Bania Agafii, Cedrowe mydło do włosów i ciała

Bania Agafii, Cedrowe mydło do włosów i ciała

Mydło cedrowe nasycone korzystnymi właściwościami ziół i olei dba o zachowanie młodości włosów i ciała. Olej z cedru syberyjskiego - źródło witamin i minerałów aktywnie regeneruje zniszczoną strukturę włosów i chroni je przed promieniami UV. Beżyna syberyjska dzięki zawartości flawonoidów odżywia skórę głowy i wzmacnia cebulki włosowe, natomiast żywica sosnowa ze względu na dużą zawartość olejków eterycznych wzmacnia właściwości ochronne skóry. Odżywienie oraz nawilżenie zyskamy dzięki czerwonym jagodom jałowca, które bogate są w kwasy organiczne, a organiczny olej arnikowy zawierający garbniki oraz witaminę C hamuje wypadanie włosów, a także pomaga w walce z łupieżem. Korzeń mydlnicy lekarskiej zapewnia naturalne, delikatne, a jednocześnie doskonałe oczyszczenie i pielęgnację zarówno ciała jak i włosów. Nie zawiera parabenów, SLS, silikonów, brak syntetycznych aromatów i barwników, bez sztucznych konserwantów i polietylenu.
W przypadku włosów niewielką ilość mydła nanieść na ręce, spienić, nanieść na włosy, a następnie spłukać wodą. Używać w ten sam sposób również na ciało.

mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

Cudów nie ma

Po przeczytaniu pozytywnych recenzji spodziewałam się cudu na głowie , ale si e nie doczekałam. Kupiłam mydło, bo liczyłam na zahamowanie wypadania włosów, a przynajmniej na pozbycie się łupieżu, Anie jedno, ani drugie się nie wydarzyło. Niektórym może przeszkadzać sposób aplikacji i koloński zapach. Na plus na pewno trzeba zaliczyć wydajność. Naprawdę starcza na długo.

Rewelacyjny!

Jest warty swojej ceny oraz jest wielofunkcyjny. Konsystencja jest gęsta i żelowa. Mi bardzo odpowiada. Bardzo dobrze myje i do tego jest łagodny. Bardzo z nim polubiłam i wracam do niego. Polecam ten produkt.

Bardzo dobre (w szczególności do problematycznej skóry głowy)

1. Opakowanie, zawartość produktu:
- Mydło zamknięte jest w zakręcanym słoiczku o pojemności 300 ml - dla niektórych może być to minusem z powodu trudności w odkręcaniu opakowania mokrymi rękoma np. pod prysznicem. Ma ziołowy zapach i konsystencję galaretki, łatwo nabrać odpowiednią dla nas porcję - a w tym przypadku potrzeba jej naprawdę niewiele, ponieważ produkt fantastycznie się pieni, co z pewnością przełoży się na wydajność mydełka :)

2. Skład:
- Aqua, Pinus Sibirica Oil (olej syberyjskiego cedru), Sorbitol, Sodium Cocoyl Isethionate (łagodny detergent do częstego stosowania), Sodium Methyl Cocoyl Taurate (dość silny detergent, tworzy obfitą pianę), Stearic Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (antystatyk tworzący na włosach ochronną powłokę), Empetrum Sibiricum Extract (bażyna bajkalska), Juniperus Oxycedrus Extract (jałowiec), Organic Arnica Montana Oil (arnika), Saponaria Officinalis Extract (mydlnica lekarska), Pinus Sylvestris Tar (Empetrum), Cedrus Deodara Oil (cedrowy olejek eteryczny), Guaiacum Officinale Balm (gwajakowiec), Caramel, Chlorophylin Copper Complex, Benzyl Alcohol, Sorbic Acid, Benzoic Acid.

- Kosmetyk nie zawiera Cocamidopropyl Betaine - ważna informacja dla osób uczulonych na tę substancję.
- Na drugim miejscu znajdziemy Pinus Sibirica Oil (olej syberyjskiego cedru) - silny środek antyseptyczny, stymulujący układ krwionośny i limfatyczny. Pomocny przy tłustych włosach, łupieżu.
- Dalej widzimy dwa detergenty - z tego jeden silny, a także ziołowe ekstrakty i olejki np. z arniki lub olejek cedrowy

3. Działanie:
- Mydło bardzo pomogło mi przy problematycznej skórze głowy, skłonnej do podrażnień i łupieżu - po dłuższym stosowaniu wyraźnie zmniejszył się :)
Posiadam włosy wysokoporowate i mimo, że stosuję mydełko przy każdym myciu (codziennie lub co drugi dzień), nie zauważyłam przesuszenia włosów na długości.
Zauważyłam także zwiększoną objętość włosów, ale nie zaobserwowałam zmniejszenia przetłuszczania skóry głowy. Ładnie domywa oleje.
Mydełko działa na moje włosy naprawdę świetnie, z pewnością kupię kolejne opakowanie :) Serdecznie polecam :)

Ciekawy produkt, jednak nie dla moich włosów

Jako produkt ma więcej plusów jako mydło do kąpieli.
Jednak w mojej ocenie nie nadaje się do każdych włosów.
A na pewno nie takich których wymagają intensywnej pielęgnacji.

Mój ulubiony kosmetyk do włosów!

Zacznę od tego, że na początku nazwa "mydło do włosów" niezbyt mnie zachęcała. Jednakże po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii zdecydowałam się na zakup tego produktu. Pierwsze wrażenie to piękny zapach i ciekawa konsystencja, taka galaretowata. Kosmetyk jest zamknięty w wygodnym opakowaniu o dużym otworze, co pozwala łatwo go nabierać. Jeśli chodzi o działanie to wystarczy niewielka ilość aby oczyścić dokładnie cały skalp. Mydło świetnie się pieni i jest bardzo wydajne.
Mydło charakteryzuje się bardzo naturalnym składem, nie jest tak przeładowane sylikonami jak szampony drogeryjne. Dlatego po myciu włosy są znakomicie oczyszczone i nie pokrywają ich żadne zbędne oblepiacze, jednakże może to powodować trudności w rozczesaniu. Ja po każdym myciu nakładam jakąś odżywkę.
Z tym kosmetykiem moje włosy odżyły, dłużej pozostają świeże, i zauważyłam więcej nowych włosów. Bardzo polecam.

Konkurencja dla czarnej wersji

plusy:
+ ładny świeży cedrowy zapach
+ dobrze oczyszcza zarówno skórę jak i włosy
+ ładnie nawilża
+ dobrze się rozprowadza
+ dobrze się pieni
+ łatwo się spłukuje

minusy:
?

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- słaba dostępność
+ wygodne opakowanie
+ wysoka wydajność

Fenomenalna świeżość!

Kupiłam zachęcona opiniami na Wizażu, także BARDZO WAM DZIĘKUJĘ! Mydło jest fenomenalne, ma świetną konsystencję, rewelacyjnie się pieni, łatwo rozprowadza i pięknie pachnie. Niesamowicie odświeża skórę głowy, daje uczucie pełnego oczyszczenia. Fajnie odbija włosy od skóry, dzięki temu nie ma efektu przyklepania. Do tego nie przesusza włosów, jak często się zdarza szamponom odświeżającym. Zdecydowanie - TO JEST TO! Mojej mamie podpasowało równie mocno - całe szczęście, że kosmetyk jest bardzo wydajny :D .

dla całej rodziny

Mydła Agafii używam w celu mycia skory głowy i włosow,ale najpierw je spieniam. Domywa włosowe spa, wlosy sa domyte nie obciążone, po prostu czyste. Myję tym mydelkiem rowniez wloski po olejowaniu 4 letniej corce a potem jej ciałko. W tej roli spisuje się elegancko. Ładnie pachnie, nienachalnie. Wprawdzie zawiera sles, ale bez tego skladnika nie domywalby olejów, tak jak np babydream łagodny.

Delikatny

Bardzo dobry, wszechstronny produkt. Wspaniale się nim myło skórę podczas prysznica, włosy, a także po prostu ręce. Dobrze się pieni, dobrze myje a przy tym jest bardzo delikatny dla skóry. Nie powodował u mnie żadnych podrażnień, zostawiał skórę pięknie nawilżoną, a włosy były po nim gładkie i miłe w dotyku.
Bardzo ładnie, ziołowo pachnie.
Konsystencja takiej galaretki, przyjemna. I naprawdę niewiele go trzeba, bo się dobrze pieni. Produkt bardzo wydajny.
Z całego serca polecam :)

To ten jedyny!

Po prostu super.
Kupiłam go zachęcona Waszymi recenzjami i naprawdę było warto, dziękuję.
Mam bardzo długie włosy, myje je codziennie albo co drugi dzień, używam odżywki. Skóra głowy trochę mi się przepuszcza w zależności od tego jakiej odżywki aktualnie używam i często swędzi mnie skóra. Ten szampon wystarcza mi na 3 miesiące! Zwykły szampon 400 ml maksymalnie był że mną dwa, trzy tygodnie, więc wydajność jest mega.
Co do działania :
Dobrze oczyszcza
Naturalny
Nic mnie nie swędzi
Po 3 miesiącach wlosy u nasady są mocniejsze i bardziej lśniące

Uwielbiam !

To mydło to mój wybawca!!! Po wielu latach walki z podrażnieniami, łupieżem, ŁZS skóry głowy wreszcie mam myjadło, którym mogę bardzo długo myć włosy bez konieczności zmiany szamponu. Włosy są po nim odbite od nasady, skóra głowy ukojona, to mydło nie ma wad i mam nadzieję, że nigdy nie przestaną go produkować.

Dodatkowo, jest tanie i bardzo wydajne.

Okazało się świetne

Kupiłam je, bo niestety mydło z 30-kilku ziół z tej samej firmy było wykupione. Martwiłam się, czy to konkretne mi podpasuje, zwłaszcza, że kupując je byłam tuż po keratynowym prostowaniu włosów. Nie zawiodłam się, okazało się świetne.

Bardzo dobry skład - zero mocniejszych detergentów. Na drugim miejscu olej z szyszki syberyjskiej, a rzadko kiedy widzę kosmetyk przeznaczony do mycia bez detergentu na drugim miejscu w składzie. W większym stopniu składa się z ekstraktów i naturalnych olejów niż detergentów, a jednak dobrze oczyszcza włosy. Za to wielki plus :)

Mydło nie ma "twardej" konsystencji jak typowe mydło, bardziej przypomina żel. Łatwo mi się dzięki temu je aplikowało.
Poręczne opakowanie - słoik, przy konsystencji gęstego żelu łatwo nabrać odpowiednią porcję.
Ma ziołowy zapach, przypomina mi trochę męskie kosmetyki, ale zupełnie nie utrzymuje się na włosach, więc według mnie w ogóle nie przeszkadza.

Działanie - jak na substancję, która nadaje się i do mycia ciała, i włosów - świetne.
Nie podrażnia skóry głowy (a bardzo łatwo ją u mnie podrażnić nieodpowiednim detegentem).
Do ciała też dobrze się u mnie sprawdziło, a mam atopową skórę, więc bardzo wiele popularnych kosmetyków powoduje u mnie podrażnienia. A tu nic :)
Jest bardzo wydajne. Myję głowę co kilka dni, używałam go prawie przy każdym myciu i wystarczyło mi na całe 3 miesiące. Kupiłam je stacjonarnie, za 30 zł, ale z tego co widziałam przez internet można je dostać taniej. Tak czy inaczej, zdecydowanie warto!

Świetnie sprawdza się na wyjazd, wystarczy przełożyć je do mniejszego pojemniczka i mamy szampon i mydło do mycia ciała w jednym :)

Mam kręcone, wysokoporowate włosy, więc nie sprawdził się u mnie jako coś, czym mogę myć włosy bez użycia odżywki. Bez względu na to na pewno kupię je jeszcze raz.

EDIT:
Zapomniałam dodać, że nawet wysokoporowatym włosom nie powinien zaszkodzić. Ja zaczęłam ostatnio myć nim tylko skórę głowy, a włosy na dlugości odżywką do mycia włosów. Używane w ten sposób też bardzo dobrze się sprawdza :)