Hermes, Voyage d`Hermes EDP

Hermes, Voyage d`Hermes EDP

Zapach uniseks francuskiego domu mody Hermes uwodzi tajemniczością i niejednoznacznością. Perfumy stworzył Jean-Claude Ellena. Chciał on wymyślić zapach abstrakcyjny, paradoksalny. Taki, który nie byłby jednoznacznie męski czy kobiecy, nie przywodził na myśl konkretnych skojarzeń. `Voyage d`Hermes` miało być jednocześnie znajome i zaskakujące, energetyzujące i komfortowe. Podstawowymi nutami perfum są drewno i piżmo.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kardamon, cytryna, przyprawy
nuta serca: nuty kwiatowe, nuty zielone, róża, herbata
nuta bazy: piżmo, ambra, nuty drzewne

<50ml

Typowo męskie perfumy z nutami drzewno - leśnymi

Nie lubię unisexów, bo często są mdłe i bez wyrazu. Czy to jest unisex? Według mnie to jest typowo męski zapach. Czuć mocno akordy drzewne, świdrujący pieprz z cukrem, że aż się kichać chce. Gdzieniegdzie jakby tytoń lub ostre przyprawy i hmmmm lawenda?? Pierwsze skojarzenie to drzewne, leśne to prawie jak kopia męskiego Encre Noir od Lalique. Zapach bardzo mocny, trwały, wyrazisty, ale ewidentnie męski... Oceniam na 2*, oczywiście oceniam w kategorii typowo męskiej, nie powala na kolana i nie są to chyba perfumy za którymi się tęskni.

Używam tego produktu od: próbki
Ilość zużytych opakowań: próbki

nadpsuta cytryna

Mój nos nie wytrzymywał obcowania z tym zapachem. Na mojej skórze zerowy rozwój. Jakoś zielono i cytrynowo z róznymi przyprawami, a dodatkowo róża i inne kwiatki... Efekt połaczenia tego bałaganu skłądników na mojej skórze przypominał zapach nadgnitej cytryny. Kilkukrotne szanse, wielomiesięczne testy na nic się zdały, moje męskie pH nie współgrało wcale z tymi &quot;podróżami hermesowskimi&quot;-cytryna wciaz sie psuła, trzba było szorować z miejsc na których zostały rozpylone. Nie dałem rady i flakon poszedł &quot;w świat&quot;. Szkoda, bo liczyłem na efekt &quot;wow&quot;, a nic z tego nie wyszło.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 100ml

Voyage EDT+róża=Voyage Parfum

Po pierwsze, nazwa perfum jest źle napisana. Po drugie, nie jest to oddzielny &quot;byt perfumowy&quot; wg mnie i nie zasługuje na to, by być jako oddzielny produkt w KWC. Po trzecie, przejdę do recenzji.

Jest to ten sam zapach, co woda toaletowa Voyage, z tym, że dodano tu sporo &quot;kobiecych&quot; rzekłbym elementów - róża jest bardziej zaznaczona niż w przypadku EDT, czuję też płatki innych kwiatów.

Wreszcie, dodam, że parametry są znacznie poprawione w stosunku do wody toaletowej. Zapach wytrzymuje na mnie 8-10 h, projekcja jest dobra przez 4-5 h.

Na koniec, moje odczucia. Wolę Parfum od EDT, dlatego, że jest na mojej skórze bardziej wyrazista i ponad dwukrotnie bardziej trwała. Nadaje się też na wszystkie pory roku, EDT ze względu na słabe parametry, wydaje się być odpowiednia jedynie na wiosnę i lato.

Używam tego produktu od: Ponad rok.
Ilość zużytych opakowań: Testy globalne, pierwsze jest w planach