Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Bania Agafii, Cedrowe mydło do włosów i ciała

Bania Agafii, Cedrowe mydło do włosów i ciała

Mydło cedrowe nasycone korzystnymi właściwościami ziół i olei dba o zachowanie młodości włosów i ciała. Olej z cedru syberyjskiego - źródło witamin i minerałów aktywnie regeneruje zniszczoną strukturę włosów i chroni je przed promieniami UV. Beżyna syberyjska dzięki zawartości flawonoidów odżywia skórę głowy i wzmacnia cebulki włosowe, natomiast żywica sosnowa ze względu na dużą zawartość olejków eterycznych wzmacnia właściwości ochronne skóry. Odżywienie oraz nawilżenie zyskamy dzięki czerwonym jagodom jałowca, które bogate są w kwasy organiczne, a organiczny olej arnikowy zawierający garbniki oraz witaminę C hamuje wypadanie włosów, a także pomaga w walce z łupieżem. Korzeń mydlnicy lekarskiej zapewnia naturalne, delikatne, a jednocześnie doskonałe oczyszczenie i pielęgnację zarówno ciała jak i włosów. Nie zawiera parabenów, SLS, silikonów, brak syntetycznych aromatów i barwników, bez sztucznych konserwantów i polietylenu.
W przypadku włosów niewielką ilość mydła nanieść na ręce, spienić, nanieść na włosy, a następnie spłukać wodą. Używać w ten sam sposób również na ciało.

mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

To ten jedyny!

Po prostu super.
Kupiłam go zachęcona Waszymi recenzjami i naprawdę było warto, dziękuję.
Mam bardzo długie włosy, myje je codziennie albo co drugi dzień, używam odżywki. Skóra głowy trochę mi się przepuszcza w zależności od tego jakiej odżywki aktualnie używam i często swędzi mnie skóra. Ten szampon wystarcza mi na 3 miesiące! Zwykły szampon 400 ml maksymalnie był że mną dwa, trzy tygodnie, więc wydajność jest mega.
Co do działania :
Dobrze oczyszcza
Naturalny
Nic mnie nie swędzi
Po 3 miesiącach wlosy u nasady są mocniejsze i bardziej lśniące

Uwielbiam !

To mydło to mój wybawca!!! Po wielu latach walki z podrażnieniami, łupieżem, ŁZS skóry głowy wreszcie mam myjadło, którym mogę bardzo długo myć włosy bez konieczności zmiany szamponu. Włosy są po nim odbite od nasady, skóra głowy ukojona, to mydło nie ma wad i mam nadzieję, że nigdy nie przestaną go produkować.

Dodatkowo, jest tanie i bardzo wydajne.

Okazało się świetne

Kupiłam je, bo niestety mydło z 30-kilku ziół z tej samej firmy było wykupione. Martwiłam się, czy to konkretne mi podpasuje, zwłaszcza, że kupując je byłam tuż po keratynowym prostowaniu włosów. Nie zawiodłam się, okazało się świetne.

Bardzo dobry skład - zero mocniejszych detergentów. Na drugim miejscu olej z szyszki syberyjskiej, a rzadko kiedy widzę kosmetyk przeznaczony do mycia bez detergentu na drugim miejscu w składzie. W większym stopniu składa się z ekstraktów i naturalnych olejów niż detergentów, a jednak dobrze oczyszcza włosy. Za to wielki plus :)

Mydło nie ma "twardej" konsystencji jak typowe mydło, bardziej przypomina żel. Łatwo mi się dzięki temu je aplikowało.
Poręczne opakowanie - słoik, przy konsystencji gęstego żelu łatwo nabrać odpowiednią porcję.
Ma ziołowy zapach, przypomina mi trochę męskie kosmetyki, ale zupełnie nie utrzymuje się na włosach, więc według mnie w ogóle nie przeszkadza.

Działanie - jak na substancję, która nadaje się i do mycia ciała, i włosów - świetne.
Nie podrażnia skóry głowy (a bardzo łatwo ją u mnie podrażnić nieodpowiednim detegentem).
Do ciała też dobrze się u mnie sprawdziło, a mam atopową skórę, więc bardzo wiele popularnych kosmetyków powoduje u mnie podrażnienia. A tu nic :)
Jest bardzo wydajne. Myję głowę co kilka dni, używałam go prawie przy każdym myciu i wystarczyło mi na całe 3 miesiące. Kupiłam je stacjonarnie, za 30 zł, ale z tego co widziałam przez internet można je dostać taniej. Tak czy inaczej, zdecydowanie warto!

Świetnie sprawdza się na wyjazd, wystarczy przełożyć je do mniejszego pojemniczka i mamy szampon i mydło do mycia ciała w jednym :)

Mam kręcone, wysokoporowate włosy, więc nie sprawdził się u mnie jako coś, czym mogę myć włosy bez użycia odżywki. Bez względu na to na pewno kupię je jeszcze raz.

EDIT:
Zapomniałam dodać, że nawet wysokoporowatym włosom nie powinien zaszkodzić. Ja zaczęłam ostatnio myć nim tylko skórę głowy, a włosy na dlugości odżywką do mycia włosów. Używane w ten sposób też bardzo dobrze się sprawdza :)

depilacja bikini rodzaje

Do włosów must-have

Mydełka cedrowego używam przede wszystkim do włosów, ale świetnie radzi sobie także z myciem twarzy czy ciała. Ma przyjemny zapach, pieni się obficie ;) i naprawdę intensywnie oczyszcza - ma się to poczucie oczyszczenia i świeżości. Włosy po umyciu są błyszczące, gładke, zdrowo wyglądające. Kosmetyk radzi sobie ze zmywaniem olejów z włosów. Można powiedzieć, że jest jednym z moich ulubieńców jeśli chodzi o mycie włosów.
Cena produktu to ok. 15 zł, wydajność bardzo dobra, bo nie ma potrzeby używać go w dużych ilościach. Jego atutem jest też zapach, który pokochałam od samego początku! Jeżeli ktoś jeszcze nie zna to polecam bardzo mocno.

To jedyne

Po serii porażek z "delikatnymi" szamponami dość sceptycznie podchodziłam do tego wynalazku, obawiając się znowu masowego wypadania włosów. Nic bardziej mylnego. To była miłość od pierwszego użycia. Mam go od 3 miesięcy i wątpię, żebym w najbliższym czasie zrezygnowała z niego. Sprawdza mi się lepiej do mycia twarzy, niż przeznaczone do tego żele.

Fajny produkt, ale...

Czytałam recenzję, że świetny, że wydajny, że naturalny... No i prawie wszystko się zgadza. Dla mnie nadzwyczajnie wydajny nie jest, w sensie muszę go użyć tyle, co innego produktu. Pachnie ładnie, naturalnie, choć bywają dni, że zapach jest trochę drażniący. Ale główny zarzut, jaki mam wobec tego produktu - wysusza. Bardzo wysusza, i włosy, i skórę. Ale to pewnie zależy od preferencji. Dla mnie zdecydowanie lepsza jest wersja miodowa.

Bardzo dobre, warto zakupić

To już drugie pudełko mydła sprowadzanego zza wschodniej granicy. Wcześniej do mydeł raczej nie miałam upodobania, niestety większość wysusza zbyt mocno skórę, szczególnie na twarzy. Mydła w tej postaci okazały się dobrymi kosmetykami. Ten produkt ma ziołowy zapach, trochę „leśny”, w końcu cedr. Głównie używałam go do mycia twarzy – w czym sprawdzało się bardzo dobrze, zmywało mocny makijaż, tłuste kremy z filtrem i tym podobne. Nie złości mojej cery oraz (niezwykle go za to cenię) nie potęguje przetłuszczania strefy T i pleców. Ładnie, delikatnie umyło też zbyt mocno opalony dekolt i nie podrażniło. Podoba mi się to, że po myciu nie trzeba rzucać się na balsamy tylko śmiało zaufać mydełku jako jedynemu kosmetykowi. Pieni się delikatnie, przyjemne w użyciu. Trzeba umiejętnie nabierać – mam tendencję do wybierania za dużych porcji ręką z pudełka przez co zmniejszam jego wydajność. Cena dość przystępna w drogeriach internetowych, będę testować inne mydła w tej formule.

Idealne

Wspaniały, uniwersalny kosmetyk. Najchętniej używałabym go do mycia całego ciała, bo wszędzie się sprawdził, nawet na twarzy, jednak zdecydowanie mi go szkoda i używam głównie na włosy. :) Świetnie domywa, włosy są po nim bardzo puszyste i lekkie. Nie obciąża. Nie potrzebuję po nim żadnej odżywki. Skóra głowy nie reaguje łupieżem, krostkami i świądem. Wspaniale ukoilo moją, bardzo wrażliwą, skórę głowy.

Mój włosowy ideał

Cedrowe mydło Banii Agafii było moim pierwszym tego typu kosmetykiem. Używałam go wyłącznie do mycia włosów, które u nasady się przetłuszczają, a na długości są suche i wysokoporowate. Farbowane, średniej długości, grubości i gęstości. Skóra głowy skłonna do swędzenia i łupieżu.

Mydło cedrowe ma fajny, karmelowy kolor, jest przezroczyste. Zapach leśny, ziołowy, męski. Ja go lubię. Mydło ma ciągnącą konsystencję i cudownie się pieni, mimo braku mocnych chemicznych detergentów. Dzięki temu jest to kosmetyk niesamowicie wydajny.

Dobrze oczyszcza skórę głowy i świetnie zmywa oleje z włosów. Podczas mycia nie plącze włosów, ale ja zawsze i tak używam odżywki/maski, bo moje kłaki lubią konkretne odżywienie.
Po myciu włosy i skóra są idealnie oczyszczone, a przy tym wygładzone, pełne blasku i nawilżone. Mydło nie powoduje podrażnień i łupieżu. Nie pozostawia osadu. Dobrze się spłukuje.
Zauważyłam również, że przedłużył świeżość włosów o jeden dzień.
Nie zaobserwowałam jedynie, żeby przyspieszał wzrost nowych włosów. Wypadania nie zahamował, ale zdaje się, że u mnie nie jest ono szczególnie duże. Raczej mieści się w normie.

Mydło zamknięte jest w plastikowym słoiczku, co pozwala na zużycie kosmetyku do ostatniego grama. Trzeba jedynie uważać, żeby nie dostała się do niego woda, co przyspieszyłoby psucie produktu.
Cena bardzo korzystna, ale za to trzeba się trochę nachodzić, żeby je dostać, mimo że kosmetyki od Banii Agafii są dostępne już w wielu miejscach.

Ojejku cóż za aromat!

Wersja cedrowa mydła jest u mnie obok czarnego ze względu na zapach.Lubię takie czyste aromaty,ostre.W perfumach szukam nut pieprzu,że aż są ciut męskie.To mydełko jest wg mnie uniwersalne i dla Pań i Panów.Ulubione podczas upałów,szkoda że nie ma ekonomicznego opakowania jak czarne.Troche inna konsystencja,bardziej ciągnące sie przez co wydajniejsze.Stosuje je do mycia ciala,nie eksperymentuje z wlosami.

Bania świetnie daje rade!

Mydło dostałam w prezencie, początkowo nie byłam przekonana do niego. Trochę używałam go jako "żelu pod prysznic", czasem jako mydła do rąk; cały czas jednak intrygował mnie napis "do włosów". Wypróbowałam i jestem zachwycona! Używam go teraz prawie tylko do włosów, daje im lekkość i gładkość nie przetłuszczają się też tak bardzo jak po niektórych preparatach! Ale UWAGA zaraz po umyciu są dziwne w dotyku, co mnie osobiście odstraszyło początkowo.
Bardzo polecam szczególnie że jest wydajne!

Bardzo go lubię do mycia ciała

Poszukuję delikatnych produktów do mycia swojej przesuszonej skóry. Na to mydło trafiłam przypadkiem - kupiłam je kiedyś docelowo do mycia włosów, ale przeciążało moje włosy, które mają niestety i tak tendencję do szybszego przetłuszczania. Stało więc zapomniane w kącie na łazienkowej półce aż jakaś lepsza część mnie wpadła na pomysł umycia się nim po prysznicem. Bingo!
Okazało się, że:
+ten produkt spełnia wszystkie moje wymagania: pięknie się pieni, intensywnie i świeżo pachnie cedrem, jakby żywicznym lasem! Doczyszcza skórę i pozostawia ją w poczuciu komfortu, bez uczucia ściągnięcia po wodzie i jak to zwykle bywało przy użyciu żeli drogeryjnych. Mam też wrażenie, że zostawia na skórze minimalną warstewkę ochronną jakby po olejku, super. Efekty zauważyłam bardzo szybko, moja sucha skóra była ukojona i prysznic już jej nie szkodził.
+do tego jest zapakowane w słoiczek, co pozwala na zużycie do dna!
+konsystencja gęsta, trochę ciągnąca, ale łatwa w nabieraniu. Baaaardzo wydajny produkt.
+zapach czuję jeszcze przez jakiś czas na skórze.

Został u mnie na stałe. Próbowałam wymieniać go na wersję miodową, ale szybko wróciłam do mojego cedrowego ulubieńca.