Shiseido, Za Perfect Solution, Restoring Collagen Cream (Przeciwzmarszczkowy krem kolagenowy)

Ten krem kolagenowy sprawi, że zmarszczki będą mniej widoczne i zadba by skóra wyglądała jędrnie, gładko i młodzieńczo. Może zmniejszyć i uchronić przed zmarszczkami spowodowanymi suchością i starzeniem, wzmocni zwiotczałą skórę i nada sprężystości.

Skład: Water, Glycerin, Butylene Glycol, Isododecane,Isohexadecane, Dimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Hydrogenated Polydecene, Disteardimonium Hectorite, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, PEG-150, Honey, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Prunus Armeniaca (Apricot) Juice, Magnesium Chloride, Citrus Junos Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Calcium Chloride, Soluble Collagen, Hydrolyed Elastin, PEG-8 Diisostearate, Alcohol, Sodium Citrate, Disodium Edta, Citric Acid, Sodium Metaphosphate, Zea Mays (Corn) Oil, BHT, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Fragrance, Iron Oxides, Marine Elastin, Vitamin Palmitate, Bio-Hyaluronic Acid, DG, Yuzu, Seed Extract, Marine Collagen, Apricot Extract, APM, Calcium Chloride, Magnesium Chloride.

Dobry, ale czy wart ceny?

To pierwszy tak drogi krem do twarzy, który sobie sprawiłam. Muszę wyznać, że krem rzeczywiście daje efekty.

Plusy:
- nawilża naprawdę - po tym kremie zaczęłam używać kremu Clarins, który polecała mi pani w drogerii, nagle okazało się, że moja skóra jest pustynią w porównaniu do "Za". Pojawiły się suche skórki, drobne problemy, zmartwiło mnie to. Przy stosowaniu kremu azjatyckiego nie miałam tego problemu.
- Sprzyja gojeniu drobnych niedoskonałości twarzy - dwa lub trzy razy miałam strupek na nosie, który sobie niechcący zdrapałam, a w takich wypadkach to już raczej można być pewnym blizny, ale mam wrażenie, że ten krem zapobiega takiemu obrotowi rzeczy. Za co jestem mu bardzo wdzięczna.
- Co do spłycenia zmarszczek - owszem, pewne efekty są, ale raz lepsze, raz trochę gorsze.
- Dobrze się wchłania.
- Konsystencja średnio gęsta.
- Wygodny do używania, lekki, plastikowy pojemniczek - w porównaniu do szklanego, ciężkiego słoiczka z mojego poprzedniego kremu o wiele lepiej się go przewoziło, co dla mobilnych ma znaczenie.
- Naprawdę wydajny, starczył mi na 5 miesięcy.

Minusy:
- Wysoka cena.
- Niska dostępność.

Kiedy zastanawiałam się, co napisać w recenzji, myślałam o kremie jako o w zasadzie dobrym, ale bez przesady, po dwóch tygodniach stosowania nowego kremu jednak uznałam, że przyzwyczaiłam się do dobrego chyba zbyt łatwo.

Oceniam go na pięć gwiazdek i zapamiętuję jako kosmetyk, który w tym momencie najbardziej odpowiadał mojej skórze. Mam jednak nadzieję, że uda mi się znaleźć coś równie dobrego w niższej cenie.

Ilość zużytych opakowań: 1 słoiczek 40 g