Pervoe Reshenie, Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Czarne mydło Agafii`

Naturalne syberyjskie mydło o wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjnych . Po dwóch latach badań, opierając się na wieloletnich doświadczeniach i tradycjach mieszkańców Syberii, kosmetolodzy rosyjskiej firmy wybrali 37 syberyjskich roślin, z których wyciągi, ekstrakty i tłoczone na zimno oleje stanowią aktywne składniki tego unikalnego mydła. Na bazie naturalnych składników stworzyli idealną formułę pielęgnacji ciała i włosów. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu niepowtarzalny zapach. Mydło nie zawiera sztucznych barwników i składników zapachowych. Zawartość naturalnych składników pieniących przydaje mu delikatności. Ma postać żelu. Jest bardzo wydajne. Polecane osobom z problemami skórnymi: łojotok, egzemy, łuszczyca. Można go stosować jako żel pod prysznic i jako szampon do włosów.
Składniki aktywne:
- Uczep trójlistny (Bidens Tripartita) wykazuje działanie przeciwzapalne i gojące.
- Krwawnik pospolity (Achillea Millefolium) przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej
- Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica) rekordzista w zawartości witamin korzystnych dla włosów i skóry.
- Rumianek pospolity (Chamomilla Recutita) oczyszcza, zmiękcza i relaksuje skórę.
- Szałwia (Salvia Officinalis) wpływa na skórę tonizująco, napina ją, zmniejsza wypadanie włosów.
- Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium Majus) ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia.
- Melisa (Melissa Officinalis) - intensywnie odżywia i tonizuje skórę, nadając jej zdrowy wygląd.
- Miodunka plamista (Pulmonaria Officinalis) wzmacnia cebulki włosowe.
- Żywica sosnowa (Pinus Silvestris) ma działanie antyseptyczne, łagodzące, witaminizujące i wzmacniające skórę głowy i włosy.
- Mącznica lekarska (Arctostaphylos Uva-Ursi) znakomity naturalny antyseptyk.
Krzyżownica syberyjska- (Polygala Sibirica) sprawia że struktura włosa staje się jednorodna.
- Oman wielki (Inula Helenium) oczyszcza pory, lekko wybiela i wygładza skórę.
- Olsza czarna - pączki (Alnus Glutinosa Cone) normalizują pracę gruczołów łojowych, powstrzymują wypadanie włosów, przeciwdziałają pojawieniu się łupieżu.
- Różeniec górski (Rhodiola Rosea) wygładza skórę, oczyszcza ją i dezynfekuje.
- Mech dębowy (Evernia Prunastri) ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne. Nadaje mydłu przyjemny zapach.
- Brodaczka (Usnea Barbata) naturalny antybiotyk.
- Świerk syberyjski (Picea Siberica) wzmacnia włosy, przydając im zdrowego blasku.
- Szczodrak krokoszowaty(Rhaponticum Carthamoides) przywraca włosom życiową siłę.
- Prawoślaz lekarski (Altaea Officinalis) usuwa stany zapalne, naturalny antyseptyk.
- Mydlnica (Saponaria Alba, Saponaria Rubra Officinalis,) zawierają naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
- Lukrecja (Glycyrrhiza Glabra) delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.
- Olej cedrowy (Cedrus Deodara) usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu.
- Olej sojowy i lniany (Davurica Soybean, Linum Usitassimum) dzięki wysokiej zawartości witaminy E działa regenerująco na komórki skóry i włosów.
- Olej z rokitnika ałtajskiego (Hippophae Rhamnoides Altaica) ma działanie gojące, odżywcze, odmładzające.
- Olej pichtowy (Abies Siberica) wygładza, odmładza, dezynfekuje.
- Olej z szarłatu zwisłego (Amaranthus Caudatus) ma działanie odmładzające, wygładza skórę.
- Olej z łopianu (Arcticum Lappa) odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu włosów, obniża ryzyko pojawienia się łupieżu.
- Olej z dzikiej róży (Rosa Canina) odbudowuje komórki, odżywia, napina skórę, powodując, że jest bardziej sprężysta.
- Olej z jałowca pospolitego (Juniperus Communis) naturalny antyseptyk, odżywia i nawilża skórę. Nadaje mydłu delikatny aromat.
- Dziegieć (Tar) tradycyjny ludowy środek przeciwłupieżowy.
- Ałtajski wosk mineralny (Ozocerite) chroni skórę i włosy przed wysuszeniem i wpływem zanieczyszczeń zewnętrznych.
- Włóknouszek ukośny (Czaga brzozowa) (Inonotus Obliquus) łagodzi podrażnienia skóry, ma działanie antybakteryjne.
- Modrzew syberyjski (Larix Sibirica) wyciąg posiadający właściwości lekko wybielające.
- Olej kamienny (Petrolium Distillates) wygładza skórę, posiada działanie antyseptyczne.

zapachowa
mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

Genialny

Moje ulubione mydło do kąpieli. Niesamowite jest to, że nadaje się zarówno do ciała jak i włosów. Kiedy pierwszy raz otworzyłam to mydło, zamknęłam oczy i chłonęłam zapach zawartości - poczułam się jak bym jechała koleją transyberyjską bo rozległych terenach tundry i tajgi Syberii... niesamowite uczucie. W dodatku znalazłam w tym mydle zatopiony listek brzozy!

Czarny pogromca brudu.

Mydło zakupiłam kierując się ciekawością po przeczytaniu dużej ilości pozytywnych opinii.
Mydło zamknięte w dużym pojemniku z zatopionym w nim listku.
Kolor czarny ,konsystencja żelowa galaretowata.
Piękny orzeźwiający i świeży zapach.
Bardzo dobrze się pieni , i łatwo spłukuje.
Jest uniwersalnym środkiem do mycia zarówno twarzy ,ciała jak i włosów.
Ciało po umyciu mydłem jest oczyszczone ,pachnące ,
przyjemne w dotyku.
Nie stosuje do mycia włosów ,wyłącznie do twarzy i ciała.
Często stosuje do kąpieli w wannie ,super się pieni i przepięknie pachnie.
Mega wydajne ,więc dość wysoka cena jak za mydło się z czasem rekompensuje.

Hmm intrygujące

Mydło kupiłam z polecenia znajomej do mycia włosów. Jest duuuże :) Forma żelowa, klejąca się jak zywica z drewna. W mydle zatopione są liście wiec coś z drzewa tam jest . Ciężko jest je troche wydobyć bo ciągnie się jak glut :) Wystarczy jednak troszkę rozetrzeć w wilgotnych dłoniach tworząc pianę i przeniesc na włosy, pieni się niemilosiernie ale mi to pasuje ;) Mam super oczyszczone włosy, Ogolnie polecam osobą ktore lubią ziolowe szapony. Wprawdzie mam 1 opakowanie i zawsze myje na zmiane z roznymi szamponami ale jestem zadowolona. Szkoda ze widuje je tylko w drogeriach internetowych

chemii nie ma

Niestety dla mnie niewypał. Całe szczęście, że sama go sobie nie kupiłam bo żal mi byłoby wydanej kasy. Nie wiem skąd tyle głosów że dobrze się pieni- jak dla mnie bardzo słabo, do tego cały czas ten glutek (nie wiem jak to nazwać inaczej) ucieka z rąk i ląduje na podłodze prysznica, nic tylko się na tym poślizgnąć i rozwalić głowę. Wygląda mało przyjemnie, za to pachnie miło, nie tam znowu jak jakieś Hugo Bossy, ale ok. Więc jak dla mnie szału nie ma, nie kupię ponownie mimo dobrego, naturalnego składu. Produkt jest dość wydajny, co dla mnie było wadą, bo chciałam go szybko skończyć.

Świetne, naturalne, dla całej rodziny

Początkowo myślałam, że to czarne marokańskie mydło tylko produkcji rosyjskiej. Z tego powodu nie miałam ochoty sięgać po ten produkt.
Przypadkiem ktoś mi powiedział, że to mydło przepięknie pachnie i zaświeciła mi się lampka, że coś tu nie gra, bo czarne mydło z Maroka trudno nazwać pachnącym. Postanowiłam kupić i przekonać się sama.

Mydło jest w dużym plastikowym słoiku, zakręcanym na zakrętkę.

Ma konsystencję gęstego kisielu ( taki glucik trochę), w kolorze brązowo - zielonym. Wizualnie nic specjalnego, wręcz może odrzucić, dopóki się nie powącha. Zapach jest faktycznie nieziemski. Nigdy bym nie przypuszczałam, że tak okropnie wyglądająca maź, może tak pięknie pachnieć. Mimo, że mydło nazwano „ziołowym” zapach jest daleki od takiego. Jest kwiatowy, świeży, bardzo przyjemny, nie duszący, nie męczy. W środku mazi mamy zatopiony mały listek, który jest bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Mała rzecz a cieszy.

Mydło jest przeznaczone do mycia ciała i włosów. Bardzo dobrze się pieni, mimo braku w składzie SLS. Wystarczy niewiele nałożyć na dłonie lub na myjkę aby uzyskać pianę. Osobiście wolę używać myjki, ponieważ z dłoni zawsze coś mi skapnie do wanny.

Mydło ma świetny, naturalny skład, w większości są to wyciągi rośline i oleje. Nie zawiera żadnych parabenów, sztucznych dodatków ani konserwantów. Nie wysusza ani nie podrażnia skóry ciała.

Mydło może służyć także za szampon. Bardzo fajnie myje włosy, dobrze się pieni i dokładnie je oczyszcza. Jednak mam wrażenie że na dłuższą metę może je wysuszać.
Natomiast może się idealnie sprawdzić na wyjazd, zamiast zabierać kilka butelek dla całej rodziny, takie mydło może zastąpić mydło oraz szmapon dla dzieci i dorosłych.

Jest bardzo wydajne, wystarcza na wiele tygodni.
Opakowanie nie do końca jest dla mnie wygodne, ale nie czepiam się, ponieważ nie widzę lepszej opcji niż zakręcany słoik dla takiej konsystencji.

Cena dość wysoka, natomiast zdarzają się promocje. Mi udało się kupić to mydło za 23 zł.

Rozczarowanie

Ponieważ bardzo dbam o swoje włosy poszukiwałam produktu, który będzie jak najbardziej naturalny bez SLS i parabenów. Trafiłam na czarne mydło agafii. Przez jakiś czas było ok, potem dostałam łupieżu z którym do teraz nie mogę się uporać. Co skalp to inaczej. Do mycia ciała ok, ale są tańsze produkty. Zapach ziołowy, jak kto lubi. Mnie ni ziębi ni parzy.

Super

Mydełko jest świetne, super się pieni. Sprawdziło się u mnie do mycia zarówno ciała jak i włosów. Nie zostawia po sobie żadnej powłoki a ciało jest bardzo gładkie

Obłędny zapach

Mydło ma piękny, słodko - ziołowy zapach. Ma postać gęstej, ciągnącej się mazi o kolorze "coca -coli", co w połączeniu z opakowaniem jest niestety mało wygodne w użytkowaniu.
Mydło jest bardzo wydajne, doskonale się pieni. Wystarczy odrobina, aby umyć twarz czy włosy.
Dogłębnie oczyszcza, zwłaszcza włosy. Dobrze usuwa środki do układania typu pianki czy lakiery. Po użyciu włosy aż skrzypią. Ale niestety mydło potrafi też przesuszać. Wtedy niezbędna jest odżywka lub maska. Ale ogólnie świetny produkt.

Luks

Myję nim ciało, włosy i twarz, a końca nie widać. Niesamowicie wydajny, fajnie się pieni i dobrze myje. Włosy są po nim trochę suche, ale po nałożeniu odżywki jest super.

Rewelacja

Świetnie mydło i szampon do włosów
Jako alergiczka bardzo polecam to mydło do ciała. Zauważyłam, że drobne krostki alergiczne zaczęły znikać podczas stosowania tego mydła.
Jako szampon też się świetnie sprawdza. Mam puszyste włosy , a on je wygładza na czym mi bardzo zależało. Nie obciąża ich i przetłuszcza. Konieczne jest używanie odżywki przy tym szamponie, bo rzeczywiście włosy stają się jakieś wysuszone w trakcie mycia.
Ogólnie jestem zachwycona tym produktem

Bardzo dobre mydło

Mydło głównie przeznaczone dla osób mających problemy skórne typu egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry ale również dla osób nie mających problemów skórnych świetnie się nada. Dobrze oczyszcza przy czym nie przesusza skóry. Od kilku lat nie mogłam pozbyć się okropnie łuszczącej się skóry na kostce u stopy, odkąd zaczęłam używać czarne mydło wszystko zaczęło się ładnie goić. Dodam, że mam raczej suchą skórę. :)
Sprawdzałam je również do włosów. Na pewno fajnie się sprawdzi do włosów przetłuszczających się lub z tendencją do łupieżu. Na moje farbowane, suche włosy niestety nie zdało testu bo za bardzo je wysuszał i plątał.

Mój ulubieniec

Rewelacyjny kosmetyk. Mydło i szampon w jednym. Stosuję głównie do włosów. Po użyciu włosy są puszyste, wyglądają na gęstsze i zachowują dłużej świeżość . Świetny skład i piękny zapach.
Podobno mydło produkcji rosyjskiej jest lepsze niż estońskie. Niestety ja nie mogłam nigdzie znaleźć oryginalnego.