Escada, Joyful EDP

Escada, Joyful EDP

Nowy zapach Escady - `Joyful` ma twarz Mirandy Kerr. Jest olofaktorycznym oddaniem radości czerpanej z każdego momentu życia. Chwilą beztroskiej, dziewczęcej radości.
Perfumy zostały zamknięte w różowym flakonie.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: sorbet z czarnej porzeczki, mandarynka, melon
nuta serca: liście fiołka, cyklamen, różowa frezja
nuta bazy: florimoss (syntetyczna nuta mchu), miód, sandałowiec

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Bardzo piękne

Bardzo piękne, delikatne perfumy. Co do trwałości, trochę pozostawia do życzenia, natomiast nie jest źle. Są wyczuwalne przez kilka godzin. Flakon jest nietypowy, bardzo mi się podoba. Ogólnie jest to piękna, kwiatowa, niezwykle kobieca kompozycja. w

ładne, słabo wyczuwalne

To jest ładny, delikatny zapach. Niedrażniący, łagodny dla nosa. Nie zachwyca jakoś szczególnie. Już po 2 godzinach po zapachu zostaje ledwie mgiełka.. Może trzeba więcej aplikować? Czytając skład miałam nadzieję, że te perfumy zagoszczą w moim sercu na dłużej, ale tak się nie stanie, ponieważ trwałość na mojej skórze jest bardzo słaba. Nie wyczuwam obiecanej magnolii i piwonii, a na te zapachy najbardziej liczyłam. Czuję rozczarowanie. O Escada Joyful bardzo szybko się zapomina. Nie potrafię przypomnieć sobie tego zapachu, mimo, że używałam go rano. Szkoda. A mogło być tak pięknie.. Flakonik bardzo ładny.

Skropiłam się dziś obficie, faktycznie, zapach jest lepiej wyczuwalny, ale wciąż jest to mgiełka zaledwie, przyjemna, ale baaaardzo delikatna mgiełka.
Dodaję jedna gwiazdkę za zapach. Gdyby tylko był trwalszy..

spacer po ogrodzie

Jestem fanką Escady, bo nawet najslodsze sezonowe ulepki rozwijają się ładnie na mojej skórze. Zapachy ze stałych kolekcji są znacznie ciekawsze, niż owocowe coroczne koktajliki i tak samo było tym razem. Pierwsze spotkanie z psikiem na nadgarstku i joyful chodził za mną przez cały dzień. Drugi raz, psik dla potwierdzenia - o dziwo, rozdrażnienie, coś mi tam zaczęło przeszkadzać (melon?). Ale trzeci decydujący psik spowodował zakochanie i zakup 75 ml. Najpierw butelka- klasyczna, smukła, troszkę jak kolumienka z kapitelem w postaci różowo-złotego korka. Kolor wody- delikatny róż, znany mi. z especially. A potem sam zapach. Krótka chwila słodyczy owoców, miła, ale bez omdlenia, a następnie wreszcie wyłania się aromat kwiatów. Ale nie takich z dziewczęcego nieśmiałego wianuszka, tylko kwiatów dojrzałych w cieple słonecznym, z kolorowego ogrodu...Piękne piwonie, magnolie, a do tego po jakimś czasie -przynajmniej na mojej skórze- dochodzi lekka nutka miodowa. Zapach jest dość trwały, trzyma się kilka godzin. Świetnie sprawdza się teraz , w zimowe smętne dni, ale przypuszczam, że i latem będzie odpowiedni, bo nie jest to killer ;-)
Warto dać szansę tej Escadzie i pozwolić jej chwilę pobyć na skórze, a ona odwdzięczy się ciepłem i słońcem.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte

~Radość Jest Peonią~

Na premierę żadnej Escady nie zdarzyło mi się czekać.
To one czekały na półkach i czasem się poznawaliśmy, a często przebiegałam obok.
Wyjątkiem jest legendarna Escada Collection, ale to już odrębna historia.
Na Joyful czekałam z dwóch powodów.
Po pierwsze jak najwyżej cenię styl Mirandy Kerr, która jest twarzą tego zapachu (choć oczywiście nie oceniam zapachu przez pryzmat osoby która pojawia się w kampanii).
Po drugie peonie to też moje ukochane kwiaty.
Zachwyca mnie w nich równowaga przeciwieństw- niewinności i odurzającego rozkwitu.
Mam je we własnym ogrodzie.
Szukam ich w postaci olofaktorycznej w postaci jak najbliższej naturze.
Oczywiście pojawiają się w wielu kompozycjach- kreowanych często "z okazji" zbliżającego się lata.
Ostatnio moje nadzieje obudziła Prada Candy Florale, jednak peonia nie miała w niej zadziorności.
Była cieniem peonii a to w przypadku takiego piękna rozczarowuje.
Joyful budziła też moje wątpliwości.
Byłam sceptyczna bo wiele kompozycji Escada jest utrzymanych w tym samym duchu - "sun - fun".
Radość - jedno z najważniejszych w życiu ludzkim uczuć nie powinna zostać przerobiona na słodki uśmieszek, który działa jak maska na każdą okazję.
Zamówiłam trzy próbki i czekałam na nie z zakupem (lub nie) flakonu.
Flakon 75 ml już w drodze:)
Zacznę od niego.
Różowy ze złotym akcentem.
Gdybym była miłośniczką mrocznej ascezy, powiedziałabym że brzydki.
Ale...nie jestem.
Flakon mi się podoba.
Nie wzudza zachwytu jaki swego czasu wzbudził flakon Daisy MJ czy ostatnio Angel Sucree.
Kolor nawiązuje do peonii.
A peonia w moim odczuciu w tym zapachu jest.
Nie rozmydlona i słaba.
Ale jednocześnie nie przytłaczająca.
Joyful to wyraz radości i jej rekwizyt.
Nie przyćmiewa ani uczucia radości ani dziewczyny.
Peonia w Joyful jest bardziej dziewczęca niż kobieca.
To peonia która dopiero rozkwitła, nie taka która jest w pełni rozkwitu.
Bardzo chciałam poczuć nutę mchu lesnego.
Mój nos nie jest jednak nosem eksperta.
Nie umiem rozkładać na atomy zapachowe kompozycji.
Jednak nie wiem czy chcę.
Piękna i radości nie trzeba dzielić na warstwy.
Nie muszę zobaczyć nitek tkaniny z jakiej powstała suknia żeby się nią zachywcić.
Mimo to sądzę że to ta nuta czyni peonię taką jaką jest.
Nie mdłą, nie męczącą, nie przesłodzoną.
Bardzo bliską naturze.
Peonię olofaktorycznie najbliższą tej jaką widzi się w ogrodzie.
Zapach nie ma trenu, ale nie wiem czy w przypadku peonii taki tren byłby czymś naturalnym.
Ze mną Joyful pozostało przez cały dzień.
Jego zmierzch jest lekkim zapachem peonii w ogrodzie po deszczu.
Koniec zapachu to jego wizytówka.
Pamięć o nim.
Joyful ma w sobie peonię w moim odczuciu najbliższą ideałowi.
Radość to peonia.
Peonia to Joyful:)

Używam tego produktu od: dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań: trzy próbki