Avon, Naturals, Vibrant Orchid & Blueberry, Body Lotion (Balsam do ciała `Orchidea i jagoda`)

Nawilżający i wygładzający balsam do ciała pełen energetyzującego aromatu leśnych jagód i słodkich orchidei. Nadaje skórze jedwabistą gładkość i pozostawia na niej słodki zapach.

nawilżające, wygładzające
balsamy
zapachowa
w butelce
lotion
100 – 250ml

śmierdzi

Mam wersję z pompką.

Sam balsam jest gęsty, ale ma lekką konsystencję. Typowy lotion.
Bardzo szybko się wchłania, co lubię. Nie zostawia skóry tłustej czy klejącej.
O dziwo nawilżenie jest średnie (obawiałam się, że nie nawilży nic a nic, bo jest bardzo lekki), ale przy skórze normalnej raczej wystarczy. Niestety przy moich suchych łydkach nie daje rady.

Zapach bardzo mnie zawiódł. Kompletnie nie trafia do mnie to połączenie orchidei z jagodą. Kojarzy mi się z kremem do stóp. Brrr.

Ogólnie nic specjalnego. Jest mnóstwo lepiej nawilżających balsamów i ładniej pachnących.

Nie!

Nie wiem czy wszystkie balsamy do ciała z Avon są tak kiepskie, ale kilka które ja miałam były wręcz tragiczne. Począwszy od opakowania, a skończywszy na działaniu. Nigdy więcej ich nie zakupię. Dlaczego?
- balsam tępo wyciska się z opakowania, trzeba się natrudzić, by zawartość z niego wylatywała
- nie nawilża. Kompletnie. Po wchłonięciu się balsamu czuję się tak, jakbym na skórę nie nakładała nic
- mam wrażenie, że podrażnia. Skóra po jakimś czasie zaczyna swędzieć, jest zaczerwieniona, nieprzyjemna w dotyku
To wystarczy, by przekreślić go raz na zawsze. Nie mam skóry alergicznej, ale on wyrządził mi krzywdę i więcej na pewno do niego nie wrócę.

Zaskoczył mnie.

Z reguły balsamy do ciała Avon oceniam na 2/5, ponieważ nie nawilżają, wręcz przesuszają. Ten o dziwo nawet nawilżał, pomimo mocnego zapachu.

Konsystencja: typowy lotion, bardzo lejący, szybko się wchłaniał.

Działanie: nie jest to może kosmetyk, który nawilży na 24 godziny, ale też nie przesuszył i nie ściągał skóry. To, że producent obiecuje 30 godzinne nawilżenie to śmiech na sali i nie sugerowałam się tym. Nie jest wydajny, ponieważ jest zbyt rzadki.
Uważam, że linia tych balsamów będzie fajna na lato, gdzie chcemy delikatnego nawilżenia i szybkiego wchłaniania.

Zapach: piękny, kwiatowy zapach, ale ulotny bardzo.

Opakowanie: jest trochę za twarde, ale klips solidny. Można je przekręcić dnem do góry i wykorzystać do końca, bo balsam jest lejący.

Slabo

Balsam do ciała firmy Avon z serii Naturals Orchidea I Jagoda jest zdecydowanie klapą producenta. Zapach potrafi zauroczyc orzezwia i to tyle. Nie utrzymuje się długo, nie wchłania się tak dobrze. .. a także butelka jest nie wygodna i dość twarda. Nie polecam nie kupię go ponownie.

letni :)

Bardzo ciekawie pachnie - jak jagodowy jogurt :) Szybko się wchłania i nie lepi sie do ubrań :) Nie zauważyłam by wywołaj jakąś reakcje alergiczną czy podrażnienie. Często bywa w promocji więc za tak niska cene warto kupić :)

Słodki

Dostałam balsam w prezencie.
PLUSY:
słodki jagodowy zapach, dla mnie już zbyt dziewczęcy ale ładny,
konsystencja żelowo - kremowa, wygodna do smarowania, bo nie spływa,
ze ścianek butelki balsam ładnie spływa i można zużyć go do końca,
podoba mi się wzór na opakowaniu, bo kocham orchidee,
zapach długo się utrzymuje

MINUSY:
nawilżenie - dla mnie za słabe, miałam przesuszone łydki,
szybko się kończy, starczył mi na 1,5 tygodnia

Drugie opakowanie z powodu przesuszenia skóry przy pierwszym zużyłam jako bazę do maseczek do włosów razem z olejami / laminowanie i tu sprawdził się neutralnie - ani źle ani super.

Przyjemny zapach.

Plusy:
+ Delikatnie nawilża. Dobry produkt do używania latem, kiedy lubię sięgać po lżejsze balsamy. Zaznaczam, że mam normalną skórę.
+ Zapach, bardzo ładny, utrzymuje się na skórze ok. godzinę.
+ Płynna konsystencja, balsam błyskawicznie się wchłania.
+ Nie podrażnia.
+ Jest wydajny.
+ Opakowanie, produkt można zużyć niemal do końca.
+ Cena, kosztuje kilka złotych.

Minusy:
- Nie nadaje się do stosowania po depilacji nóg, za słabo nawilża.

Śliczny zapach balsamu

Zalety:
- balsamy z linii naturals jak i ten bardzo ładnie i subtelnie pachną - tutaj ujął mnie świeży, kwiatowo-owocowy przyjemny zapach
- ten zapach relaksuje i uspokaja, ułatwia zasypianie
- lekka konsystencja sdzybko się wchłania
- nie zapycha nie obciąża skóry

Wady:
- uczucie nawilżenia pryska jak bańka mydlana, jest bardzo krótkotrwałe, dobre na lato, wiosnę, dla skóry normalnej
- na pewno nie nadaje się do przesuszonej, odwodnionej skóry

Nie dla mnie

Balsam kupiłam na promocji. Ma bardzo przyjemny zapach, ale czuć chemiczną nutę- utrzymuje się krótko na skórze. Ma lekką konsystencje, więc przyjemnie się go nakłada. Daje uczucie nawilżenie, które również trwa bardzo krótko. Nie nadaje się dla osób, które mają bardzo suchą skórę.
Nie jest wydajny. Jego opakowaniu utrudnia wydobycie balsamy przy końcówce produktu.
Nie kupię go ponownie.

Daje radę

Często pisałam, że balsamy nie mają u mnie problemu by zabłysnąć, gdyż moja skóra nie wymaga mocnego nawilżenia. Niestety, odkąd zaczęłam mieszkać w innym mieście stan jej nawilżenia uległ pogorszeniu (prawdopodobnie winna jest inna woda). Dlatego też ważnym dla mnie stało się aby balsam porządnie nawilżał. Na szczęście Avon wciąż wywiązuje się ze swojej roli.

Ogólnie w działaniu nie wyróżnia się niczym od poprzednich wersji- skóra stała się zdecydowanie gładsza w dotyku. Działa też dobrze na świeżo ogoloną skórę na nogach i pod pachami- po posmarowaniu balsamem nie jest ona ani sucha, ani podrażniona jaka byłaby, gdybym zostawiła ją na pastwę losu po działaniu maszynką. Wchłania się może nie tak szybko jak Kwiat Wiśni, ale wciąż jest to akceptowalny czas.

Zapach jest przyjemny, nienachalny. Czuć co prawda głównie orchideę jednak w tle można wyczuć słodką nutę jagody. Całość nie jest ani za słodka, ani dusząca. Jak dla mnie to odpowiednie wyważenie.

Wciąż nie jest to ta jakość jakiej oczekiwałabym za taką cenę, na szczęście często można dostać balsamy w ciekawych promocjach, więc nie jest najgorzej.

Przeciętny

Balsam bardzo ładnie pachnie, ale ma zbyt wodnistą konsystencję. Nawilża tylko na chwilę, efekt niestety się nie utrzymuje. W zapachu nie czuć jagody. Dobrze się rozprowadza choć jak wspomniałam konsystencja jest zbyt wodnista. Dobry dla skóry normalnej ale nie do suchej.

Miłe zaskoczenie

1. Nie przepadam za kosmetykami z Avonu/Oriflame (na wstępie im nie ufam, traktuje jako "prawie-kosmetyki)
2. Nie przepadam za balsamami (kojarzą się z lepkością, długim czasem wchłaniania- za dużo czasu w trakcie dnia i przed snem)

Ok, to przejdźmy do recenzji:

+ konsystencja emulsji // super szybko się wchłania
+ nawilża //ale nie natłuszcza :)
+ przyspiesza regenerację skóry, pomaga w gojeniu ran // od 5 miesięcy mam kota-wojownika, którego ulubioną zabawą jest polowanie na moje ręce. Dopóki nie używałam tego balsamu tylko SudoCreme-rany nie znikały, a wierzchnia strona dłoni była w opłakanym stanie. Przyznam, że to właśnie skłoniło mnie do przyznania 5 gwiazdek
+ zapach //nie jest nadzwyczajny, ale w sumie ok. Przypomina mi krem zbożowo-coś tam z Avonu który kiedyś miałam :P

Minusy...
- dla mnie- że to z Avonu // nie znam żadnej konsultantki, ten balsam dostałam w prezencie- nie wiem jak kupie kolejny.... i nie wiem nawet czy ta seria jeszcze jest produkowana , czy ją zmieniono.. trochę lipa

Z czystym sumieniem gorąco polecam :)