Bania Agafii, Cedrowe mydło do włosów i ciała

Bania Agafii, Cedrowe mydło do włosów i ciała

Sprawdź ceny produktu

Mydło cedrowe nasycone korzystnymi właściwościami ziół i olei dba o zachowanie młodości włosów i ciała. Olej z cedru syberyjskiego - źródło witamin i minerałów aktywnie regeneruje zniszczoną strukturę włosów i chroni je przed promieniami UV. Beżyna syberyjska dzięki zawartości flawonoidów odżywia skórę głowy i wzmacnia cebulki włosowe, natomiast żywica sosnowa ze względu na dużą zawartość olejków eterycznych wzmacnia właściwości ochronne skóry. Odżywienie oraz nawilżenie zyskamy dzięki czerwonym jagodom jałowca, które bogate są w kwasy organiczne, a organiczny olej arnikowy zawierający garbniki oraz witaminę C hamuje wypadanie włosów, a także pomaga w walce z łupieżem. Korzeń mydlnicy lekarskiej zapewnia naturalne, delikatne, a jednocześnie doskonałe oczyszczenie i pielęgnację zarówno ciała jak i włosów. Nie zawiera parabenów, SLS, silikonów, brak syntetycznych aromatów i barwników, bez sztucznych konserwantów i polietylenu.
W przypadku włosów niewielką ilość mydła nanieść na ręce, spienić, nanieść na włosy, a następnie spłukać wodą. Używać w ten sam sposób również na ciało.

mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

Super

Mydło pięknie pachnie lasem. Jest idealne do zmywania z włosów wszelkich olejków. Nakładam olejki na całe włosy i radzi sobie z ich zmyciem doakonale. Ja zawsze używam po myciu odżywki więc nie wiem jak z rozczesywaniem włosów po nim. Fajne jest to, że można się nim umyć w całości, więc zastępuje żel pod prysznic. Wygodne opakowanie, minus jedynie za to, że jest plastikowe.

Rewelacyjne i do wszystkiego

Bardzo dobry produkt.
Przepiękny zapach drzewa cedrowego, bardzo kojący i delikatny. Nie spodziewajcie się sztucznej kostkowej jodły bo jej nie dostaniecie. Zapach wyważony, subtelny i relaksujący. Na skórze się nie utrzymuje.
Używam tego jako:
-szamponu (nie plącze włosów, dokładnie myje i nie wysusza, nadaje blask)
-pianki do golenia (doskonale się pieni, nawilża, zmiękcza włosy)
-preparatu do czyszczenia pędzli ( o pędzle też trzeba dbać a mydło je szybko czyści i nie niszczy włosia)
-mydła myjącego (świetne, skóra jest śliska, gładka nie wysuszona)
-pianki do kąpieli relaksującej (nabieram garstkę pod strumień wody i tworzy się cudowna pianka)
Nadaje się tez dla mężczyzn- nie narzekają ani na zapach, w oczy też nie szczypie.
Bardzo uniwersalny, wydajny, dobry o świetnym składzie.

Hit roku 2018.

Cudo zawarte w tym niepozornym opakowaniu. Stosowałam do włosów, które były po nim doczyszczone na maksa. Nie mogę wyjść z podziwu, od teraz ze mną na zawsze.

Konsystencja: trochę 'gumowa', bardzo gęsta, ale trzeba ważać by nie spłynęła. Po kontakcie z wodą daje dużo piany.

Działanie: nie wiem jak sprawdzi się do mycia ciała, wydaje mi się, że może przesuszać. Mydło to stosowane jako szampon mocno oczyszczający to strzał w setkę. Stosowałam go co trzecie mycie. Po kontakcie z wodą mocno się pienił, masaż głowy był bardzo przyjemny. Do tego nie plątał włosów. Spłukiwał się szybko. Watro użyć po nim odżywki lub maski, ponieważ włosy mogą być szorstkie. Świetnie doczyszczał skalp z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków do stylizacji. Fryzura jest puszysta, ale nie puszy się, wygładzona, włosy miękkie w dotyku. Polecam!

Zapach: bardzo charakterystyczny, pachnie trochę ziołowo a trochę jak drzewo iglaste. Mocny i przyjemny.

Opakowanie: solidny słój, wygodny w używaniu, szata graficzna prosta, ale przyjemna dla oka.

Dostępność/ cena: swoje mydło kupiłam na Allegro, nie mam dużej styczności z tymi rosyjskimi kosmetykami. Cena mniejsza niż 20 zł.

Bardzo uniwersalne

Kupiłam z myślą o myciu moich przetłuszczających się włosów - fajnie się sprawdza, pozostawia uczucie świeżości, domycia skóry głowy, jednak nie zauważyłam wyraźnego przedłużenia świeżości włosów. Jedno mycie wystarczy do zmycia oleju.
Do twarzy i ciała również się sprawdza, jednak nie polecałabym go do codziennego stosowania w oczyszczaniu buzi - moją cerę mieszaną nieco ściąga i muszę szybko zaaplikować krem nawilżający - ale znów plus, że dobrze zmywa pozostałości makijażu, sebum. Trzeba jednak uważać żeby nie wpadł do oczu, bo podrażnia.
Pięknie pachnie, jest wydajne, uniwersalne - idealne do podróży.
Cena jak najbardziej w porządku, na pewno będę do niego wracać

Świetna alternatywa szamponu!

Bardzo się cieszę ze Skislam się na to mydło.
Ma naturalny skład jest bardzo wydajne, super się pieni i pachnie dosłownie lasem!
Włosy po użyciu są fajnie odbite od nasady i świeże nie tłustej jak miałam po szamponach drogeryjnych. Jedno opakowanie starcza mi n a kilka miesięcy używania. Zniwelował on tez problem swędzenia i ściągnięcia skory głowy po myciu innymi zwykłymi szamponami. Nie ma w składzie silikonów.

Cudów nie ma

Po przeczytaniu pozytywnych recenzji spodziewałam się cudu na głowie , ale si e nie doczekałam. Kupiłam mydło, bo liczyłam na zahamowanie wypadania włosów, a przynajmniej na pozbycie się łupieżu, Anie jedno, ani drugie się nie wydarzyło. Niektórym może przeszkadzać sposób aplikacji i koloński zapach. Na plus na pewno trzeba zaliczyć wydajność. Naprawdę starcza na długo.

Rewelacyjny!

Jest warty swojej ceny oraz jest wielofunkcyjny. Konsystencja jest gęsta i żelowa. Mi bardzo odpowiada. Bardzo dobrze myje i do tego jest łagodny. Bardzo z nim polubiłam i wracam do niego. Polecam ten produkt.

Bardzo dobre (w szczególności do problematycznej skóry głowy)

1. Opakowanie, zawartość produktu:
- Mydło zamknięte jest w zakręcanym słoiczku o pojemności 300 ml - dla niektórych może być to minusem z powodu trudności w odkręcaniu opakowania mokrymi rękoma np. pod prysznicem. Ma ziołowy zapach i konsystencję galaretki, łatwo nabrać odpowiednią dla nas porcję - a w tym przypadku potrzeba jej naprawdę niewiele, ponieważ produkt fantastycznie się pieni, co z pewnością przełoży się na wydajność mydełka :)

2. Skład:
- Aqua, Pinus Sibirica Oil (olej syberyjskiego cedru), Sorbitol, Sodium Cocoyl Isethionate (łagodny detergent do częstego stosowania), Sodium Methyl Cocoyl Taurate (dość silny detergent, tworzy obfitą pianę), Stearic Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (antystatyk tworzący na włosach ochronną powłokę), Empetrum Sibiricum Extract (bażyna bajkalska), Juniperus Oxycedrus Extract (jałowiec), Organic Arnica Montana Oil (arnika), Saponaria Officinalis Extract (mydlnica lekarska), Pinus Sylvestris Tar (Empetrum), Cedrus Deodara Oil (cedrowy olejek eteryczny), Guaiacum Officinale Balm (gwajakowiec), Caramel, Chlorophylin Copper Complex, Benzyl Alcohol, Sorbic Acid, Benzoic Acid.

- Kosmetyk nie zawiera Cocamidopropyl Betaine - ważna informacja dla osób uczulonych na tę substancję.
- Na drugim miejscu znajdziemy Pinus Sibirica Oil (olej syberyjskiego cedru) - silny środek antyseptyczny, stymulujący układ krwionośny i limfatyczny. Pomocny przy tłustych włosach, łupieżu.
- Dalej widzimy dwa detergenty - z tego jeden silny, a także ziołowe ekstrakty i olejki np. z arniki lub olejek cedrowy

3. Działanie:
- Mydło bardzo pomogło mi przy problematycznej skórze głowy, skłonnej do podrażnień i łupieżu - po dłuższym stosowaniu wyraźnie zmniejszył się :)
Posiadam włosy wysokoporowate i mimo, że stosuję mydełko przy każdym myciu (codziennie lub co drugi dzień), nie zauważyłam przesuszenia włosów na długości.
Zauważyłam także zwiększoną objętość włosów, ale nie zaobserwowałam zmniejszenia przetłuszczania skóry głowy. Ładnie domywa oleje.
Mydełko działa na moje włosy naprawdę świetnie, z pewnością kupię kolejne opakowanie :) Serdecznie polecam :)

Ciekawy produkt, jednak nie dla moich włosów

Jako produkt ma więcej plusów jako mydło do kąpieli.
Jednak w mojej ocenie nie nadaje się do każdych włosów.
A na pewno nie takich których wymagają intensywnej pielęgnacji.

Mój ulubiony kosmetyk do włosów!

Zacznę od tego, że na początku nazwa "mydło do włosów" niezbyt mnie zachęcała. Jednakże po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii zdecydowałam się na zakup tego produktu. Pierwsze wrażenie to piękny zapach i ciekawa konsystencja, taka galaretowata. Kosmetyk jest zamknięty w wygodnym opakowaniu o dużym otworze, co pozwala łatwo go nabierać. Jeśli chodzi o działanie to wystarczy niewielka ilość aby oczyścić dokładnie cały skalp. Mydło świetnie się pieni i jest bardzo wydajne.
Mydło charakteryzuje się bardzo naturalnym składem, nie jest tak przeładowane sylikonami jak szampony drogeryjne. Dlatego po myciu włosy są znakomicie oczyszczone i nie pokrywają ich żadne zbędne oblepiacze, jednakże może to powodować trudności w rozczesaniu. Ja po każdym myciu nakładam jakąś odżywkę.
Z tym kosmetykiem moje włosy odżyły, dłużej pozostają świeże, i zauważyłam więcej nowych włosów. Bardzo polecam.

Konkurencja dla czarnej wersji

plusy:
+ ładny świeży cedrowy zapach
+ dobrze oczyszcza zarówno skórę jak i włosy
+ ładnie nawilża
+ dobrze się rozprowadza
+ dobrze się pieni
+ łatwo się spłukuje

minusy:
?

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- słaba dostępność
+ wygodne opakowanie
+ wysoka wydajność

Fenomenalna świeżość!

Kupiłam zachęcona opiniami na Wizażu, także BARDZO WAM DZIĘKUJĘ! Mydło jest fenomenalne, ma świetną konsystencję, rewelacyjnie się pieni, łatwo rozprowadza i pięknie pachnie. Niesamowicie odświeża skórę głowy, daje uczucie pełnego oczyszczenia. Fajnie odbija włosy od skóry, dzięki temu nie ma efektu przyklepania. Do tego nie przesusza włosów, jak często się zdarza szamponom odświeżającym. Zdecydowanie - TO JEST TO! Mojej mamie podpasowało równie mocno - całe szczęście, że kosmetyk jest bardzo wydajny :D .