Laboratorium Pilomax, Daily WAX, Szampon codzienny do włosów jasnych

Laboratorium Pilomax, Daily WAX, Szampon codzienny do włosów jasnych

Myje delikatnie i skutecznie. Odbudowuje uszkodzone włosy, wygładza je i pogrubia. Wierzba biała zawiera związki salicylowe, dzięki czemu łagodzi stany zapalne skóry głowy jednocześnie rozszerzając naczynia włosowate i ułatwiając transport składników odżywczych. Pantenol doskonale wnika nie tylko w naskórek, ale i we włosy, optycznie je pogrubiając i silnie nawilżając. Odżywia skórę głowy. Pobudza mieszki włosowe.

Dla wrażliwej skóry? Żart!

Szampon zamówiłam robiąc większe zakupy kosmetyczne w internecie i niestety nie sprawdziłam wcześniej składu. A tam... Dramat! Producent chwali się na opakowaniu, że nie ma SLS. Co z tego, skoro jest SLES, co jest bardzo podobnym składnikiem? Też mi coś! Poza tym jest sporo innych składników podrażniających (w tym sól kuchenna powodująca podrażnienia i swędzenie). Dobre składniki takie jak sok aloesowy czy pantenol są w składzie po perfumie, czyli nie ma ich tam prawie wcale. Co w tym szamponie ma odżywiać, odbudowywać i pogrubiać włosy? I dlaczego jest polecany akurat dla jasnych włosów? Pozostaje to dla mnie zagadką.
Dobór składników nie wpłynie na kondycję włosów, może co najwyżej sprawić, że będą się tylko wydawały gładkie. Dłuższe, często stosowanie przyniesie większej szkody niż pożytku, więc nie polecam.
W związku z tym, że szampon dobrze się pieni i dzięki zawartości silnych detergentów mocno oczyszcza, nada się jedynie do użytku od czasu do czasu, aby głęboko oczyścić włosy np po imprezie i nałożeniu dużej ilości produktów do stylizacji albo po kilkudniowym przebywaniu na biwaku, gdzie nie było jak umyć włosów. Używam go też czasem do oczyszczenia włosów po olejowaniu, ponieważ moje cienkie i szybko przetłuszczające się włosy łatwo ulegają obciążeniu i muszę olejki zmywać przed wyjściem z domu.
Do częstego (czy, jak w moim przypadku, codziennego) stosowania absolutnie się nie nadaje!
Poza tym co mogę powiedzieć? Przyjemnie pachnie, ma wygodne opakowanie, jest (niestety, w tym przypadku) wydajny. Ale biorąc pod uwagę ten koszmarny skład, te drobne plusy nie zmieniają mojej niskiej opinii na jego temat.

kłamstwo

Jak można pisać na opakowaniu, iż szampon jest bez SLS jak drugi w składzie jest.... Sodium Laureth Sulfate. Producent już na dzień dobry oszukuje klienta.

Zgłębiam powoli produkty tej firmy i ostatnio odkryłam właśnie ten szampon. Uważam, że jest naprawdę fajny do codziennego stosowania. Nie przesusza włosów. Jest wydajny, ładnie pachnie. Domywa pozostałości o piance, lakierze.

Testowałam szampon oraz maskę Wax przeznaczone do jasnych włosów. Szampon przeznaczony jest do codziennego stosowania, myje skórę głowy i włosy bardzo delikatnie ale przy tym skutecznie. Dzięki temu, iż w jego składzie nie znajdziemy parabenów, silikonów i SLS nie podrażni nam skóry głowy. Polecam nawet dla osób z mega wrażliwą skórą! Dzięki kosmetykowi temu nasze włosy stają się gładkie i błyszczące, znacznie poprawia się również ich kondycja.

bardzo dobre

PLUSY:
- bardzo wydajny
- konsystencja gesta
- zapach pzyjemny - roslinny
- dobrze sie rozczesuje po nim wlosy

MINUS:
- mam wrazliwa skore glowy i wywołał u mnie łupież

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1/ 220 ml

Idealne działanie i idealna konsystencja

Jeden z lepszych szamponów jakie miałam okazję stosować. Idealna gęsta konsystencja, która tworzy cudowna otulającą piane na włosach, zapach to coś pięknego, świeżego - typowa pokrzywa, długo utrzymuje się na włosach. Szampon sprawił, ze włosy były miękkie, pięknie się błyszczały oraz stały się odżywione. W żaden sposób nie podrażnił mojej skóry głowy.

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

Bardzo dobry

Szampon jest w miarę tani i wydajny a do tego ładnie pachnie. Podczas mycia dobrze się pieni. Po jego zastosowaniu włosy są dobrze oczyszczone, błyszczące, gładkie, miękkie i zyskują na objętości. Poza tym szampon nie podrażnia skóry głowy i ma naturalny skład.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Znakomity!

Szampon wygląda niepozornie, ale okazał się bardzo dobry! Rzekłabym nawet, że jest jednym z lepszych, jakie stosowałam. A to przede wszystkim dlatego, iż dzięki niemu moje włosy są w stanie zachować świeżość przez 3 dni, a nie 2, a to już spory sukces. Dla mnie to niezwykle istotna kwestia, ponieważ konieczność częstego mycia moich długaśnych kosmyków bywa uciążliwa. Poza tym szampon znakomicie oczyszcza, ale absolutnie nie wysusza oraz nadaje pożądaną przeze mnie objętość, która utrzymuje się praktycznie do kolejnego mycia. Nie podrażnił skóry głowy, nie wywołał łupieżu i w żaden inny negatywny sposób nie wpłynął na kondycję mych włosów. Ideał?! Prawie ;). Niestety, w moim przypadku okazał się niewydajny, mimo swojej niesamowicie gęstej konsystencji, nad czym ubolewam. Jednak innym dziewczynom starczał na dłużej (czytałam wcześniej parę recenzji). Nie mam pojęcia od czego to zależy... Zapomniałabym wspomnieć o zapachu, który według mnie jest naprawdę przyjemny. Taki świeży, nienachalny i niedrażniący nozdrzy.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Szampon idealny

Na początku lekko się przeraziłam tym szamponem, ale podczas używania stwierdziłam, że moje przerażenie nie miało najmniejszych podstaw. Szampon w 100% spełnił moje oczekiwania. Dobrze czyścił włosy, ale ich nie plątał. Nawet bez odżywki, nie było problemu z rozczesaniem. Ponad to szampon całkiem nieźle je nawilżał i nabłyszczał. Włosy nie przetłuszczały się bardziej niż zwykle. Nie podrażnił mi skóry głowy, nie wywołał łupieżu. Co do zapachu, niestety nie utrzymywał się na włosach.
Szampon idealny, do codziennego użytku.

Ilość zużytych opakowań: 1 zwykłe

REWELACJA!

Zanim napisałam tą recenzję, zasięgłam informacji w Internecie o szamponach codziennych Pilomaxu. Bywały różne. Z reguły zarzucano im obecność SLS w składzie. Stąd też na samym początku wytłumaczę,że w szamponie, który ja stosuję - czyli do włosów jasnych - w składzie widnieje Sodium Lauroyl Sarcosinate - łagodny i bezpieczny laurosiarczan sodu - stosowany głównie w kosmetykach drogich i ekskluzywnych.
Skład dość krótki i porządny. Konsystencja żelowa, przezroczysta.Szampon jest bardzo wydajny, do umycia włosów wystarczy niewielka jego ilość. Włosy po myciu nim i wysuszeniu dłużej utrzymują świeżość. Buteleczka jest z miękkiego plastiku, przezroczysta - dzięki czemu można ocenić zużycie. Bardzo wygodne zamknięcie na klik z dozownikiem w postaci małego otworu, dzięki któremu można kontrolować wydobywanie odpowiedniej ilości kosmetyku. Nie trzeba odkręcać i zakręcać buteleczki, nie ma obawy że zginie nam nakrętka.
PLUSY PRODUKTU :
+ Szampon nawilża włosy,
+ Nie powoduje uczucia &quot;tępości włosów&quot;
+ Nie plącze ich,
+ Nie wysusza,
+ Dokładnie oczyszcza,
+ Jest bardzo wydajny, dzięki konsystencji i dozownikowi (używam go od sierpnia i zużyłam dopiero 1/4 buteleczki),
+ Bardzo ładnie pachnie.
+Dobrze się pieni,
+ Idealnie zmywa oleje,
+ Nie uczula, nie podrażnia,
+ Odbija włosy od nasady i dodaje im objętości wizualnej.

MINUSY PRODUKTU :
Nie zauważyłam żadnych.

Porządny szampon, do codziennego użytkowania. Łagodny, delikatny, dobrze myjący. Warto zainwestować w taki delikatny szampon - z pewnością Wasze włosy Wam za to podziękują.

Szampon bardzo dobrze nawilżył moje suche włosy, ułatwiał rozczesywanie i na dodatek pięknie pachnia

Szampon jest przezroczysty o rzadkiej konsystencji, ale mimo tego, super się pieni i wystarczy niewielka ilość, aby dokładnie umyć włosy. Z racji tego, że mam bardzo grube i gęste włosy zawsze wylewam duuużo szamponu, żeby je dokładnie umyć, tym razem było inaczej. Dzięki temu szampon starczył mi na dłużej i żal było jak się kończył. Ogromnym plusem jest fakt, że produkt ten NIE ZAWIERA parabenów, SLS, silikonów i mit. Jest bezpieczny nawet dla bardzo wrażliwej skóry głowy, tak więc z powodzeniem mogą go używać osoby z tendencją do alergii. Zdarzało mi się, że po niektórych szamponach skóra swędziała mnie niemiłosiernie, ten naładowany fajnymi roślinkami i łagodzącym pantenolem niezwykle delikatnie pielęgnuje włosy i skórę głowy. W każdym bądź razie nie wiem, czy to efekt takiego mycia, czy też dobroczynnych roślinek w składzie, w każdym bądź razie moje włosy nie tylko pięknie pachniały, ale zostały porządnie nawilżone i odżywione. Czegoś takiego szukałam i w tym oto szamponie znalazłam.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200ml