7th Heaven, Very Berry Ultra Moisturising and Cleaning Face Masque (Maseczka głęboko nawilżająca `Czarna jagoda`)

Wypełniona sokiem z prasowanych jagód i zmiażdżonych żurawin maseczka Verry Berry jest pełna antyoksydantów, działających przeciwstarzeniowo. Dodatkowo zawarty w maseczce odżywczy olejek z pestek brzoskwini i kojący aloes pozostawiają skórę odświeżoną i oczyszczoną.

taka sobie

Według nalepki w języku polskim jest to produkt głęboko nawilżający, według producenta maseczka odświeżająca.W tym wypadku producent ma rację, po nałożeniu maseczki mamy uczucie chłodu, odświeżenia. Będzie idealna na lato.Z pewnością nie nawilża, a już na pewno nie głęboko. Ma kremową konsystencję i delikatny zapach jagód.

Trója.

Maseczka całkiem w porządku, ale za to cenę spodziewałam się czegoś więcej.
Efekty jakie po niej uzyskuję mogłabym przyrównać do zwykłej Ziai z serii zielono- białej.

Opakowanie.
Wyróżniające się, nie tylko z uwagi na nieregularny kształt maski, ale też i na typowy nadruk zamaskowanej twarzy z zakrytymi oczami.

Zapach i konsystencja.
Maseczka pachnie przyjemnie, owocowo, trochę cukierkowo.
Ma konsystencję przypominającą serek homogenizowany.

Wydajność.
Wystarcza na dwa użycia, tylko na twarz.

Skład.
Całkiem przyjemny, produkt wegański.

Działanie- bardzo przeciętne.
- rozświetla
- delikatnie nawilża, a miała nawilżać głęboko
- relaksuje.

Szczerze? Nic szczególnego

Oprócz doznań zapachowych nic mi nie zrobiła. Nie zauważyłam jakiekolwiek zmiany, działanie, nic. Maska straczyła mi na trzy aplikacje, bo trzeba ją było skonczyć, ale tak jakby jej nie było. Tylko zmarnowałam czas na odczekiwanie każdorazowo kwadransu. Nie czułam nawilżenia, oczyszczenia i co tam producent jeszcze obiecuje...

fajna

Trochę się przeraziłam gdy po posmarowaniu buzi maseczką (różowa maź z perłową poświatą!) odczułam lekkie pieczenie. Czułam je do tego stopnia, że puki nie przeczytałam opisu na opakowaniu myślałam że maseczka ma właściwości rozgrzewające (NIE MA!) Na szczęście nie wystąpiła żadna wsypka ani podrażnienie. Buzia była ładnie rozświetlona i nawilżona. Jeszcze nie wiem ale chyba nie kupię ponownie.

nic szczególnego

Kupiłam ją w Hebe za niecałe 6 zł.
Gotowych maseczek w saszetkach nie używałam od baaardzo dawna, kręciłam je z półproduktów. Jednak będąc w Hebe za namową pani ekspedientki kupiłam 2 maseczki tej firmy- truskawkową i tą.

Bardzo podoba mi się szata graficzna. Opakowania są kolorowe, cieszą oko, o wiele milej czyta się skład i opis producenta ;)

Maseczka ma bardzo ładny jagodowy kolor i pachnie jak jagodowa guma do żucia. Konsystencją przypomina gęsty jogurt (grecki ? ). Rozprowadza się całkiem przyjemnie, gorzej z jej zmyciem, już łatwiej mi idzie z maseczką ze spiruliny, ta przynajmniej tak nie brudzi łazienki.

Jedna saszetka starcza mi na 2 aplikacje.

Maseczka delikatnie nawilża. Nie ma co liczyć na efekt wow. Wszystkie ekstrakty też są pod koniec składu, po kompozycji zapachowej... :/

To co mi się najbardziej podobało podczas używania tej maseczki to to, że po jej zmyciu na twarzy pozostawał taki delikatny, ledwo zauważalny brokat (nie takie duże, chamskie, tandetne drobiny). Jest to zapewne sprawka miki w składzie. Twarz wyglądała wtedy na rozświetloną i każdy się pytał co zrobiłam, że mam taką promienną cerę

Kosmetyk jest cruelty free i do tego wegański.

Skład:

Aqua (Purified Water)- woda

Glyceryl Stearate SE (Plant Origin)- emulgator

Stearic Acid (Plant Origin)- emulgator, substancja renatłuszczająca w preparatach myjących

Glycol Stearate- emolient, tworzy na powierzchni skóry i włosów warstwę okluzyjną, stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, substancja renatłuszczająca w preparatach myjących; emulgator

Glycerin (Plant Origin)- alkohol, humektant, środek nawilżający

Bentonite (Natural Clay)- bentonit zwany również "żywą glinką"; działa wygładzająco, odtłuszczająco, pomaga oczyścić i zwęzić pory skóry; poprawia konsystencję preparatu

Cl 77891 (Titanium Dioxide)- barwnik naturalny

Glyceryl Stearate (Plant Origin)- emolient, tworzy na powierzchni skóry i włosów warstwę okluzyjną, stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny; emulgator

Coco-Glucoside (Sugar Source)- substancja myjąca, bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych; bezpieczna dla środowiska - biodegradowalna, emulgator

Prunus Persica (Peach) Kernel Oil- olej brzoskwiniowy

PEG-100 Stearate- emulgator

Xanthan Gum (Sugar Source)- stabilizuje emulsje, posiada właściwości żelujące, jest dobrze tolerowana przez skórę

Propylene Glycol- humektant, hydrofilowa substancja nawilżająca skórę, zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej przy ujściu butelki, wspomaga działanie konserwujące, jest bezpieczny do stosowania nawet w 50% stężeniu, może powodować podrażnienia jeżeli jest aplikowany na skórę chorobowo zmienioną

Caprylyl Glycol- emolient, stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, w preparatach myjących stosowany jako substancja renatłuszczająca

Mica (Natural Mineral)- pigment mineralny, daje efekt rozświetlonej skóry, stosowany w kosmetyce kolorowej (cienie, pudry, róże), dodawany również do kosmetyków pielęgnujących skórę i włosy ( zwiększa lśnienie włosów)

Parfum (Fragrance)- kompozycja zapachowa

Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract- ekstrakt z malin

Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice- sok z aloesu

Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract- ekstrakt z jagód

Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract- ekstrakt z żurawiny

Vitis Vinifera (Grape) Extract- ekstrakt z winogron

Phenoxyethanol- konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 1,0%

CI 15850 (Red 7 Lake)- barwnik syntetyczny

CI 42090 (Blue 1 Lake)- barwnik syntetyczny