Pervoe Reshenie, Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Czarne mydło Agafii`

Naturalne syberyjskie mydło o wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjnych . Po dwóch latach badań, opierając się na wieloletnich doświadczeniach i tradycjach mieszkańców Syberii, kosmetolodzy rosyjskiej firmy wybrali 37 syberyjskich roślin, z których wyciągi, ekstrakty i tłoczone na zimno oleje stanowią aktywne składniki tego unikalnego mydła. Na bazie naturalnych składników stworzyli idealną formułę pielęgnacji ciała i włosów. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu niepowtarzalny zapach. Mydło nie zawiera sztucznych barwników i składników zapachowych. Zawartość naturalnych składników pieniących przydaje mu delikatności. Ma postać żelu. Jest bardzo wydajne. Polecane osobom z problemami skórnymi: łojotok, egzemy, łuszczyca. Można go stosować jako żel pod prysznic i jako szampon do włosów.
Składniki aktywne:
- Uczep trójlistny (Bidens Tripartita) wykazuje działanie przeciwzapalne i gojące.
- Krwawnik pospolity (Achillea Millefolium) przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej
- Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica) rekordzista w zawartości witamin korzystnych dla włosów i skóry.
- Rumianek pospolity (Chamomilla Recutita) oczyszcza, zmiękcza i relaksuje skórę.
- Szałwia (Salvia Officinalis) wpływa na skórę tonizująco, napina ją, zmniejsza wypadanie włosów.
- Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium Majus) ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia.
- Melisa (Melissa Officinalis) - intensywnie odżywia i tonizuje skórę, nadając jej zdrowy wygląd.
- Miodunka plamista (Pulmonaria Officinalis) wzmacnia cebulki włosowe.
- Żywica sosnowa (Pinus Silvestris) ma działanie antyseptyczne, łagodzące, witaminizujące i wzmacniające skórę głowy i włosy.
- Mącznica lekarska (Arctostaphylos Uva-Ursi) znakomity naturalny antyseptyk.
Krzyżownica syberyjska- (Polygala Sibirica) sprawia że struktura włosa staje się jednorodna.
- Oman wielki (Inula Helenium) oczyszcza pory, lekko wybiela i wygładza skórę.
- Olsza czarna - pączki (Alnus Glutinosa Cone) normalizują pracę gruczołów łojowych, powstrzymują wypadanie włosów, przeciwdziałają pojawieniu się łupieżu.
- Różeniec górski (Rhodiola Rosea) wygładza skórę, oczyszcza ją i dezynfekuje.
- Mech dębowy (Evernia Prunastri) ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne. Nadaje mydłu przyjemny zapach.
- Brodaczka (Usnea Barbata) naturalny antybiotyk.
- Świerk syberyjski (Picea Siberica) wzmacnia włosy, przydając im zdrowego blasku.
- Szczodrak krokoszowaty(Rhaponticum Carthamoides) przywraca włosom życiową siłę.
- Prawoślaz lekarski (Altaea Officinalis) usuwa stany zapalne, naturalny antyseptyk.
- Mydlnica (Saponaria Alba, Saponaria Rubra Officinalis,) zawierają naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
- Lukrecja (Glycyrrhiza Glabra) delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.
- Olej cedrowy (Cedrus Deodara) usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu.
- Olej sojowy i lniany (Davurica Soybean, Linum Usitassimum) dzięki wysokiej zawartości witaminy E działa regenerująco na komórki skóry i włosów.
- Olej z rokitnika ałtajskiego (Hippophae Rhamnoides Altaica) ma działanie gojące, odżywcze, odmładzające.
- Olej pichtowy (Abies Siberica) wygładza, odmładza, dezynfekuje.
- Olej z szarłatu zwisłego (Amaranthus Caudatus) ma działanie odmładzające, wygładza skórę.
- Olej z łopianu (Arcticum Lappa) odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu włosów, obniża ryzyko pojawienia się łupieżu.
- Olej z dzikiej róży (Rosa Canina) odbudowuje komórki, odżywia, napina skórę, powodując, że jest bardziej sprężysta.
- Olej z jałowca pospolitego (Juniperus Communis) naturalny antyseptyk, odżywia i nawilża skórę. Nadaje mydłu delikatny aromat.
- Dziegieć (Tar) tradycyjny ludowy środek przeciwłupieżowy.
- Ałtajski wosk mineralny (Ozocerite) chroni skórę i włosy przed wysuszeniem i wpływem zanieczyszczeń zewnętrznych.
- Włóknouszek ukośny (Czaga brzozowa) (Inonotus Obliquus) łagodzi podrażnienia skóry, ma działanie antybakteryjne.
- Modrzew syberyjski (Larix Sibirica) wyciąg posiadający właściwości lekko wybielające.
- Olej kamienny (Petrolium Distillates) wygładza skórę, posiada działanie antyseptyczne.

zapachowa
mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

Uwielbiam za skład! Naprawdę mogę zaliczyć to mydło do ulubionych kosmetyków naturalnych. Mydełko nadaje się praktycznie do wszystkiego. Kiedy braknie mi szamponu używam go do mycia włosów. Jest delikatne, nie podrażnia skory głowy. Włosy po nim są lśniące i ładnie ziołowo pachną. Długo utrzymują swoją świeżość, mniej się przetłuszczają.
Moja skóra również pokochała czarne mydło. Jest po nim tak gładka, dobrze oczyszczona i świeża. Nie uczula, delikatnie koi.
Jest ono bardzo wydajne, ma ciekawą żelowa konsystencje, jest gęste, dobrze się pieni, nie trzeba nabierać dużo na dłoń. Cena niestety wysoka i to jedyny minus tego produktu.

HIT

Zastępuje mi od roku zwykły szampon, kupuję co jakiś czas coś innego ale po chwili wracam. Cudownie działa na skórę głowy - zero problemu z przetłuszczającymi włosami (co prawda nie mam z tym problemu ale jednak włosy są dłużej świeże niż zwykle). Ziołowy zapach kwestią gustu - mi się podoba ale bez fajerwerków. Bardzo lubię sposób nakładania - gęsta maź pobrana ręką z wygodnego opakowania, dużo piany - super. Czasami myję się tym mydłem kiedy awaryjnie zabraknie mi żelu pod prysznic. Mam wrażenie, że włosy mi szybciej rosną i są bardziej lśniące. :)

Ma zalety, ma też wady

Zaskoczyła mnie fajna konsystencja galaretki. To duża zaleta tego produktu, bo faktycznie cecha wyjątkowa jak na produkt myjący. Taka konsystencja daje wrażenie luksusu, dobrze się rozprowadza.

Opakowanie zupełnie nie sprawdza się pod prysznicem. Albo z każdą porcją kosmetyku będziemy go zamykać, albo woda naleje się do środka. Ja stosowałam tę pierwszą opcję i stosowanie tego produktu wywoływało niechęć. Duży, ciemny słoik pod prysznicem, na którym zbiera się woda, zasycha kamień i rozpuszcza się na kawałki i oblepia opakowanie polska etykieta naprawdę nieładnie wygląda.

Zapachu intensywnie ziołowy, ale nie przeszkadzał. Skład to ziołowa bomba, za który producenta należy docenić, ale jedni ten produkt pokochają, inni - wrażliwi na ekstrakty ziołowe - mogą się z nim nie polubić. Okazało się, że chyba nie najlepiej znoszę aż tak intensywny produkt. Nie lubię zbyt wielu kosmetyków używać na raz, więc konsekwentnie, dzień w dzień maziałam się tym mydłem, a trochę to zajęło, bo opakowanie jest duże. Moja skóra była coraz bardziej przewrażliwiona, przesuszona, swędziała mnie szczególnie w nocy w pościeli. Zanim się zorientowałam, co jest przyczyną, mydła używałam jeszcze przez dłuższy czas. Nie jest to pierwszy kosmetyk, który wywołał taką reakcję, ale z tego co pamietam jedyny produkt myjący (taką reakcję wywołują u mnie stosowane na noc niemal wszystkie balsamy - muszę stosować olejki).

W moim przypadku mydło lepiej sprawdziło się do włosów w oczyszczającym myciu ze względu na sls. Włosy skrzypiały pod palcami, fajnie się myje taką galaretką. Podsumowując, mydło do włosów sprawdziło się dobrze, ale bez rewelacji, którą mi zapewniają nieliczne produkty.

Przy zakupach można oszaleć - w małej drogerii miałam przed sobą niemal identyczne opakowania mydła, z takimi samymi polskimi etykietami, ale z rożnym składem (chyba te same produkty, ale inna kolejność - przede wszystkim w jednym był sls na drugim miejscu!) Cena ponad 30 zł za jeden ok. 50 zł za ten drugi. Ostatecznie mydło kupiłam w Hebe za 26 zł w promocji. Zupełnie nie rozumiem tych szalonych cen!

Zajawka Bądź fit z wizaz.pl

mile zaskoczona

Jestem mile zaskoczona tym produktem. Dostałam go w prezencie i nie mogłam się zabrać za korzystanie z niego. W końcu po wielu miesiącach otwarłam mydło z myślą, aby je jak najszybciej skończyć. "Niewygodne wybieranie z pudełka.. cóż skończę i wrócę do wyciskanych żeli do ciała" ! I tu się zdziwiłam;) bo już po kilku użyciach skóra zrobiła się gładsza, a wypryski na ramionach z którymi borykałam się od dłuższego czasu znikły, włosy mniej się przetłuszczają, jest wydajne, ładnie pachnie...."hmmm w sumie to kupię kolejne opakowanie"!

Cudowne!

Skusiłam się na mydełko z powodu opinii na wizażu. Pomyślałam że świetny produkt - nie tylko do ciała ale i do włosów spróbuję. Pierwsze co mnie urzekło to zapach. Żałuję że nie utrzymuje się dłużej na skórze. Konsystencja jak dla mnie idealna - świetna do nakładania na gąbkę do mycia, a z włosów nie spływa. Jedyne co się obawiałam, to że moja wrażliwa skóra może źle reagować na składniki naturalne. Na szczęście wręcz je pokochała! Nie jest zaczerwieniona, napięta czy swędząca! Jak na razie numer 1 u mnie :)

Coś pięknego! <3

Ktoś kto to wymyślił jest geniuszem! Mydło zakupiłam w sieci kosmetyków naturalnych. Cena początkowa troszkę mnie odstraszała, bo widziałam na internetach duużo taniej, ale miałam potrzebę użyć go JUŻ. Konsystencja mnie zaskoczyła, spodziewałam sięraczej czegoś a'la maski z tej firmy. Jest to jednak coś trochę jak miód, jak galaretka - trudno powiedzieć. Kosametyk jest niesamowicie wydajny! Doskonale się pieni i myje świetnie wszystko, makijaż, włosy, ciało, nadaje się zamiast płynu do higieny intymnej. Świetny! Jak zużyję wszystkie żele, szampony, mydła, które zalegają pod prysznicem, to chyba w końcu będę miała porządek, bo to zastąpi naprawdę wszystko! A włosy po tym.... no są niesamowite! Świetnie oczyszczone, leciutkie, chociaż myślałam, że oleje w składzie zrobią na odwrót. Dla mnie 6 z plusem! <3

Moje remedium na włosy

Przede wszystkim muszę wspomnieć, że nie stosuję tego produktu codziennie. Mydła używa moja przyjaciółka i zawsze kiedy u niej jestem myję nim włosy. Zawsze później włosy są miękkie i błyszczące. Kiedy jednak stosuję go kilka dni pod rząd nie działa aż tak dobrze. Produkt idealny raz na jakiś czas.

NAJLEPSZE!

Kosmetyki rosyjskie babuszki Agafii używam od roku.Testuje po kolei wszystkie wersje zapachowe,oceniam właściwości na skórę i włosy.Czarne mydło jest u mnie w łazience nr 1.Zawsze w kabinie prysznicowej stoi i w szafce pod umywalką w zapasie.Mydłem tym mogę wymyć się cała.Sprawdza się do ciała,higieny intymnej,twarzy i włosów.Uniwersalny kosmetyk,w podróż zabrałabym tylko to jedno opakowanie i paste do zębów.Zapach ma przepiękny.Świeży,roślinny,ziołowy.Nie są to ciężkie cuchnące zioła z goryczą.Pudełko pół litrowe bardzo wydajne,cena w porządku.

przesusza

Mydło o lejącej konsystencji, pachnie ziołami. Pieni się dość dobrze, natomiast zużywa się szybko. Po użyciu skóra jest szorstka, przesuszona. Konieczne jest użycie balsamu/kremu.
Mimo to jest to produkt wszechstronny. Można myć nim całe ciało i włosy i za to duży plus.

Do codziennego mycia skóry wrażliwej

Jako osoba ze skóra atopową chętnie skusiłam się na ten produkt. I faktycznie sprawdził się idealnie. Co prawda wysusza skórę, ale przez to wszelkie skórne dolegliwości szybciej się goją. Jako produkt do kąpieli-zdecydowanie tak. Jeśli chodzi o mycie nim włosów- moje zbyt mocno wysuszyło.

dobrze myje, ale przesusza skórę

Mydło o wyraźnej czarnej konsystencji i ziołowym zapachu jest zapakowane w dość ładne, charakterystyczne dla tej marki opakowanie. Jest mało wydajne, bo dość kiepsko się pieni i pewnie dlatego nabiera się go więcej niż inne tego typu produkty. Ładnie pachnie podczas mycia i dość dobrze myje, ale - przynajmniej w moim przypadku - znacznie przesusza skórę, czyniąc ją taką mega matową i 'tępą' w dotyku. Niezbędne po takim myciu jest aplikowanie balsamu i to z dość tłustym poślizgiem, bo niezbyt dobrze się cokolwiek po tym myciu na skórę nakłada (!)
W ogólnym rozrachunku jest więc kłopotliwe w użytkowaniu i wymaga trochę zachodu. Jak dla mnie wszystko trwa za długo - 1) źle się pieni, więc długo się nakłada i myje; 2) skóra jest tępa i trzeba ją nawilżyć; 3) tracimy czas itd. Dla mnie to nie relaks, ale 'nerwówka' :) Oddałam koleżance, oczywiście uczciwie ją przestrzegając :) Wszystkim odradzam raczej niż zachęcam, ale uczciwie oceniam na 3, bo jakieś jednak zalety ma

Sztuczny mydlany zapach

Niestety, pomimo naturalnych ekstraktów z roślin, mydło ma syntetyczny mydlany zapach, którego nie lubię, więc dopóki zapach nie zostanie zmieniony np. na ziołowy, to go nie kupię.