Meritum, Tonik pielęgnacyjny do cery tłustej i mieszanej

Meritum, Tonik pielęgnacyjny do cery tłustej i mieszanej

Tonik przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, dla osób w każdym wieku. Zawiera:

- Wyciąg z wierzby z dużą zawartością salicylanów o działaniu wygładzającym i rozjaśniającym

- Kompleks łagodzący podrażnienia z alantoiną i pantenolem.

Tonik doskonale odświeża i oczyszcza skórę, usuwa nadmiar sebum z jej powierzchni, pozostawia cerę matową i wygładzoną, przyjemną w dotyku. Przy systematycznym stosowaniu tonik nawilża, wyrównuje i poprawia koloryt cery, działa także kojąco.

Jestem z niego zadowolona!

Wcześniej używałam toników Clean&Clear , ale bardzo wysuszały moją cerę, która broniąc się wytwarzała nadmiar sebum.
Ten tonik jest zupełnie inny! Delikatny, pielęgnuję, matowi, ale i nawilża. Jestem nim mega, mega zachwycona! Wiadomo, że na każdym ten produkt się inaczej sprawdza, ale na mnie jak najbardziej. Jestem na tak i na pewno kupię następną buteleczkę!

nic nadzwyczajnego

Kupiłam skuszona promocją i dobrą opinią o kosmetykach Dermiki. Nie należą do najtańszych więc oczekiwałam, że za ceną będzie szła jakość.

Tonik nie jest zły. Nie podrażnił, nie uczulił, nie wysuszył. Delikatnie oczyszcza ale z porami sobie nie poradził.

Mam wrażenie, że nic nie robi. Przynajmniej nie zaszkodził.

Liczyłam na wygładzenie cery ale sie przeliczyłam.
Męcze go juz 4 miesiące i zostało mi jescze 1/3 opakownia. Jak sie skończy wróce do garniera.

Używam tego produktu od: 4 misięcy

nie lubię go

używam go od ponad roku i zużyć nie mogę.może i tonizuje skórę ale nie jest to jakiś wyraźny efekt.bardzo przeszkadza mi to ze twarz się po nim jakby lepi...nie jest wart tych 21 zł

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:ciągle 1

depilacja czego nie wolno

Tak!

Używałam go regularnie parę lat wstecz, po czym porzuciłam, by próbować innych (Loreala, AA). Niedawno wróciłam do niego, bez nadmiernych oczekiwań i... doszłam do wniosku, że to właśnie on jest dla mnie najlepszy.
Jest to tonik dla cer mieszanych i tłustych, zawierający kwas salicylowy (czyli z wierzby) i to chyba ten właśnie składnik przynosi mojej skórze tyle korzyści. Twarz jest ukojona, rozjaśniona, oczyszczona. Pojawia się mniej wyprysków - oczywiście jest to efekt skombinowanych działań kosmetycznych, a nie samego toniku (cudów nie ma) - jednak widzę, że on też ma dobre działanie.
Świetny kosmetyk!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: sporo...

dobry

Tonik oczyszcza nie podrazniajac i nie wysuszajac skory twarzy.
Praktycznie bez zapachu,dosyc wydajny.

Podsumuwujac:
dobry,delikatny tonik,ale mogliby dopracowac butelke.

Używam tego produktu od:2tyg
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

dobry

Dla mnie tonik idealny, bo mając cerę mieszaną, nie mogę stosować toników drażniących czy z alkoholem. Dobrze oczyszcza, jest wydajny.
Wady to przede wszystkim zbyt wysoka cena i dość niepraktyczne opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: kilka

bez ochów i achów

Dobre opinie o tym toniku zachęciły mnie do tego,by też zamieszkał na mojej półce z kosmetykami. Niestety zamiast być oczarowaną efektami jestem rozczarowana swym odbiciem w lustrze.. Zatyka pory, ma duuużo chemii (dziwne,że jeszcze nie świecę;) i wbrew obietnicom na etykietce ani ciut ciut nie matowi, a wręcz przeciwnie. No i pytam się: gdzie do stu tysięcy stonek to wygładzenie???? Kolejny minus to cena - nie jest wart 18 zł

Używam tego produktu od: maja

cztery razy nie!!!

Fatalny tonik. Dla niego zdradziłam mój już wiem, że ulubiony Lirene tonik odświeżający do cery tłustej i mieszanej. Minusy:

- po zmyciu makijażu, twarz niemiłosiernie świeci się, wygląda jakbym posmarowała się masłem :/, a makijaż trzyma się raptem 2 godziny.
- wydaje mi się, że zapycha pory
- wręcz "świszcze mi wiatr" w porach ;) (są bardziej widoczne)
- moja cera zaczęła przetłuszczać się jeszcze bardziej,
- ogólnie bardzo słaby... a do tego cena ok. 20 zł za taki badziew to o wiele za dużo...
Wracam do Lirene! Używam tego produktu od: niestety dwóch tygodni

Jak najbardziej

Kupiłam, bo w Rossmanie był w wyprzedaży. Rzadko używam toników,ale ten minaprawdę odpowiada. Nie ma alkoholowego smrodku (bo nie ma denata), ładnie czyści, nie podrażnia, nie lepi się.
Nic więcej od toniku nie potrzebuję.

Mam nadzieję,że będzie jeszcze w sprzedaży.

Ilość zużytych opakowań: ok 1/5

przyjemniaczek

Odpowiada mi ten tonik - ma działanie orzeźwiające, dokładnie usuwa resztki makijażu i inne zabrudzenia ze skóry. Nie podrażnia, nawet stosowany do przemywania powiek. Nie powoduje zaczerwienienia, nie pojawiają się żadne niespodzianki - chociaż to raczej przypisywałabym zmasowanym działaniom - krem, micel i tonik.
Opakowanie efektowne, ale niezbyt poręczne. Poza tym toniku bardzo szybko ubywa z buteleczki.

Używam tego produktu od:2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1/2

Liczyłam na więcej :-(

Kiedy przeczytałam recenzje o tym toniku liczyłam na lepsze rezultaty. No ale kosmetyk nie na każdego musi zadziałać tak samo. Tonik jest bezbrawny i bezzapachowy, co mnie akurat odpowiada, bo mam mieszaną acz alergiczną cerę. Zamknięty w ładnej, ale nieporęcznej butli, z której ciągle wylewa mi się go za dużo. Nie uczula, nie powoduje żadnych wykwitów, grudek czy krost. Matuje, ale dosłownie na kilka minut po użyciu. Faktycznie nawilża i łagodzi stany zapalne, np. rozdrapany syfek. Niestety mam wrażenie, że nie oczyszcza i nie odtłuszcza dość dobrze. Widzę to głównie po moich zanieczyszczonych porach, które jak były tak są. Ich liczba i wielkość nie zmniejszyły się nic a nic. Sądzę, że tonik ten będzie naprawdę dobrym kosmetykiem dla cer zanieczyszczonych mało lub wcale.
Może wrócę do niego, kiedy uporam się z zanieczyszczeniami.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Świetna rzecz :)

Wcześniej używałam innego toniku z Dermiki, o tym poczytałam na Wizażu i znalazł się na mojej półeczce.
Krótko mówiąc bardzo dobry kosmetyk dla mieszanej cery.

Zalety:
* Bezzapachowy.
* Bardzo wydajny.
* Świetnie odświeża.
* Łagodzi różne krostki, zaczerwienienia, podrażnienia.
* Ładnie matuje - co prawda nie na cały dzień ale efekt widać od razu po zastosowaniu.
* Nie uczula, nie piecze, nie podrażnia - nawet w okolicach oczu.

Edit: W porównaniu z Effaclar blednie więc odejmuję gwiazdkę.

.Używam tego produktu od: