Bania Agafii, Cedrowe mydło do włosów i ciała

Bania Agafii, Cedrowe mydło do włosów i ciała

Mydło cedrowe nasycone korzystnymi właściwościami ziół i olei dba o zachowanie młodości włosów i ciała. Olej z cedru syberyjskiego - źródło witamin i minerałów aktywnie regeneruje zniszczoną strukturę włosów i chroni je przed promieniami UV. Beżyna syberyjska dzięki zawartości flawonoidów odżywia skórę głowy i wzmacnia cebulki włosowe, natomiast żywica sosnowa ze względu na dużą zawartość olejków eterycznych wzmacnia właściwości ochronne skóry. Odżywienie oraz nawilżenie zyskamy dzięki czerwonym jagodom jałowca, które bogate są w kwasy organiczne, a organiczny olej arnikowy zawierający garbniki oraz witaminę C hamuje wypadanie włosów, a także pomaga w walce z łupieżem. Korzeń mydlnicy lekarskiej zapewnia naturalne, delikatne, a jednocześnie doskonałe oczyszczenie i pielęgnację zarówno ciała jak i włosów. Nie zawiera parabenów, SLS, silikonów, brak syntetycznych aromatów i barwników, bez sztucznych konserwantów i polietylenu.
W przypadku włosów niewielką ilość mydła nanieść na ręce, spienić, nanieść na włosy, a następnie spłukać wodą. Używać w ten sam sposób również na ciało.

mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

Ojejku cóż za aromat!

Wersja cedrowa mydła jest u mnie obok czarnego ze względu na zapach.Lubię takie czyste aromaty,ostre.W perfumach szukam nut pieprzu,że aż są ciut męskie.To mydełko jest wg mnie uniwersalne i dla Pań i Panów.Ulubione podczas upałów,szkoda że nie ma ekonomicznego opakowania jak czarne.Troche inna konsystencja,bardziej ciągnące sie przez co wydajniejsze.Stosuje je do mycia ciala,nie eksperymentuje z wlosami.

Bania świetnie daje rade!

Mydło dostałam w prezencie, początkowo nie byłam przekonana do niego. Trochę używałam go jako "żelu pod prysznic", czasem jako mydła do rąk; cały czas jednak intrygował mnie napis "do włosów". Wypróbowałam i jestem zachwycona! Używam go teraz prawie tylko do włosów, daje im lekkość i gładkość nie przetłuszczają się też tak bardzo jak po niektórych preparatach! Ale UWAGA zaraz po umyciu są dziwne w dotyku, co mnie osobiście odstraszyło początkowo.
Bardzo polecam szczególnie że jest wydajne!

Bardzo go lubię do mycia ciała

Poszukuję delikatnych produktów do mycia swojej przesuszonej skóry. Na to mydło trafiłam przypadkiem - kupiłam je kiedyś docelowo do mycia włosów, ale przeciążało moje włosy, które mają niestety i tak tendencję do szybszego przetłuszczania. Stało więc zapomniane w kącie na łazienkowej półce aż jakaś lepsza część mnie wpadła na pomysł umycia się nim po prysznicem. Bingo!
Okazało się, że:
+ten produkt spełnia wszystkie moje wymagania: pięknie się pieni, intensywnie i świeżo pachnie cedrem, jakby żywicznym lasem! Doczyszcza skórę i pozostawia ją w poczuciu komfortu, bez uczucia ściągnięcia po wodzie i jak to zwykle bywało przy użyciu żeli drogeryjnych. Mam też wrażenie, że zostawia na skórze minimalną warstewkę ochronną jakby po olejku, super. Efekty zauważyłam bardzo szybko, moja sucha skóra była ukojona i prysznic już jej nie szkodził.
+do tego jest zapakowane w słoiczek, co pozwala na zużycie do dna!
+konsystencja gęsta, trochę ciągnąca, ale łatwa w nabieraniu. Baaaardzo wydajny produkt.
+zapach czuję jeszcze przez jakiś czas na skórze.

Został u mnie na stałe. Próbowałam wymieniać go na wersję miodową, ale szybko wróciłam do mojego cedrowego ulubieńca.

depilacja opóźnianie porostu włosów

Za kwaśne dla włosów

Mydło ma świetny skład, jest mega wydajne i dobrze zmywa oleje. Spodobał mi się jego zapach, ale...
niestety musiałam z niego zrezygnować ze względu na jego odczyn. Po umyciu czupryna była lekko przesuszona (odżywki jako tako załatwiały sprawę). Naturalne mydła mają zwykle pH ok. 9-10 i nie chce mi się później bawić z zakwaszeniem włosów, ani też niepotrzebnie ich męczyć ciągłym rozchylaniem i domykaniem łuski włosa.

Będę go jednak dalej używać do ciała.

Mydło idealne do mycia problematycznej skóry włosów

Moim problemem jest łupież i swędzenie skóry głowy. Próbowałam wielu preparatów. To mydło jest idealne do mycia skóry głowy - dobrze się pieni, ma piękny ziołowy zapach, łatwo je rozprowadzić nawet na gęstych włosach.

Efekt? Skóra nie swędzi, łupież się nie zwiększa, włosy są lekko odbite u nasady. Mogę spokojnie myć włosy 2 razy w tygodniu.
Aha, stosuję mydło i na włosy, ale nie w każdym myciu, aby ich nie przesuszyć. Moje włosy wolą delikatny szampon, ale skóra głowy wymaga dobrego oczyszczenia - które to mydło zapewnia.

Mam niskoporowate włosy, widziałam recenzję, w której ktoś polecał do włosów wysokoporowatych. Jak widać, mydło cedrowe "daje radę" również w przypadku zdrowych, grubych i ciężkich włosów.

Jest wydajne.

cudowne

Świetnie pachnie, świetnie oczyszcza i jest bardzo wydajne. Kolejnymi atutami jest bardzo dobry naturalny skład i niska cena. Myślę, że kupię ponownie, chociaż zanim to zrobię wypróbuję jeszcze miodowego mydła z tej samej serii.

Best of the best. Serio!

Uuwielbiam to mydło!
1. Nie ma detergentów (za co wdzięczne są moje rozjaśniane włosy)
2. Kompozycja składu wzmacnia cebulki i przeciwdziała wypadaniu. Nie podrażnia mojej skłonnej do alergii skóry głowy.
3. Idealnie się rozprowadza i łatwo pieni (co też służy skalpowi, bo nie musimy się szarpać jak z większością łagodnych szamponów)
4. Jest bardzo wydajne (aczkolwiek myję nim tylko włosy)
5. Pachnie świeżo, naturalnie i przyjemnie i ma ładny pojemniczek ;D
Do tej pory nie znalazłam zamiennika dla tego mydła. Głęboko ubolewam, że włosy, jak to włosy, niedługo się do niego przezwyczają :/

Wysusza włosy

Mydełko zakupiłam po przeczytaniu pozytywnych opinii muszę przyznać że bardzo zaciekawiła mnie konsystencja kosmetyku więc musiałam zakupić. Początkowo kupiłam z zamiarem używania na włosy.
Konsystencja gęstej galaretki w brunatnym odcieniu jest bardzo gęsta , a po nałożeniu na dłoń i rozsmarowaniu tworzy przyjemną pianę. Naprawdę wystarczy niewielka ilość aby dobrze umyć włosy. Produkt dobrze radzi sobie z oczyszczaniem włosy są dogłębnie oczyszczone , jednak zauważyłam że włosy są bardzo suche i szorstkie w dotyku , wymagają użycia dużej ilości odżywki , mimo to bardzo ciężko je rozczesać są bez życia i blasku.
Mydło posiada bardzo ziołowy zapach co niektórym może przeszkadzać. Ostatecznie mydło zużyłam do mycia ciała lecz bardzo długo się z nim męczyłam .
Myślę że mimo dobrego składu mydło nie jest warte zakupu ,gdyż znam wiele lepszych produktów a ten produkt nie jest tani więc lepiej zainwestować w coś innego.

Świetny produkt, ale może wysuszać

Na początku stosowanie uznałam to mydło za absolutny ideał, nadający się do stosowania na całe ciało i do włosów. Po dłuższym czasie okazało się jednak, że wysuszył mi skórę. Jednak biorąc pod uwagę, że moją skórę jest bardzo łatwo wysuszyć, uważam, że ten produkt jest naprawdę wart polecenia.

Zalety:
+ Piękny zapach
+ Uniwersalność
+ Wydajność (słoiczek wystarczył mi na ok. 3 miesiące mycia ciała i włosów)
+ Cena
+ Wygląd

Wady:
- Może wysuszać skórę
- Słoiczek jest nieporęczny przy stosowaniu pod prysznicem, trzeba bardzo uważać, żeby nie dostała się do niego woda

ideał

Mydło zamknięte jest w plastikowym pojemniczku o pojemności 300 ml. Po odkręceniu widzimy plastikowe zabezpieczenie, które może się przydać później. Szata graficzna jest ładna. Na opakowaniu znajduje się także naklejka z informacjami od polskiego dostawcy.
Mydło ma trochę galaretowato-żelową konsystencję. Jest gęste i ciągnące, ale łatwo wydobyć je z opakowania. Pachnie trochę leśnie, trochę ziołowo. Zapach jest całkiem przyjemny, ale wiadomo - co kto lubi. W każdym razie zapach nie pozostaje na włosach.
Ja biorę najpierw mydło na dłonie i delikatnie je rozcieram, a dopiero potem nakładam na skórę głowy i włosy. Mydło dobrze się pieni i bez problemu zmywa wszelkie oleje. W moim przypadku mydło delikatnie pląta włosy, ale zawsze używam po nim odżywki, więc niespecjalnie mi to przeszkadza. Po umyciu za to włosy są ładnie odbite od nasady.
Stosowałam mydło wielokrotnie do kolejnych myć i nie zauważyłam, aby wysuszyło mi włosy. Nadaje się więc do codziennego stosowania.
Warto także zaznaczyć, że mydło jest niesamowicie wydajne i na jedno mycie nie potrzebujemy go wiele. Ja stosuję je od marca, używałam go dosyć często a nadal mam ¼ opakowania (a głowę myję co 2-3 dzień). Zamierzam wziąć je na wakacyjny wyjazd, więc teraz nieco je oszczędzam.
Mydło nadaje się także do mycia ciała, twarzy, czy higieny intymnej.

Ulubieniec

Ten produkt bardzo przypadł mi do gustu. Ma ładne opakowanie ( ale polecam przekładać mniejsze porcje do innego żeby ograniczać kontakt z wodą), fantastyczną konsystencje i zapach świeżej żywicy.
Do włosów mi się nie sprawdził zbytnio(za dużo guaru?) ale do twarzy i ciała był świetny. Wystarczył maleńki groszek żeby umyć całą twarz. Produkt doskonale się pieni, dlatego jest też baaardzo wydajny. Pozostawiał doskonale oczysczoną ale lekko ściągniętą twarz(mam skóre tłustą).
Jest idealnym kosmetykiem wyjazdowym. Przekładam trochę do pudełeczka i mam kosmetyk którym mogę umyć się od stóp do głów i do tego mam pewność że dzięki gęstej konsytencji nic się nie wyleje.
Naprawde polecam bo jak nie sprawdzi się do twarzy czy włosów to moźna nim doskolale oczyszczać ciało i pędzle do makijażu

Tak, tak, tak!

Kupiłam skuszona recenzją Anwen. Używam go tylko do mycia włosów.
-ma ładny ziołowy zapach
-fajna żelowa konsystencja
-opakowanie może być trochę niewygodne, mi osobiście nie przeszkadza
-trochę drogi, ale warte swojej ceny
-dosyć wydajne
-różnie bywa z dostępnością
-delikatnie myje włosy
-zmywa oleje
-odbija włosy od nasady
-nie przedłuża świeżości, ale też nie przetłuszcza