Nacomi, Natural Sugar Peeling (Naturalny peeling do ciała z masłem shea (różne rodzaje))

Cukier z nasionami delikatnie złuszcza martwy naskórek. Masło shea i olej kokosowy pielęgnują skórę, nawilżają i natłuszczają. Złoto Maroka zapobiega starzeniu się skóry i odżywia. Peeling nawilża intensywnie skórę podczas kąpieli pod prysznicem i dzięki temu zastępuje również balsam. Pozostawia na skórze uczucie delikatnego natłuszczenia. Skóra jest rozjaśniona i gładka.
Nie zawiera konserwantów, parabenów, alergenów i sztucznych barwników.
Masło shea i olej arganowy pochodzą z ekologicznych upraw z Afryki.

nawilżający
hipoalergiczna
w słoiku
50 - 100ml

Pachnące cudo

Kosmetyki Nacomi kocham za ich skład. Jest bezpieczny dla skóry i przyjemna w użyciu. Masaż tym peelingiem to po prostu rozkosz. Skóra pięknie pachnie jest nawilżona i gładka. Najlepszy peeling jaki znam. Opakowanie jest małe niestety a cena średnia. Sam peeling jest gruboziarnisty, to mi w nim odpowiada, przez co jest wydajny.Nakładam go na wilgotną skórę i wykonuję masaż okrężnymi ruchami.

Peeling z klasą

Marka Nacomi zdobyła moje serce przede wszystkim tym, że ma bardzo naturalny skład. Jest bezpieczna dla skóry i przyjemna w użyciu.
Peeling Nacomi przy pierwszym użyciu wydaje się trochę za tłusty ponieważ na wilgotnej skórze jest śliski ale dzięki temu pozwala na wykonanie masażu.
Z reguły używam go do peelingu rąk i nóg ale również doskonale nadaje się do peelingowania pleców.
Jestem w posiadaniu kilku wersji ale ta zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu ponieważ ma w składzie masło shea.
Sam peeling pachnie cudownie i taki też zapach utrzymuje się na skórze.
Jeśli chodzi o opakowanie to jest małe i niestety starcza na bardzo krótko.
Sam peeling jest gruboziarnisty, więc trzeba odpowiednio go aplikować. Najpierw zdecydowanym ruchem należy rozetrzeć go w dłoni, potem nanieść na wilgotną skórę i wmasować. Kiedy peeling się rozpuści to na skórze pozostaje gruba, dość tłusta warstwa.
Nie ukrywam, że peeling ciężko jest spłukać i trzeba go zetrzeć najlepiej gąbką.

Bardzo dobry

Opakowanie może nie jest najwyższej klasy ale za to zawartoś od początku urzeka aromatem. U mnie to truskawka i malina. Później okazuje się, że konsystencja jest dość zwarta ale przyjemnie miękka. Ilość drobinek jest średnia, nie za dużo, nie za mało. Są dość grube. Skóra jest po nim miękka, ale niestety, nieco tłusta. Plus sa nawilżająco-natłuszczające działanie na skórę stóp i łokci, które mam dość suche.

Peeling i olejek w jednym

Początkowo sceptycznie nastawiona - w końcu łatwo można przygotować peeling cukrowy samemu, uznaję kosmetyk Nacomi za naprawdę wart polecenia.

Mam wersję pomarańczową - pachnie bardzo przyjemnie, a delikatny zapach utrzymuje się na skórze po jego zastosowaniu. Wg polecenia na opakowaniu należy produkt wcierać do momentu rozpuszczenia się cukru, co siłą rzeczy wymusza świetny i całkiem mocny masaż. Skóra po jego użyciu jest miękka i nie wymaga już stosowania balsamu.

Dobry peeling

Dobry peeling, która spełnia swoją rolę. Złuszcza naskórek i pozostawia przyjemny film, dzięki czemu skóra po kąpieli jest bardzo gładka. Nie radzi sobie jednak z bardzo suchą skórą. Używałam go wtedy, gdy moja cera nie była przesadnie wysuszona i potrzebowała jedynie lekkiego złuszczenia. Kiedy miałam wysuszoną skórę z dosłowni odłażącym naskórkiem to jednprazowe użycie nie przyniosło oczekiwanego efektu. Wypróbowałam różne rodzaje i każdy posiada ładny zapach. Cena dość droga, ale niestety peeling o naturalnym składzie tyle kosztują. Peeling jest w małym pudełeczku i bardzo szybko się kończy.

Dość dobry :)

Nie powiem, że super bo jednak warstwa natłuszczająca mogłaby utrzymywać się nieco dłużej. W kwestii zdzierania martwego naskórka radzi sobie jednak naprawdę dobrze, aplikacja jest przyjemna, podobnie jak sam zapach. Skóra po wyjściu z prysznica jest gładka i natłuszczona jednak poziom nawilżenia spada po jakimś czasie. Dla skóry normalnej nada się świetnie, jednak jeśli macie większe potrzeby to może nie wystarczyć :/

Świetny

Zużyłam peeling w wersji wiśniowo-waniliowej i aktualnie używam wersji różanej.
W obydwu przypadkach plusem jest ładny zapach, który długo się utrzymuje. Peeling bardzo dobrze usuwa martwy naskórek i nawilża, dzięki czemu nie ma potrzeby używania balsamu. Pozostawia tłustą warstwę, która po niedługim czasie się wchłania. Po użyciu skóra jest miękka i gładka. Plusem jest też naturalny skład.

Fantastyczny

Nie lubiłam peelingów cukrowych ale po jego użyciu zmieniam całkowicie zdanie.
Po pierwsze skład jest genialny. Mam wersję zapachową wiśnia, wanilia. W skład wchodzi dosłownie kilka składników naturalnych takich jak cukier, masło shea, olej z pestek winogron. Super!
Po jego zastosowaniu skóra jest super mięciutka i nawilżona....a ten zapach powala mnie na kolana.
Czego chcieć więcej?
Kupię go na pewno jeszcze nie raz.

Konkret

Dla mnie zdecydowanie za ostry, to po pierwsze, a po drugie zbyt tłusty. W pierwszej chwili wydaje się również za suchy, jednak na wilgotnej skórze nabiera poślizgu i pozwala na wykonanie dłuższego i konkretnego masażu. Ze względu na duże i ostre kryształki cukru używam go wyłącznie do peelingu miejsc mniej wrażliwych, takich jak uda czy pośladki. Doskonały pomocnik do walki z cellulitem.
Posiadam wersję pomarańczową, która pachnie apetycznie i bardzo naturalnie, jak domowy słoiczek z kandyzowaną skórką. Prócz kryształków cukru nie posiada innych dodatków złuszczających, typu pestki, mielone łupiny.
Opakowanie malutkie, lecz o dziwo, bardzo wydajne. Kryształki cukru wolno się rozpuszczają, więc nie ma potrzeby reaplikacji.
Tak jak wspomniałam jest ostry, gruboziarnisty, więc trzeba się z nim obchodzić z wyczuciem. Najpierw rozetrzeć odrobinę w dłoni, potem nanieść na wilgotną skórę i ostrożnie ją masować.
Po rozpuszczeniu się cukru na skórze pozostaje dość gruba, wyraźnie wyczuwalna tłusta warstwa. Sądziłam, że jedynie parafina daje taki efekt, a tu proszę, naturalne olejki i masła, również potrafią sprawić nie lada dyskomfort. Samą wodą ciężko je spłukać, konieczny jest żel. Nawet wtedy na skórze pozostaje delikatny, lipidowy film, ale już bez wrażenia oblepienia. Balsam wtedy odpuszczam.
Nie odradzam, ale też szczególnie nie polecam. Ewentualnie eko-entuzjastkom lub osobom szukającym na prawdę ostrego peelingu.

Super

Peeling bardzo dobrze natłuszcza, to oczywiście plus, wszystko ładnie się wchłania po niedługim czasie, a skóra pozostaje nie tylko nawilżona ale też wygląda na odżywioną. Peeling ma dość grube ziarenka i kawałki pestek owocowych, które ścierają dobrze naskórek. Piękny zapach

Mocny zdzierak

Posiadam wersję pomarańczową:
Zalety:
+peeling zamknięty jest w słoiczku, więc bardzo łatwo wydobyć kosmetyk. Wszystkie resztki są wydłubane bez problemu
+ konsystencja jest gęsta i zwarta. Bardzo plastyczna. Nie ma problemów z przeniesieniem kosmetyku na skórę
+ jest naprawdę bardzo mocnym zdzierakiem
+ ma bardzo przyjemny, pomarańczowy zapach
+ ma naturalny, krótki skład
+ ujędrnia skórę już po pierwszym użyciu

Wady:
- działania antycellulitowego to raczej nie zauważyłam,

nie spodziewałam się zresztą

Mechaniczna pomarańcza

Oceniam wersję pomarańczową, która:
+ zamknięta jest w wygodnym, plastikowym słoiczku o pojemności 200 ml
+ ma absolutnie bajeczny skład, jest to peeling cukrowy, więc nie podrażnia wrażliwej skóry, zawiera olej z drzewa masłowego - emolient o działaniu regenerującym, który tworzy na powierzchni skóry warstwę zapobiegającą odparowywaniu wody; olej z orzechów makadamia - działa regenerująco, wygładzająco, zmiękcza i wygładza skórę, leczy podrażnienia; olej kokosowy - zmiękcza i poprawia kondycję skóry; olejek eteryczny pozyskiwany z kwiatów gorzkiej pomarańczy - pomaga w walce z rozstępami i cellulitem, ułatwia regenerację skóry, napina;
+ ma przepiękny zapach prawdziwej pomarańczy, żadnej sztuczności, zapach jest intensywny i utrzymuje się na ciele przez długi czas
+ doskonale radzi sobie z usuwaniem martwego naskórka, masaż można wykonywać na sucho, wtedy jest mocniejszy lub przy użyciu wody, pozostawia na skórze oleistą warstewkę, która nie każdemu będzie pasowała, a jej z ciała nie zmywam, po prysznicu osuszam się lekko ręcznikiem, wtedy spełnia ona rolę pielęgnacyjną
Na pewno wrócę do niego ponownie i przetestuję również inne wersje zapachowe. Tym bardziej, że jest to produkt polskiej marki, a tak fantastyczne rodzime produkcje należy wspierać :)