Organic Shop, Jasmine & Jojoba, Hair Mask (Maska do włosów `Indyjski jaśmin i olejek jojoba`)

Maseczka nadająca włosom objętości, gęstości i puszystości. Zawarte w masce bogactwo składników zapewnia szybkie odżywienie dzięki wchodzącym w jej skład ekologicznym olejkom: jaśminowemu i jojoba.

Naturalne odżywienie

Testowanie kosmetyków Organic Shop to moje małe hobby. Atrakcyjne ceny, naturalne składy, pozbawione silikonów i parabenów i przede wszystkim skuteczność działania zachęcają do poszukiwania kosmetyku idealnego wśród soczyście owocowych scrubów, kremów do ciała i produktów do włosów.
Tym razem zdecydowałam się na maskę Jasmine&Jojoba, która obok wersji z awokado i miodem została moim ulubionym kosmetykiem Organic Shop. Przezroczysty kubeczek, o pojemności 250 ml z plastikowym wieczkiem skrywa gęstą, bogatą maskę bazującą na ekstrakcie z kwiatów jaśminu i olejku jojoba. Kremowa konsystencja ułatwia rozprowadzenie produktu i sprawia że pozostaje ona na włosach w czasie użycia. Produkt można stosować na kilka sposobów – przed myciem włosów, w trakcie i jako intensywny zabieg pielęgnacyjny na noc. W każdym z nich sprawdza się znakomicie!
Maska łatwo się wypłukuje, pozostawiając na włosach delikatny, kwiatowy zapach. Odżywia i intensywnie nawilża włosy, dzięki czemu lepiej się układają. Po kilku zastosowaniach moje włosy są miękkie, lśniące i widocznie zdrowsze. Pomimo bogatego składu nie zauważyłam obciążenia, ani przyspieszonego przetłuszczenia włosów. Zgodnie z obietnicami dodaje fryzurze lekkości i objętości. Wyróżnia się też wydajnością - wystarczy niewielka ilość, aby pokryć całe włosy i cieszyć się jej wyjątkowym działaniem.

Polubiłam

Kupiłam ten produkt z czystej ciekawości, tym bardziej, że będąc w jednej z drogerii, która posiada tę markę, wystawiła akurat promocję na Organic Shop i maska kosztowała niecałe 5 zł.

Cały produkt jest zamknięty w opakowaniu z.. ja to nazywam wieczkiem, nie wiem jak to się w rzeczywistości nazywa. Wydobycie produktu do końca to żaden problem. Konsystencja jest kremowa, łatwo rozprowadza się po włosach, a i spłukanie to czysta przyjemność. Zapach nie przypadł mi do gustu, ale nie utrzymuje się długo na moich włosach to w sumie zignorowałam całkowicie ten minimalny minusik. Głównym celem tej maski jest nadanie włosom objętości, gęstości i puszystości. Czy to się sprawdza? Tak, ale pod jednym warunkiem - jeśli nie korzystamy na okrągło z tego produktu. Mam wrażenie, że im częściej (np. codziennie) sięgałam po tę maskę to coraz mniej dawała rezultatów. Jednak jeśli stosowałam ją tak co drugi.. czasami trzeci dzień w zależności od mycia włosów to spisywała się w takich odstępach dużo lepiej. Chyba po prostu włosy w pewnym momencie mają dość tego składu, przejadają się nim i efekt nie jest tak spektakularny. Jeśli chodzi o działanie to jestem zadowolona i polubiłam się z tą maską. Moje włosy lubią elektryzować się teraz w okresie jesienno-zimowym, więc bardzo zwracam uwagę na to czy produkty uspokoją ten koszmarny efekt podczas czesania. Stwierdzam z zadowoleniem, że ta maska spisuje się w tej roli znakomicie, zapomniałam co to są elektryzujące się włosy. Efekt objętości, puszystości i gęstości również tutaj występuje i moje cienkie z natury włosy każdą z tych zadań produktu pochwyciły. Włosy były miękkie w dotyku, pięknie się rozczesywały, było ich optycznie dużo i ta objętość nie upadała po dwóch czy trzech godzinach, co uważam przy moich włosach za duży sukces. Zwykle musiałam wymuszać objętość agresywniejszymi produktami jak pianka, a tutaj ta maska robiła dość dużą, a zarazem dobrą robotę. Oczywiście nie mogę zapomnieć o składzie, który uważam, że jest mało chemiczny w porównaniu z tym co u mnie na półce jeszcze stoi. Z takich podstawowych rzeczy to wydajność jest dosyć dobra, bo mimo, że mam długie włosy to nie musiałam dużo tego produktu stosować, cena jest wręcz śmieszna, a z dostępnością jest lekki problem, ale nie jest to bariera nie do przeskoczenia.

Co mogę dodać więcej. Ta maska zachęciła mnie do kupna kolejnej z awokado z tej samej marki. Myślę, że będę do tego produktu regularnie wracać, bo naprawdę się z tą maską polubiłam.

Bez szału.

Produkt nie odbiega od jakości typowej drogeryjnej maski. Nie zauważyłam żadnych niecodziennych efektów Będę szukała dalej, raczej nie wrócę do tego produktu.

Tragedia

Kupiłam tą maskę bo ma bardzo fajny skład i po otworzeniu w sklepie zakochałam się w tym zapachu, jest przepiękny.
Niestety samo działanie maseczki zostawia wiele do życzenia.
Mam włosy proste i długie, dbam o nie i dzięki temu wyglądają na zdrowe i błyszczące. Niestety po użyciu tej maski nie wyglądają już tam dobrze.
Stają się spuszone i od połowy długości jakby były wysuszone na wiór i połamane.
Żaden inny kosmetyk do włosów mi nie robi czegoś takiego. Chciałam oddać ją siostrze ale u niej dzieje się to samo więc po prostu idzie do kosza.

Całkiem dobra

Ta odżywka rzeczywiście ładnie napusza włosy i dodaje im objętości, ale efekt ten osłabia się kiedy używamy jej po każdym myciu (włosy myje prawie codziennie).

Stosuję ją więc max 2 razy w tygodniu kiedy zależy mi na efekcie puszystych włosów a nie mam ochoty męczyć je stylizacją.

Nie zauważyłam aby super nabłyszczała i odżywiała włosy, mam średnioporowate, rozjaśnione włosy i zapewne dla osób z niskoporowatymi włosami efekt może być widoczniejszy (moja koleżanka jest z niej zadowolona, ale też używa ją w taki sposób jak ja).

Ma przyjemną konsystencje, jest wydajna, nie potrzeba jej zbyt dużo.

Zamawiam ją przez Internet na stronach z naturalnymi kosmetykami i tam jej cena jest dużo niższa, średnio 10 złotych.

Fajna maska w beznadziejnym opakowaniu

Bardzo dobra maska, dobrze nawilża, ma dobry skład i ciekawą kompozycję.
Niestety opakowanie wykonane jest z bardzo cienkiego plastiku, więc pękło przy przewożeniu i nie mogłam zużyc jej do końca. Opakowanie powinno być bardziej solidne.

Dla fanów kokosa, pozostałym nie podejdzie

Moje włosy są ostatnio wybitnie marudne i mało co im pasuje, ale ta maska szczególnie nie zaspokoiła ich oczekiwań.

Co mi się w niej podoba, to konsystencja - gęsta niczym dobrej jakości masło do ciała, kosmetyk jest naprawdę treściwy, co niestety czasem są przekłada na to, że lubi spływać dosłownie "kawałkami" z mokrych włosów. Zapach też mi odpowiada, jest silnie jaśminowy, tak skoncentrowany, że aż momentami kojarzył mi się z sernikiem, ale to dość subiektywne odczucie. ;)

Działanie natomiast oceniam na minus. Być może to duża zawartość oleju kokosowego w składzie puszyła moje włosy i sprawiała, że były jakieś sztywne i twarde w dotyku, kiepsko się układały. Niezależnie od połączenia z różnymi szamponami, efekt był co najmniej mierny, miałam wrażenie, że maska nie tyle nie odżywia, co nawet trochę szkodzi włosom. Zużyłam jakoś do końca słoiczek i z ulgą się pozbyłam opakowania, powrotów nie będzie, chyba że znowu doprowadzę włosy do stanu średnio lub niskoporowatego i będą miały ochotę na kokosa. Póki co, mówię nie.

Bardzo przyjemna maska

Jakiś czas temu zauważyłam tę markę w jednej z aptek i bardzo mnie zaciekawiła. Wybrałam tę maskę oraz z awokado, jednak do testów jako pierwszą wybrałam tę. Mogę wydać o niej rzetelną opinię, gdyż zużyłam już prawie całe opakowanie, zostało może na 2 razy.
- ma fajny, naturalny zapach
- przyjemna konsystencja, trochę gęstawa, ale absolutnie nie jest zbita jak masło
- dla mnie wydajna, aczkolwiek włosy mam trochę za ramiona i raczej rzadkie, więc to sprawa indywidualna
- bardzo niska cena, zapłaciłam mniej niż 10 zł
- maska bardzo fajnie nawilża moje włosy, lekko dociąża, odżywia. Po umyciu wyglądają dużo lepiej, nie tworzy się charakterystyczne dla kręconych włosów sianko, nie są spuszone i suche jak wiór. Widać, że maska dobrze na nie działa i fajnie się układają
- nie dała żadnej objętości, jednak nawet na to nie liczyłam. Objętość nadaje stylizacja, ewentualnie jakieś pianki, pudry itd. Piszę to dla tych, które tego oczekują, więc żeby nie było rozczarowania.
Bardzo fajnie mi się z niej korzystało :)

Piękny skład, beznadziejne działanie, jeszcze gorszy zapach

Bardzo chciałam przetestować tę maskę po znalezieniu pozytywnych opinii w sieci. Nie polubiłyśmy się jednak, bo na moje włosy działa koszmarnie. Włosy mam wysokoporowate, suche, z lekko podniszczonymi farbowaniem końcami – trudno je obciążyć, łatwo spuszyć i wysuszyć na wiór.

Działanie: Oblepia włosy. Niekoniecznie obciąża, bo moje nadal są puszyste i sypkie, ale mają tą nieprzyjemną, matową szorstką powłoczkę... Nie przypisywałabym tego olejowi kokosowemu - aż tak źle moje włosy na niego nie reagują. Nie ułatwia za specjalnie rozczesywania, co odżywkom i maskom zdarza się raczej rzadko. Niby włosy nie są przesuszone, ale i tak czuję nieprzyjemną sztywność i szorstkość. No i mat. Mat okrutny – moje włosy nie są błyszczące z natury, ale po tej masce przechodzą same siebie. Wszystkie minusy wyglądu nie idą mimo wszystko w parze z pogorszeniem kondycji włosów– mijają po umyciu głowy szamponem i nałożeniu czegoś innego.

Na plus:
- skład jest dość ładny, działa gorzej, ale spustoszeń w kondycji włosów z pewnością nie nasieje
- cena bez zgorszenia

Na minus:
-matowi i oblepia włosy
-niedostatecznie je przy tym dociąża
- nie ułatwia rozczesywania
-trudno się rozprowadza (gęsta i ,,tępa” na mokrych włosach)
-ma okropny, strasznie intensywny, duszący i paskudny zapach, który nijak nie ma nic wspólnego z jaśminem, a raczej z podłym aromatem migdałowym do ciasta (zawsze narzekam na zapachy, ale ten mnie powala brzydotą i mocą – potrafi mnie od niego rozboleć głowa)
-opakowanie – mało trwałe

Podsumowując: Liczyłam na cudeńko, a mam bubla, który muszę jakoś domęczyć :/ Mało wymagające włosy to zniosą, ale wysokoporowatym nie polecam.

Cudowna!

Maska zupełnie przypadkowo trafiła w moje ręce, ale już od pierwszego użycia wiedziałam, że będzie moim nowym 'maskowym hitem' : D
Zalety:
- konsystencja, idealnie gęsta, wystarczy niewiele, aby pokryć całe włosy, nie ocieka i nie spływa, dzięki temu jest bardzo wydajna
- zapach, piękny i delikatny, nie nachalny, uwielbiam, że czuć go na włosach po umyciu
- działania: nadaje moim falowanym włosom śliczny, naturalny skręt; włosy są bardzo odżywione i miękkie w dotyku, lekkie, ale jednocześnie odpowiednio dociążone końcówki; nie są ani odrobinę obciążone nawet jeśli nakładam maskę u nasady włosów; włosy same się układają, nie potrzebuję ingerencji prostownicy ani sucharki; nigdy nie oczekiwałam od masek czy odżywek rezultatu zwiększonej objętości, bo wydaje mi się, że nie są to produkty, dzięki którym mamy osiągnąć taki efekt, ale dzięki temu, że włosy są lekkie, wydają się pełne objętości, jakby ich optycznie było więcej
- cena, w stosunku do jakości, nic tylko brać : D
- opakowanie, nie lubię pudełek z nakrętką bo ciężko je otworzyć mokrymi rękami, to opakowanie zawsze się sprawdzi

Wady:
- dostępność, pozostają drogerie internetowe lub 'unikalne' perełki wśród drogerii stacjonarnych

bardzo fajna maska

Bardzo fajny kosmetyk. Maska przyjemnie pachnie, łatwo się nakłada, nie spływa z włosów i łatwo się spłukuje. Włosy są po niej miękkie i puszyste. Jest wydajna. Polecam...

Używam tego produktu od: 2 misięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie