Numis Med., Duschol fur Trockene Haut (Olejek pod prysznic do suchej skóry)

Numis Med., Duschol fur Trockene Haut (Olejek pod prysznic do suchej skóry)

Olejek pod prysznic przeznaczony dla suchej skóry:
- intensywnie pielęgnujący,
- zawiera ponad 50% olejów roślinnych,
- nie zawiera parafiny.
Olejek przeznaczony do ochrony oraz bardzo delikatnego mycia suchej i bardzo suchej skóry. Kombinacja składników dba o wrażliwą skórę oraz zapobiega jej dalszemu wysuszaniu.

Świetny olejek myjący dla suchej skóry

Obecnie to najlepszy środek myjący z jakim miałam do czynienia. Na głowę bije emulsję z serii Lipikar (La Roche Posay), Emollium, Oillan, nawet bardziej przypadła mi do gustu niż Physiogel.

Opis: Olejek ma dość płynną konsystencję (podobną do oleju jadalnego), dość intensywny zapach (kojarzy mi się z produktami do pielęgnacji niemowląt). W okresie letnim, przy częstszych prysznicach wystarczył mi na miesiąc stosowania. Skradł moje serce (skóra sucha, wrażliwa, atopowa na ciele), ale również mojego męża (skóra normalna, w okolicach rynny łojotokowej tłusta)

Plusy:
- Dla mnie jego największym atutem jest uczucie aksamitnie gładkiej skóry po myciu. Trochę ciężko mi je opisać, ale kojarzy mi się z gładkością jaką na paznokciach zostawia np. manicure japoński. Skóra jest tak gładka, że mam ochotę się po niej głaskać
- Cena - niewątpliwie jest przystępna, a biorąc pod uwagę efekt za ten olejek zapłaciłabym dużo więcej
- Dobrze myje i łatwo się spłukuje
- Natłuszcza - na skórze pozostawia delikatny film, który chroni skórę przed nadmierną utratą wody
- Eliminuje swędzenie (moja skóra źle reaguje na kontakt z wodą),
- nie podrażnia
- nie zapchał mnie, a używam go również do mycia twarzy (cera mieszana trądzikowa), świetnie zmywa makijaż
- nie zawiera parafiny

Minusy:
- konsystencja (mógłby być nieco gęstszy)
- opakowanie (wygląda tandetnie) i brakuje mi pompki
- trzeba uważać w okolicy oczu (bardzo podrażnia, jeśli się do nich dostanie)

Ilość zużytych opakowań: 1 (250 ml)