Avene, XeraCalm A.D, Huile Lavante Relipidante (Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy)

Łagodzi podrażnienia i odżywia. Sprzyja regeneracji oraz zmiękcza skórę. Bez substancji zapachowych, bez alkoholu.
Działa przeciwzapalnie - zmniejsza uwalnianie cytokin i chemokin prozapalnych.
Działa przeciwświądowo - zmniejsza aktywności receptora PAR-2.
Podnosi wrodzoną odporność skóry i odbudowywuje barierę hydrolipidową naskórka - zwiększa wytwarzanie peptydów przeciwdrobnoustrojowych.
Może być stosowany w fazie zaostrzeń - nie zawiera mydła, fizjologiczne pH, bardzo dobra tolerancja skóry, oczu i miejsc intymnych.
XeraCalm A.D. krem zalecany jest jako pielęgnacja skóry bardzo suchej, skłonnej do atopii i do świądu. Może być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych, również w fazie zaostrzeń.

oczyszczające, łagodzące
olejek
>100ml
z pompką

dla bardzo wrażliwej skóry

Znam już trochę markę Avene, więc postanowiłam wypróbować ten olejek. a cena wydawała się całkiem kusząca jak na taką markę - zapłaciłam niecałe 10zł za 100ml produktu. Opakowanie jest małe i w sam raz do zabrania w podróż.
Mam wrażliwą skórę i trzeba przyznać, że w tej kwestii olejek się sprawdził - jest łagodny, koi skórę i zaczerwienienia. Delikatnie oczyszcza, minimalnie nawilża, ale niestety jest niewydajny, bo słabo się pieni i mam wrażenie, że znika.
Pachnie naturalnie, zwykłym olejem, ale niektórym ten zapach może nie przypaść do gustu. Moim zdaniem tego rodzaju produktów nie kupuje się dla zapachu, zwłaszcza jeżeli przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, więc nie jest to istotna cecha.

Czyści, ale nie jest ideałem

Avene to moja zaufana marka - lubię ich wodę termalną i kultowy Cicalfate.
Z ciekawością spróbowałam więc ich olejek myjący - niestety, trochę się zawiodłam, bo ściągał skórę i szczypał w oczy, a szkoda, bo inne cechy na plus:

+ czyści
+ nie pachnie
+ skład
+ ładna butla, choć niepraktyczna - nie widać ile produktu zostało
+ olejki w składzie
+ zmywa makijaż i zanieczyszczenia i zabrudzenia

- drogi
- rzadko w promocji
- różnie z jego dostępnością
- szybko się kończy
- szczypie w oczy
- nie nawilża, nie odżywia skóry
- ściąga skórę - balsam to konieczność po użyciu

Spodziewałam się więcej po tej marce, ale do oczyszczania polecam.

Dobrze mieć go pod ręką

Świetnie się sprawdza jeśli chodzi o odratowanie bardzo suchej, podrażnionej skóry, koi i nawilża - ale oczywiści nie na tyle, żeby balsam po kąpieli był zbędny. Samo użytkowanie nie jest najprzyjemniejsze, przez konsystencję i zapach, nie traktuje tego jako minus przez specyfikację produktu,chociaż zapach jest dla mnie wyjątkowo nieprzyjemny. Niestety nie zużyłam opakowania do końca, ponieważ produkt stwardniał, zaczął zachowywać się jak wosk i nie nadawał się już do niczego.

Bardzo dobry

Ten olejek uratował mnie wielokrotnie gdy moja skóra reagowała swędzeniem, pieczeniem i taką suchością, że dosłownie spadały ze mnie suche kawałki naskórka. Przy regularnym używaniu nie tylko łagodzi, ale i faktycznie nawilża i natłuszcza. Przyjemna konsystencja, zmywa się w całości i jest tylko jeden jedyny aspekt którego w nim nie lubię i przez który więcej go nie kupię. Zapach. Dla mnie pachnie frytkami i nie mogę tego znieść. XD Jeśli jednak komuś nie przeszkadza zapach, to działanie polecam.

Pokochałam....

Avene marka, którą pokochałam od pierwszego użycia.
Olejek oczyszczający uzupełniający poziom lipidów. Zakupiłam w aptece z kilkoma innym produktami tej marki. Bardzo lubię stosować produkty z jednej serii odnoszę wówczas wrażenie, że dzięki temu osiągam dużo lepsze efekty...

Olejek zamknięty jest w bardzo ładnej buteleczce z pompką. Bardzo higieniczna, zarazem praktyczna forma wydobywania produktu z opakowania.
Butelka wykonana z bardzo dobrej jakości plastiku. Od samego początku do ostatniej kropli produktu niezawodna.

Działanie
Olejek bardzo ale to bardzo delikatnie oczyszcza suchą skórę- w okresie zimowym problem wzmaga się dlatego też sięgam po zaufane produkty.
Idealny zarówno dla dorosłych jak i maleńkich dzieci.
Jest to kosmetyk do higieny o wybitnie wysokim progu tolerancji...
Nie zawiera w swoim składzie mydła, jest bezzapachowy, ma fizjologiczne ph.
Jako ciekawostkę dodam jest to produkt przebadany dermatologicznie, okulistycznie.

Olejek idealnie sprawdza się do mycia całego ciała, jak również do wykonywania demakijażu twarzy. Idealnie radzi sobie z rozpuszczeniem wodoodpornej mascary. Nie straszne jest zmycie utrwalonego makijażu.

Po użyciu skóra jest miękka, uczucie, które mi towarzyszy mogę nazwać pewność doczyszczenia. Nie odnoszę wrażenia, że na ciele czy twarzy coś mi pozostało. Olejek delikatnie wszystko zmywa z ciała.
Dodatkowo po użyciu nie mam odczucia tłustego filmu na skórze. Ciało jest dogłębnie oczyszczone, nawilżone jednak nie tłuste. Zdarzyło się kilka razy, że po użyciu nie stosowałam balsamu do ciała. Nie czułam takiej potrzeby.
Temat wydajności produktu w tym przypadku hm... Olejek poszedł jak woda stosowałam go z mężem więc jedna butelka wystarczyła nam na prawie miesiąc codziennego intensywnego stosowania.
Cena dla tego produktu adekwatna do jakości.

Świetny dla skóry z AZS

Świetny produkt dla skóry z AZS, delikatny, dokładnie zmywa makijaż, nie zapycha. Zapach jest neutralny, normalny w produktach tego typu.
Wygodne opakowanie z pompką, która dobrze dawkuje produkt. Olejek mógłby być bardziej wydajny, jednak ja używam go tylko do twarzy. Przy użyciu na całe ciało dość szybko się kończy.
Trochę szczypie w oczy, to chyba jedyna wada.
Mój numer jeden!

Cieżko ocenić - szczypie w oczy

Olejek kupiłam z ciekawości czy sprawdzi sie lepiej od olejku Atoderm Huile de douche z Bioderma - niestety, nie dał rady :(

Najgorsze, ze szczypie w oczy - moj maluszek prawie płakał gdy myłam mu buźkę :(

Wielki zawód, bo olejek zapowiadał sie dobrze, lecz nieco wysuszył skore, nie nawilżyl i potrzebowałam po nim użyć mocnego emolienta.

Skład w sumie nie powala na kolana, lecz myślałam ze obecność wody Avene sprawi, ze będzie działał świetnie.
I to opakowanie z pompka - mega niepraktyczne, połowa leje sie po butelce...

Niestety, nie polecam.

dobry

jest dobry, niestety delikatnie wysusza skórę.

sprawdzał się w czasie, w którym miałam \'atak na skórę\' (należę do pacjentów reumatologicznych) nie pomagał ale i nie rozdrażniał dodatkowo, co już jest plusem

gdy skórę mam wyciszoną -używam na zmianę z natłuszczającymi żelami ze względu na podsuszanie.
w zestawie z kremem można eliminować efekt ściągnięcia, niemniej, ponieważ jest -odjęłam punkt

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Łagodny, uniwersalny - doskonaly

Posiadam skórę skłonna do przesuszeń zarówno na ciele jak i na twarzy. Przy silnych detergentach, zwyklych mydłach i produktach z SLS jak i alkoholem denat. w skladzie dość łatwo doprowadzić ją do przesuszeń, a co gorsza do miejscowych zmian atopowych. Ponieważ od dłuższego czasu zmagałam sie z przesuszeniami atopowymi na twarzy zakupiłam ów produkt, z przeznaczeniem do mycia twarzy. Z czasem zaczęłam stosować na całe cialo jak również u swojego dziecka. Obecnie stanowi toaletę dla całej rodziny i moje osobiste KWC.

Przede wszystkim produkt jest:

+ bezzapachowy
+ bez detergentów, mydła oraz drażniących konserwantów
+ posiada bardzo dobry sklad
+ lagodna formuła wspierająca odbudowę plaszcza lipidowego skory
+ nie wysusza
+ łagodnie i skutecznie myje
+ pozostawia skorę nawilzoną i miekką, czesto niewymagającą balsamu
+ idealny zarówno do higieny intymnej, do mycia ciala jak i twarzy dzieci i dorosłych
+ bardzo dobrze zmywa makijaz oczu
+ koi swędząca i przesuszoną skorę
+ sprawia ze skora szybciej sie goi, zmiany atopowe znikają
+ dośc dobrze sie pieni
+ stosowany pod prysznic jest bardzo wydajny
+ cena w stosunku do jakości i pojemnosci

Minusow nie odnotowałam.

Seria XeraCalm AD zaintrygowała mnie swym minimalizmem i nowoscią w ofercie Avene, jako że od dłuzszego czasu zmagalam sie z problemem atopowym, zapoznanie rozpoczęlam kremem XeraCalm. Kuracja odniosła skutek własnie po włączeniu tego łagodnego preperatu oczyszczajacego. Skora odzyskała rownowage juz w pierwszych dówch tygodniach. Zmiana i ulga byly nie tylko odczuwalne ale i widoczne.

Flakon to hermetyczna pompka, otwierajaca i zamykajaca sie poprzez jej przekrecenie. Sam preparat ma postac nie olejku, co płynnej zawiesiny, która przy kontakcie z wodą i potarciu dłonmi dośc łatwo i lagodnie sie pieni. Olejek w nazwie zapewne sugeruje odbudowująca wlasciwosci preparatu i tego trudno odmówić.
Plyn latwo i lagodnie myje, zarowno dobzre zmywa makijaz oka jak i filtry. Łatwo sie splukuje pozostawiając skóre oczyszczoną i co wazne, bez naruszenia plaszcza hydrolipidowego. Brak jest uczucia sciagniecia, wysuszenia. Przy codziennym stosowaniu, skora moja nie tylko szybko sie goila, ale odzyskiwala spreżystosc i zdrowie.

Przy takim sukcesie zastosowalam preparat na cale cialo. Okazalo sie ze spelnia swoje zadanie doskonale, ponadto, cialo nie zawsze wymagało balsamu. Po osuszeniu skora byla miekka, nawilzona i ukojona.

Skład produktu jest bardzo dobry:
Avène Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Laureth Sulfociccinate, Sodium Cocoamphoacetate, Peg-25 Hydrogenated Castor Oil, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmitate, Laureth-3, Coco-Glucoside, Aquaphilus Dolomiae Extract, Arginine, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Evening Primrose Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Glycine, Oenothera Biennis (Evening Primrose Oil), Sorbic Acid, Tocopherol.

Łagodna baza myjaca bez SLS oraz zawartość składników istotnych dla skóry z AZS: l-moduliny (Aquaphilus dolomiae extract), kwasy aminowe: arginina i glycine oraz cenny olejek z wiesiołka.

Jestem produktem zachwycona, poniewaz spelnia dla mnie kilka najwazniejszych kryteriów:
- lagodna baza myjaca idealna dla calej rodziny,
- produkt uniwersalny do twarzy i ciala
- ekonomiczna butelka 400 ml
- wydajnosc i cena produktu

Serię XeraCalm AD poznałam przypadkiem i choć pod wieloma względami przypomina A-Dermę (ten sam koncern), to jednak są minimalne róznice w skladach. Stosowąłam również TriXera+ i mimo ze posiada swoje ewidentne plusy, to własnie seria XeraCalm AD odpowiada potrzebom mojej skory.
Jestem serią szczerze zaskoczona - nie tylko odpowiada na najwazniejsze potrzeby skory w dziedzinie oczyszczania i nawilzania/odzywienia, ale i stanowi duet pielegnacji minimum, który zapewni zdrowie skory calej rodziny.

Produkt polecam osobom szukajacych lagodnego produktu myjacego dostosowanego do skor suchych, atopowych jak i mieszanych i tlustych. Idealny jako codzienna toaleta jak rowniez jako kuracja dla osób zmagajacymi sie z przesuszoną skorą na skutek kuracji tradzikowych lub stosowania retinoidóqw czy kwasów.

Z uwagi na swa uniwersalnośc produkt spełni nawet najwybredniejsze oczekiwania i gusta.

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1x400ml