Sensodyne, Fluoride, Pasta do zębów (nowa wersja)

Sensodyne, Fluoride, Pasta do zębów (nowa wersja)

Pasta, która gwarantuje ochronę przed nadwrażliwością 24 godziny na dobę. Skutecznie redukuje wrażliwość zakończeń nerwowych. Pasta wielozadaniowa: znosi nadwrażliwość, zapobiega próchnicy, skutecznie czyści zęby i odświeża oddech.
Zawiera fluorek sodu (1400 ppm fluorku).

uczuliła mnie

Kilka lat temu przed zmianą opakowania używałam jej non stop, potem przerzuciłam się na równie rewelacyjny produkt z Oriflame w dużo niższej cenie. Jednak gdy go wycofali ja i moje wrażliwe zęby o dziąsła byliśmy zmuszeni do powrotu… No i się zaczęło, a raczej jak skończyło, po dwóch tygodniach użytkowania dorobiłam się zapalenia skóry wokół ust. Nie wiem czy winny jest zawarty w niej fluor czy jakiś inny składnik z przydługiej litanii. Sam produkt kiepsko odświeżał (ale nie spotkałam jeszcze takiego do wrażliwych zębów, który robiłby to rewelacyjnie), nie można mu odmówić faktycznego działania, żeby i dziąsła były zdecydowanie mniej wrażliwe.

Jest moc

Dla mnie dosyć ostra, ale nie na tyle, by się zrazić, po prostu wyrazista w smaku mięta. Na szczęście nie powoduje charaktrystycznego u mnie w przypadku mocnych past przesuszenia śluzówki i nieprzyjemnych odczuć wyschnięcia gardła.
Konsystencja takiej śliskiej, mokrej paćki, nie jest to gęsta i nieruchomo utrzymująca się na szczoteczce pasta. Zapach słodkiej mięty. Opakowanie miękkie, trzeba uważać przy zakręcaniu, bo nie jest to stabilne. Kupiłam w hipermarkecie w promocji za około 8 zł, tyle jestem w stanie za nią zapłacić, jej stałą cenę uważam za lekką przesadę.
Pasta bardzo porządnie oczyszcza, pozostawia wrażenie dokładnie umytych, zadbanych zębów. Pieni się dobrze, mi odpowiada.

całkiem fajna

Tę pastę kupiłam w 2-paku za 16zł w hipermarkecie jako odmianę dla mojej ulubionej Sensodyne Pro-Szkliwo (z zieloną zakrętką). Muszę przyznać, ze spisała się całkiem dobrze. Miałam przez ostatnie 3-4 tygodnie nadwrażliwe zęby, lekko krwawiące dziąsła i podrażnione podniebienie, nawet nie wiem od czego:( rzeczywiście, pasta skutecznie pomagała na zmniejszenie stanu zapalnego jamy ustnej i zniwelowała krwawienie dziąseł bo problem już nie występuje :)

Ma dobry, miętowy, odświeżający smak, nie wypala mi buzi co akurat lubię.

Dla mnie oznaką, że zęby są dobrze oczyszczone jest przejechanie po nich językiem i nie wyczucie po drodze żadnych drobinek i nierówności. Zęby są tak czyste, że aż śliskie - duży plus za to.

Pasta dodatkowo nieźle się pieni. Nie za mocno, ale i nie pozostawia grudek.
Jak też wspomniałam wyżej kupiłam ją w dobrej cenie.

Wydajność całkiem ok. Polecam :)

Łagodna

Zalety:
+ nie wysusza błony śluzowej, nie podrażnia
+ przyjemny, raczej łagodny smak
+ brak SLeS
+ dostępność

Wady:
- za mocno się pieni
- podczas mycia czuć i słychać skrzypienie
- w konsystencji wyczuwalna jest taka jakby mączka czy proszek
- raczej słaba wydajność: produkt starczył mi na 3 tygodnie
- dość wysoka cena
- tubka dziwnie się zakręca: zakrętka wchodzi dosyć opornie, a tuba jest miękka, co powoduje jej skręcanie

Może kupię tą pastę jeszcze kiedyś, na razie wracam do moich ulubionych Adentów.

na moje krwiawiące dziąsła działa

Od pewnego czasu miałam problem z krwiawiącymi dziąsłami-głownie podczas szczotkowania. Zaczęłam używać pasty Parodontax Fluoride i po ok. 10 dnia stan moich dziąseł barzdo się poprawił. Krwawienie prawie ustało. Po umyciu zębów odzcuwam głądkość na zębach. Niewielkim minusem pasty jest jej smak..na początku lekko słony, ale szybko się można przyzwyczaić.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

BARDZO DOBRA

+ ogólnodostępna
+ lekki miętowy posmak
+ po jej regularnym stosowaniu zęby są bardziej odporne na czynniki termiczne ( zimne / ciepłe napoje)
+ niweluje podrażnienia ( gdy ząb mnie boli smaruje go pastą i ból po chwili przechodzi tak mi poleciła moja dentystka i w 100% się to sprawdza, a co najważniejsze przynosi ulgę :)

Jedynym minusem jest dla mnie cena 15-20zł to trochę dużo jak za pastę do zębów, ale jak ma pomoc to pieniądze przestają być ważne :)

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Spodziewałam się czegoś lepszego...

Zastanawiałam się co się stało z tą pastą, bo mam wrazenie, że nie działa ona tak dobrze jak dawniej? Widzę, że nie tylko ja mam takie spostrzeżenia.
Owszem, pasta znosi nadwrażliwość, ale moim zdaniem ma działanie o wiele słabsze niż dawniej, a co najważniejsze po czyszczeniu pozostaje osad na zębach (!), moim zdaniem ma ona obecnie bardzo słabe właściwości czyszczące i jestem zniesmaczona, wziąwszy pod uwagę cenę i rekomendację stomatologiczną.
Doszło do tego, że od pewnego czasu używam jej na zmianę z inna pastą typu "white".

Ilość zużytych opakowań: co najmniej 10

Zależy kto czego oczekuje

Daję 2,5 gwiazdki, ponieważ liczyłam na więcej, w końcu pasta nie jest tania, a mam wrażenie, że ani nie pomógł, ani nie zaszkodził. Miałam po tej paście żółte zęby. Generalnie słąbo czyści i zastanowię się przed kolejnym kupnem.