Terraxis, Terractive, Souss-Massa (Marokański scrub pomarańczowy)

Terraxis, Terractive, Souss-Massa (Marokański scrub pomarańczowy)

Pomarańcza i liczi - koktajl witamin A i C zawarty w pomarańczy to idealne połączenie tonizujące skórę z efektem anti-aging. Skórka owoców cytrusowych bogata w olejki eteryczne oraz unikalne kwasy pomaga regenerować komórki. Liczi zapewnia skuteczne złuszczenie i usunięcie martwych komórek.
Sól morska - delikatnie złuszcza.
Gliceryna - pomaga nawilżyć skórę.
Rezultat: skóra jest promienna i ujędrniona.
98% składników jest pochodzenia naturalnego.
Saszetka wystarcza na dwie aplikacje.

Przyzwoity, ale znam lepsze

Peeling jest kolejnym kosmetykiem firmy Terractive na mojej półce w łazience - miałam już krem Zanzibar, a teraz używam maseczki islandzkiej i kremu syberyjskiego. Cała seria jest według mnie udana pod względem marketingu - poręczne saszetki, ciekawe składniki i fajna szata graficzna nawiązująca do pocztówek. M.in. dlatego zgarnęłam kilka sztuk, gdy trafiła się promocja w Rossmannie.

Peeling oceniam jako przeciętniaka. Używałam już wielu różnych scrubów i znam kilka, które biją go na głowę i kosztują zdecydowanie mniej, jeśli przeliczymy na pojemność opakowań. Mimo to, nie żałuję wyboru - spróbowałam, krzywdy skórze nie zrobił. Do sedna:

- dość przyjemny zapach: pomarańczowo-miodowy, przypomina mi jakąś gęstą, słodką konfiturę, zwłaszcza, że ma taką "marmoladową" konsystencję. Uprzyjemnia stosowanie
- przyjazny skład - wiele wyciągów i ekstraktów, a ciężko o peeling do twarzy, w którym oprócz czegoś złuszczającego będzie jeszcze dużo składników aktywnych
- wygodne, poręczne opakowanie, bez problemy można zabierać na wyjazdy
- buzia po jego użyciu jest niewysuszona i miękka. Bardzo komfortowy, nie przesusza na wiór, więc nie muszę sięgać po krem już sekundę po zmyciu
- bardzo wydajny, starcza na o wiele więcej aplikacji, niż napisane na opakowaniu.

Są też wady:
-według mnie bardzo słabo peelinguje. Po umyciu mam wrażenie, że użyłam zwykłego żelu do mycia twarzy. Skóra nie jest bardziej wygładzona, mocniej oczyszczona, stan porów na nosie taki sam.
-zbyt małe/zbyt mało drobinek ścierających. Lubię mocne peelingi - zdzieraki z prawdziwego zdarzenia, a tutaj dostaję marmoladkę z odrobiną małych pestek i garstką soli. Zbyt słaby jak dla mnie.
- nie znoszę słonego posmaku. W przypadku peelingu do ciała, produkt oparty na soli mi nie przeszkadza, ale solny peeling do twarzy jest jednak nie dla mnie.

Używam tego produktu od: miesiąc, dwa
Ilość zużytych opakowań: jedna saszetka

Warto spróbować...

Peeling ma postać gęstego żelu o miodowym zabarwieniu z niewielką ilością brązowych drobinek. Ponadto jest on osadzony na solnej bazie, przez co zdarza się, że pozostawia słony posmak na ustach. Drobinki są niezwykle delikatne, aczkolwiek czuć, że pracują na skórze. Jego zapach to połączenie gorzkiej pomarańczy z nutą przypraw korzennych, dość intensywny. Peeling łatwo się zmywa, pozostawiając po sobie pozytywne efekty. Cera jest przyjemnie miękka i gładka, wydaje się być oczyszczona i rozjaśniona, a nawet delikatnie zmatowiona. Co więcej, nie zapycha porów, a co za tym idzie, nie pogarsza stanu cery.

Ilość zużytych opakowań: kilka saszetek o pojemności 16g