Lirene Dermoprogram, Lirene, Like Your Skin, Balsam rozświetlający do ciała `Star Light`

Balsam rozświetlający został stworzony z myślą o potrzebach każdego typu cery. Podkreśla kolor opalenizny i wydobywa zmysłowy blask skóry, a dzięki składnikom odżywczym niezwykle przyjemnie i skutecznie pielęgnuje, pozostawiając skórę aksamitna i jedwabiście miękką w dotyku. Wosk z oliwek i wyciąg z czerwonych liści winorośli znakomicie nawilżają i zabezpieczają skórę przed utratą wody.
Produkt dostępny wyłącznie w salonach empik.

"Star light, star bright ..."

Jakoś ostatnio rozmnożyły mi się balsamy Lirene, więc zużywam po kolei - ten zostawiłam sobie na pełnię lata. Balsam ma złote drobinki i grapefruitowy (choć trochę chemiczny) zapach.

Działanie: jak na rozświetlacz całkiem dobre. Mam suchą skórę i ten balsam nawilża ją praktycznie na cały dzień (trzeba jednak wziąć poprawkę na lato) :cwaniak-okulary: Rozprowadza się dobrze, z poślizgiem, choć nie ma w nim silikonów. Jest dość tłusty i wchłania się długo - przynajmniej 20 min. Zostawia po sobie ochronny, trochę tępy film. Skóra wygląda całkiem ładnie - jest gładka, zapach zostaje na niej na jakieś 2 godziny, zostają też malutkie, złote drobinki miki, widoczne w słońcu i sztucznym świetle. Obok składników o działaniu okluzyjnym jest też nawilżająca gliceryna ale zachowanie zasady <i>3 minuty po kąpieli</i> obowiązkowe.
A teraz to, co mnie w nim wkurza: przede wszystkim nazwa - od 15 lat mamy w tym kraju ustawę o ochronie języka polskiego, producent i produkt jest polski, przeznaczony na nasz rynek, dlatego nie rozumiem skąd te anglicyzmy w nazwie? Opakowany jest w tubę, więc ze zużyciem do samego końca nie ma problemów, ale dość płynna i wylewająca się konsystencja nie ułatwia dozowania, być może lepsza byłaby butla lub coś z dozownikiem-pompką?

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 tuba