Dry Shampoo Tropical (Suchy szampon do włosów)

Dry Shampoo Tropical (Suchy szampon do włosów)

Batiste Tropcal suchy szampn, przywodzi na myśl żar tropików, gorący piasek pod stopami i wakacyjny luz.
Ten egzotyczny zapach łączący nuty kokosa, melona, banana i brzoskwini z ciepłą wanilią oraz drzewem sandałowym przenosi nas wprost na karaibskie plaże.

oczyszczające
zapachowa
100 – 250ml
w spray'u

Ma swoje wady, ale i tak nie ma lepszego

Nie ukrywam, że wolałabym, gdyby kultowy suchy szampon pachniał trochę mniej intensywnie. Zapachy, jak na suchy szampon są naprawdę niezłe, gorzej, że tak silne i tak długo się utrzymują, że boli mnie od nich głowa. Najczęściej wybieram wersję Tropical, bo chociaż to na potęgę syntetyczna woń, to jest najbardziej ulotna.
Z pewnością wielką zaletą jest to, że absorbujące cząstki są bardzo małe, więc szampon najlepiej z wszystkich mi znanych wchłania sebum. Efekt odświeżenia włosów jest widoczny i na moich, nie mających wielkich problemów z przetłuszczaniem, włosach, faktycznie godny jest nazwy ,suchy szampon”, bo przypomina umycie.
Dość dokładnie da się go wyczesać, chociaż trzeba na to przy ciemnych włosach dłuższej chwili czasu (albo spryskania włosów poprzedniego dnia przed pójściem spać).
Jest wydajny, wystarcza go odrobina.
Podsumowując: spróbować warto, bo to i tak lider kategorii

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1365731].usefull || 0 }}% pomocna.

rewelacja

do tej pory używałam suchych szamponów z Oriflame i Syossa. Gdy zobaczyłam osławionego w całej blogosferze "batistę" na rossmannowskiej półce, nie mógł nie wylądować w moim koszyku. Tak biegłam do kasy, że dopiero w domu doczytałam, że ma zapach kokosa! Średnia woń na lato, zbyt słodka i ciężka. Myślałam, że jak "tropical", to będą to jakieś słodkie owoce. Dobrze, że szybko się ulatnia! Strumień bardzo mocny, taki jak w Oriflame, zapach tego z Oriflame jest rześki i świeży, i utrzymuje się na włosach aż do mycia. Batiste swoje zadanie spełnia w 100%, włosy są po nim odświeżone i nawet znośnie wyglądają jeszcze następnego dnia po aplikacji!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1637691].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy !!

Świetny produkt, dzięki niemu "oduczyłam" moje włosy codziennego mycia. Wcześniej musiałam myć włosy codziennie, mam mieszany typ włosów ze skłonnością do przetłuszczania ku nasadzie. Już pod wieczór skóra głowy była lekko przetłuszczona i swędząca, po spaniu włosy nadawały się jedynie do mycia. Miałam już tego dość, z pomocą przyszedł ten szampon. Dzięki niemu pozbywałam się nadmiaru sebum jednocześnie nie przesuszając skóry głowy, co sprawiło że stopniowo mogłam przeciągnąć moment mycia, aż udało mi się zejść do potrzeby mycia włosów raz na dwa dni, to zdecydowanie wystarczy.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1630131].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry

Chyba każda z nas woli normalnie umyć włosy niż używać suchych szamponów, ale są różne sytuacje i czasem szampon w spray'u jest niezbędny. Ja na takie wypadki kupuję wyłącznie Batiste, bo inne marki jak do tej pory zawsze mnie rozczarowały.

Batiste dobrze odświeża włosy i dodaje objętości. Dość mocno bieli, ale można to wyczesać szczotką (potem niestety mamy szczotkę do mycia). Zapach tropikalny jest w porządku - może mało odświeżający, bo dość słodki (z wyraźną kokosowa nutą), ale za to pachnie dość dyskretnie. Kwiatowy Batiste pachnie naprawdę bardzo mocno i przez to ten zapach mnie męczy. Więc tropical jest lepszy w mojej ocenie.

Wydajność średnia, ale ze względu na dobre pozostałe właściwości - nie narzekam ;) Oceniam na 4,5, a zaokrąglam do 5, bo jak do tej pory nie znalazłam lepszego suchego szamponu.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1625391].usefull || 0 }}% pomocna.
Well 01

w końcu mam i ja

Nie lubię suchych szamponów, bo mimo, że odświeżają, to nie zapewnią mi takiego komfortu jak tradycyjne umycie włosów. Zawsze szkoda mi było na niego pieniędzy, ale stwierdziłam, że w końcu spróbuję, bo zapach suchych szamponów często mnie irytował a tutaj mój ulubiony kokos.
Szampon odświeża dobrze, włosy są przez cały dzień odświeżone, używałam go w skrajnych wpadkach rano i wieczorem normalnie byłam włosy, nie wiem czy zachowa świeżość przez 2 dni. Mimo, że mam ciemne, prawie że czarne włosy, to bez problemu usuwam z nich biały osad za pomocą ręcznika i szczotki. Jest to chyba szampon, który najmniej mi bieli i najłatwiej tą biel usunąć.
Pachnie ładnie, ale nie dusi i jakoś tego zapachu w ciągu dnia nie czuję (może nie zwracam na to uwagi), ale niektóre szampony mnie dusiły przez cały dzień swoim zapachem. Włosy nie mają dodatkowo mega objętości, jak niektórzy się zachwycają. Są takie jak zawsze, czyli dosyć puchate od nasady.
Na razie użyłam 3 razy i nie czuję by wiele go ubyło.
Naprawdę bardzo dobry.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1616611].usefull || 0 }}% pomocna.

lubię!

Kolejna przyjemna wersja szamponu batiste, tym razem o tropikalnym zapachu :) Była to jedna z pierwszych, której używałam z całej Batiste - rodzinki, próbowałam potem innych, aż ostatecznie zostałam przede wszystkim przy wersji blond.

Działaniem nie różni się zasadniczo od pozostałych - doskonale odświeża włosy, nadaje im piękny zapach, dodaje objętości. Zapewnia większą objętość dzięki uniesieniu włosów u nasady, objętość, która utrzymuje się na długo, nie na pół godziny jak zdarza się przy szamponach innych firm.
Nie zauważyłam negatywnego wpływu na kondycję włosów - wszystkie szampony Batiste, mając porównanie z wieloma innymi markami, określam jako wyjątkowo łagodne. Nie wysuszają, nie niszczą włosów, nie plączą (a mam raczej suche włosy - ten kosmetyk w żaden sposób im nie szkodzi). Włosy zyskują pewną matowość, pudrowość - jak zawsze przy suchym szamponie, którą jednak można zniwelować nieco wyczesując lub odciskając w suchy ręcznik. Po umyciu włosy są w takiej samej kondycji jak zawsze.
Trzeba pamiętać oczywiście o nakładaniu go tylko u nasady, a nie na całą długość włosów.
Nie ocenię ewentualnego pozostawiania jasnego nalotu, ponieważ u mnie na jasnych włosach nie jest on w ogóle widoczny.
Zapach fajny, kokosowy, choć na dłuższą metę może być nużący, dlatego po skończeniu opakowania zwykle zmieniam na inną wersję.
W drogeriach czasem można go dorwać na różnych promocjach w wersji mini (Hebe, Drogeria Natura) - te opakowania zachowuję sobie na podróż, jest to też taki mój niezbędnik torebkowo - imprezowy :)

Polecam - Batiste to zawsze świetny wybór, dla mnie to absolutnie bezkonkurencyjne suche szampony spośród powszechnie dostępnych.

(moje włosy - cienkie, delikatne, farbowane, raczej suche).

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1598916].usefull || 0 }}% pomocna.

Na pewno nie dla mnie

Czaiłam się, bo przy takim wysypie pozytywnych opinii coś musi być na rzeczy. wcześnie próbowałam Syoss, który okazał się niewypałem.
Zacznę od tego, że myję włosy codziennie, a ponieważ są z natury cienkie i jest ich mało - muszę się posiłkować jakimiś kosmetykami zwiększającymi objętość, więc po myciu dochodzi jakiś spray z gatunku volume termoochronny, lekkie podsuszanie i na to obecnie żel w sprayu - byle naprawdę delikatnie utrzymać formę. Włosy mam krótkie, cieniowane, najdłuższe sięgają ucha.
No i jako odświeżający szampon Batiste nie daje absolutnie rady. Może to kwestia obciążenia bądź co bądź innymi specyfikami, niemniej - po prostu zlepia włosy w strąki i nadaje im dużo gorszy wygląd niż przed użyciem tego szamponu. Fakt - unosi u nasady, można im nawet nadać jakiś >szturany wiatrem< kształt, ale absolutnie nie odświeża. Do tego skóra głowy zaczyna mnie swędzieć i czuję, że muszę włosy jednak umyć. Próbowałam kilkukrotnie - mnie produktu, więcej, ciut bliższa odległość, ciut dalsza, głowa do góry i w dól plus różne kombinacje wymienionych - nic lepiej, raczej gorzej. Żeby nie było - używałam pudrów do włosów, które są o niebo lepsze niż to coś, i to nawet te z najniższej półki.
Co do zapachu - kwestia gustu, ja mam już dość syntetycznych słodkich kokosów, chociaż na szczęście nie utrzymuje się to to zbyt długo. Ale wiem też, że suche szampony czasem bardzo chemicznie i nieprzyjemnie pachną.
Do cienkich krótkich włosów - zdecydowanie nie polecam.
Jedyny plus - opakowanie, małe i poręczne.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1555091].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubiony!

Pokochałam ten szampon od pierwszego użycia. Po użyciu włosy są 'świeże' do końca dnia, a nie jak to miało miejsce przy suchym szamponie z isany - kilka godzin i to z użyciem lakieru. Mój KWC.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1552986].usefull || 0 }}% pomocna.

Jestem zadowolona!

Jestem zwolenniczką tego produktu, wiele razy pomógł moim włosom przywrócić im świeżość.

PLUSY:
Dobra cena i łatwa dostępność.
Przepiękny zapach.
Często można go spotkać na promocji.
Ładne i wygodne opakowanie.
Wydajność.
Łatwo się aplikuje i wyczesuje, nie pozostawiając białych śladów.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1533686].usefull || 0 }}% pomocna.

Taki sobie

Zalety:
- łatwa dostępność
- w dość zadowalającym stopniu kryje przetłuszczanie się włosów
Wady:
- zostawia biały pyłek na włosach
- zostawia białe plamy
- włosy są matowe
- kiepsko się rozczesuje
- drażniący, dość intensywny zapach

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1527541].usefull || 0 }}% pomocna.

Cudowny zapach, efektu odświeżenia brak.

Kupiłam go zachwycona wersją XLL Volume. Chciałam zobaczyć jak sprawdzają się inne kosmetyki tej samej serii.

Produkt mnie zdecydowanie rozczarował. W przeciwieństwie do wersji XLL, zostawia dużo bardziej widoczny biały osad na włosach. Po drugie jego działanie też jest zdecydowanie gorsza, wręcz znikome. Wydaje mi się, że przez to szybciej go zużywam - pryskam włosy naprawdę dużą ilością, a efektu nie widzę i pryskam ponownie.

Jedynym plusem jest ten zapach. Świeży, przyjemny, przypomina lato w butelce, albo koktail tropicalny, w moim odczuciu najwyraźniejszy jest tu zapach kokosa.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1525066].usefull || 0 }}% pomocna.