Bourjois, 1 Seconde Gel (Trwały lakier do paznokci)

Bourjois, 1 Seconde Gel (Trwały lakier do paznokci)

Nowa formuła, nowe kolory i niesamowicie szybki czas schnięcia. To wszystko pozwala na uzyskanie profesjonalnych rezultatów w swoim własnym domu w zaledwie kilka chwil.
Dzięki nowej żelowej wzbogaconej strukturze, lakiery "1 Seconde" doskonale się rozprowadzają, zapewniając świetne pokrycie i błyszczące wykończenie w rekordowo krótkim czasie!
Paznokcie są perfekcyjnie wyprofilowane i wygładzone. W rezultacie otrzymujesz efekt bardzo zadbanych paznokci, jak po wyjściu z salonu manicure. Nowy, transparentny pędzelek sprawia, że kolor lśni na nim całą swoją mocą, a jego ergonomiczny kształt gwarantuje precyzyjną aplikację.
Dostępne 12 kolorów.

Najgorszy!

Na wstępie powiem, że uwielbiałam produkty tej marki, aż tu nagle miałam "przyjemność" mieć styczność z tym lakierem, nie miałam chyba gorszego, nawet najtańszego z najtańszych, za ten zapłaciłam 30 złotych, więc oczekiwałam po nim bardzo wiele i spotkało mnie niemałe rozczarowanie, wręcz katastrofa, kolor bardzo mi się spodobał, zachwycona nim z zadowoleniem pomalowałam paznokcie, lakier pomimo zastosowania "wspomagaczy" schnięcia, za nic wyschnąć nie chciał, a kiedy w końcu to się stało, to z nieuwagi gdzieś dotknęłam i od razu odbicie się pojawiło, nie zrażając się, zmyłam, pomalowałam ponownie, po paru godzinach położyłam się spać, budzę się rano a tam na każdym z paznokci odciśnięcia, nawet na tych pomalowanych o wiele wcześniej, niestety podsumować ten produkt mogę jednym słowem - TRAGEDIA.

Myślałam, że będzie lepszy

Lakier kupiłam na wyprzedaży (na szczęście). Kolor bardzo mi się spodobał, lubię takie delikatne, naturalne paznokcie.

Duży plus za świetny pędzelek. Lubię szerokie i płaskie pędzelki bo łatwo i ładnie się nimi maluje. Ponadto, lakier ładnie kryje i szybko zasycha. Jednak do intensywniejszego efektu trzeba położyć dwie warstwy.
Generalnie, to byłby świetny lakier,gdyby nie jego marna trwałość. Pomaluję nim paznokcie popołudniu, wieczorem potrafi już odprysnąć.... Przez to właśnie wystawiam mu tylko 3 gwiazdki, bo często bardziej denerwuje, niż cieszy i nie nadaje się na ważne imprezy, ponieważ odpryski są wręcz gwarantowane...

Taki sobie

Jestem posiadaczką lakieru do paznokci o numerze 05. Jest to kolor wg.brzoskwiniowy, ładny, idealne teraz na lato. Lakier ma średniej wielkości pędzelek, który jest bardzo wygodny w nabieraniu lakieru, jak i później nakładaniu na płytkę paznokcia. Jeżeli chodzi o sam lakier to nie jestem z niego zadowolona. Jego konsystencja jest taka, że strasznie rozmazuje się na paznokciu. Po pierwszej warstwie lakier nie pokrywa całej płytki paznokcia, są takie przecieki. Po drugiej warstwie jest troszkę lepiej. Lakier jest bardzo nie trwały, utrzymuje się maksymalnie 1 dzień. Jak za taką cenę i markę to spodziewałam się lepszego efektu , a napewno trwalszego.

10 Rouge poppy - makowa czerwień

Skuszona fajnym kolorem (akurat szukałam takiej makowej, przełamanej pomarańczem, czerwieni) kupiłam ten lakier w zasadzie bez dokładniejszego przyglądnięcia się buteleczce i nie miałam pojęcia, że ma on taki pędzelek. Dla mnie takie szerokie, płaskie pędzelki nie są za wygodne - tym bardziej, że mam wąskie płytki i np. przy malowaniu paznokci małych palców nie ma opcji, żebym nie pomalowała skóry. Ogólnie lakier jest w porządku - już jedna warstwa daje całkiem dobre krycie, szybko schnie, ładnie się prezentuje. Nie wiem, czy to kwestia mojego egzemplarza, ale czasem podczas malowania w niektórych miejscach pojawiają się grudki, tak jakby była jakaś kropka wyschniętego lakieru, albo jakiś drobny paproszek. Nie wiem z czego to wynika. Trwałość jest taka sobie, ale plusem jest to, że raczej nie odpryskuje, tylko równomiernie ściera się na końcach i na początku jest to mało widoczne. Miałam już lepsze lakiery w takiej cenie, ale i gorsze się trafiały, więc w sumie jest przeciętny.

piękny kolor szybko i wygodnie

Jestem bardzo zadowolona z tego lakieru. Mam kolor 03 beige i jest to bardzo żywy beż z odrobiną różu. Wygląda bardzo elegancko. Na paznokciach kolor prezentuje się o wiele lepiej niż w buteleczce. Świetny na co dzień, do pracy, sprawdzi się również do wieczorowej kreacji.

Łatwo przyszło, łatwo poszło

Producent pisze o szybki malowaniu i schnięciu. Święta prawda, ale powinien dodać jeszcze jedno: błyskawiczne jest też ścieranie się.
Nie mam zbyt wielu dodatkowych uwag do lakieru, bo powyższe to szczery konkret, ale przybliżę kilka szczegółów. Nanosi się właściwie jednym ruchem szerokiego pędzelka - pędzelek jest płaski i znaaacznie szerszy niż te standardowo umieszczone w lakierach. Precyzję ma jednak, jak na te rozmiary, doskonałą, a sam lakier lekko rozlewa się po paznokciu, więc w deklarowanej jednej sekundzie nie ma wiele przesady. Mój kolor to świetnie napigmentowany 'In the Navy' - 1 warstwa kryje bez zastrzeżeń, a schnie ok. minuty. Do tego ma piękny, mocny połysk.
Niestety, lakier po wyschnięciu tworzy dość miękką powłokę: nie na tyle miękką, by się odkształcać, ale ściera się na potęgę. Z końcówek paznokci znika już tego samego dnia, którego go nałożyłam (chociaż, przyznam uczciwie, wykonuję dużo prac manualnych).
Butelka jest elegancka, ale zajmuje sporo miejsca (wysoka nakrętka). Cena do przełknięcia, chociaż usprawiedliwia ją wydajność, nie trwałość.

Trwałość słaba

Kupiłam w promocji w Rossmanie, na -50%, więc nie jest to aż tak wielki żal. Nie wiem, jaki mam nr, bo odkleiła się naklepjka, w każdym razie kolor atramentowy.
Opakowanie to fikuśna buteleczka, dość niezgrabna, bo wysoka, nie mieści się w szufladzie.

Pędzelek precyzyjny, ale zbyt szeroki, można nim łatwo ubrudzić skórę. Rozumiem, że zamiar był taki, aby szybko pomalować, ale będzie dobry tylko dla osób o szerokiej płytce.

Stosuję go na bazę bezbarwną z Oriflame, z uwagi na ciemny kolor. Lakier jest gęsty i faktycznie, wystarczy jedna warstwa wystarczy do pełnego krycia.

Co do schnięcia, to rzeczywiście wysycha szybko. 2-3 minuty i jest ok.

Największy zarzut mam co do trwałości, u mnie odpryski pojawiły się już pierwszego dnia rano. Słabo. Nawet bardzo słabo. Potem już było tylko gorzej. Być może powinnam nałożyć dwie warstwy, ale skoro krycie mnie zadowalało, nie widziałam takiej potrzeby.

Nie kupię ponownie, cena regularna jak za taką trwałość jest porażająca. Zdecydowanie wolę żelowe lakiery z Avonu.

porażka

Nie wiem czy zakupiłam stary produkt ale nie spełnił on żadnego z mych oczekiwań. Jedyne piękny kolor jest atutem. Ale cóż z tego, kiedy na paznokciu wytrzymuje mi za każdym razem 1 dzień!!!
Moja wiara w produkty Burojois została ostro potargana ;(

Świetny

Mam 2 kolory - nasyconą, żywą czerwień tj. nr 11 Rouge in style oraz metaliczny nr 19 Mauve futuristic.
Oba mają świetną konsystencję ( nie za gęsty i nie za bardzo wodnisty) i cudowny, szeroki i dobrze wyprofilowany pędzelek, którym można pokryć paznokieć jednym pociągnięciem. Już jedna warstwa całkiem dobrze pokrywa płytkę paznokcia i nie zostawia smug. Do tego schnie szybko - po ok. minucie można nakładać drugą warstwę (dla wzmocnienia koloru i blasku). Lakier daje bardzo fajny połysk - takie efekt mokrych paznokci. Wygląda to bardzo elegancko. Manicure zrobiony tym kosmetykiem wytrzymuje ok. 3 dni (zaznaczam, że wszystkie prace domowe wykonuję ręcznie i bez użyia rękawiczek) więc jak dla mnie to i tak super wynik.
Dla mnie jest to lakier niemalże idealny.

świetny pędzelek

lakier jest dość trwały, po 3 dniach odpryskuje na końcach; mocny kolor już po 1 kryciu, wieeeelki plus za płaski pedzelek, dzięki ktoremu prawie jednym machnięciem można pomalować paznokcia

pieniądze wyrzucone w błoto

skusiłam się promocją w Rossmanie, gdy była akcja 50% na preparaty do paznokci - zapłaciłam 15 zł bez kilku groszy.
Posiadam odcień seledynowy, jest po prostu boski, prześliczny. Bardzo fajny pędzelek, który ułatwiał aplikację. Na tym koniec plusów.
Niestety moje paznokcie sa dosc oporne na schnięcie jakiegokolwiek lakieru, wiec zawsze maluję sobie bezposrednio przed pójściem spać. Ja nie mowie, że lakier ma schnąć w 1 sekundę, ale dobrze by było gdyby wysechł po około 2 min.
Obietnica producenta "1 seconde" to czysta kpina. Niestety, lakier nie wysycha nawet po zwykłych 3 minutach do etapu, w ktorym można by wykonywac w domu codzienne czynnosci.

Po kilku miesiącach od otworzenia preparatu, z lakierem zaczęła się dziać dziwna rzecz. Standardowo malowałam paznokcie wieczorem, a rano, po obudzeniu się, gdy zerknęłam, na moje pazurki, nie wierzyłam oczom. Powierzchnia lakieru była bąbelkowata - coś jakby grudki wyrosły na nim. Kojarzycie te czekolady a\'\'la bąbelkowe? Tak własnie prezentował się lakier na paznokciach, czyli nieestetycznie. Odcień nie rekompensował takiej zniewagi. Jest to moj pierwszy produkt tej marki i jestem głęboko roczarowana. Oczywiscie, ktos mógłby skonstatowac, że czego ja oczekuję po pół roku od otwarcia, ale doskonale pamietam czasy sprzed kilku dobrych lat, kiedy kupowało się tani laier Miss Sporty, ktory okazywał się byc tytanem pod kątem konstytencji (po roku od otwarcia nic sie z nim nie działo). Takze do Bourjois podchodzę z dystansem.

Finał? 45% butelki kisi sie w opakowaniu, bo wzdrygam się przed jego uzyciem, ze względów estetycznych.tego, jak będą wyglądac moje paznokcie nim pomalowane.

Używam tego produktu od: maj 2014
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Rozczarowanie

Lakier cenowo z górnej półki drogeryjnej, w dodatku producent szumnie zapowiada błyskawiczne schnięcie lakieru na paznokciach po 1 sekundzie!
Cóż, jest to niestety niefajny blef.

Kupiłam lakier w kolorze mocno błękitnym, intensywność i odcień koloru na plus, jednak wyłącznie po dwuwarstwowej aplikacji. Jedna warstwa nie radzi sobie z kryciem całej płytki. Do tego fajny pędzelek, który dobrze rozprawadza lakier dwoma, trzema pociągnieciami.

Na tym niestety plusy się kończą.
Czas schnięcia jest wg mnie nawet dłuższy niż innych lakierów nie szybko schnących! Czasem wydaje się, że po 2 godz. od malowania płytka jest już sucha i można bezpiecznie wykonywać domowe czynności, ale uwaga, można się nadziać! Silikonowa, "gumowa" konsystencja lakieru powoduje, że jest on tak jakby przez długi czas miękki, mimo że suchy, i przy mocniejszym kontakcie z jakimś przedmiotem, warstwa lakieru się odkształca :/ Nagle odkrywamy fakturę materiału poduszki na paznokciu albo inne niepożądane "wzorki", mimo że od malowania minęła już godzina albo dwie. Nie należy też do trwałych, pierwsze odpryski pojawiają się już po 2 dniach. Kiepsko jak za tą cenę.
Jak dla mnie, wielka wtopa Bourjois.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe opakowanie