Bi-es, Bella EDP

Bi-es, Bella EDP

Subtelna i kobieca kompozycja kwiatowo-owocowa. Zapach otwiera słodycz aromatu gruszki, grejpfruta oraz arbuza, którego woń powoli rozprasza się w bukiecie kwiatów jaśminu oraz róży. Delikatny, słodki charakter kompozycji zostaje zrównoważony poprzez ciepłe, waniliowo-piżmowe nuty podstawy. Zapach delikatny, otula ciepłą wonią i zmysłowością.

Kategoria: kwiatowo-owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gruszka, różowy grejpfrut, arbuz
nuta serca: jaśmin, białe kwiaty, róża
nuta bazy: wanilia, piżmo, nuty drzewne

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona!

Jestem tym zapachem mega pozytywnie zaskoczona. Psiknęłam go od niechcenia na dłoń, gdy podczas zakupów w Biedronce mój mąż szukał czegoś na regałach, a ja snułam się już z pełnym koszykiem między półkami. Był tester i jedna zafoliowana sztuka, przeceniona, albo i nie, już sama nie wiem. Psiknęłam, powąchałam i odeszłam. I wąchałam tę dłoń, i wąchałam... I nie mogłam przestać. Wróciłam się więc i wrzuciłam ostatnią sztukę tego zapachu do koszyka - od tamtej pory się z nimi nie rozstaję. Wszystkie moje bardziej i mniej ukochane perfumy poszły w odstawkę. Liczy się tylko Bella. Może i tanie, może i niezbyt poręczne, ale za to przepiękne, trwałe, eleganckie.

Sama kompozycja jest naprawdę przyjazna dla nosa. Jest elegancka, słodka, ale kwiatowa. Przywodzi na myśl śniadanie o poranku w pięknym ogrodzie. Filiżanka słodkiej herbaty jaśminowej na tle białych kwiatów, okraszona promieniami cudownego, jasnego słońca. W tle widać odrobinę rześkiej rosy, a gdzieś dalej dojrzewają letnie owoce. Jest ciepło, ale jeszcze nie gorąco.

Polecam. Na pewno będę wracać do tego zapachu - zapoznam się też z oryginalną inspiracją, ale nie wiem, czy kupię, skoro za 15zł można mieć tak udaną kopię.

Bardzo udane!

Zapach od Bi Es "Bella" to bardzo udana kopia zapachu od D&G "Dolce".
Zapachy są bardzo podobne, właściwie jeśli nie testuje się ich jednocześnie to ciężko byłoby stwierdzić który jest który.

Odpowiednik od Bi Es jest bardzo intensywny i trwały, czuję go przez cały dzień mimo, że na mnie przeważnie słabo trzymają się perfumy. Trzeba uważać z aplikacją - psiknięty kilkakrotnie może zamęczyć ;)

Zapach elegancki, typowe "białe kwiaty", idealny wiosną bądź latem. Dobrze sprawdza się również do odświeżenia wnętrza salonu bądź sypialni - w powietrzu również długo się utrzymuje.

Kojarzy mi się z czymś bardzo naturalnym, zielonym sadem z kwitnącymi białymi kwiatami, świeżo wypraną pościelą powieszoną na sznurku do wyschnięcia... Coś czystego, delikatnego, pięknego...

Dobry do wyciszenia, idealny na pierwsze ciepłe dni wiosny.

Cena taka, że aż żal nie kupić!

Jedynym minusem jest butelka - brzydkie logo Bi Es oraz nietrzymający korek. Jest też za duża. Chciałabym, aby Bi Es zaczęło wprowadzać również mniejsze pojemności, bo butle 100 ml są ciężkie i niepraktyczne.

Sam zapach bardzo polecam! Do nabycia wiosną i stosowania aż do późnego lata! :)

Poranna rosa z lemoniadą

Lekki,transparentny i orzeźwiający zapach w stylu Chloe L\'Eau de Chloe.
Ogrodowy,ale elegancki jak kobieta w lnianej sukni i kapeluszu.
W upalne dni sprawdził się znakomicie,buteleczka urocza,trwałość typowa dla Bi-Es -ok.czterech godzin.
Polecam rusałkom :)

Używam tego produktu od: dwa miesiące z przerwami na inne zapachy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze