Nacomi, Olej makadamia

Nacomi, Olej makadamia

Olej ma działanie antycellulitowe, przeciwdziała utracie jędrności oraz elastyczności skóry. Wspomaga regenerację naskórka. Zapobiega poparzeniom słonecznym oraz chroni skórę przed słońcem.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

Wspaniałe działanie

Olej makadamia co jakiś czas ląduje na mojej łazienkowej półeczce, ze względu na rewelacyjny wpływ na cerę, ciało i włosy.
Ten od Nacomi lubię najbardziej w większej wersji z pompką, która zdecydowanie ułatwia aplikację i odmierzanie odpowiedniej ilości (te z kroplomierzami mają tendencję do ulewania).

Jestem posiadaczką cery mieszanej z dużą skłonnością do zapychania, dlatego po ten olej sięgam nie na co dzień, a raczej w charakterze ekstra dodatku do maseczki czy kremu - olej makadamia wykazuje sporą komedogenność i należy z nim uważać, jeśli ktoś jak ja boryka się z niedoskonałościami i tłustą strefą T.
Ale w odpowiedniej ilości czyni cuda.
Stosowany raz na tydzień sprawdza się u mnie wspaniale, odżywia, wygładza, nawilża cerę. Staje się ona niesamowicie mięciutka, wyciszona, rozświetlona.
Olej łagodzi przebarwienia i popękane naczynka, a szara i zmęczona skóra regeneruje się. Najlepsze efekty widzę przy cyklicznym używaniu.
W dodatku jest bardzo wydajny i starcza na długo.
Czasem zdarza mi się olejować nim włosy, które obecnie są przesuszone w wyniku rozjaśniania. I chyba żaden inny olej nie dał mi tak szybkich i spektakularnych efektów na włosach.
Były miękkie, grubsze, odżywione, dociążone. Zupełnie jak nie moje :D Puszące się falowane strąki.
Podsumowując. Coś wspaniałego.
Wszechstronny olej i dla ciała i dla cery i dla włosów. Ekstremalne nawilżenie. Nie tylko dla cery suchej i dojrzałej.

Nawilżanie po depilacji.

Używałam tego olejku po depilacji i świetnie się sprawdzał zwłaszcza w okolicach bikini. Po depilacji zawsze mam wysuszoną skórę a olejek przywracał jej właściwe nawilżenie oraz odżywienie.
Zużyłam całą buteleczkę i szkoda, że jest takiej małej pojemności bo użyłam olejku raptem parę razy i już się skończył.
Świetnie wygładza skórę, pozostawia ją odżywioną i nawilżoną.
Łagodzi podrażnienia. Co prawda nie zauważyłam poprawy elastyczności czy działania antycellulitowego ale olejek świetnie odżywia i chroni skórę.
Używałam go też jako dodatek do balsamów ale szczerze mówiąc nie zachwycił mnie ten olejek.

Fajny

Kupiłam go z myślą o rozstępach ponieważ po ciąży pojawiły mi się niewielkie rozstępy na piersiach i szukałam czegoś co pozwoli się mi ich pozbyć a przynajmniej je trochę zniwelować.
Łączyłam go z olejem tamanu i efekty były bardzo zadowalające bo po 3 miesiącach stosowania takiej mieszanki rozstępy były niezauważalne.
Kolejnym plusem jest to że jest to lekki olej który nie tłuści i dobrze się wchłania a poza tym przyjemnie pachnie.

nawilża, lubię do niego wracać...

Bardzo dobry olejek do stosowania po prysznicu. Wchłania się i nawilża. Wygładza skórę i zapobiega łuszczeniu się. Jest dość wydajny, średnio gęsty. Ma dozownik, więc nie wylewa się z butelki. Zauważyłam przede wszystkim nawilżenie i wygładzenie. Skóra ma po nim ładny odcień, nie jest taka szara.

Nie ujędrnia i nie napina. Warto zakupić w promocji. Nie wpłynął w znaczący sposób na poprawę skóry.

Bardzo przyjemny olej

Świetnie się wchłania po ciepłym prysznicu. Daje efekt odżywionej i zadbanej skory. Stosowałam tylko do pielęgnacji ciała, bo obawiam się że buźkę to mógłby mi zapchać, gdyż mam mieszaną ze skłonnością do wyprysków. Ale do ciała sprawdził się świetnie. Polecam. Dość wydajny i nie jest jakiś szczególnie drogi.

Zaskakująco wspaniały

Olejek doskonale nawilża, wygładza, łagodzi podrażnienia, a co najbardziej zaskakujące, naprawdę przywraca skórze elastyczność i jędrność. Po dwóch dniach stosowania rano i wieczorem, moja skóra wydała się mocniejsza. Olejek świetnie ujędrnia biust i pomaga zniwelować widoczność pomarańczowej skórki. Po nałożeniu zostawia tłusty film, który znika po bardzo krótkim czasie.
W moim wypadku nie okazuje się szczególnie wydajny - pierwsze małe opakowanie zużyłam w ciągu niepełnego tygodnia stosując na całe ciało. Być może jest to wina małej buteleczki pozbawionej dozownika. W wersji większej pojemnościowo znajduje się pompka, która ułatwia dozowanie produktu.
Nie pozostawia na skórze silnego zapachu, co jest niewątpliwą zaletą tego orzechowego wspaniałego olejku.

polecam

Olejek kupiłam z zamiarem smarowania ciała, olejowania włosów - twarz odpada, bałabym się, że ją zapcha. Zamknięty jest w bardzo ładnej szklanej buteleczce. Ma gęsta, typową dla oleju konsystencję, ale dobrze się rozprowadza. Na włosach daje efekt wygładzenia, nawilżenia i dociążenia, kudły są miękkie i lepiej się układają! A moja skóra jest nawilżona i bardzo gładka :) - bez podrażnień. Polecam :)

Fajna rzecz

Stosuje go jako dodatek do maseczek na twarz. Fajnie nawilża i napina skórę. Nie ma zapachu. Jest kosmetykiem bardzo wydajnym. Polecam każdemu, nie tylko na celulit.

Dla mnie za słaby

Dla mnie ten olej jest zdecydowanie za słaby, żeby w pojedynkę dać radę z cellulitem. Owszem, lekką poprawę widać, po długim, regularnym stosowaniu. Ale nie jest to jakiś spektakularny efekt. Poza tym mojej skóry nie udało mu się nawilżyć, no i jest mało wydajny.
Dla lekkiego efektu antycellulitowego można go wypróbować

Naprawdę działa

Wpadłam na ten olejek przypadkiem, przy zakupie innych kosmetyków. Cena była w porządku, ładne opakowanie,więc wzięłam.
Okazał się rewelacyjny na cellulit. Żałuję,że nie zrobiłam zdjęcia "przed" o "po",ale wiem, że znów zaczęłam lubić swoją pupę i uda:) Jest co prawda ciężki i trudno się wchłania, ale efektywny. Z reguły dodaję go do balsamów,ale przynajmniej 2 razy w tyg funduję moim udom i pupie olejkowe spa i wsmarowuję go bezpośrednio. Ubieram po zabiegu bawełniane, cienkie spodnie od piżamki i tak idę spać. Rano moje uda są rzeczywiście jędrne. A cellulit zredukowany:)
Ja kupuję go hurtem (po 2 op.) na internecie.
Naprawdę warto go wypróbować.

Ilość zużytych opakowań: 4-5 średnie

bardzo dobry

Znudzona moim ulubionem olejem z kiełków pszenicy sięgnełam po recenzowany olej.
Był to dobry wybór, polecam przetestowanie.
Olej macadamia jest dosyć ciężki, tłusty, zostawia film i wolno się wchłania. Z całą pewnością nie należy on do lekkich olei. Pachnie przyjemnie.
Olej dodawałam do kremów i balsamów (dosłownie kropelkę) wzmacniał działanie kosmetyków i poprawiał nawilżenie skóry.
Jednakże podstawowym jego przeznaczeniem w mojej pielęgnacji jest regeneracja wlosów i paznokci.
Początkowo bałam sie obciążenia włosów ponieważ olej jest gęsty ale niepotrzebnie. Olej bardzo dobrze się zmywa. Włosy po jego użyciu są gładkie, nawilżone i mięsiste. Używam go raz-dwa w tygodniu na noc.
Ponieważ mam zawsze pomalowane paznockcie staram się fundować im co jakiś czas około 3dniowe spa. W tym czasie nie maluje ich ale intensywnie odżywiam, nawilżam ogolnie regeneruje. W tym zakresie olej sprawdził sie fantastycznie. Paznokcie są mocne, nie łamią sie, nie rozdwajają (a wcześniej miałam trochę problemów z rozdwajaniem). Wydaje mi sie że paznokcie stały sie za jego sprawą bardziej elastyczne. Teraz często zmywam lakier wieczorem, na noc wcieram w paznokcie olej macadamia a rano ponownie maluję paznockie. Wcześniej cały zabieg malowania robiłam rano nie pielęgnując paznokci. Ta drobna zmiana bardzo zmieniła ich wygląd. Olej wcieram także co jakis czas również na noc w dłonie i zakładam rękawiczki. Wsmarowanie olejku zajmuje chwilkę a ładnymi, zadbanymi dlońmi cieszę się długo :) Baaaaardzo polecam ten kosmetyk. Szczególnie wizażankom, które borykają się z osłabionymi paznokciami.