Deborah, Debby, 100% Volume Extra Mascara (Pogrubiający tusz do rzęs)

Deborah, Debby, 100% Volume Extra Mascara (Pogrubiający tusz do rzęs)

Pogrubiający tusz do rzęs. Daje efekt `multiplikacji` rzęs. Długotrwały efekt zwiększonej objętości niewymagający poprawek.

Nie dla długich i rzadkich rzęs

Maskarę sprezentowała mi koleżanka, wraz z dwoma innymi produktami tej marki. Niestety chyba nigdy się do niej nie przekonam. Na pierwszy ogień poszła maskara i mogę ją określić jedynie jednym słowem - masakra.

Mam długie, ale nie specjalnie gęste rzęsy, dość cienkie. Lubię silikonowe szczoteczki i ładnie rozdzielone włoski. Maskara Debby ma wielką szczotę, na której jest zdecydowanie za dużo tuszu. Nie wiadomo, czy go wycierać, czy malować tą tłustą ilością moje biedne rzęsy.

Efekt paskudny, tandetny. Rzęsy maksymalnie zlepione, objętość jeszcze bardziej odjęta, wrażenie paru rzęs na krzyż. Ciężko manewrować tą wielką szczotą i porządnie umalować rzęsy u nasady, bądź w kącikach, tak żeby się nią nie pacnąć i nie pomazać połowy powieki.

W trakcie dnia również nie zdaje egzaminu - kruszy się, rozmazuje, odbija, nie wytrzymuje nawet paru godzin. Jak dla mnie pomyłka, a nie maskara. Wyrzucam ją do kosza.

Używam tego produktu od: paru tygodni

Wielka szczota

Maskarę kupiłam w jakiejś promocji w SuperPharm. Była razem z czarną kredką za 16,99zł. Potrzebowałam akurat czarnej kredki a i tusz się zawsze przyda więc zadowolona wpakowałam duet do koszyka.

Kredka okazała się rewelacyjna ale tusz...jest naprawdę wielki.
Począwszy od pojemności bo aż 16ml (regularne maskary mają zazwyczaj ok 8-11ml) a skończywszy na gigantycznej szczoteczce. Ja lubię duże szczoteczki, nie mam z nimi problemu ale ta mnie przerosła.
W dodatku po wyciągnięciu jej z opakowania jest niemiłosiernie oblepiona tuszem i po prostu trzeba ją w coś wytrzeć po inaczej nie da się pomalować rzęs.

Na początku byłam pewna, że się z tym tuszem nie polubię bo ta szczotka, bo wycierać trzeba (ja wiem, że się i tak powinno wycierać szczoteczkę ale ja zazwyczaj tego nie robię i rzęsy maluję bez problemu). Ale po kilku tygodniach używania stwierdzam, że jest dobrze.

Tusz ma z początku dość gęstą ale wilgotną formułę. Trochę skleja rzęsy ale jak ciut "popracuje" to robi się lepszy.
Szczoteczka duża ale klasyczna w swym kształcie, nie jest silikonowa.
Tusz mocno pogrubia, dwie warstwy dają mocny, pogrubiający efekt bez sklejania rzęs i owadzich nóżek. Podoba mi się ta objętość bo nie jest ciężka. Rzęsy są mocno "puszyste" a nie poklejone.
Odrobinę wydłuża.

Kolor jest głęboki, czarny - bez zastrzeżeń.

Tusz się nie osypuje calutki dzień, nie pozostawia po sobie nawet drobnych kropek. A zmywa się bez problemu zwykłym micelem.

I wszystko byłoby fajnie gdyby nie ta wielka szczota. Nie polecam tego tuszu osobom z bardzo krótkimi rzęsami bądź głęboko osadzonymi oczami. Ja mam oczy mocno wypukłe, rzęsy średniej długości a i tak zazwyczaj jestem upaćkana tym tuszem.

Na zdjęciu od lewej Debby, Rimmel z olejkiem arganowym i Maybelline Rocket Volume.

Używam tego produktu od: ok 1,5-2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte