądź innymi specyfikami, niemniej - po prostu zlepia włosy w strąki i nadaje im dużo gorszy wygląd niż przed użyciem tego szamponu. Fakt - unosi u nasady, można im nawet nadać jakiś >szturany wiatrem< kształt, ale absolutnie nie odświeża. Do tego skóra głowy zaczyna mnie swędzieć i czuję, że muszę włosy jednak umyć. Próbowałam kilkukrotnie - mnie produktu, więcej, ciut bliższa odległość, ciut dalsza, głowa do góry i w dól plus różne kombinacje wymienionych - nic lepiej, raczej gorzej. Żeby nie było - używałam pudrów do włosów, które są o niebo lepsze niż to coś, i to nawet te z najniższej półki.
Co do zapachu - kwestia gustu, ja mam już dość syntetycznych słodkich kokosów, chociaż na szczęście nie utrzymuje się to to zbyt długo. Ale wiem też, że suche szampony czasem bardzo chemicznie i nieprzyjemnie pachną.
Do cienkich krótkich włosów - zdecydowanie nie polecam.
Jedyny plus - opakowanie, małe i poręczne.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1555091].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubiony!

Pokochałam ten szampon od pierwszego użycia. Po użyciu włosy są 'świeże' do końca dnia, a nie jak to miało miejsce przy suchym szamponie z isany - kilka godzin i to z użyciem lakieru. Mój KWC.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1552986].usefull || 0 }}% pomocna.

Jestem zadowolona!

Jestem zwolenniczką tego produktu, wiele razy pomógł moim włosom przywrócić im świeżość.

PLUSY:
Dobra cena i łatwa dostępność.
Przepiękny zapach.
Często można go spotkać na promocji.
Ładne i wygodne opakowanie.
Wydajność.
Łatwo się aplikuje i wyczesuje, nie pozostawiając białych śladów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1533686].usefull || 0 }}% pomocna.

Dekoloryzacja włosów

Taki sobie

Zalety:
- łatwa dostępność
- w dość zadowalającym stopniu kryje przetłuszczanie się włosów
Wady:
- zostawia biały pyłek na włosach
- zostawia białe plamy
- włosy są matowe
- kiepsko się rozczesuje
- drażniący, dość intensywny zapach

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1527541].usefull || 0 }}% pomocna.

Cudowny zapach, efektu odświeżenia brak.

Kupiłam go zachwycona wersją XLL Volume. Chciałam zobaczyć jak sprawdzają się inne kosmetyki tej samej serii.

Produkt mnie zdecydowanie rozczarował. W przeciwieństwie do wersji XLL, zostawia dużo bardziej widoczny biały osad na włosach. Po drugie jego działanie też jest zdecydowanie gorsza, wręcz znikome. Wydaje mi się, że przez to szybciej go zużywam - pryskam włosy naprawdę dużą ilością, a efektu nie widzę i pryskam ponownie.

Jedynym plusem jest ten zapach. Świeży, przyjemny, przypomina lato w butelce, albo koktail tropicalny, w moim odczuciu najwyraźniejszy jest tu zapach kokosa.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1525066].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy suchy szampon ever!!!

Wypróbowałam już chyba z kilkanaście różnych marek suchych szamponów i najlepiej w moim wypadku sprawdza się ten firmy Batiste. Sama linia ma wiele różnorodnych nut zapachowych, które powinny zadowolić gusta wszystkich kobiet. Począwszy od egzotycznych, poprzez kwiatowe do tych bardziej orzeźwiających.

Moje spostrzeżenia:
1. po nałożeniu na włosach pojawia się biały proszek, jednakże bardzo łatwo można się go pozbyć, wmasowując produkt w skóre głowy lub używając szczotki do włosów,
2. włosy się ladnie uniesione, odświeżone, nie są posklejane, ani nie wyglądają sztucznie, jak w przypadku innych produktów tego typu,
3. nie zostawia białych pasm ani nie matowi włosów,
4. jedna aplikacja przedłuża efekt świeżych włosów nawet do 2 dni (jedyny szampon na rynku, który to potrafi),
5. standardowe opakowanie to 120 g, cena waha się od 9,99 do 17 zł
6. zapach, to kwestia indywidualna, ja wypróbowałam kilka wersji i wszystkie mi odpowiadają, trzeba jednak podkreślić, iż zapach utrzymuje się nawet cały dzień,
7. mój minus to mała wydajość, w porównaniu z innymi markami mam wrażenie, że ten produkt kończy się najszybciej.

Jeśli chodzi o wersję egzotyczną, jest to moja ulubiona. Fajnie przywołuje motyw wakacji. Idealnie sprawdzi się wiosną i latem.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1477686].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny!

Suche szampony ratują mnie w awaryjnych sytuacjach, ten spisał się świetnie i do tego obłędnie pachnie!

+cudowny zapach! Najbardziej czuć nutę kokosową,
+dobrze się wyczesuje,
+podnosi włosy u nasady, dzięki czemu łatwo je ułożyć (takie 2 w 1:)),
+ładne kolorowe opakowanie,
+przystępna cena w promocji, ok. 10 zł,
+dość wydajny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1470872].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy ze wszystkich Batiste

Szampon pochlania nadmiar sebum, dobrze sie wyczesuje, nie skleja wlosow i ladnie pachnie, kokos jest najbardziej wyczuwalny. Sposod wielu suchych szamponow tej marki ten podpasowal mi najbardziej:) co prawda zbyt wydajne nie sa ale warto je miec kiedy na szybko chcemy odswiezyc fryzure. Mam chyba juz z 10 opakowanie;) polecam

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1455892].usefull || 0 }}% pomocna.

Gdy włosy wymagają odświeżenia

Znacie to uczucie, gdy kładziecie się spać z nieumytymi włosami, które jeszcze świeżo wyglądają a rano budzicie się z olejem kujawskim na głowie? Jeśli tak, to ten szampon jest wybawieniem w tego typu sytuacjach. Szampon występuje w wersji dużej i miniaturowej - osobiście wybrałam miniaturę, więc bez problemu mogę go mieć zawsze po ręką. Zapach szamponu jest intensywny, dla mnie podobny to zapachu drinka pina colada. Niestety jestem brunetką, a szampon lekko zabarwia włosy na biało, więc muszę zawsze poczekać, aż się wchłonie żeby nikt nie pytał dlaczego nagle osiwiałam. ;) Oczywiście szampon nie zastąpi tradycyjnego mycia, ale w sytuacjach awaryjnych dość dobrze się sprawdza - powoduje, że włosy są uniesione u nasady a nadmiar sebum w magiczny sposób znika. Niestety ten efekt trwa maksymalnie 4 godziny. UWAGA szampon uczula i podrażnia skalp, przy dłuższym stosowaniu jest zbyt agresywny dla skóry. Miałam o nim dobrą opinię przez pierwsze 3 tygodnie, ale im dłużej go stosuję tym gorsze są skutki - nie wrócę więcej do niego ani nie sięgnę po inne szampony z tej serii. Mimo wszystko wolę tradycyjny szampon, niż taki który nie wymaga wody, ale podrażnia skórę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1438241].usefull || 0 }}% pomocna.

Myślę, że ok

Po porażce jaką był Syoss ten okazał się rewelacją. Przede wszystkim piękny zapach. Mam ciemne włosy, więc musiałam się postarać, aby dobrze go wetrzeć.
Okazał się przydatny w awaryjnych sytuacjach, lub gdy nie chciało mi się po prostu myć głowy. Wiadomo - umycia głowy nie zastąpi, ale dał radę. Niestety minusem jest cena i wydajność (mimo wszystko większa niż we wspomnianym Syossie). Nie wiem czy kupię ponownie, bo chcę spróbować inne wersje zapachowe.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1436736].usefull || 0 }}% pomocna.