Pervoe Reshenie, Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Czarne mydło Agafii` (stara wersja)

Wersja bez SLS w składzie. Naturalne syberyjskie mydło o wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjnych . Po dwóch latach badań, opierając się na wieloletnich doświadczeniach i tradycjach mieszkańców Syberii, kosmetolodzy rosyjskiej firmy wybrali 37 syberyjskich roślin, z których wyciągi, ekstrakty i tłoczone na zimno oleje stanowią aktywne składniki tego unikalnego mydła. Na bazie naturalnych składników stworzyli idealną formułę pielęgnacji ciała i włosów. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu niepowtarzalny zapach. Mydło nie zawiera sztucznych barwników i składników zapachowych. Zawartość naturalnych składników pieniących przydaje mu delikatności. Ma postać żelu. Jest bardzo wydajne. Polecane osobom z problemami skórnymi: łojotok, egzemy, łuszczyca. Można go stosować jako żel pod prysznic i jako szampon do włosów.
Składniki aktywne:
- Uczep trójlistny (Bidens Tripartita) wykazuje działanie przeciwzapalne i gojące.
- Krwawnik pospolity (Achillea Millefolium) przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej
- Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica) rekordzista w zawartości witamin korzystnych dla włosów i skóry.
- Rumianek pospolity (Chamomilla Recutita) oczyszcza, zmiękcza i relaksuje skórę.
- Szałwia (Salvia Officinalis) wpływa na skórę tonizująco, napina ją, zmniejsza wypadanie włosów.
- Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium Majus) ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia.
- Melisa (Melissa Officinalis) - intensywnie odżywia i tonizuje skórę, nadając jej zdrowy wygląd.
- Miodunka plamista (Pulmonaria Officinalis) wzmacnia cebulki włosowe.
- Żywica sosnowa (Pinus Silvestris) ma działanie antyseptyczne, łagodzące, witaminizujące i wzmacniające skórę głowy i włosy.
- Mącznica lekarska (Arctostaphylos Uva-Ursi) znakomity naturalny antyseptyk.
Krzyżownica syberyjska- (Polygala Sibirica) sprawia że struktura włosa staje się jednorodna.
- Oman wielki (Inula Helenium) oczyszcza pory, lekko wybiela i wygładza skórę.
- Olsza czarna - pączki (Alnus Glutinosa Cone) normalizują pracę gruczołów łojowych, powstrzymują wypadanie włosów, przeciwdziałają pojawieniu się łupieżu.
- Różeniec górski (Rhodiola Rosea) wygładza skórę, oczyszcza ją i dezynfekuje.
- Mech dębowy (Evernia Prunastri) ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne. Nadaje mydłu przyjemny zapach.
- Brodaczka (Usnea Barbata) naturalny antybiotyk.
- Świerk syberyjski (Picea Siberica) wzmacnia włosy, przydając im zdrowego blasku.
- Szczodrak krokoszowaty(Rhaponticum Carthamoides) przywraca włosom życiową siłę.
- Prawoślaz lekarski (Altaea Officinalis) usuwa stany zapalne, naturalny antyseptyk.
- Mydlnica (Saponaria Alba, Saponaria Rubra Officinalis,) zawierają naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
- Lukrecja (Glycyrrhiza Glabra) delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.
- Olej cedrowy (Cedrus Deodara) usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu.
- Olej sojowy i lniany (Davurica Soybean, Linum Usitassimum) dzięki wysokiej zawartości witaminy E działa regenerująco na komórki skóry i włosów.
- Olej z rokitnika ałtajskiego (Hippophae Rhamnoides Altaica) ma działanie gojące, odżywcze, odmładzające.
- Olej pichtowy (Abies Siberica) wygładza, odmładza, dezynfekuje.
- Olej z szarłatu zwisłego (Amaranthus Caudatus) ma działanie odmładzające, wygładza skórę.
- Olej z łopianu (Arcticum Lappa) odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu włosów, obniża ryzyko pojawienia się łupieżu.
- Olej z dzikiej róży (Rosa Canina) odbudowuje komórki, odżywia, napina skórę, powodując, że jest bardziej sprężysta.
- Olej z jałowca pospolitego (Juniperus Communis) naturalny antyseptyk, odżywia i nawilża skórę. Nadaje mydłu delikatny aromat.
- Dziegieć (Tar) tradycyjny ludowy środek przeciwłupieżowy.
- Ałtajski wosk mineralny (Ozocerite) chroni skórę i włosy przed wysuszeniem i wpływem zanieczyszczeń zewnętrznych.
- Włóknouszek ukośny (Czaga brzozowa) (Inonotus Obliquus) łagodzi podrażnienia skóry, ma działanie antybakteryjne.
- Modrzew syberyjski (Larix Sibirica) wyciąg posiadający właściwości lekko wybielające.
- Olej kamienny (Petrolium Distillates) wygładza skórę, posiada działanie antyseptyczne.

zapachowa
mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

Ziołowe cudo

Ciało: Mydło bardzo ładnie się pieni, więc nie zużywam go dużo. Świetnie myje, odświeża skórę. Nie zauważyłam żadnego przesuszenia.

Włosy: używam raz na 2 tygodnie. Baaaaaardzo mocno myje, włosy wręcz skrzypią. Zastępuje mi oczyszczający szampon, na co dzień byłby zbyt mocny.

Ponadto mydło pięknie pachnie, bardzo ziołowo. Podoba mi się jego naturalny skład i listki w środku :)

Szkoda że odkryłam go dopiero teraz

Przyznam, że zwlekałam długo z zakupem tego mydła, bo nie należy do najtańszych, bo to taki dziwny "wynalazek", bo ziołowe to może wysuszy ale też dlatego, że tak dużo osób się nim zachwycało więc może kolejny rozreklamowany bubel. Na szczęście kiedy trafiłam na promocję zakupiłam sama i mogę powiedzieć, że jest absolutnie fantastyczne. Mydła używam do mycia włosów. Wystarczy odrobina aby solidnie umyć długie włosy i to na dodatek po olejowaniu. Nie podrażnia, nie wysusza, na dodatek to pierwszy produkt do mycia po którym włosy są miękkie i gładkie. Moje włosy z tendencją do kołtunów i tak muszę dodatkowo potraktować odżywką ale zdecydowanie to mydło im służy. Ciemna barwa, lekko ziołowy zapach i uwaga listki w środku! absolutnie zakupię nie tylko to po raz kolejny (choć nie wiem kiedy by jest zbyt wydajne XD) a jeszcze inne wersje.

Ten zapach!

Kocham ten zapach. Nikt tego nie podziela, ale dla mnie pachnie jak świeże fiołki.
Bardzo sympatyczny produkt. Nie zauważyłam spektakularnego działania na skórę, ale na pewno nie robi krzywdy. Za sam zapach zostanie na dłużej.

Dziwią mnie peany na temat naturalnego składu, oczywiście ma sporo dobroczynnych wyciągów z ziół, ale tez chemiczne środki myjące. U mnie na opakowaniu zaczyna się od : Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Cocamide DEA, Dimethiconol, Polyquaternium-44, TEA-dodecylbenzenesulfonate, ...
Skład podany na wizażu, na ten moment jest nieprawdziwy.

bardzo dobre

Z mydłami do ciała mam zawsze kłopot. Powinnam używać bezzapachowych, nienatłuszczających , niepodrażniających mydeł o bardzo prostym składzie. A w końcu i tak ląduję z jakimś kolorowym wynalazkiem, napakowanym intensywnym zapachem, o długaśnym składzie wprost z kombinatów chemicznych...
Tym razem trafiłam na świetne mydło.
Nie podrażnia mojej przesuszonej, skłonnej do podrażnień skóry. A jednocześnie nie zostawia takiej męczącej warstewki, której nie cierpię. Dobrze myje, skóa jest czysta i niepodrażniona (nie używam do włosów).
Bardzo ładnie pachnie - mi głównie słodkim miodem z odrobiną ziół.
O konsystencji i wyglądzie napisano już wszystko więc nie będę powtarzać.
Jednym słowem: świetne! (i tak, też mam zatopiony listek brzozy :-)

Świetne ziołowe mydło

To mydło kupiła moja mama, ponieważ była mega promocja cenowa. Na początku omijałam je z daleka, bo mimo, że jest dużo ziół w składzie to nie podobał mi się on. Jednak mydło do używania zachęciło mnie swoim bardzo ładnym mydlano-ziołowym zapachem. A poza tym w opakowaniu prawie go nie ubywa i to zachęciło mnie, aby pomóc mamie zużyć je przed końcem ważności. Szkoda, aby się zmarnowało.

Opakowanie jest zwykłe. Dobrze się odkręca i zakręca nawet mokrymi rękami, ale trzeba uważać, bo może się wyślizgnąć z rąk. W końcu to plastik. Etykieta na opakowaniu jest dobrze przyklejona i nie odchodzi, więc nadal po paru miesiącach użytkowania wiadomo co to jest za produkt.

Konsystencja mydła jest typowa dla czarnych mydeł. Gęsta, śliska, trudno nabrać odpowiednią ilość. Nie wolno dopuścić, aby wpadła tam choć kropla wody, bo mydło rozmięka i zmienia konsystencję na bardziej płynną.

Mydło to naprawdę dobrze się pieni i wystarczy minimalna ilość, aby się nim umyć. Dobrze oczyszcza ciało, ale nie wysusza skóry. Skóra jest czysta i miękka, odświeżona, lekko nawilżona, a na pewno plusem jest, że nie przełamuje naturalnej bariery ochronnej skóry. Nie zauważyłam też, aby używanie mydła powodowało powstawanie nowych krost na ciele ( u mnie plecy) albo żeby je leczyło. Raczej jest neutralne w tym zakresie.

Na włosach i na twarzy nie testowałam. Ale do mycia ciała i rąk sprawdza się świetnie.

Pachnie mi ziołami...

Do zastosowania tego produktu zachęciła mnie koleżanka, której skóra ma skłonności do podrażnień pod wpływem stresu. Kupiłam więc, użyłam, i zachwyciłam się! Zapach przypomina pęk ziół, zebranych i ususzonych, zawieszonych pod okapem kuchni...Działanie? Na skórę takie, że w zasadzie nie potrzeba mi balsamu, skora jest pięknie oczyszczona i gładka. Włosy? Dobrze umyte i dłużej świeże. Po prostu ideał!

polecam

Mydełko jest wydajne,fajnie pachnie ziołami. . Dobrze oczyszcza skórę, nie wysusza i nie podrażnia. konsystencja hmmm srednia, nie mój typ :) jest bardzo wydajne, ale też drogie :(

fantastyczny kosmetyk

Świetne mydło, stosowałam do tej pory jako mocno czyszczący szampon (jeszcze nie wypróbowałam jako mydło do ciała) i sprawdziło się doskonale w tej roli.
Mydło bardzo dobrze czyści włosy (stosuję co ok 2 tyg), pozostawia je świeże, dobrze zmywa oleje.
Jest bardzo wydajne, wystarczy odrobina wielkości pestki moreli na jedno mycie (mam długie włosy za łopatki, myję dwa razy).
Zapach ziołowy, intensywnie pachnie przy myciu, ale później nie czuć go na włosach.
Dobry naturalny skład.
Cena świetna do jakości i wydajności.

Dobre

Właśnie skończyłam swoje drugie opakowanie tego mydła.
Zapach ma bardzo ziołowy, konsystencja to ciemna maź, która po kontakcie z wodą zmienia się w białą. Dobrze myje skórę,ale niestety nie radzi sobie z suchą, atopową itp skórą. Mam skórę bardzo wrażliwą, podrażnioną,z częstą alergią i suchą. Po prostu ją myje i nie wysusza. Jest bardzo wydajne.
Generalnie lubię to mydło, ale niestety ten kolor nie jest zachęcający.
Wydaje mi się ,że zmienili coś w składzie,bo kiedyś moja skóra lepiej reagowała na to mydło.
Do włosów nie próbowałam,ale podobno też można stosować.

Moc czarnej mazi

Świetne mydełko, bardzo wielofunkcyjne, można umyć się nim od stóp do głów. Wydajne, dobrze się pieni. Czarna maź nie wygląda zachęcająco, ale pachnie wspaniale, no i ten zatopiony w mydełku listek brzozy, bardzo miły akcent.

Z racji tego, że studiuję zootechnikę, bywam w oborach itp., po czym nie pachne zbyt ładnie, ale to mydło jest idealne - wyczyści mnie całą wspaniale i nie pozostanie nawet ślad zapachu.

Jako specyfik do włosów - bardzo dobrze oczyszcza, dobry dla przetłuszczających się, ale za to wysusza, dlatego nie możemy stosować go codziennie, albo po każdym myciu musimy nałożyć odżywkę nawilżającą. Wtedy jest okej. Zmywa oleje, spreje nadające objętość, lakiery.

Nie używałabym jednak przy myciu twarzy, jest na to troche za mocne, ewentualnie do tłustej cery lub przy zmywaniu większych zabrudzeń, wystarczy użyć samej piany.

SLES w składzie, ale taka dawka ziół i innych substancji łagodzących, że raczej nie powinno zaszkodzić.

Genialny

Moje ulubione mydło do kąpieli. Niesamowite jest to, że nadaje się zarówno do ciała jak i włosów. Kiedy pierwszy raz otworzyłam to mydło, zamknęłam oczy i chłonęłam zapach zawartości - poczułam się jak bym jechała koleją transyberyjską bo rozległych terenach tundry i tajgi Syberii... niesamowite uczucie. W dodatku znalazłam w tym mydle zatopiony listek brzozy!

Czarny pogromca brudu.

Mydło zakupiłam kierując się ciekawością po przeczytaniu dużej ilości pozytywnych opinii.
Mydło zamknięte w dużym pojemniku z zatopionym w nim listku.
Kolor czarny ,konsystencja żelowa galaretowata.
Piękny orzeźwiający i świeży zapach.
Bardzo dobrze się pieni , i łatwo spłukuje.
Jest uniwersalnym środkiem do mycia zarówno twarzy ,ciała jak i włosów.
Ciało po umyciu mydłem jest oczyszczone ,pachnące ,
przyjemne w dotyku.
Nie stosuje do mycia włosów ,wyłącznie do twarzy i ciała.
Często stosuje do kąpieli w wannie ,super się pieni i przepięknie pachnie.
Mega wydajne ,więc dość wysoka cena jak za mydło się z czasem rekompensuje.