Purritin, Żel do mycia twarzy (stara formuła)

Purritin, Żel do mycia twarzy (stara formuła)

Linia Iwostin Purritin została stworzona w odpowiedzi na potrzeby dermatologów i ich pacjentów związane z pielęgnacją cery tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych. Żel do mycia twarzy dokładnie oczyszcza cerę tłustą, skłonną do zmian trądzikowych, nie podrażniając jej i nie powodując jej wysuszenia. Zawarte w preparacie olejek z drzewa herbacianego oraz triclosan działają antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Olejek z drzewa herbacianego dodatkowo ogranicza powstawanie wykwitów trądzikowych poprzez normalizację pracy gruczołów łojowych. Dzięki zawartości Physiogenylu żel do mycia twarzy reguluje wydzielanie sebum, stymuluje wzrost i regenerację komórek oraz zmniejsza skłonność do tworzenia się stanów zapalnych. Preparat dodatkowo pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia dzięki zawartości wody termalnej z Iwonicza Zdroju, alantoiny i d-panthenolu. Żel do mycia twarzy Iwostin Purritin zapobiega rozwojowi bakterii i powstawaniu wykwitów trądzikowych dokładnie oczyszczając pory skóry. Poprzez delikatne złuszczanie powierzchni skóry koryguje i stopniowo odnawia jej powierzchnię, bez ryzyka podrażnień. po zastosowaniu preparatu skóra jest gotowa do aplikacji preparatów pielęgnacyjnych.

nie tak dobry

Żelu używam od ok. 4 tygodni i nie wydaje mi się on tak dobry, jak czytałam w komentarzach, zanim zdecydowałam się na jego zakup. Mimo, że dermatolog zachęcała mnie, aby zacząć go regularnie używać to jednak mnie lekko podrażnia. Napina skórę i wysusza. Chyba potrzebuję czegoś bardziej delikatnego. Pod względem podstawowych funkcji jest ok - oczyszcza, dobrze zmywa makijaż i nie zapycha. Niestety dla mnie chyba jest zbyt mocny ;-)

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

uniwersalny kosmetyk!

Żelu używam regularnie od 4 lat. Jest to obowiązkowy kosmetyk na mojej półce. Miałam przygody z innymi, ale zawsze ten był podstawowym kosmetykiem, który stosowałam do oczyszczania twarzy.
+ doskonale oczyszcza skórę z makijażu, kremu
+ oczyszcza powieki, nie podrażnia oczu
+ nie wysusza, nie podrażnia skóry
+ skóra nie jest po nim napięta, ale lekko nawilżona
+ łagodzi i działa kojąco, stosuję również po peelingu
+ wydajny i wygodny w użyciu
Cena wyższa niż typowe żele Lirene, Ziaji czy clean and clear, ale myślę, że się opłaca!

Używam tego produktu od: regularnie od 4 lat
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 5

bardzo dobry ale można się uodpornić na jego działanie

Kiedyś polecił mi go dermatolog, w związku z moimi skórnymi dolegliwościami. Zapach mnie nie ujął, bo z resztą nie takie jest jego przeznaczenie. Dobrze myje, oczyszcza i pielęgnuje. Niestety ja tym efektem nie cieszyłam się długo, bo moja skóra bardzo szybko się do niego przyzwyczaiła. Ogólnie jest delikatny i nie powinien podrażniać. Gdyby nie fakt, że wywołał u mnie efekt tolerancji , to penie co jakiś czas stosowałabym go nadal.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: kilka

Manicure - gradientowe kropki

dla mnie wspaniały

Mam cerę mieszaną, na której często powstają zmiany trądzikowe. Dlatego sięgnęłam po ten żel ( i nie tylko po niego- szalenie lubię kosmetyki Iwostin i sprawdzają się one u mnie wyśmienicie).

plusy:
-poręczne opakowanie, z którego łatwo dozować odpowiednią ilość żelu
-konsystencja w sam raz, nie spływa z dłoni, łatwo zamienia się w piankę
-zapach bardzo przyjemny i delikatny, odświeżający za sprawą olejku herbacianego
-zmywa doskonale makijaż jak i kremy z buzi
-delikatnie wysusza strefę T, nie powodując przesuszenia policzków, które nie przetłuszczają się
-skutkuje to znacznym zmniejszeniem ilości i wielkości zmian trądzikowych oraz stanów zapalnych
-całkowicie pozbyłam się zaskórników
-nie podrażnia cery nawet jeśli są jakieś większe zmiany, dłużej gojące się

minusów brak

Nie bardzo rozumiem dlaczego niektóre osoby wspominały o matowieniu cery. Producent nie obiecuje takiego działania. Obiecuje za to inne efekty, które u mnie sprawdziły się w pełni.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

dobry .

Kupiłam zachęcona dobrymi opiniami i nie zawiodłam się . Mam cerę mieszaną , z niedoskonałościami w strefie T . Odkąd używam żelu niespodzianki przestały się pojawiać a pojedyncze pryszcze szybciej znikają . Dość szybko pojawia się jednak świecenie na buzi , nie spotkałam jeszcze żelu po którym twarz długo jest świeża ;c

+ dostępność
+ zapach ( lubię takie lekarskie zapaszki :P)
+ działanie o którym wspomniałam wyżej
+ wydajność

- zostawia skórę lekko ściągniętą
- twarz zaczyna się świecić po około 4 godzinach od użycia
-cena (chociaż warto zapłacić za taki efekt)

Używam tego produktu od: 2 tyg

godny polecenia

Używałam tego żelu przy cerze tłustej. Zresztą przy przesuszonej również, ponieważ trochę mi go zostało. Był więc bardzo wydajny.

Miał bardzo intensywny zapach, który czasami był przytłaczający, ale generalnie ok. Przyzwyczaiłam się do niego.

Nie lubiłam, w sumie to mnie to bardzo denerwowało, ale żel bardzo się pienił i potrzeba było dość sporej ilości wody, żeby się go pozbyć.

Bardzo dobrze oczyszczał, a przy tym był delikatny. Nie podrażniał, nie uczulał, nie ściągał skóry.

Godny polecenia.

Używam tego produktu od: używałam ok. roku

dla mojej cery jest swietny

Skoro nowa wersja tego zelu nie zostala dodana to pozwole sobie zamiescic wlasna opinie tutaj, a ewentualnie zostanie ona pozniej przeniesiona

Mam cere tlusta, ale bez wypryskow czy zmian tradzikowych. Marke Iwostin bardzo cenie i dla mnie jest ona najlepsza ( rowniez pod wzgledem cenowym) z tych dostepnych w aptece.Ten zel spelnia moje oczekiwania w 100%. Przede wszystkim nie sciaga i nie wysusza skory, a to potrafi niewiele zeli przeznaczonych do skory przetluszczajacej sie.Wiekszosc to agresywne ´´zmywacze´´, po ktorych produkcja sebum jeszcze sie wzmaga. Purritin zel sprawia, ze moja cera po umyciu jest gladka, czysta i swieza,a o to wlasnie chodzi. Jest to prawie bezbarwny zel, ktory mimo dodatku SLS pieni sie umiarkowanie, bezproblemu splukuje. Pachnie w sposob typowy dla kosmetykow tej marki, czyli delikatnie i nie drazniaco. Zauwazylam, ze w w polaczeniu z emulsja matujaca badz matujaco-nawilzajacym kremem Ziaji mam zapewniony mat na caly dzien, a nie zdaza mi sie to czesto w dni kiedy nie mam na twarzy makijazu ( czyli w te ´´domowe´´), skora jednak jest w dalszym ciagu gladka i absolutnie nie przesuszona.
Estetyka opakowania jest srednia, ot zwykla tuba z klapka, ale dla mnie najwazniejsze jest, ze jest poreczna.
Mnie ten zel bardzo sie spodobal, ale wiem, ze nie dla kazdego bedzie dobry dlatego ani nie odradzam ani nie polecam.

Używam tego produktu od: 1.5 miesiaca

Znam wiele tańszysz i o tym samym działaniu.

Kupiłam ten żel w zestawie z kremem na noc. Wiązałam z nim wiele nadziei.
Moja ocena:
+nie ściąga nieprzyjemnie skóry
+podoba mi się zapach olejka herbacianego
+żel jest wydajny
+wygodne opakowanie

-nie zauważyłam poprawy skóry, zmniejszenia występowania pryszczy; mimo że jest to żel myjący, powinien "nie przeszkadzać", ale za tę cenę można kupić wiele tanich produktów o identycznym działaniu
-czasami wysusza skórę, możliwe że to skutek stosowania leków typowo aptecznych na pojedyncze wypryski

świetny!

żel bardzo sie sprawdził przy mojej cerze.
mam cerę trądzikową i tłusta.
poleciła mi go pani dermatolog
-jest tani
- bardzo wydajny
-świetnie oczyszcza ( na poczatku troszkę mnie wysypało ale po 2 tygodnbiach problem tradziku zaczyna zanikac i nie wychodzą nowe krostki i pryszcze)

polecam:)

Używam tego produktu od: 2miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 duze

REWELACJA

żel rewelacyjnie spełnia swoje zadanie-
doskonalne oczyszcza skorę!!
nie zostawią jej tak ściągniętej jak Vichy Normaderm.
jedyny minus to fakt że spływa z mokrych rąk, przez co jest dość mało wydajny.
pozatym to REWELKA!!
stosuję zamiennie wlaśnie z Vichy

polecam

Plusy:
- dość niska cena (zwłasza jak trafi się na promocje)
- dobrze oczyszcza skórę twarzy
- wg mnie jest lepszy od np. pianki T Pharmaceris (która jest aż za bardzo delikatna)
- nie uczula (przynajmniej mnie;)

Minusy:
- Po ok 4-5h skóra ponownie się błyszczy (ale jeszcze nie znalazłam produktu po którym nie miałam tego problemu)

Używam tego produktu od: ok 2 lat
Ilość zużytych opakowań: ok 4

Jest świetny.
Nie wysusza, nie zatyka porów, skóra po nim jest matowa na długi czas. Zapobiega powstawaniu nowym wypryskom. Jest warty swojej ceny. Polecam

Używam tego produktu od:2 lata
Ilość zużytych opakowań:dużo, chyba 4