Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Dry Shampoo Tropical (Suchy szampon do włosów)

Dry Shampoo Tropical (Suchy szampon do włosów)

Batiste Tropcal suchy szampn, przywodzi na myśl żar tropików, gorący piasek pod stopami i wakacyjny luz.
Ten egzotyczny zapach łączący nuty kokosa, melona, banana i brzoskwini z ciepłą wanilią oraz drzewem sandałowym przenosi nas wprost na karaibskie plaże.

oczyszczające
zapachowa
100 – 250ml
w spray'u

Ma swoje wady, ale i tak nie ma lepszego

Nie ukrywam, że wolałabym, gdyby kultowy suchy szampon pachniał trochę mniej intensywnie. Zapachy, jak na suchy szampon są naprawdę niezłe, gorzej, że tak silne i tak długo się utrzymują, że boli mnie od nich głowa. Najczęściej wybieram wersję Tropical, bo chociaż to na potęgę syntetyczna woń, to jest najbardziej ulotna.
Z pewnością wielką zaletą jest to, że absorbujące cząstki są bardzo małe, więc szampon najlepiej z wszystkich mi znanych wchłania sebum. Efekt odświeżenia włosów jest widoczny i na moich, nie mających wielkich problemów z przetłuszczaniem, włosach, faktycznie godny jest nazwy ,suchy szampon”, bo przypomina umycie.
Dość dokładnie da się go wyczesać, chociaż trzeba na to przy ciemnych włosach dłuższej chwili czasu (albo spryskania włosów poprzedniego dnia przed pójściem spać).
Jest wydajny, wystarcza go odrobina.
Podsumowując: spróbować warto, bo to i tak lider kategorii

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1365731].usefull || 0 }}% pomocna.

lubię!

Kolejna przyjemna wersja szamponu batiste, tym razem o tropikalnym zapachu :) Była to jedna z pierwszych, której używałam z całej Batiste - rodzinki, próbowałam potem innych, aż ostatecznie zostałam przede wszystkim przy wersji blond.

Działaniem nie różni się zasadniczo od pozostałych - doskonale odświeża włosy, nadaje im piękny zapach, dodaje objętości. Zapewnia większą objętość dzięki uniesieniu włosów u nasady, objętość, która utrzymuje się na długo, nie na pół godziny jak zdarza się przy szamponach innych firm.
Nie zauważyłam negatywnego wpływu na kondycję włosów - wszystkie szampony Batiste, mając porównanie z wieloma innymi markami, określam jako wyjątkowo łagodne. Nie wysuszają, nie niszczą włosów, nie plączą (a mam raczej suche włosy - ten kosmetyk w żaden sposób im nie szkodzi). Włosy zyskują pewną matowość, pudrowość - jak zawsze przy suchym szamponie, którą jednak można zniwelować nieco wyczesując lub odciskając w suchy ręcznik. Po umyciu włosy są w takiej samej kondycji jak zawsze.
Trzeba pamiętać oczywiście o nakładaniu go tylko u nasady, a nie na całą długość włosów.
Nie ocenię ewentualnego pozostawiania jasnego nalotu, ponieważ u mnie na jasnych włosach nie jest on w ogóle widoczny.
Zapach fajny, kokosowy, choć na dłuższą metę może być nużący, dlatego po skończeniu opakowania zwykle zmieniam na inną wersję.
W drogeriach czasem można go dorwać na różnych promocjach w wersji mini (Hebe, Drogeria Natura) - te opakowania zachowuję sobie na podróż, jest to też taki mój niezbędnik torebkowo - imprezowy :)

Polecam - Batiste to zawsze świetny wybór, dla mnie to absolutnie bezkonkurencyjne suche szampony spośród powszechnie dostępnych.

(moje włosy - cienkie, delikatne, farbowane, raczej suche).

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1598916].usefull || 0 }}% pomocna.

Na pewno nie dla mnie

Czaiłam się, bo przy takim wysypie pozytywnych opinii coś musi być na rzeczy. wcześnie próbowałam Syoss, który okazał się niewypałem.
Zacznę od tego, że myję włosy codziennie, a ponieważ są z natury cienkie i jest ich mało - muszę się posiłkować jakimiś kosmetykami zwiększającymi objętość, więc po myciu dochodzi jakiś spray z gatunku volume termoochronny, lekkie podsuszanie i na to obecnie żel w sprayu - byle naprawdę delikatnie utrzymać formę. Włosy mam krótkie, cieniowane, najdłuższe sięgają ucha.
No i jako odświeżający szampon Batiste nie daje absolutnie rady. Może to kwestia obciążenia bądź co bądź innymi specyfikami, niemniej - po prostu zlepia włosy w strąki i nadaje im dużo gorszy wygląd niż przed użyciem tego szamponu. Fakt - unosi u nasady, można im nawet nadać jakiś >szturany wiatrem< kształt, ale absolutnie nie odświeża. Do tego skóra głowy zaczyna mnie swędzieć i czuję, że muszę włosy jednak umyć. Próbowałam kilkukrotnie - mnie produktu, więcej, ciut bliższa odległość, ciut dalsza, głowa do góry i w dól plus różne kombinacje wymienionych - nic lepiej, raczej gorzej. Żeby nie było - używałam pudrów do włosów, które są o niebo lepsze niż to coś, i to nawet te z najniższej półki.
Co do zapachu - kwestia gustu, ja mam już dość syntetycznych słodkich kokosów, chociaż na szczęście nie utrzymuje się to to zbyt długo. Ale wiem też, że suche szampony czasem bardzo chemicznie i nieprzyjemnie pachną.
Do cienkich krótkich włosów - zdecydowanie nie polecam.
Jedyny plus - opakowanie, małe i poręczne.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1555091].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubiony!

Pokochałam ten szampon od pierwszego użycia. Po użyciu włosy są 'świeże' do końca dnia, a nie jak to miało miejsce przy suchym szamponie z isany - kilka godzin i to z użyciem lakieru. Mój KWC.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1552986].usefull || 0 }}% pomocna.
Katarzyna Gudan fryzura karnawałowa 01

Jestem zadowolona!

Jestem zwolenniczką tego produktu, wiele razy pomógł moim włosom przywrócić im świeżość.

PLUSY:
Dobra cena i łatwa dostępność.
Przepiękny zapach.
Często można go spotkać na promocji.
Ładne i wygodne opakowanie.
Wydajność.
Łatwo się aplikuje i wyczesuje, nie pozostawiając białych śladów.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1533686].usefull || 0 }}% pomocna.

Taki sobie

Zalety:
- łatwa dostępność
- w dość zadowalającym stopniu kryje przetłuszczanie się włosów
Wady:
- zostawia biały pyłek na włosach
- zostawia białe plamy
- włosy są matowe
- kiepsko się rozczesuje
- drażniący, dość intensywny zapach

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1527541].usefull || 0 }}% pomocna.

Cudowny zapach, efektu odświeżenia brak.

Kupiłam go zachwycona wersją XLL Volume. Chciałam zobaczyć jak sprawdzają się inne kosmetyki tej samej serii.

Produkt mnie zdecydowanie rozczarował. W przeciwieństwie do wersji XLL, zostawia dużo bardziej widoczny biały osad na włosach. Po drugie jego działanie też jest zdecydowanie gorsza, wręcz znikome. Wydaje mi się, że przez to szybciej go zużywam - pryskam włosy naprawdę dużą ilością, a efektu nie widzę i pryskam ponownie.

Jedynym plusem jest ten zapach. Świeży, przyjemny, przypomina lato w butelce, albo koktail tropicalny, w moim odczuciu najwyraźniejszy jest tu zapach kokosa.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1525066].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy suchy szampon ever!!!

Wypróbowałam już chyba z kilkanaście różnych marek suchych szamponów i najlepiej w moim wypadku sprawdza się ten firmy Batiste. Sama linia ma wiele różnorodnych nut zapachowych, które powinny zadowolić gusta wszystkich kobiet. Począwszy od egzotycznych, poprzez kwiatowe do tych bardziej orzeźwiających.

Moje spostrzeżenia:
1. po nałożeniu na włosach pojawia się biały proszek, jednakże bardzo łatwo można się go pozbyć, wmasowując produkt w skóre głowy lub używając szczotki do włosów,
2. włosy się ladnie uniesione, odświeżone, nie są posklejane, ani nie wyglądają sztucznie, jak w przypadku innych produktów tego typu,
3. nie zostawia białych pasm ani nie matowi włosów,
4. jedna aplikacja przedłuża efekt świeżych włosów nawet do 2 dni (jedyny szampon na rynku, który to potrafi),
5. standardowe opakowanie to 120 g, cena waha się od 9,99 do 17 zł
6. zapach, to kwestia indywidualna, ja wypróbowałam kilka wersji i wszystkie mi odpowiadają, trzeba jednak podkreślić, iż zapach utrzymuje się nawet cały dzień,
7. mój minus to mała wydajość, w porównaniu z innymi markami mam wrażenie, że ten produkt kończy się najszybciej.

Jeśli chodzi o wersję egzotyczną, jest to moja ulubiona. Fajnie przywołuje motyw wakacji. Idealnie sprawdzi się wiosną i latem.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1477686].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny!

Suche szampony ratują mnie w awaryjnych sytuacjach, ten spisał się świetnie i do tego obłędnie pachnie!

+cudowny zapach! Najbardziej czuć nutę kokosową,
+dobrze się wyczesuje,
+podnosi włosy u nasady, dzięki czemu łatwo je ułożyć (takie 2 w 1:)),
+ładne kolorowe opakowanie,
+przystępna cena w promocji, ok. 10 zł,
+dość wydajny.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1470872].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy ze wszystkich Batiste

Wersja tropikalna zdecydowanie najbardziej do mnie przemawia :) szampon po pierwsze przyciąga swoim pięknym, kokosowym zapachem i między innymi dlatego najczęściej go wybieram ze wszystkich Bastiste.

Zdecydowanie spełnia swoje zadanie, czyli pochłania nadmiar sebum, nadmiar dobrze się wyczesuje i nie skleja włosów. Trzeba jednak pamiętać, aby aplikować go u nasady włosów.. przeczesując włosy i tak rozprowadzimy go po całej długości a przecież sebum uchodzi ze skóry głowy :) na całej długości włosów możemy sobie tym tylko porobić jasne smugi, które nie wyglądają dobrze.. szczególnie na ciemnych włosach przez przypadek możemy dodać sobie lat.

Jak wspomniałam wcześniej spośród wielu suchych szamponów tej marki ten podpasowal mi najbardziej:) lubię je jednak czasem zmieniać, czasem wypróbować coś nowego, także innych marek, ale tak czy inaczej zawsze wracam do Bastiste :)

Co prawda nie są to produkty zbyt wydajne, ale warto je mieć kiedy na szybko chcemy odświeżyć fryzurę a nie mamy czasu myć włosów. Mam chyba już z 10 opakowanie i na tym nie poprzestanę;) polecam!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1455892].usefull || 0 }}% pomocna.

Gdy włosy wymagają odświeżenia

Znacie to uczucie, gdy kładziecie się spać z nieumytymi włosami, które jeszcze świeżo wyglądają a rano budzicie się z olejem kujawskim na głowie? Jeśli tak, to ten szampon jest wybawieniem w tego typu sytuacjach. Szampon występuje w wersji dużej i miniaturowej - osobiście wybrałam miniaturę, więc bez problemu mogę go mieć zawsze po ręką. Zapach szamponu jest intensywny, dla mnie podobny to zapachu drinka pina colada. Niestety jestem brunetką, a szampon lekko zabarwia włosy na biało, więc muszę zawsze poczekać, aż się wchłonie żeby nikt nie pytał dlaczego nagle osiwiałam. ;) Oczywiście szampon nie zastąpi tradycyjnego mycia, ale w sytuacjach awaryjnych dość dobrze się sprawdza - powoduje, że włosy są uniesione u nasady a nadmiar sebum w magiczny sposób znika. Niestety ten efekt trwa maksymalnie 4 godziny. UWAGA szampon uczula i podrażnia skalp, przy dłuższym stosowaniu jest zbyt agresywny dla skóry. Miałam o nim dobrą opinię przez pierwsze 3 tygodnie, ale im dłużej go stosuję tym gorsze są skutki - nie wrócę więcej do niego ani nie sięgnę po inne szampony z tej serii. Mimo wszystko wolę tradycyjny szampon, niż taki który nie wymaga wody, ale podrażnia skórę.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1438241].usefull || 0 }}% pomocna.