Denivit, Henkel, Denivit, Płyn do płukania jamy ustnej

Denivit, Henkel, Denivit, Płyn do płukania jamy ustnej

Płyn zawiera specjalną kompozycję aktywnych składników. Badania kliniczne potwierdziły, że jest ona bardzo skuteczna w zwalczaniu osadu nazębnego i dzięki temu zapobiega powstawaniu stanów zapalnych nawet w miejscach, gdzie nie dociera szczoteczka do zębów. Dzięki aktywnym składnikom, płyn Denivit zwalcza osad nazębny i umożliwia jego łatwe i dokładne usunięcie podczas szczotkowania zębów. W ten sposób zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego i nowego osadu na zębach. Pomaga w utrzymaniu ładnych, zdrowych zębów i dziąseł, pozostawiając w ustach przyjemne uczucie czystości i świeżości.
Występuje w dwóch smakach: "Mild Mint" i "Original".

Skład: Aqua, Alcohol (5%), Xylitol, Sorbitol, PEG-60, Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Lauryl Glucoside (0,05%), Aroma, Sodium Fluoride (200 ppm F), Chlorhexidine, Digluconate (0,03%), Sodium Saccharin, CI 42090,

Cena: ok. 8zł / 250ml

Odświeżacz na chwilę

Posiadałam zielony (original freshness).
Kupiłam go w promocji za 7 zł, ogólnie jest sprzedawany w cenie +10zł.

Miałam zdaje się nowszą wersję, w której producent wskazywał, żeby używać go po myciu zębów, jednak ja stosowałam kiedy miałam ochotę na natychmiastowe odświeżenie.
Nie wiem z jakiego konkretnie powodu aktualnie zmienił propozycję stosowania.

Nie podoba mi się, że zawiera alkohol. Dodatkowo, naczytałam się, że: "Alkoholowe płyny do płukania ust mogą być bardziej szkodliwe w tym względzie niż picie alkoholu. Te środki higieniczne bardzo często zawierają więcej alkoholu niż drinki i przetrzymujemy je w ustach znacznie dłużej, co zwiększa ekspozycję komórek na drażniące czynniki chemiczne.
Twórcy raportu Dr Camile Farah i prof. McCullough ostrzegają, że długotrwałe stosowanie płynów do płukania ust z dodatkiem alkoholu jest niebezpieczne. Zdaniem naukowców środki te powinny być natychmiast wycofane z powszechnego użycia."

Nie wiem na ile jest to prawda, aczkolwiek ja wolę płyny delikatniejsze, czyli bez alkoholu.

A teraz tak z grubsza: płyn odświeża jamę ustną, ale dosłownie na moment. Po chwili uczucie to znika.
Ma niesmaczny, ziołowy smak, który napoczątku mnie bardzo zniechęcił. Później używałam go z myślą, że skoro jest, to należy go skończyć.

Myślę, że po wyszczotkowaniu zębów użycie go pozwoli zachować zdrowsze, czystsze zęby.

Ale ten alkohol...

Kolejnym razem zdecyduję się na coś odrobinę przyjemniejszego, bez dodatku alkoholu i bez ziołowego odrzucającego smaku...

Używam tego produktu od: Stosowałam około 3 miesiące, niesystematycznie

Niesmaczny

Miałam wersję niebieską - "Mild Mint".

PLUSY:
- cena
- dobrze odświeża

MINUSY:
- odświeżenie mimo, że niezłe jest bardzo krótkotrwałe
- smak jest obrzydliwy. Początkowo ciężko było mi płukać usta tym preparatem.
- płyn nie jest wydajny

Używam tego produktu od: sierpień 2012

taki sobie

ja mam ten zielony

plusy:
+odświeża oddech ale nie na długo

minusy:
-opakowanie mogłoby być większe
-smak taki sobie
-wydajność
za tą cenę można kupić lepsze płyny
taki sredniak

Używam tego produktu od:w trakcie

kosmetyki rituals

bardzo dobry płyn

Dotychczas z kategorii płynów do płukania jamy ustnej sięgałam jedynie po Colgate Plax - szczypie i Corsodyl - drań jeden przyciemnił mi szkliwo :-/ Więc na ich tle powyższy specyfik zasługuje niemal na KWC.Ma miły, delikatny miętowy smak ( też mam wersję Mild Mint ),nie trzeba go trzymać całej minuty,a jedynie pół,chociaż przy tej łagodności minuta by mi nie przeszkadzała...Bardzo ładnie i długotrwale odświeża.Przyczepić się mogę do tego, że według producenta koniecznie musi być stosowany przed szczotkowaniem,jak ja czasem mam ochotę zastosować również po :-)
No ale nic to,do "po" nabędę coś innego.
Niedrogi,zapłaciłam chyba ponad 7 zł - 250 ml.
Napewno jeszcze kupię,polecam.

Używam tego produktu od:z tydzień
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Kiedyś ulubiony

Jedyny płyn do ust (z tego przedziału cenowego), przy którym nie ma żadnych sensacji w postaci uczucia wypalania w trakcie użycia czy suchości w ustach potem. Upodobałam sobie smak <i>Mild Mint</i>, bo jest łagodniejszy. Przyjemnie odświeża. Odpowiada mi, że należy go stosować przez szczotkowaniem zębów, a nie po jak w przypadku większości innych płynów.

Edit (27.04.2014): zostawiłam powyżej treść starej recenzji, ale zmieniam ocenę i tytuł. Po prawie 10 latach od jej napisania :D mam inne zdanie, są obecnie na rynku płukanki, które mi bardziej odpowiadają i są dużo tańsze.

Używam tego kosmetyku od: kilku lat.
Ilość zużytych opakowań: duuuużo.