Dax Sun, After Sun, Rozświetlający balsam po opalaniu

Dax Sun, After Sun, Rozświetlający balsam po opalaniu

Drogocenny olej arganowy i masło kakaowe izolowane z ziaren drzewa kakaowego wzmacniają ochronną barierę skóry, odżywiają i regenerują oraz zapobiegają przesuszeniu i łuszczeniu się naskórka.
D - Pantenol zapewnia skórze ulgę po kąpieli słonecznej, intensywnie nawilża oraz łagodzi podrażnienia spowodowane działaniem słońca. Witamina E znakomicie zmiękcza i uelastycznia naskórek. Dzięki silnemu działaniu antywolnorodnikowemu chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem.

Cena: ok. 20zł / 150ml

regenerujące, ochronne
hipoalergiczna
w butelce
balsam
100 – 250ml
Skóra
normalna

Sprawdza się, ale nie jest bez wad

Złapałam już trochę słońca tego lata, więc postanowiłam nabyć coś, co ładnie podkreśli zdrowszy koloryt skóry. W drogerii wahałam się pomiędzy Lirene a powyższym Daxem - na wyborze zaważyła różnica w cenie (ok. 6zł) ;)

Opakowanie.
Dość nowatorskie ;) Jak na załączonym zdjęciu - nakrętka się nie zdejmuje, trzeba ją przekręcić o 180 stopni i z otworku wypływa krem. Niby fajnie, bo zakrętka się nie zgubi, ale po zakręceniu z dziurki wciąż wydobywa się kosmetyk i trzeba to wytrzeć.

Konsystencja i zapach.
Krem jest leciutko żółtawy, dość rzadki - bardziej mleczko niż balsam. Zapach jest przyjemny, jakby waniliowy, ale niezbyt trwały.

Stosowanie.
Rozsmarowuje się łatwo, wchłania dość szybko. Po aplikacji nie ma się uczucia lepkości czy tłustości na skórze.

Efekt.
Hmm... :) Skóra ma ładny połysk. Drobinki są widoczne, ale malutkie i nienachalne - chyba złotawe, ale głowy nie dam ;) Jedno ALE - większość drobinek pozostaje po smarowaniu na wnętrzu dłoni! To spory minus.
Nawilżenie przyzwoite, ale nie powalające.
Nie ocenię działania "posłonecznego", bo na skórę dopiero co podrażnioną słońcem nakładam mocno kojące apteczne kosmetyki, a nie drobinki, które mogą ją dodatkowo podrażnić, zapchac itp.

Podsumowując - zapłaciłam za niego ok. 13 zł i uważam, że jak na tę cenę, to balsam jest bardzo w porządku. Może nie na co dzień, ale na pewno na letnie wyjścia.

Używam tego produktu od: ok. 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: pierwsze 150ml