Pomadki perłowe i kryjące - typ 13

Pomadki perłowe i kryjące - typ 13

Nowa, ulepszona seria pomadek Celii. Posiadają niebrudzącą formułę, lekką i kremową konsystencję. Nadają ustom połysk i długotrwały kolor. Odporne na rozmazywanie. Zawierają supernowoczesny składnik LIPOFACTOR VITENTIEL wybitnie pielęgnujący i chroniący usta przed wysychaniem i pękaniem. Wysokie walory odżywcze pomadek sprawiają, że podczas ich stosowania skóra ust jest miękka i gładka.
Inne substancje występujące w pomadkach:
- lipofactor vitentiel - supernowoczesny kompleks witamin A, C, E
- ceramidy: substancja regulująca gospodarkę wodno-tłuszczową, tworzy warstwę ochronną, opóźnia - zapobiega tworzeniu się zmarszczek
- olej z wiesiołka: substancja zawierająca nienasycone kwasy tłuszczowe oraz estry, które uelastyczniają skórę, dodaje sprężystości naskórka, posiada własności przeciwzapalne, łagodzące, działa ochronnie
- olej macadamia: substancja otrzymywana z orzecha laskowego australijskiego; wygładza, dodaje jedwabistości, działa ochronnie, nawilża, pielęgnuje
Ilość kolorów: kryjące -30, perłowe -30

Cena: ok. 12-15 zł / 4,3 g

Pomadka kryjąca - bardzo dobra, perłowa - nie mój typ

Tą recenzję rozłożyłam na 2 części, ponieważ pomadki mam 2 i moje odczucia w stosunku do nich są bardzo różne.
Po pierwsze pomadka kryjąca. Moja to numer 9, czyli czerwona czerwień. Zwyczajny kolor, bez drobinek, odcieni i tym podobnych udziwnień.

Zalety, czyli to, za co ją lubię i dlaczego ją szczerze polecam:
+ ma mocny, intensywny kolor,
+ świetnie kryje,
+ łatwo się nią maluje usta,
+ ma bardzo przyjemną, miękką konsystencję,
+ efekt jest satynowy, nie jest matowa, ale do blasku jej daleko,
+ nie wysusza ust, a to rzadkie przy mocnych kolorach,
+ pięknie wygląda na ustach,
+ nakłada się ją równomiernie i tak zostaje do zejścia. nie migruje, nie zbiera się etc.
+ zgrabne, wygodne opakowanie,
+ przyjazna cena,
+ przyjemny zapach.

Wada, którą bez problemu mogę przeboleć przy powyższych cechach:
- trwałość - nie "ruszana" wytrzymuje kilka godzin, ale gdy schodzi, to bardzo nierówno i widać po niej, że była nałożona "jakiś czas temu", a przy poprawkach zawsze zmywam pozostałą warstwę, bo inaczej wynik jest nieciekawy.

Tak jak wspomniałam, gorąco polecam tą szminkę. Przyjemny wybór kolorów i świetna jakość. Co do trwałości to mogę ją wybaczyć dzięki nie wysuszaniu.

Część druga i pomadka perłowa. Numer 1, jasny beż, cielista, z drobinkami. Zamówiłam kiedyś w sieci pomadki czerwoną i nudziaka. Dzień później dostałam telefon, że mojego nudziaka obecnie brakło i proponują mi bardzo zbliżony kolor. Stwierdziłam, że czemu nie i teraz już wiem, że to był słaby pomysł.

Kolor może i jest nude, ale ma drobinki! I to spore, widoczne drobinki! Kolejno może ;)

Zalety, bo i takie ma:
+ całkiem przyjemna aplikacja,
+ półtransparentny kolor, dzięki czemu można się nią poprawiać w ciągu dnia bez lusterka,
+ ładny kolor.

Teraz to, co przeszkadza mnie. Zdaję sobię sprawę, że wielu kobietą taki efekt odpowiada, ale ja nie jestem jedną z nich.
- drobinki! takie, które widać, które długo się utrzymują i widać każdą z nich osobno
- trwałość podobnie jak w przypadku kryjącej czerwieni, nie powala, ale też jej nie dyskwalifikuje,
- zbiera mi się na ustach, chwilę po pomalowaniu mam zebrę z zebranej szminki.

Chciałam jeszcze zaznaczyć, że nic złego nie dzieje się z nią z upływem czasu. To znaczy nadal są takie, jak wtedy gdy je kupiłam.
Gwiazdki daję 4, mimo, że nie przepadam za perłową. Mnie się nie podoba, ale ogólnie obie są bardzo dobre.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: po jednym kryjącym i perłowym

fajna

Kupiłam niedawno tę pomadkę ze względu na bardzo ładny brzoskwiniowy kolor (mam wersję kryjącą nr 209). Jest miękka, kremowa, nie wysusza ust. Kolor nie jest bardzo intensywny, ale widoczny. Niestety pomadka podkreśla wszelkie skórki na ustach i po jakimś czasie się 'waży' (ale to dla mnie nie problem, bo często poprawiam makijąż). Jest raczej matowa.

Ilość zużytych opakowań:

Szok!

Do tej pory sądziłam,że tak tani kosmetyk nie może być dobry.Pomyliłam się.Spokojnie jje trwałość można porównać do trwałych pomadek Isadory,którą dotychczas podkradałam mamie.Ma miękka kremową konsystencję.Długo się trzyma na ustach.Pachnie całkiem całkiem.Duży wybór kolorów.Jest dostępna w małych drogeriach osiedlowych.

Zrób sama kosmetyk - serum z witaminą C

znakomite!!!!

Rozczarowana pomadkami z wysokiej półki postanowiłam przeprosić się z Celią, tym bardziej,, ze zmienili tandetne pastikowe opakowania, (których trwałośc porównywałam tylko do koalicji z PSL-em) na mocne, przyjemne w użyciu tubki, w których mechanizm wykęcająco-wkręcający się nie psuje a całośc nie rozlatuje :) Kupiłam 3 kolory i jestem zachwycona. Porządna trwałość, ładne kolory (matowe). Nie wysuszają ust, przyjemnie nawilżają. Smakują charakterystycznie Celią :) Za parę złociszy można mieć świetny produkt, przy którym np. pomadki Clarins dostają dwóje z naganą. Niestety, Celię trudno jest dostać. Z moich skromnych obserwacji wynika, że jest dostępna tylko w wielkich wsiach (np. w Warszawie) albo na wsiach zupełnie małych (np. w Myślenicach).
Bardzo polecam. Naprawdę warto połazić i poszukać. Clarinsy porozdawałam z ulgą na sercu :)