Pervoe Reshenie, Zioła i Plony Agafii, Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Czarne mydło Agafii`

Naturalne syberyjskie mydło o wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjnych . Po dwóch latach badań, opierając się na wieloletnich doświadczeniach i tradycjach mieszkańców Syberii, kosmetolodzy rosyjskiej firmy wybrali 37 syberyjskich roślin, z których wyciągi, ekstrakty i tłoczone na zimno oleje stanowią aktywne składniki tego unikalnego mydła. Na bazie naturalnych składników stworzyli idealną formułę pielęgnacji ciała i włosów. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu niepowtarzalny zapach. Mydło nie zawiera sztucznych barwników i składników zapachowych. Zawartość naturalnych składników pieniących przydaje mu delikatności. Ma postać żelu. Jest bardzo wydajne. Polecane osobom z problemami skórnymi: łojotok, egzemy, łuszczyca. Można go stosować jako żel pod prysznic i jako szampon do włosów.
Składniki aktywne:
- Uczep trójlistny (Bidens Tripartita) wykazuje działanie przeciwzapalne i gojące.
- Krwawnik pospolity (Achillea Millefolium) przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej
- Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica) rekordzista w zawartości witamin korzystnych dla włosów i skóry.
- Rumianek pospolity (Chamomilla Recutita) oczyszcza, zmiękcza i relaksuje skórę.
- Szałwia (Salvia Officinalis) wpływa na skórę tonizująco, napina ją, zmniejsza wypadanie włosów.
- Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium Majus) ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia.
- Melisa (Melissa Officinalis) - intensywnie odżywia i tonizuje skórę, nadając jej zdrowy wygląd.
- Miodunka plamista (Pulmonaria Officinalis) wzmacnia cebulki włosowe.
- Żywica sosnowa (Pinus Silvestris) ma działanie antyseptyczne, łagodzące, witaminizujące i wzmacniające skórę głowy i włosy.
- Mącznica lekarska (Arctostaphylos Uva-Ursi) znakomity naturalny antyseptyk.
Krzyżownica syberyjska- (Polygala Sibirica) sprawia że struktura włosa staje się jednorodna.
- Oman wielki (Inula Helenium) oczyszcza pory, lekko wybiela i wygładza skórę.
- Olsza czarna - pączki (Alnus Glutinosa Cone) normalizują pracę gruczołów łojowych, powstrzymują wypadanie włosów, przeciwdziałają pojawieniu się łupieżu.
- Różeniec górski (Rhodiola Rosea) wygładza skórę, oczyszcza ją i dezynfekuje.
- Mech dębowy (Evernia Prunastri) ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne. Nadaje mydłu przyjemny zapach.
- Brodaczka (Usnea Barbata) naturalny antybiotyk.
- Świerk syberyjski (Picea Siberica) wzmacnia włosy, przydając im zdrowego blasku.
- Szczodrak krokoszowaty(Rhaponticum Carthamoides) przywraca włosom życiową siłę.
- Prawoślaz lekarski (Altaea Officinalis) usuwa stany zapalne, naturalny antyseptyk.
- Mydlnica (Saponaria Alba, Saponaria Rubra Officinalis,) zawierają naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
- Lukrecja (Glycyrrhiza Glabra) delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.
- Olej cedrowy (Cedrus Deodara) usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu.
- Olej sojowy i lniany (Davurica Soybean, Linum Usitassimum) dzięki wysokiej zawartości witaminy E działa regenerująco na komórki skóry i włosów.
- Olej z rokitnika ałtajskiego (Hippophae Rhamnoides Altaica) ma działanie gojące, odżywcze, odmładzające.
- Olej pichtowy (Abies Siberica) wygładza, odmładza, dezynfekuje.
- Olej z szarłatu zwisłego (Amaranthus Caudatus) ma działanie odmładzające, wygładza skórę.
- Olej z łopianu (Arcticum Lappa) odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu włosów, obniża ryzyko pojawienia się łupieżu.
- Olej z dzikiej róży (Rosa Canina) odbudowuje komórki, odżywia, napina skórę, powodując, że jest bardziej sprężysta.
- Olej z jałowca pospolitego (Juniperus Communis) naturalny antyseptyk, odżywia i nawilża skórę. Nadaje mydłu delikatny aromat.
- Dziegieć (Tar) tradycyjny ludowy środek przeciwłupieżowy.
- Ałtajski wosk mineralny (Ozocerite) chroni skórę i włosy przed wysuszeniem i wpływem zanieczyszczeń zewnętrznych.
- Włóknouszek ukośny (Czaga brzozowa) (Inonotus Obliquus) łagodzi podrażnienia skóry, ma działanie antybakteryjne.
- Modrzew syberyjski (Larix Sibirica) wyciąg posiadający właściwości lekko wybielające.
- Olej kamienny (Petrolium Distillates) wygładza skórę, posiada działanie antyseptyczne.

zapachowa
mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

NAJLEPSZE!

Kosmetyki rosyjskie babuszki Agafii używam od roku.Testuje po kolei wszystkie wersje zapachowe,oceniam właściwości na skórę i włosy.Czarne mydło jest u mnie w łazience nr 1.Zawsze w kabinie prysznicowej stoi i w szafce pod umywalką w zapasie.Mydłem tym mogę wymyć się cała.Sprawdza się do ciała,higieny intymnej,twarzy i włosów.Uniwersalny kosmetyk,w podróż zabrałabym tylko to jedno opakowanie i paste do zębów.Zapach ma przepiękny.Świeży,roślinny,ziołowy.Nie są to ciężkie cuchnące zioła z goryczą.Pudełko pół litrowe bardzo wydajne,cena w porządku.

przesusza

Mydło o lejącej konsystencji, pachnie ziołami. Pieni się dość dobrze, natomiast zużywa się szybko. Po użyciu skóra jest szorstka, przesuszona. Konieczne jest użycie balsamu/kremu.
Mimo to jest to produkt wszechstronny. Można myć nim całe ciało i włosy i za to duży plus.

Do codziennego mycia skóry wrażliwej

Jako osoba ze skóra atopową chętnie skusiłam się na ten produkt. I faktycznie sprawdził się idealnie. Co prawda wysusza skórę, ale przez to wszelkie skórne dolegliwości szybciej się goją. Jako produkt do kąpieli-zdecydowanie tak. Jeśli chodzi o mycie nim włosów- moje zbyt mocno wysuszyło.

depilacja bikini rodzaje

dobrze myje, ale przesusza skórę

Mydło o wyraźnej czarnej konsystencji i ziołowym zapachu jest zapakowane w dość ładne, charakterystyczne dla tej marki opakowanie. Jest mało wydajne, bo dość kiepsko się pieni i pewnie dlatego nabiera się go więcej niż inne tego typu produkty. Ładnie pachnie podczas mycia i dość dobrze myje, ale - przynajmniej w moim przypadku - znacznie przesusza skórę, czyniąc ją taką mega matową i 'tępą' w dotyku. Niezbędne po takim myciu jest aplikowanie balsamu i to z dość tłustym poślizgiem, bo niezbyt dobrze się cokolwiek po tym myciu na skórę nakłada (!)
W ogólnym rozrachunku jest więc kłopotliwe w użytkowaniu i wymaga trochę zachodu. Jak dla mnie wszystko trwa za długo - 1) źle się pieni, więc długo się nakłada i myje; 2) skóra jest tępa i trzeba ją nawilżyć; 3) tracimy czas itd. Dla mnie to nie relaks, ale 'nerwówka' :) Oddałam koleżance, oczywiście uczciwie ją przestrzegając :) Wszystkim odradzam raczej niż zachęcam, ale uczciwie oceniam na 3, bo jakieś jednak zalety ma

Sztuczny mydlany zapach

Niestety, pomimo naturalnych ekstraktów z roślin, mydło ma syntetyczny mydlany zapach, którego nie lubię, więc dopóki zapach nie zostanie zmieniony np. na ziołowy, to go nie kupię.

Świeża skóra i skrzypiące z czystości włosy!

plusy:
+ ładny ziołowy zapach
+ dobrze oczyszcza zarówno skórę jak i włosy
+ nieznacznie wydłuża świeżość włosów
+ świetnie się pieni
+ wielofunkcyjne

minusy:
?

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- za wysoka cena
- słaba dostępność
- kiepska wydajność

NAJLEPSZE

Nie ma słów, jakie mogłyby wyrazić moją miłość do tego mydła! Jestem włosomaniakiem od dwóch lat i nigdy nie spotkałem tak perfekcyjnego kosmetyku.

Używam go do włosów - idealnie je oczyszcza, nawilża i odżywia. Są miękkie, lśniące, lejące - cud!

Jest mega wydajne, używam go od ponad miesiąca i zużyłem chyba mniej niż 1/4, więc cena nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Każda włosomaniaczka/włosomaniak powinien je przetestować. Absolutny hit, nie sądzę, żebym kiedykolwiek znalazł coś lepszego do mycia włosów.

Uwielbiam

Mydła używam już ponad rok i jestem bardzo zadowolona. Zapach ma ziołowy, tak jak obiecuje opakowanie. Mydło ma formę gęstej galaretki, w której możemy znaleźć liście, na dowód tego jak bardzo ziołowy i naturalny jest ten produkt. Po pierwszym użyciu włosy miałam twarde i plączące się, ale wytrwale używałam i jestem bardzo zadowolona, zmniejszył mi się problem z przetłuszczającą się skóra głowy.

Absolutnie zbawienny dla skóry

Pomimo że pod prysznicem mam cały zapas kosmetyków, różnych wersji żelów pod prysznic, do twarzy itd, to mydło jest moim absolutnym hitem. Tak neutralnego kosmetyku do mycia jeszcze nie miałam - jestem skłonna przyznać mu nawet leciutką przewagę nad moim ulubionym mydłem oliwkowym z Ziaji.
Stosuję po każdym peelingu, maseczkach mocno oczyszczających, kiedy skóra jest podrażniona i wysuszona, po basenie albo kiedy wiem że nie będę miała czasu na smarowania balsamem. Jeden z niewielu kosmetyków do mycia, który lekko nawilża i koi skórę, radzi sobie z kapryśną cerą i przy okazji genialnie potrafi zmyć wszystko - od resztek makijażu po pozostałości mocnych maseczek które często lubią się przykleić do włosów na linii czoła. Zbawienne na tłusty skalp na głowie, plecy z trądzikiem. Stosuję już od kilku miesięcy, niewielka ilość starcza na całe ciało. Ma fajny, delikatny zapach, który delikatnie pozostaje na ciele - świetnie odświeża i już widzę, jak będzie się nadawał na lato, zmywając z ciała grube warstwy tłustych filtrów.
W zapasach mam jeszcze białą wersję, ciekawe czy okaże się równie dobra.
Warty każdej ceny, a jednak i tak sporo tańszy od hipoalergicznych cudów z apteki.

Warto spróbować DO WŁOSÓW

Na opakowaniu które mam napisane jest, że to CZARNE mydło syberyjskie z ziołami itd. Kupiłam je w zastępstwie dla tradycyjnego savon noir.

+mydło świetnie się pieni
+jest bardzo wydajne
+delikatnie złuszcza naskórek (delikatniej niż savon noir) jednocześnie skóra wydaje mi się bardziej miękka, nawilżona, odżywiona
+zapach ziołowy, nie nachalny
+cena w sostunku do ilości i jakości zdecydowanie na plus

Polecam wypróbować do włosów! Nigdy nie stosowałam takich rzeczy na swoje włosy, ale ostatnio jakoś tak swędziała mnie skóra głowy chyba od nadmiaru różnych specyfików do stylizacji i myślałam o jakimś peelingu do skóry głowy ale najpierw postanowiłam wypróbować to mydło. w tym wypadku PRZESZŁO MOJE NAJŚMIEJSZE OCZEKIWANIA. Włosy były super domyte, fakt że nieco się splątały ale wystarczyło nałożyć odżywkę jak zwykle. CUDOWNIE MIĘKKIE, LEKKIE, ŁADNIE SIĘ UKŁADAŁY, ODBITE OD SKÓRY GŁOWY i DUŻO DŁUŻEJ ŚWIERZE!

LUBIĘ

Mydełko stosuję zarówno do mycia ciała jak i włosów. W obu przypadkach bardzo dobrze się sprawuje. Ładnie pachnie, jest mega wydajny. Konsystencja taka mazista ale mi nie przeszkadza, nauczyłam się go "aplikować" na gąbkę. Bardzo dobrze się pieni co sprawia że jest wydajne. Jako szampon odżywia włosy zniszczone i sprawia że przestają się puszyć.

świetny wielofunkcyjny produkt

To mydło ma jak dla mnie same plusy: zapach (ziołowy), wydajność, konsystencja, pojemność produktu, cena (25 zł, dostępne w Tesco). Idealne w podróż - można przełożyć trochę mydła do pojemniczka i używać do twarzy, ciała, jako szampon do włosów. Hit:).