Bania Agafii, Żeń-szeniowy scrub do twarzy dla tłustej i problematycznej skóry

Bania Agafii, Żeń-szeniowy scrub do twarzy dla tłustej i problematycznej skóry

Żeńszeniowy scrub do twarzy jest przeznaczony do skóry =tłustej i problematycznej. Głęboko oczyszcza, złuszcza i regeneruje skórę. Daruje długotrwałe odczucie świeżości, tonizuje i zmiękcza skórę.
Puder żeń-szeniowy - naturalny scrub, głęboko oczyszcza skórę twarzy.
Liść borówki brusznicy - posiada działanie tonizujące i przeciwzapalne.
Olej dzikiej róży - bogaty w witaminy A, E i C, regeneruje, przywraca skórze zdrowy wygląd.
Organiczny pszczeli wosk - tworzy dodatkową ochronę przed wpływem środowiska zewnętrznego.

oczyszczające
w słoiku
Cera
tłusta
50 – 100ml
mechaniczne

Ratunek

Scrub działa, naprawdę z dnia na dzień widać efekty. Ostatnio borykam się z trądzikiem na policzkach, który powstał po innym kosmetyku.... Żaden żel, tonik, krem nie potrafił tego trądziku przełamać. A ten scrub dosłownie go zjada! Na policzkach zostało mi dosłownie kilka krost. Używam go raz dziennie, codziennie od tygodnia i nie mogę wyjść z zachwytu. Nie podrażnia, nie drapie, nie rysuje twarzy. Jedyny minus to słony smak, który jest okropny, kiedy dostanie się na usta.

Nie tylko dla tłustej z problemami

Scrub zakupiłam z ciekawości mimo iż nie mam cery ani tłustej ani z problemami.
Lubię kosmetyki Agafii i jeszcze ten żeń-szeń w składzie więc postanowiłam
go wypróbować.
Peeling zamknięty w małym słoiczku o pojemności 100ml.
Konsystencja jest gęsta , kleista jasnokremowa, zawierająca w swoim składzie mnóstwo drobinek. Pięknie pachnie ,bardzo delikatnie ziołowo.
Nakłada się go bardzo łatwo ,nie spływa z twarzy, ściera się w miarę dobrze.
Ja nakładam na zwilżoną skórę wtedy łatwiej mi go rozsmarowywać.
Jest to peeling solny nie ma jakiegoś bardzo mocnego działania ścierającego,
ale bardzo delikatnie oczyszcza skórę.
Skóra po jego użyciu jest odświeżona i oczyszczona, jest bardzo miękka i gładka.
Nie wysusza skóry ,wyrównuje jej koloryt.
Peeling jest bardzo wydajny ,niedrogi a w dodatku zawiera same naturalne składniki. Jestem bardzo zadowolona z jego działania i zamierzam wypróbować inne peelingi z tej serii.

Do tłustych i niewrażliwych cer

Oparty na soli, uważam, że do twarzy to za dużo, bo może wysuszać. Bardzo dobrze oczyszcza, odświeża, wygładza, a do tego zmiękcza skórę. Zapach neutralny - lekki odświeżający ziołowy.

Świetny peeling

Peeling jest w formie gęstej, gumowej pasty. W związku tym, że zawiera sól, może szczypać przy podrażnionej skórze. Przy zmywaniu peelingu wodą, na ustach wiecznie zostaje słony posmak, co trochę mi to przeszkadzało.

Jeżeli chodzi o działanie, to peeling sprawia, że cera jest niesamowicie wygładzona i miękka w dotyku. Dobrze złuszcza, ale nie jest przy tym ostry. Nie podrażnia.

Przy użyciu mniej więcej raz na dwa dni starczył mi na ponad dwa miesiące. Produkt warty wypróbowania. Były idealny, gdyby nie posmak, który zostawia. Możliwe, że do niego wrócę, ale najpierw chciałabym wypróbować inne peelingi z serii.

Dobry

Testując po kolei rosyjskie kosmetyki przyszla pora na te do twarzy.Peeling okazal sie strzalem w dziesiatke.Przyjemny świeży zapach.Drobinki ścierające martwy naskorek geste.Stosowalam dwa razy w tygodniu.Skora byla bez suchych skorek,dobrze oczyszczona.Nie wplynal specjalnie na wydzielanie sebum.Ale tez nie przyczynil sie do zapchania cery i wysypu niedoskonalosci.

JEST DOBRZE

Od dawna szukam dobrego peelingu do twarzy, gdyż mam bardzo problematyczną cerę - mieszaną z trądzikiem, alergiczną i skłonną do podrażnień. Do jego zakupu zachęcił mnie przede wszystkim naturalny skład. Scrub spisał się na medal.
+ delikatny, ale skuteczny (nie szoruje po twarzy), dobrze złuszcza
+ wygładza
+ oczyszcza pory
+ wyrównuje koloryt skóry
+ naturalny skład
+ nie podrażnia
+ niska cena

Świetny peeling - równie dobry co sylveco

To mój trzeci peeling naturalny - pierwszym był ten z Organic Therapy - za słaby, drugi Sylveco oczyszczający a trzecim właśnie ten.

Moja cera:
Łojotokowe zapalenie skóry w strefie "T". Suche policzki z naczynkami. Wrażliwa, alergiczna. Wiek - 25 lat, pierwsze zmarszczki miminczne (czoło, okolice oczu). Duża tendencja do zapychania porów. Moja cera lubi kwasy, codzienne złuszczanie. Bywa wrażliwa, delikatna, alergiczna.

B. dobry słoik. Ma plastikową zakrętkę, więc problem z nią typowy dla słoika z Sylveco nie występuje. Wszystko da się wyjąć.

Delikatny, więc dobry dla osób nie szukających mocnych woni. Delikatnie miodowo - ziołowy. Przypomina mi tu balsam do ust Tisane lub balsam do ust z YR (seria z musli).

Podobna jak w Sylveco. Mamy tu krem z mnóstwem malutkich drobinek. Nakłada się go dobrze, nie spływa i ładnie sie rozprowadza po cerze.

Działanie - przepiszę to co napisałam w przypadku peelingu z Sylveco bo mam te same odczucia:
Ten peeling jest b. interesujący. Z jednej strony czuję złuszczanie mechaniczne, a z drugiej strony wyczuwam działanie kwasowe. Coś niesamowitego. Dobrze usuwa suche skórki. Delikatnie rozgrzewa, ale naczynek na policzkach nie podrażnia. Nie uczula, ładnie oczyszcza pory skóry i zmniejsza powstawanie nowych "przyjaciół". Jest delikatny i skuteczny. Dzięki temu jest wydajny.

B. Dobra - 1,5 miesiąca. Wystarczy odrobina peelingu by oczyścić twarz. Jest ona więc na poziomie tego z Sylveco, większa od peelingu z Organic Therapy (duża tuba poszła mi w miesiąc) i od niebieskiego Lirene.

Dostepność:
Niezła. Różne sklepy zielarskie - i te stacjonarne i te on-line.

Cena:
Jest niska przy sporej wydajności tego peelingu.

Ponowny zakup?
Tak. Będę jeszcze testować inne peelingi z tej serii, ale ten konkretny na pewno trafi nie raz do moich rąk. Czeka mnie jeszcze porównanie go z innymi z tej serii i peelingiem z Lilla Mai.

Używam tego produktu od: 1,5 mieisąca
Ilość zużytych opakowań: skończony do dna słoiczek

U mnie się sprawdza

Posiadam dwie wersje żeń-szeniową oraz ryżową. Jest gęsty, z dużą ilością solnych drobinek, które super delikatne nie są. Głownie nakładam na skórę zwilżoną i wtedy łatwiej się rozsmarowuje. Po zmyciu peelingu moja skóra jest super gładka, rozjaśniona i miękka. Ponadto peeling nie podrażnia i nie przesusza skóry. Jest wydajny, niewielka ilość wystarczy do nałożenia na twarz i intensywności masowania. Ogólnie u mnie się sprawdził i polecam.