Maybelline, Express Remover (Ekspresowy zmywacz do paznokci)

Maybelline, Express Remover (Ekspresowy zmywacz do paznokci)

Ekspresowy zmywacz do paznokci szybko i skutecznie zmywa lakier. Formułę wzbogacono w składnik nawilżający.

50-100ml
z acetonem
w butelce

Pomysł rewelacja

Gdy zobaczyłam w sklepie, mimo wysokiej ceny, musiałam od razu kupić. Rewelacja, bo nie lubię zmywać paznokci, bawić się w waciki, wylewać... Poza tym ten zapach. A tu, cóż, zapach jest, ale jakiś taki całkiem znośny. Gąbeczka, wkładamy palec, pocieramy i voila - zmyty pazurek!

Wszystko pięknie, gdyby nie to, o czym mowa w poprzednich recenzjach. Gąbka tak chłonie lakiery, że niestety później palec jest pobrudzony wcześniej zmywanymi lakierami. W przypadku innych tego typu zmywaczy tak nie jest (chyba że po wielu, wielu użyciach), więc zwyczajnie coś tu nie gra.

Mimo wszystko plus, zapach, pomysł, formuła.
Niestety, chyba zostały wycofane.

Niepotrzebny Gadżet

Wydawałoby się że to idealne rozwiązanie przy szybkim zmywaniu lakieru do paznokci. I tak na początku było. Ale po którymś razem na palcach widoczne były kolorowe pozostałości po lakierach w płynie. Paznokcie nie były idealnie zmyte a na dodatek palce były np. w odcieniu czerwieni. Jednak wróciłam do tradycyjnych zmywaczy.

Bardzo wygodny i skuteczny!

Produkt przykuł moją uwagę w Rossmanie podczas przeceny -49%, skusiłam się i nie żałuję.
Pozwala na bardzo szybkie zmycie lakieru bez względu na kolor (dobrze radzi sobie nawet z czerwieniami), dzięki czemu nieprzyjemny zapach zmywacza nie zdąża roznieść się po całym domu :)
Nie wiem jak z wydajnością ale od maja nie czuję jakiegoś ubytku, zmywa tak samo.
Jedynym minusem jest gąbka, która mogłaby być nieco trwalsza. Nie zmywam nim lakierów brokatowych, ponieważ wtedy gąbeczka bardzo się niszczy i podczas dalszego użytkowania na palcach pozostają jej drobniutkie kawałeczki. Do brokatów używam tradycyjnego zmywacza i wacików które przyczepiam na chwilę folią aluminiową a po pewnym czasie zdejmuje wraz z lakierem, nie ma lepszego sposobu jak na razie ;D
Na pewno zakupię kolejne opakowania mimo ceny. Zdecydowanie POLECAM! :)

Genialny pomysł, ale...

Jestem zachwycona pomysłem zmywania paznokci w taki sposób! :) Wkładam palec do słoiczka ze zmywaczem i gąbka, obracam parę razy i po lakierze nie ma śladu - cudo :) Nie trzeba mieć przy sobie wacików, nie trzeba tracić czasu na długotrwale tarcie, moczenie wacika w zmywaczu co chwilę, nie ma problemu ze smrodkiem w całym pomieszczeniu. Naprawdę, zmywacz jest fantastyczny - nie niszczy i nie wysusza paznokci, daje sobie radę z trzema warstwami lakieru, nie pachnie drażniąco.

Niestety nie jest bez wad.
Gąbeczka w środku mogłaby być sztywniejsza, żeby paznokciem przy pocieraniu miał większy opór. Jest też bardzo nietrwała - już po kilku użyciach się niszczy i jej skrawki zostają na palcach.
Lata temu przywiozłam z zagranicy podobne "ustrojstwo" i tam dodany był również olejek, co było super sprawą, ale tu go nie ma.

Co do wydajności, to nie mogę się jeszcze wypowiedzieć. Używał go z 10 razy i nie widzę specjalnego ubytku zmywacza w środku, ale za jakiś czas edytuję i dodam spostrzeżenia na ten temat.

No ale summa summarum, wynalazek genialny, zwłaszcza na wakacje :) Polecam, mimo dość wysokiej ceny jak na zmywacz.

Używam tego produktu od: ok. miesiąc